HWSW Informatikai Kerekasztal: UPC chello: bővítések és korlátozások XIII. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (509 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

UPC chello: bővítések és korlátozások XIII. Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   FCs 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.729
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:04

folytatás innen

#2 Felhasználó inaktív   meghaltam 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 404
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:27

minimum 1280/256 vs start 512/256
medium 5120/768 vs bronz 2048/1024
extreme 10240/1024 vs ezust 10240/2048
professional 20480/1024 vs arany 20480/3072

ezek lennenek az uj csomagok parositva a regiekkel. na most a ket nagyobb elorelepes, a ket kisebb visszalepes. talan emlekeztek, nagyjabol egy evvel ezelott abbol volt balhe, hogy a dolgozonetesek nem extremet hanem mediumot kaptak. remelem a dolgozonet az uj aszf szerint nem a bronz csomagot jelenti...  :think:

#3 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:28

Idézet: FCs - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 15:04

folytatás innen

Idézet

Észrevettetek egy apró külömbséget:

Chello szolgáltatási csomag?
UPC szolgáltatási csomag?

 

Idézet

Igen ez egy felettébb érdekes dolgok
Reméljük hamar kapunk választ ,hogy mér van külön a upc és a chello


A Chello brandet már tavaly óta szüntetik meg egyes piacokon, már csak alig pár maradt még. Nagy valószínűséggel nálunk is UPC Live lesz helyette. A www.upclive.hu már most is létezik és a chello.hu-ra van átirányítva.

#4 Felhasználó inaktív   llamada 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.340
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:30

Idézet: meghaltam - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 15:27

minimum 1280/256 vs start 512/256
medium 5120/768 vs bronz 2048/1024
extreme 10240/1024 vs ezust 10240/2048
professional 20480/1024 vs arany 20480/3072

ezek lennenek az uj csomagok parositva a regiekkel. na most a ket nagyobb elorelepes, a ket kisebb visszalepes. talan emlekeztek, nagyjabol egy evvel ezelott abbol volt balhe, hogy a dolgozonetesek nem extremet hanem mediumot kaptak. remelem a dolgozonet az uj aszf szerint nem a bronz csomagot jelenti...  :think:

Csak óvatosan a lelkesedéssel.
A TV-nél az ilyen silver stb. csomagok mellett megszűnik a hűség.
Ha az internetnél ezekkel az árakkal kell megbarátkozni, akkor hamar lehervad a mosoly az arcokról.
Ugyan régebben is az volt a rend, hogy az ászf-ben csak a listaárak jelennek meg, az akciók meg csak a reklámokban, de azért jó lenne tudni, hogy mi lesz....

#5 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:31

Idézet: meghaltam - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 15:27

minimum 1280/256 vs start 512/256
medium 5120/768 vs bronz 2048/1024
extreme 10240/1024 vs ezust 10240/2048
professional 20480/1024 vs arany 20480/3072

ezek lennenek az uj csomagok parositva a regiekkel. na most a ket nagyobb elorelepes, a ket kisebb visszalepes. talan emlekeztek, nagyjabol egy evvel ezelott abbol volt balhe, hogy a dolgozonetesek nem extremet hanem mediumot kaptak. remelem a dolgozonet az uj aszf szerint nem a bronz csomagot jelenti...  :think:

Szerintem úgy párosítsd hogy a jobboldatit tolt előre egy sorral. A start szerintem új belépő csomag lesz, a többiben sebesség duplázások lesznek. A régi professional csomag meg megszűnik, esetleg automatikusan golddá válnak.

#6 Felhasználó inaktív   Investor2 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 97
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:36

Akkor az Extrém is válthatna automatikusan ezüsté:))

#7 Felhasználó inaktív   llamada 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.340
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:36

Idézet: shabba - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 15:31

Szerintem úgy párosítsd hogy a jobboldatit tolt előre egy sorral. A start szerintem új belépő csomag lesz, a többiben sebesség duplázások lesznek. A régi professional csomag meg megszűnik, esetleg automatikusan golddá válnak.

UPC-nél a csomagmegszűnés a kapcsolódó hűségek kifutását is jelenti. Márpedig annak elég nagy jelentősége van....
(Emlékezetes a dolgozónet esetén a classic-ra vagy médiumra váltás körüli polémia :D )

Szerkesztette: llamada 2008. 03. 01. 15:37 -kor


#8 Felhasználó inaktív   llamada 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.340
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:38

Idézet: meghaltam - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 15:27

minimum 1280/256 vs start 512/256
medium 5120/768 vs bronz 2048/1024
extreme 10240/1024 vs ezust 10240/2048
professional 20480/1024 vs arany 20480/3072

ezek lennenek az uj csomagok parositva a regiekkel. na most a ket nagyobb elorelepes, a ket kisebb visszalepes. talan emlekeztek, nagyjabol egy evvel ezelott abbol volt balhe, hogy a dolgozonetesek nem extremet hanem mediumot kaptak. remelem a dolgozonet az uj aszf szerint nem a bronz csomagot jelenti...  :think:

A párosításod szerintem jó, a dolgozónet-es megjegyzésedet nem vettem észre az előbb, de nekem is pont ez jutott eszembe a dologról.

Valszleg a chello minimum túl jól sikerült, mediumról visszamentek rá sokan, ezért most onnan akarják elkanalazni az előfizetőket a bronze-ba.
A dolgozónet kifuttatatása (mediumosodás után) a következő lépésben a bronze lesz. Már most is drágább a dolgozónet, mint a hűséges medium, és nem kevéssel.

Szerkesztette: llamada 2008. 03. 01. 15:39 -kor


#9 Felhasználó inaktív   meghaltam 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 404
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:39

Idézet: shabba - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 15:31

Szerintem úgy párosítsd hogy a jobboldatit tolt előre egy sorral. A start szerintem új belépő csomag lesz, a többiben sebesség duplázások lesznek. A régi professional csomag meg megszűnik, esetleg automatikusan golddá válnak.

shabba! korabban feltettem neked egy kerdest itt. szerintem mast is erdekelne a kerdes gyakorlati megvalosithatosaga. ha lesz idod, valaszolj kerlek! koszonom! :)

#10 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:42

Idézet: llamada - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 15:36

UPC-nél a csomagmegszűnés a kapcsolódó hűségek kifutását is jelenti. Márpedig annak elég nagy jelentősége van....
(Emlékezetes a dolgozónet esetén a classic-ra vagy médiumra váltás körüli polémia :D )

Azért gondolj bele az ügyfelek ~80%-a a minimum és médium csomagra fizet elő. Üzleti szempontból elég furcsa lépés lenne 1 Mbps-ről 0.5 Mbps-re csökkenteni a sebesség vagy 5 Mbps-ről 2 Mbps-re az ügyfelek döntő részénél. Ez non-sense ilyen nem fog megtörténni. Az 1 Mbps-esek sebesség 2 Mbps-re nő majd, az 5 Mbps-eseké meg 10 Mbps-re, ez már PR/marketingban eladható.

Úgy tűnik most a UPC lép előbb, ezt viszont garantáltan fáziskéséssel a Tíkom is követni fogja. Ott valószínűleg hasonló csomagok lesznek majd mint németben. Azokon a területeken ahol már van VDSL szerintem lesznek 25 és 50 Mbps-es csomagok, a többinél meg talán a 8->16, 4->6 1->2 váltás tűnik esélyesnek, ha azonos csomagszerkezetre törekednek a németkkel, és velük már elég soxor megegyezett a csomagszerkezetünk az évek során.

Ha pedig a két domináns nagy szolgáltató emel, akkor őket fáziskéséssel országszerte a kisebbek is követni fogják. Ez pedig nekünk fogyasztóknak jó.

#11 Felhasználó inaktív   moq 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.665
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:45

Sehol nincs leírva, hogy a mostani csomagok valamikor is megszűnnek, ez lehetetlen is lenne 2 évig (mostani hűségek). Gyanítom, hogy utána is lehet rajtuk maradni, max nem érdemes.
Nem azért vagyok vegetáriánus, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert gyűlölöm a növényeket.


#12 Felhasználó inaktív   llamada 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.340
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:49

Idézet: shabba - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 15:42

Azért gondolj bele az ügyfelek ~80%-a a minimum és médium csomagra fizet elő. Üzleti szempontból elég furcsa lépés lenne 1 Mbps-ről 0.5 Mbps-re csökkenteni a sebesség vagy 5 Mbps-ről 2 Mbps-re az ügyfelek döntő részénél. Ez non-sense ilyen nem fog megtörténni. Az 1 Mbps-esek sebesség 2 Mbps-re nő majd, az 5 Mbps-eseké meg 10 Mbps-re, ez már PR/marketingban eladható.

Úgy tűnik most a UPC lép előbb, ezt viszont garantáltan fáziskéséssel a Tíkom is követni fogja. Ott valószínűleg hasonló csomagok lesznek majd mint németben. Azokon a területeken ahol már van VDSL szerintem lesznek 25 és 50 Mbps-es csomagok, a többinél meg talán a 8->16, 4->6 1->2 váltás tűnik esélyesnek, ha azonos csomagszerkezetre törekednek a németkkel, és velük már elég soxor megegyezett a csomagszerkezetünk az évek során.

Ha pedig a két domináns nagy szolgáltató emel, akkor őket fáziskéséssel országszerte a kisebbek is követni fogják. Ez pedig nekünk fogyasztóknak jó.

Az 1,2-es minimum egyszerűen túl jó. Akinek tényleg elég a minimum, az a 0,5/0,25 (lesznek ilyenek így is), ők maradnak ebben. A többieket kvázi "felkergetik" a bronze-ba, ami nem sokkal több, de jóval drágább a mostani minimumnál.
A dolog nem a csomagok sebességben bukik ki, hanem a sebesség/ár összerendelésben.

Erősen bízom benne, hogy a Te verziód az igaz (tehát, az új csomagok megfeleltetése a mostani, lassabnak megfelelő hűségárakkal, az új és megtartott előfizetőknek). De aggodalomra ad okot, hogy az ugyanilyen jellegű csomagmigráció a UPC kábeltv digitális átállásánál kifejezetten jelenetős áreemelésekt és a hűségszerződések instant érvénytelenítését fogja azoknál jelenteni, akik a mostani, analóg csomagjukból a digitális megfelelőre térnek át. Az áremelkedés csomag és bővítmény szinten a másfél-kétszeres lesz, természetesen számos többletszolgáltatással vagy azok igéretével, némi többletmacera árán.

#13 Felhasználó inaktív   moq 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.665
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:49

Idézet: shabba - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 16:31

Szerintem úgy párosítsd hogy a jobboldatit tolt előre egy sorral. A start szerintem új belépő csomag lesz, a többiben sebesség duplázások lesznek. A régi professional csomag meg megszűnik, esetleg automatikusan golddá válnak.

Szerintem meg senkit nem fognak automatikusan átsorolni,  a mostani Mediumosok meg majd gondolkodhatnak a hűség után, hogy akkor most jóval kevesebbért lefele,vagy kis ráfizetéssel (ha egyáltalán kell majd ráfizetni) felfelé módosítanak. Vagy maradnak, ahol vannak. Nekem van ismerősöm, aki Pannonnál olyan csomagban van, ami 6 éve megszünt :D
Nem azért vagyok vegetáriánus, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert gyűlölöm a növényeket.


#14 Felhasználó inaktív   llamada 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.340
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:51

Idézet: moq - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 15:45

Sehol nincs leírva, hogy a mostani csomagok valamikor is megszűnnek, ez lehetetlen is lenne 2 évig (mostani hűségek). Gyanítom, hogy utána is lehet rajtuk maradni, max nem érdemes.

A mostani, márc 31-es váltásnál még megmaradnak, az biztos, csak újonnan nem rendelhető. Valszleg a kifutásuk ezért 2009. márc 31. táján lesz.
A tv-s csomagokban pedig lesz időközi hűségmegszűnés, legnagyobb meglepetésemre és sajnálatomra, tehát maga az eset nem lenne példátlan ebben az átalakításban.

#15 Felhasználó inaktív   moq 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.665
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:52

Ha nem haragszotok ezt még egyszer berakom,  hogy ne kelljen mindig visszanézni:

Csatolt fájl:


Nem azért vagyok vegetáriánus, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert gyűlölöm a növényeket.


#16 Felhasználó inaktív   moq 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.665
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:53

Idézet: llamada - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 16:51

A mostani, márc 31-es váltásnál még megmaradnak, az biztos, csak újonnan nem rendelhető. Valszleg a kifutásuk ezért 2009. márc 31. táján lesz.
A tv-s csomagokban pedig lesz időközi hűségmegszűnés, legnagyobb meglepetésemre és sajnálatomra, tehát maga az eset nem lenne példátlan ebben az átalakításban.

Nem hiszem, hogy kifutnak, amíg van élő hűség rajtuk, hiszen az azt jelentené, hogy az érintettek bünti nélkül felbonthatnák azokat (árváltozás). Persze attól még az újaknak nem lehet megkötni a régiekre a szerződést.

Szerkesztette: moq 2008. 03. 01. 15:54 -kor

Nem azért vagyok vegetáriánus, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert gyűlölöm a növényeket.


#17 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:55

Idézet: meghaltam - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 15:39

shabba! korabban feltettem neked egy kerdest itt. szerintem mast is erdekelne a kerdes gyakorlati megvalosithatosaga. ha lesz idod, valaszolj kerlek! koszonom! :)

Én ilyen szinten nem értek ezekhez a berendezésekhez, max mint lakukus kívülálló amit a datasheetjeiken el lehet olvasni. Igazából csak tudja, ismeri ezeknek a készülékeknek a belső lelkivilágát és lehetőségeit aki konkrétan foglalkozik is velük, nem nagyon láthi ezekhez publikusan elérhető dokumentációt. Én úgy hallottam ezek az eszközök is központilag hollandiából vannak felügyfelve, ahogy UPC még sok más eszköze, szervere, ezért gyanítom a hazai dolgozók közül sincs túl sok embernek rálátása ezekre a dolgokra.

Elméletben mindig jól el lehet tervezni mi lenne a jó, de nem biztos hogy az a gyakorlatban is olyan 1xűen kivitelezhető. Ehhez már szerintem igen mély szintű hálózati ismeret kellene, ami nekem nincs meg. Nagyon sok függ attól mik a berendezések által kínált lehetőségek, hisz ez megszabja a kezét annak aki konfigurálja.

Ezeknél az eszközöknél jellemzően az szerepel a leírásaikban hogy lehet velük user szinten és alkalmazás szinten monitorozni és hálózatot menedzselni. Az alkalmazás típus szerint az egyértelműen az amikor pl. http web, p2p, ftp és egyéb ismert protocolok szerint csoportosítják a csomagokat és azokra hálózat menedzselő szabályokat írnak. A user szintű meg amikor kvázi előfizető szinten szabályoznak. Gondolom itt is lehet előfizetői csoportokat generálni, letöltés nagysága szerint masszív HC, médium HC, HC, kisletöltő kategóriák szerint, esetleg ha kell akár egyedi szinten is szabályozni.

Aztán hogy ezek kombinációját hogy lehet megvalósítani, mi az amire ténylegesen lehetőséget ad az eszköz vagy gyakorlati szinten kivitelezhető azt már tényleg csak az tudja akinek kellő ismerete van hozzá, ezek meg azért elég jól képzett hálózati szakemberek. De az ő kezük is meg van kötve az eszközök képességein túl ők sem tudnak menni.

#18 Felhasználó inaktív   llamada 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.340
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:56

Idézet: moq - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 15:53

Nem hiszem, hogy kifutnak, amíg van élő hűség rajtuk, hiszen az azt jelentené, hogy az érintettek bünti nélkül felbonthatnák azokat (árváltozás). Persze attól még az újaknak nem lehet megkötni a régiekre a szerződést.

Legyen Neked igazad, csak azt mondom....amíg nem tudjuk, hogy mi lesz, addig ez ügyben nem kötözködöm :D
(HBO hűségeket csomagmegszűnés miatt legkésőbb jún30-cal felmondják, csak mondom....)

#19 Felhasználó inaktív   moq 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.665
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 15:59

Egyébként most hogy jobban belegondoltam, biztos lesz az új csomagokra is hűség.  Szerintem a 2/1-es netre sok a 8000Ft, főleg ha a változásokra a konkurencia is elkezd nyomulni.
Nem azért vagyok vegetáriánus, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert gyűlölöm a növényeket.


#20 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 16:03

Idézet: llamada - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 15:49

Az 1,2-es minimum egyszerűen túl jó. Akinek tényleg elég a minimum, az a 0,5/0,25 (lesznek ilyenek így is), ők maradnak ebben. A többieket kvázi "felkergetik" a bronze-ba, ami nem sokkal több, de jóval drágább a mostani minimumnál.
A dolog nem a csomagok sebességben bukik ki, hanem a sebesség/ár összerendelésben.

Mi az hogy túl jó az 1,.2-es minimum. A legkisebb ADSL csomag 1 Mbps-es. Egy 0.5-es UPC csomag az 1 Mbps-es ADSL-lel szemben nem versenyképes. Nem véletlenül 1.2 Mbps-es most a UPC csomagja. Ez a 0.5 Mbps-es egy új belépő csomag lesz szerintem, más országokban is megjelentek már korábban is igen kis sebességű, belépő szintű és olcsó start csomagok, gondolj csak azokra a táblázatokra amiket régebben linkeltem.

Azt sose feledd hogy a UPC legnagyobb üzleti ellenfele az ADSL csomagok, ahhoz képest kell versenyképesebb piaci kínálattal rendelkezniük.

A digitális TV-t szerintem kár ide keverni, az egészen más miatt drágább mint az analóg. Egész 1xűen digitális TV-nél olyan plusz költségek jelennek meg amik analógnál nem voltak, ezeket pedig be kell építeni az árba, ami elkerülhetetlen drágulást eredményez. Egy alap STB 20 ezer körül van, az 2 évre leosztva úgy havi ezres plusz költség. Ennek valahol meg kell jelennie a havidíjba. Vagy a másik lehetőség hogy 1xi díjként kifizetteti a szolgáltató és akkor a havidíjra nem lesz hatása, de ezt sokkal nehezebb lenne elfogadtatni az előfizetőkkel. Netnél nincsenek ilyen változások, ugyanazok az eszközök kellenek mint eddig.

Téma megosztása:


  • (509 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó