HWSW Informatikai Kerekasztal: Teszteljük az írható DVD lemezek minőségét! II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Teszteljük az írható DVD lemezek minőségét! II. Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   multibit 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 622
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 11. 20:23

Idézet: mexel - Dátum: 2008. nov. 11., kedd - 18:59

El szoktam dönteni, sima dvd-ből csak Verba TY-t használok. Amit most kellene kiírni, nem túl fontos, de nagyon foglalja a helyet és csak dl-re fér. Gondolom akik nem verbát használnak, azok sem követnek el nagy bűnt, talán csak kicsit hamarabb lesz olvashatatlan a lemezük. Azért érdekelne, hogy mi a még jó, és olcsóbb alternatíva. Memorex dl-ről lebeszéltem magam, nem írnak biztatót róla. A Maxellről viszont nem olvastam rosszat. (nem is magasztalták persze)

Senki nem mondta, hogy bűnt követnek el a nem Verbatim DL DVD-t használók. A Maxell-ről azt kéne tudni, hogy mi a médiakódja. Egyébként még a Ricoh DL lemezeket tartják jónak. Nem tudom, én még nem használtam Ricoh DL-t. Inkább maradok a jól bevált Verbatimnál (400 forintot kibírok darabjáért, mivel nem írok tömegesen DVD-t).

Szerkesztette: multibit 2008. 11. 11. 20:27 -kor


#42 Felhasználó inaktív   GoodSpeed 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 8.390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 04. 11:20

Helló!

Először is szóval három éve vásároltam utoljára így DVD-t, akkor még képben volt a média alapanyagokat illetően, és akkor a platinum jóvolt.

http://mediadepo.hu/

Innen szeretnénk újból nyers anyagot vásárolni  Linux archiváláshoz , biztonsági mentéshez, tehát megbízható anyag kell.

1. Kérdés érdemesebb e DL-es lemezt venni?
2. DL-esben illetve sima egy rétegűben ,melyiket ajáljátok, pl Philips vagy Memorex ?

Szerkesztette: GoodSpeed 2009. 01. 04. 11:22 -kor


#43 Felhasználó inaktív   blattida 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 484
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 04. 16:12

Idézet: GoodSpeed - Dátum: 2009. jan. 4., vasárnap - 12:20

Helló!

Először is szóval három éve vásároltam utoljára így DVD-t, akkor még képben volt a média alapanyagokat illetően, és akkor a platinum jóvolt.

http://mediadepo.hu/

Innen szeretnénk újból nyers anyagot vásárolni  Linux archiváláshoz , biztonsági mentéshez, tehát megbízható anyag kell.

1. Kérdés érdemesebb e DL-es lemezt venni?
2. DL-esben illetve sima egy rétegűben ,melyiket ajáljátok, pl Philips vagy Memorex ?

Vehetsz nyugodtan DL lemezt, ám az légyen Verbatim vagy Ricoh, ezekből is +-os, a többi csak lutri és szenvedés...
"Egyszer itt minden a Tiéd lesz, fiam. A függöny, apám?"

#44 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 26. 10:10

És szigorúan 2.4-szeresen írd; a legkisebb sebességgel.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#45 Felhasználó inaktív   jennys 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 18. 12:39


sziasztok

kaptam egy csomag 25 darabos maxell dvd-r 1-16 speed lemezt
de nem tudok ráírni
próbáltam a nero 6 és az ashampoo -val is ezek vannak a gépemen
mit csináljak?
milyen író progit használjak hozzá?
köszi a segítséget,szisztok,Jennys




#46 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 18. 13:05

Idézet: jennys - Dátum: 2009. jún. 18., csütörtök - 13:39


sziasztok

kaptam egy csomag 25 darabos maxell dvd-r 1-16 speed lemezt
de nem tudok ráírni
próbáltam a nero 6 és az ashampoo -val is ezek vannak a gépemen
mit csináljak?
milyen író progit használjak hozzá?
köszi a segítséget,szisztok,Jennys



Az arany szinű?A + verzio még elmegy a minuszos az RitekF1 es médiakódú.Eleve a 8 irást szeretik max amugy.Ja és az iród milyen?Mert nagyon régi irók nem igazán jók ennek a típusnak a megírására ugy tapasztalom.

Szerkesztette: djculture 2009. 06. 18. 13:46 -kor

Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#47 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 18. 14:00

Idézet: jennys - Dátum: 2009. jún. 18., csütörtök - 13:39


sziasztok

kaptam egy csomag 25 darabos maxell dvd-r 1-16 speed lemezt
de nem tudok ráírni
próbáltam a nero 6 és az ashampoo -val is ezek vannak a gépemen
mit csináljak?
milyen író progit használjak hozzá?
köszi a segítséget,szisztok,Jennys



Mi az író pontos típusa, melyik firmware, milyen médiakód?
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#48 Felhasználó inaktív   cyberman30 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 26. 16:56

Az alábbi teszteredmény jónak, vagy rossznak számít és mi utal erre? Imation lemezt írtam 4x sebességgel, az író típusa a képen.
Írás közben egy pillanatra a cache 100%-ról lement 1-2%-ra (megnyitottam egy programot, máskor is szoktam valamit művelni a háttérben, tudom, hogy nem szabad, de még soha nem tett ilyet) és félek, hogy a kiírt adat nem került rá megfelelően. Mondjuk, visszaolvasással nincs gond.

Csatolt fájl:


Szerkesztette: cyberman30 2009. 07. 26. 16:58 -kor


#49 Felhasználó inaktív   Orgi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.437
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 26. 20:53

Ezt azt hiszem prohardveren írta vki, hátha segít:

PI Errors : (Sérült blokk) Egy blokkban található bájtok száma a Reed-Solomon szabvány szerint. (208 alatt ideális) (280 pontig még muködik)(280 Pont felett rossz)

PI Failures : Hibás blokk de még olvasható. (18 pont alatt hibás)(32 pontig még olvasható) (32 pont felett rossz)

Jitter : (remegés) A digitális jel tulajdonsága, hogy a jelek idozítése folyamatosan változik. (nem azonos idopontonként ismétlodik (15.4% alatt ideális) (16%-ig még muködik) (16% felett hibás)

PO Errors : (sorkövetés) - Már 1 hibapont is végzetes

#50 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 06:01

Felírtad, visszaolvasod, utána nem tudod garantálni azt, hogy meg is maradjon a lemezen olvashatóan az adat. Legalábbis az ember szeretné, ha mindez a leghosszabb ideig kitartana, csak nem tudni, konkrét lemez esetében mennyi ez a leghosszabb idő. Ha a visszaolvasás közben nem fékezi le a lemezt, nem "akad be", akkor nagy gond nem lehet - megtettél mindent. Ha ugyanis gond van a lemezzel, visszaolvasáskor is görcsölni fog.

Sokan próbálják megjósolni a sub-adatokból a lemez "minőségét", de sajnos teljes pontossággal, egyértelműen ezt még ma sem nagyon lehet. Max. akkor, ha a lemezed folyamatosan figyeled, s a diagramokat hasonlítod - ugyanabban a tesztkörnyezetben természetesen. De mivel ez elég bonyolult, s valljuk be, otthon lehetetlen feladat, főleg ha évekről van szó, ezért nem lehet mit tenni, csak max. időnként visszaolvastatni, csinálni egy speedtest-et. Teljesen megfelelő.

A subcsatorna-adatok félrevezethetik az embert. Még PPeter is azt mondta, hogy ezen "mérésekre" nem lehet hagyatkozni, csakis akkor, ha ugyanabban a drive-ban történtek. Ha tehát megnézed egy másik drive-ban ugyanazt a lemezt, meglehet, hogy más értékeket kapsz, ami nem azt jelenti, hogy rossz a lemez, hanem egyszerűen minden drive más. Ezek a PI-PO hibák egészen addig nem jelentenek az otthoni felhasználó számára semmit, amíg valódi olvasási hibát nem okoznak.

Magyarul: otthoni eszközökkel nem tudunk igazán egyértelmű különbséget tenni "jó" és "jó" lemez között. A többi csak spekuláció volna ugyanis.

Szerkesztette: Warrior 2009. 07. 27. 06:13 -kor

"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#51 Felhasználó inaktív   cyberman30 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 27. 11:05

Köszönö szépen a válaszokat!  :)

#52 Felhasználó inaktív   stol 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 11. 22:32

Kép

Szerkesztette: stol 2010. 01. 11. 22:32 -kor


#53 Felhasználó inaktív   Orgi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.437
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 12. 23:30

Mostanában láttam feltűnni JVC TY lemezeket, milyenek ezek, próbálta valaki, érdemes bevásárolni belőle? Vagy maradjak az MCC Verbánál?

#54 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 13. 11:42

A diagnosztika nyilván nem általános értelemben "méri a lemez minőségét", hanem csak azt mutatja, hogy az adott optika/elektronika/mechanika az adott lemezzel (adott időjárási körülmények mellett :) ) hogyan boldogult. Összahasonlítási alapot csakis azonos meghajtó (tehát még gyakran ugyanolyan típus, de másik drive sem jó (!) ) esetén adhat.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#55 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 13. 11:44

Idézet: Orgi - Dátum: 2010. jan. 13., szerda - 0:30

Mostanában láttam feltűnni JVC TY lemezeket, milyenek ezek, próbálta valaki, érdemes bevásárolni belőle? Vagy maradjak az MCC Verbánál?

Ha a TY a Taio Yuden, akkor miért ne? Bár ott is vannak hamisítottak, de azért szerintem megéri, max. kevesebbet kockáztass vele. Ha az MCC bevált, akkor meg talán fölösleges.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#56 Felhasználó inaktív   Flashget 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.160
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 29. 10:57

Üzenet megtekintéseIdézet: Orgi - Dátum: 2010. 01. 12. 22:30

Mostanában láttam feltűnni JVC TY lemezeket, milyenek ezek, próbálta valaki, érdemes bevásárolni belőle? Vagy maradjak az MCC Verbánál?



a JVC+ fajtát nyugodtan veheted. Persze tudni kéne milyen íród van.
Ha újabb íród van a - verziókat kerüld még verbatimból is!

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó