HWSW Informatikai Kerekasztal: Halott, adatvesztett, hibásan működő merevlemez II - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (173 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Halott, adatvesztett, hibásan működő merevlemez II Ide írj, ha baj van! Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   brd 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.813
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 20. 19:03

Idézet: Warton - Dátum: 2008. márc. 19., szerda - 19:25

Köszönöm szépen brd! :respect: pitti mely registry kulcs babrálásával lehet kiiktatni?

Illetve még egy kérdésem lenne, miért csak 300 GB-osra tudtam formázni? Nem lehet egy partíción a 320 GB? :think:

A HDD-gyártók a GB-ot nem 1024-es, hanem 1000-es szorzóval számolva írják rá a HDD-re, tehát ha egy HDD-re azt írják, hogy 320 GB, akkor az olyan 298 GB lesz, számítógépül. ;)

pitti: nem az alaplaptól függ, hogy a S-ATA eltávolítható lesz-e, hanem attól, hogy a S-ATA vezérlő milyen módban láttatja a S-ATA HDD-t. Ugyanis a S-ATA szabvány megengedi a menet közbeni eltávolítást.
Soha ne bízz olyanban, aki 5 napig vérzik és nem hal meg! :)

#22 Felhasználó inaktív   pittti (Bitvadász) 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 785
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 20. 22:28

Idézet: modano - Dátum: 2008. márc. 20., csütörtök - 18:43

melyikre gondoltál? --ezt nem értem...kifejtenéd

Hitachi Deskstar-ból van 10 - 500 Gigásig, + IDE - SATA csatolós, ez a Firmware változatokat is beleértve kb. úgy 5 - 600 féle winyó. Vajon Neked melyik van?
A válaszomnak ne a stílusával, hanem a tartalmával foglalkozz!

#23 Felhasználó inaktív   Oti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 408
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 21. 00:33

Üdv guruk!
Már kb. 6 órája szórakozok ezzel a dologgal mivel a fejembe vettem, hogy vajon ha Gigabyte M57SLI-s4 lapom is frankón kezeli a SATA-II-es vinyókat és a Samsung SP 2504C-m is SATA-II-es, akkor vajon az eszközkezelőben miért csak elsődleges meg másodlagos IDE csatorna van, de abból rögtön hat. Nagy nehezen feltoltam az Nvidia Nforce 570-hez való SATA driverét (a januári win installkor ez nem ment fel a driver cd-ről, nem tudom miért) de mint a képen látható nem jelenik meg semmi az eszközkezelőből nyitott ablakban. Na ennek mi lehet az oka? Az IDE/ATAPI vezérlőknél nem az Nvidia saját driverének kellene szerepelnie?
Kép

Szerkesztette: Oti 2008. 03. 21. 00:38 -kor

! nav táado gászagi zA

#24 Felhasználó inaktív   brd 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.813
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 21. 11:20

Valószínűleg nem S-ATA natív módra van állítva a vezérlő, így az összes S-ATA HDD-t P-ATA-ként láttatja. Sok hozzá nem értő internetszerte tanácsolgat ilyen hülyeségeket, ha egy S-ATA-ra való telepítés kicsit problémásabb, hogy állítsuk ilyenre a vezérlőt, és akkor majd jól lehet telepíteni. :( Itt az eredménye... Telepíteni valóban egyszerűbben lehet, csak akkor meg semmi értelme a S-ATA-nak...
Soha ne bízz olyanban, aki 5 napig vérzik és nem hal meg! :)

#25 Felhasználó inaktív   Oti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 408
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 21. 14:15

Idézet: brd - Dátum: 2008. márc. 21., péntek - 12:20

Valószínűleg nem S-ATA natív módra van állítva a vezérlő, így az összes S-ATA HDD-t P-ATA-ként láttatja. Sok hozzá nem értő internetszerte tanácsolgat ilyen hülyeségeket, ha egy S-ATA-ra való telepítés kicsit problémásabb, hogy állítsuk ilyenre a vezérlőt, és akkor majd jól lehet telepíteni. :( Itt az eredménye... Telepíteni valóban egyszerűbben lehet, csak akkor meg semmi értelme a S-ATA-nak...

Hali! Kösz a választ. Csak az agond hogy én semmihez nem nyúkáltam meg semmi tanácsot nem kaptam, mert egy xp telepítést csak megoldok magamtól lassan 5-6 éve  :)  Előző Asus lappal (VIA KT600 chipkészlettel) nem is volt ilyen gondom ugyanezzel a vinyóval, de januárban váltottam erre a Gigabyte-ra és ez lett a vége... Egyébként beugrott, hogy hol cseszhettem el (valószínűleg) , csináltam egy boot xp lemezt még múlt évben az nLite-al úgy hogy beleintegráltam a SATA drivert , ne kelljen már F6-ot nyomkodni. Igen ám de ugye abba a VIA oldalról leszedett cuccot raktam, amit teljesen el is felejtettem a januári telepítéskor. Gondolom nem hiába van a Gigabyte oldalán is külön nForce-os SATA boot driver disk. Hát igen ilyen részletekre nem figyeltem az új gép okozta izgalmamban  :D . Ha lesz kedvem ráveszem magam egy új installra, mert az ACPI is szarakszik és idegesít. Node a válaszodból ítélve elméletileg akkor az elsődleges, másodlagos IDE vezérkő helyén az Nvidia saját driverének kéne szerepelnie. Egyébként ha már így felvetetted a natív módot gondolom BIOS-ban kéne állítani, de ott a SATA résznél annak a lehetősége van csak meg, hogy RAID-ben szeretném használni a SATA1/2/3 vezérlőket vagy nem.

...27 perc elteltével....

Na kutakodtam egy kicsit álá BIOS. 1. Ha a NV SATA RAID Functiont ENABLED-re teszem, akkor a boot táblázatban az IDE CTRL IRQ 14 alatt RAID CTRL IRQ 15-el megjelenik egy új vezérlő és nem bootol be a gép BOOT DISK FAILURE hibával. 2. Ha ugyanezt a beállítást DISABLED-re rakom, akkor RAID CTRL helyett NATIVE IDE CTRL IRQ 15 sor jelenik meg a boot frankón lemegy Win bejön. 3. Amikor bekapcsolom az NV SATA RAID Func. cuccot alatta még a három SATA csatornára külön -külön is állíthatom hogy RAID-ben menjen vagy sem. Ilyenkor a STANDARD CMOS menüpont alatt megjelennek az IDE CHANNEL 2,3,4... MASTER sorok attól függően hogy mennyi csatornát kapcsoltam be. Nna...Mivel egy vinyóm van így a RAID szóba sem jöhet, tehát... Kezdek kissé összezavarodni mivel ha RAID-et engedélyezek egy SATA csatornán akkor a STANDARD CMOS-nál miért IDE-ként emlegeti?
Az egésznek a lényege hogy frankón nem látom azt a kapcsolót amivel a SATA vinyómat az esetlegesen PATA funkcióból vissza tudnám kapcsolni normál működésre...

Szerkesztette: Oti 2008. 03. 21. 14:55 -kor

! nav táado gászagi zA

#26 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2008. 03. 21. 15:09

Idézet: brd - Dátum: 2008. márc. 21., péntek - 11:20

Valószínűleg nem S-ATA natív módra van állítva a vezérlő, így az összes S-ATA HDD-t P-ATA-ként láttatja. Sok hozzá nem értő internetszerte tanácsolgat ilyen hülyeségeket, ha egy S-ATA-ra való telepítés kicsit problémásabb, hogy állítsuk ilyenre a vezérlőt, és akkor majd jól lehet telepíteni. :( Itt az eredménye... Telepíteni valóban egyszerűbben lehet, csak akkor meg semmi értelme a S-ATA-nak...

És miért? Nem működik? Nincs UDMA? Hiányzik a teljesítményt asztali körülmények között lényegtelen módon érintő NCQ? Egy jól működő gépen az égadta világon semmit sem kell állítgatni az NV ATA-kezelőjében.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#27 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2008. 03. 21. 15:16

Idézet: Oti - Dátum: 2008. márc. 21., péntek - 14:15

Hali! Kösz a választ. Csak az agond hogy én semmihez nem nyúkáltam meg semmi tanácsot nem kaptam, mert egy xp telepítést csak megoldok magamtól lassan 5-6 éve  :)  Előző Asus lappal (VIA KT600 chipkészlettel) nem is volt ilyen gondom ugyanezzel a vinyóval, de januárban váltottam erre a Gigabyte-ra és ez lett a vége... Egyébként beugrott, hogy hol cseszhettem el (valószínűleg) , csináltam egy boot xp lemezt még múlt évben az nLite-al úgy hogy beleintegráltam a SATA drivert , ne kelljen már F6-ot nyomkodni. Igen ám de ugye abba a VIA oldalról leszedett cuccot raktam, amit teljesen el is felejtettem a januári telepítéskor. Gondolom nem hiába van a Gigabyte oldalán is külön nForce-os SATA boot driver disk. Hát igen ilyen részletekre nem figyeltem az új gép okozta izgalmamban  :D . Ha lesz kedvem ráveszem magam egy új installra, mert az ACPI is szarakszik és idegesít. Node a válaszodból ítélve elméletileg akkor az elsődleges, másodlagos IDE vezérkő helyén az Nvidia saját driverének kéne szerepelnie. Egyébként ha már így felvetetted a natív módot gondolom BIOS-ban kéne állítani, de ott a SATA résznél annak a lehetősége van csak meg, hogy RAID-ben szeretném használni a SATA1/2/3 vezérlőket vagy nem.

...27 perc elteltével....

Na kutakodtam egy kicsit álá BIOS. 1. Ha a NV SATA RAID Functiont ENABLED-re teszem, akkor a boot táblázatban az IDE CTRL IRQ 14 alatt RAID CTRL IRQ 15-el megjelenik egy új vezérlő és nem bootol be a gép BOOT DISK FAILURE hibával. 2. Ha ugyanezt a beállítást DISABLED-re rakom, akkor RAID CTRL helyett NATIVE IDE CTRL IRQ 15 sor jelenik meg a boot frankón lemegy Win bejön. 3. Amikor bekapcsolom az NV SATA RAID Func. cuccot alatta még a három SATA csatornára külön -külön is állíthatom hogy RAID-ben menjen vagy sem. Ilyenkor a STANDARD CMOS menüpont alatt megjelennek az IDE CHANNEL 2,3,4... MASTER sorok attól függően hogy mennyi csatornát kapcsoltam be. Nna...Mivel egy vinyóm van így a RAID szóba sem jöhet, tehát... Kezdek kissé összezavarodni mivel ha RAID-et engedélyezek egy SATA csatornán akkor a STANDARD CMOS-nál miért IDE-ként emlegeti?
Az egésznek a lényege hogy frankón nem látom azt a kapcsolót amivel a SATA vinyómat az esetlegesen PATA funkcióból vissza tudnám kapcsolni normál működésre...

Az NLITE-tal integrált VIA SATA-illesztőt biztosan nem fogja feltenni a Windows NForce vezérlőhöz.

Ha az ACPI szarakodik, annak utána kell nézni, mert az elég sok probléma forrásává tud válni. Mi a gond vele, mit művel?

RAID-ra állítva természetes, hogy nem fog működni az XP által telepített illesztő, mivel más illesztő való normál és más RAID üzemhez (tessék megnézni az F6-lemez tartalmát: ott is két illesztő van jelen, egyik hangzatos r, vagy raid végződéssel, NVatabus, illetve NVraid), az XP pedig a booteszközén ezt nem tudja lecserélni, mivel épp indulni szeretne róla :) .
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#28 Felhasználó inaktív   Oti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 408
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 21. 16:23

Idézet: didyman - Dátum: 2008. márc. 21., péntek - 16:16

Az NLITE-tal integrált VIA SATA-illesztőt biztosan nem fogja feltenni a Windows NForce vezérlőhöz.

Ha az ACPI szarakodik, annak utána kell nézni, mert az elég sok probléma forrásává tud válni. Mi a gond vele, mit művel?

RAID-ra állítva természetes, hogy nem fog működni az XP által telepített illesztő, mivel más illesztő való normál és más RAID üzemhez (tessék megnézni az F6-lemez tartalmát: ott is két illesztő van jelen, egyik hangzatos r, vagy raid végződéssel, NVatabus, illetve NVraid), az XP pedig a booteszközén ezt nem tudja lecserélni, mivel épp indulni szeretne róla :) .

Aha. Tehát nem rakta fel a VIA SATA illesztőt, de az sp1-es XP mégis simán települt a SATA-s vinyóra. Ez az érdekes benne. Egyébként rábeszéltem magam és egy másik partíción kipróbálom a reinstallt olyan nLite lemezzel amelybe az Nvidia vezérlőjét integrálom. Egyébként valóban igazad van, egy jól működő gépnél nem érdemes cseszegetni a vezérlőket meg ilyesmi. Az egész abból indult ki, hogy nejemnek vettünk egy Asus laptopot aminek jóval szerényebbek a hardware-s cuccai, mégis szemmel láthatóóbban fürgébben szedi a lábát mind akár file másoláskor, vagy akár valamely program megnyitásakor. Persze-persze az asztali gépen már több mint két hónapos a Win azon meg friss, de mindig ugyelek a gépem jó kondíciójára, így nem indulnak felesleges programok a háttérből minden memóriát foglaló task ki van lőve, tehát nem egy lelakott op. rendszerről van szó. SZóval ekkor kezdtem el kutakodni, hogy vajon minden driver okés-e SATA csatolóhoz és ekkor bukkantam a szimpla IDE bejegyzésekre az eszközkezelőben.

ACPI: minden második-harmadik gép indításkor kék halál "Stop 0x000000A5 – A rendszerben található ACPI BIOS nem teljesen felel meg az ACPI előírásainak" üzenettel. Aztán reset és minden flottul megy. Fórumokban , Microsoft supportnál tanács erre a hibára: kapcsoljam ki F7-el telepítéskor az ACPI-t. Na de ha már fenn van a Win akkor mi van? Arra senki sehol semmit... Gigabyte support se válaszol másfél hónapja.
! nav táado gászagi zA

#29 Felhasználó inaktív   brd 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.813
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 21. 19:25

Idézet: didyman - Dátum: 2008. márc. 21., péntek - 15:09

És miért? Nem működik? Nincs UDMA? Hiányzik a teljesítményt asztali körülmények között lényegtelen módon érintő NCQ? Egy jól működő gépen az égadta világon semmit sem kell állítgatni az NV ATA-kezelőjében.

Most így hirtelen csak 2 dolog jut eszembe: pl. nem lehet eltávolítani a gépből, menet közben (nem a boot HDD-t természetesen, :D hanem majd egy másikat). Persze erre később szokott rájönni az ember, amikor szükség lenne rá, viszont a win ugye úgy már többnyire nem indul (ha a S-ATA-ra lett telepítve), hogy visszarakja az ember natív módra. ;) (Persze kijavítható a dolog, de annyira nem triviális mindenkinek). A másik, hogy a RAID-es alaplapok egy részén más driver kell, ha a S-ATA, P-ATA-ként látszódik, és akkor, ha az ember RAID-et akar (amire szintén később szokott igény mutatkozni, nem rögtön a telepítésnél. :D ).
Soha ne bízz olyanban, aki 5 napig vérzik és nem hal meg! :)

#30 Felhasználó inaktív   Signal 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 22. 10:08

Idézet: Oti - Dátum: 2008. márc. 21., péntek - 15:15

...Ha a NV SATA RAID Functiont ENABLED-re teszem, akkor a boot táblázatban az IDE CTRL IRQ 14 alatt RAID CTRL IRQ 15-el megjelenik egy új vezérlő és nem bootol be a gép BOOT DISK FAILURE hibával.

Eszerint NV SATA RAID driver nincs telepítve.

Idézet

2. Ha ugyanezt a beállítást DISABLED-re rakom, akkor RAID CTRL helyett NATIVE IDE CTRL IRQ 15 sor jelenik meg a boot frankón lemegy Win bejön.

Eszerint natív IDE driver van telepítve

Idézet

3. Amikor bekapcsolom az NV SATA RAID Func. cuccot alatta még a három SATA csatornára külön -külön is állíthatom hogy RAID-ben menjen vagy sem. Ilyenkor a STANDARD CMOS menüpont alatt megjelennek az IDE CHANNEL 2,3,4... MASTER sorok attól függően hogy mennyi csatornát kapcsoltam be. Nna...Mivel egy vinyóm van így a RAID szóba sem jöhet, tehát... Kezdek kissé összezavarodni mivel ha RAID-et engedélyezek egy SATA csatornán akkor a STANDARD CMOS-nál miért IDE-ként emlegeti?

Talán mert nem natív IDE-ként emlegeti. Pontosan nem tudnám most indokolni, de ha jól gondolom IDE nem egyenlő PATA. Talán olyasmi, hogy lehet az SATA, PATA vagy SCSI, de a rendszer szabványos IDE meghajtóként kezeli végeredményben. Bár ilyen alapon bele lehetne kötni az IDE-SATA átalakító cuccok kereskedelmi elnevezésébe is, de akkor sok másba is, amit szokás mondani, mégsem egészen úgy van (Low Level Format pl.).

Idézet

Az egésznek a lényege hogy frankón nem látom azt a kapcsolót amivel a SATA vinyómat az esetlegesen PATA funkcióból vissza tudnám kapcsolni normál működésre...

Eszerint a legfelső sor ebben a hozzászólásban - gondolom.

Szerkesztette: Signal 2008. 03. 22. 10:47 -kor


#31 Felhasználó inaktív   PorMacs 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 605
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 22. 10:21

Sziasztok!

Kb 3. hónapja raktam a gépembe egy 500-as sata samsung vinyót, mely most már lassan másfél hónapja adatvesztés stb nélkül egyszerűen fagyasztja a gépem (teljesen össze-vissza, de szerencsére azért ritkásan). Kellett egy kis idő, mire rájöttem, hogy őkelme okozza a fagyikat... előtte cseréltem tápot, vga-t stb, futattam teszteket, harddisk sentinel figyel, eseménynapló üres stb. - és ha lehúzom ezt a sata hdd-t, akkor nincs gondom. Cseréltem már kábelt is...

Hm, mihez kezdjek ezzel a problémával? A hdd garis, de hát látszólag (tesztek szerint) nincs vele gond.. (bakker, de utálom, ha egy gép megbízhatatlan :( )

Köszi, akinek van tippje ..!  :think:
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
:::gigaByTe K8NSC 939-nForce3 250;AMD Athlon64 3500+ Venice;ThermalRight XP-90;Zalman MF-2;MSI AGP Nvidia 7600GT 256MB DDR2;KingMax 2x512MB DDR PC3200;Samsung 250GB(ide)+500GB(sata);LG GSA-4082B combo;Samsung SH-S203D SATA DVD-RW;Samsung 226BW 22" LCD; ChiefTec BG-02B-B-SL; D-Link Di-524; D-Link DWL-G510 etc:::

#32 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2008. 03. 22. 10:34

Idézet: brd - Dátum: 2008. márc. 21., péntek - 19:25

Most így hirtelen csak 2 dolog jut eszembe: pl. nem lehet eltávolítani a gépből, menet közben (nem a boot HDD-t természetesen, :D hanem majd egy másikat). Persze erre később szokott rájönni az ember, amikor szükség lenne rá, viszont a win ugye úgy már többnyire nem indul (ha a S-ATA-ra lett telepítve), hogy visszarakja az ember natív módra. ;) (Persze kijavítható a dolog, de annyira nem triviális mindenkinek). A másik, hogy a RAID-es alaplapok egy részén más driver kell, ha a S-ATA, P-ATA-ként látszódik, és akkor, ha az ember RAID-et akar (amire szintén később szokott igény mutatkozni, nem rögtön a telepítésnél. :D ).

Eltávolíthatóság: Azért ilyen területen még mindig az USB divatosabb, egyértelmű okok miatt. külső sata kivezetés kevés házon akad ahhoz, hogy ez legyen az általános. Ha meg ilyen igény felmerül az emberben, akkor vélhetően elgondolkozik a 2,5-ös lemezeken is, amihez még célszerűbb az USB-s kuckó (tápellátás).
RAID: Itt meg hiába van engedélyezve akármi is. Ha a telepítés nem RAID módba tett illesztőre zajlik, akkor tökmindegy, hogy miként van felismertetve :) .
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#33 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2008. 03. 22. 10:36

Idézet: PorMacs - Dátum: 2008. márc. 22., szombat - 10:21

Sziasztok!

Kb 3. hónapja raktam a gépembe egy 500-as sata samsung vinyót, mely most már lassan másfél hónapja adatvesztés stb nélkül egyszerűen fagyasztja a gépem (teljesen össze-vissza, de szerencsére azért ritkásan). Kellett egy kis idő, mire rájöttem, hogy őkelme okozza a fagyikat... előtte cseréltem tápot, vga-t stb, futattam teszteket, harddisk sentinel figyel, eseménynapló üres stb. - és ha lehúzom ezt a sata hdd-t, akkor nincs gondom. Cseréltem már kábelt is...

Hm, mihez kezdjek ezzel a problémával? A hdd garis, de hát látszólag (tesztek szerint) nincs vele gond.. (bakker, de utálom, ha egy gép megbízhatatlan :( )

Köszi, akinek van tippje ..!  :think:

És az alaplapod típusát kitaláljuk? :D
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#34 Felhasználó inaktív   corelx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 281
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 22. 10:38

Idézet: pittti - Dátum: 2008. márc. 19., szerda - 20:12

Elég nehéz az ilyen hibákat kideríteni - sokminden okozhatja. Az ASUS alaplap valószínűleg hibás.
Az újnál, a BIOS beállításoknál Compatibile módban is csinálja?
Megoldás lehet a legújabb (nem a laphoz adott, hanem a gyártó oldaláról letöltött) alaplapi, valamint SATA driver használata.
A legutóbb egy ilyen problémás gépnél (váratlan fagyások, újraindulás) végül a táp kicserérlése oldotta meg a gondot!!!

Igen a compatible módot is probáltam már, sajnos semmi változás.
Biost frissitettem, odavissza mindet kiprobáltam, de végül egyik sem volt megoldás.
A tápra énis gyanakodtam már, de egy Spire 400wattos új táp van benne, létezik hogy az lenne a gond? Néztem a fogyasztását a konnektorbol 250-270wattot vesz csak fel :s

#35 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2008. 03. 22. 10:43

Idézet: Oti - Dátum: 2008. márc. 21., péntek - 16:23

ACPI: minden második-harmadik gép indításkor kék halál "Stop 0x000000A5 – A rendszerben található ACPI BIOS nem teljesen felel meg az ACPI előírásainak" üzenettel. Aztán reset és minden flottul megy. Fórumokban , Microsoft supportnál tanács erre a hibára: kapcsoljam ki F7-el telepítéskor az ACPI-t. Na de ha már fenn van a Win akkor mi van? Arra senki sehol semmit... Gigabyte support se válaszol másfél hónapja.

CMOS törlése, majd újbóli beállítása, illetve törlés állapotban tartás, elem kivételével és gép fél napos pihentetésével. BIOS-ban próbáld ki az energiagazdálkodás alatt S1 és S3 (utóbbi legyen alapértelmezett, ha nincs hatása) gazdálkodást. BIOS frissítésével is próbálkozhatsz, elemet ellenőrizd.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#36 Felhasználó inaktív   PorMacs 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 605
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 22. 10:59

Idézet: didyman - Dátum: 2008. márc. 22., szombat - 10:36

És az alaplapod típusát kitaláljuk? :D

Főnök, ott van az aláírásomban minden adat!  :D

Gondolod, hogy ez a Gigabytes lap nem bírná? :-/
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
:::gigaByTe K8NSC 939-nForce3 250;AMD Athlon64 3500+ Venice;ThermalRight XP-90;Zalman MF-2;MSI AGP Nvidia 7600GT 256MB DDR2;KingMax 2x512MB DDR PC3200;Samsung 250GB(ide)+500GB(sata);LG GSA-4082B combo;Samsung SH-S203D SATA DVD-RW;Samsung 226BW 22" LCD; ChiefTec BG-02B-B-SL; D-Link Di-524; D-Link DWL-G510 etc:::

#37 Felhasználó inaktív   brd 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.813
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 22. 12:23

Idézet: didyman - Dátum: 2008. márc. 22., szombat - 10:34

Eltávolíthatóság: Azért ilyen területen még mindig az USB divatosabb, egyértelmű okok miatt.


Nem vitatom, de attól még az előbb vázolt helyzet bosszantó lesz. Ahol jelentkezik a probléma (használjuk már a S-ATA funkcióit, hozott a haver S-ATA HDD-t, de hoppá, miért nem működik az eltávolítás, hiszen S-ATA...?), ott az adott embert nem nagyon érdekli, hogy az ő problémája nem általános. ;) Másrészt, az USB lassabb, (bár ma már nem sokkal) és többnyire nem kérdezhetőek le az ilyen módon csatlakoztatott HDD SMART adatai. Azonkívül: kell hozzá még1 külső tápegység is. ;) Ez utóbbi persze nevetségesnek hangozhat elsőre, de én pl. utálom, hogy egy 10 aljzatos hosszabbító kell egy otthoni számítógéphez, :( ill. a külső táppal nagyobb is fogyasztás.

Idézet

külső sata kivezetés kevés házon akad ahhoz, hogy ez legyen az általános. Ha meg ilyen igény felmerül az emberben, akkor vélhetően elgondolkozik a 2,5-ös lemezeken is, amihez még célszerűbb az USB-s kuckó (tápellátás).


Nem kell feltétlen külső S-ATA, én spec. utálom is, mert semmi előnyét nem látom, a házon belüli csatlakozóhoz képest, viszont másik kábel kell hozzá... Simán ki lehet vezetni a S-ATA és egy tápkábelt a gépből. A 2,5-ös HDD az jó, csak 2 baj van vele: drága, lassú. Viszont csendes. :D

Idézet

RAID: Itt meg hiába van engedélyezve akármi is. Ha a telepítés nem RAID módba tett illesztőre zajlik, akkor tökmindegy, hogy miként van felismertetve :)


Igen, csak ha a javaslatokra hallgatva eleve IDE-nek láttatott meghajtóra telepíti, akkor mindenképpen kell másik driver, viszont, ha inkább megküzd a driverbeadagolással, akkor már jó esetben ezt is elmondják neki a tanácsadók, és akkor esetleg elgondolkozik rajta, hogy kell-é neki RAID. ;) Továbbá: az alaplapok egy részén (ezekre utaltam az előbb) vagy IDE mód van, vagy S-ATA RAID mód, és nincs külön sima S-ATA mód. Most nincs előttem ilyen alaplap, hogy megnézzem, de mintha valamelyik Intel vezérlő így működne, az ICHR7-be épített rémlik.
Soha ne bízz olyanban, aki 5 napig vérzik és nem hal meg! :)

#38 Felhasználó inaktív   Oti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 408
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 22. 13:34

Idézet: brd - Dátum: 2008. márc. 22., szombat - 13:23

Nem vitatom, de attól még az előbb vázolt helyzet bosszantó lesz. Ahol jelentkezik a probléma (használjuk már a S-ATA funkcióit, hozott a haver S-ATA HDD-t, de hoppá, miért nem működik az eltávolítás, hiszen S-ATA...?), ott az adott embert nem nagyon érdekli, hogy az ő problémája nem általános. ;) Másrészt, az USB lassabb, (bár ma már nem sokkal) és többnyire nem kérdezhetőek le az ilyen módon csatlakoztatott HDD SMART adatai. Azonkívül: kell hozzá még1 külső tápegység is. ;) Ez utóbbi persze nevetségesnek hangozhat elsőre, de én pl. utálom, hogy egy 10 aljzatos hosszabbító kell egy otthoni számítógéphez, :( ill. a külső táppal nagyobb is fogyasztás.



Nem kell feltétlen külső S-ATA, én spec. utálom is, mert semmi előnyét nem látom, a házon belüli csatlakozóhoz képest, viszont másik kábel kell hozzá... Simán ki lehet vezetni a S-ATA és egy tápkábelt a gépből. A 2,5-ös HDD az jó, csak 2 baj van vele: drága, lassú. Viszont csendes. :D



Igen, csak ha a javaslatokra hallgatva eleve IDE-nek láttatott meghajtóra telepíti, akkor mindenképpen kell másik driver, viszont, ha inkább megküzd a driverbeadagolással, akkor már jó esetben ezt is elmondják neki a tanácsadók, és akkor esetleg elgondolkozik rajta, hogy kell-é neki RAID. ;) Továbbá: az alaplapok egy részén (ezekre utaltam az előbb) vagy IDE mód van, vagy S-ATA RAID mód, és nincs külön sima S-ATA mód. Most nincs előttem ilyen alaplap, hogy megnézzem, de mintha valamelyik Intel vezérlő így működne, az ICHR7-be épített rémlik.

Kösz hogy ilyen behatóan foglalkoztok a problémával. Ez a Gigabyte lap is ilyen (mármint hogy vagy IDE vagy SATA RAID nincs külön sima SATA. Újjra végigolvastam a gépkönyvet melyben van egy Configuring SATA controller mode, de az is csak a RAID funkció bekapcsolását taglalja az egyes csatornákon. Délután megcsinálom az új telepítő lemezt az integrált Nvidia driverrel, meg ugye itt van a service pack 3 is azt is beleszőjük. Hátha okosabbak leszünk a telepítés után.

ACPI: bios frissítés volt, természetesen ezt nem javította. CMOS törlést még nem próbáltam. Egyébként mi különbség van, hogy 10 percig nem kap áramot az elemről vagy fél napig?
! nav táado gászagi zA

#39 Felhasználó inaktív   brd 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.813
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 22. 17:13

Idézet

Egyébként mi különbség van, hogy 10 percig nem kap áramot az elemről vagy fél napig?


Elvileg semmi, de ez csak az elem kivételével és bekapcsolt állapotban, a tápcsatlakozó kihúzásával (vagy, ha van a tápon kapcsoló, akkor azt is elég átbillenteni) lesz 100%-os megoldás, mivel létezik olyan alaplap, ahol nem biztos, hogy elég a jumpert átrakni fél másodpercre. Ugyanis (bár az elektronikához annyira nem értek), de tudtommal a CMOS olyan kevés áramot eszik, hogy akár pár kondiról is elmegy perceket, anélkül, hogy törlődne a tartalma.
Soha ne bízz olyanban, aki 5 napig vérzik és nem hal meg! :)

#40 Felhasználó inaktív   Signal 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 22. 18:00

Elmehet jó ideig, de ha az üres elemfoglalat érintkezőit rövidrezárom, rögtön kisül a maradék töltés is (ez ilyenkor nem kártékony rövidzár).

Téma megosztása:


  • (173 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó