HWSW Informatikai Kerekasztal: Fotózás Linux alatt - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Fotózás Linux alatt A GIMP-en túl

#1 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 09:39

Szerintem ne spammeljük ezzel a témával a Nikon DSLR topicot, hiszen szerintem sok fotóst érdekel a téma, és nem csak nikonosokat. :) Szóval, azért jött létre ez az oldal, ahol a Linuxot használó fotósok megbeszélhetnék ügyes-bajos dolgaikat, legyen ez szoftver, kamerakezelés, színkalibrácioó, vagy bármi más, amit Linux alatt szeretnénk megoldani.

Kezdésnek pár szoftver, ami hasznos lehet a nyílt forráskódú oprendszerek kedvelőinek:

A GIMP  - Nagytudású fotószerkesztő szoftver, a Photoshop számos funkcióját kiváltja ez a remek, ingyenes program. Az Internetetn sokféle plugin elérhető hozzá, és a fellelhető leírások segítségével magunk is elkészíthetjük a nekünk szükséges beépülőket. Platformfüggetlen, Linuxon kívül Windowsra és Mac OS X-re is elérhető, a legtöbb mai Linux-disztribúciónál a rendszer telepítésekor ezt is feltelepíthetjük.
GIMP topic (van több is, ez volt a legfrissebb/leghosszabb. :)

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]


UFRaw - Önálló alkalmazásként és GIMP pluginként is elérhető ingyenes RAW szerkesztő szoftver. A legtöbb mai géptípust támogatja.

Kép

LightZone - Hatalmas tudással rendelkező RAW konverter és fotószerkesztő. A honlapról próbaváltozat elérhető, a teljes verzió ára 199.95 dollár.

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]


Bibble - Nagytudású, szintén fizetős, de a LightZone-nál kedvezőbb árú (Bibble Pro - 129.95 dollár, Bibble Lite - 69.95 dollár) RAW konverter és fotóretusáló szoftver.

Kép

És egy hasznos link:

PhotoLinux - a Linuxot használó fotósok számára hasznos információkat rejtegető, angol nyelvű fórum.

A szoftverekért, illetve linkekért köszönet Szabcsinak, szedernek és bogdannak!

Szerkesztette: debaj 2008. 06. 17. 09:42 -kor


#2 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 10:07

LightZone

Idézet: szeder

Huhh...  Annak idején használtam a 2.x-es sorozatot is, szóval halovány esély talán van rá, hogy egy régi backup legsötétebb bugyraiban még megvan.  Viszont ma este munka miatt el kell utazzak pár napra, úgyhogy legkorábban jövő héten tudnék utánanézni.

szerk.:  btw, SSEx függőség miatt kérdezed?
dehogy is! az az utolso free valtozat, igy annak legalis a terjesztese, es birtoklasa nem kerul penzbe. ;)

eleg lesz jovo hetre is: nem kerget a tatar. de ha jol ertem ertekes verziorol van szo.  :Đ

Szerkesztette: bogdan 2008. 06. 17. 10:32 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#3 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 10:18

A RawTherapee se maradjon ki.
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#4 Felhasználó inaktív   BoGyesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.970
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 10:34

Ha lenne a Pantone monitor kalibrálómhoz linux driver, akkor minden további nélkül, de addig felejtős... :rolleyes:

#5 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 10:39

elvben a LightZone tud icc-t hasznalni, tehat ha a windows alatt elkeszitett icc-t megeteted vele, akkor tokeletes lesz.

(a forum szerint a /usr/share/color/icc folderbe kell rakni.)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#6 Felhasználó inaktív   szeder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 10:54

Idézet: bogdan - Dátum: 2008. jún. 17., kedd - 11:07

dehogy is! az az utolso free valtozat, igy annak legalis a terjesztese, es birtoklasa nem kerul penzbe. ;)

Ezekszerint nem vagyok eléggé jólinformált.
Emlékeim szerint mindig is trial verzió volt a linuxos változatból, ami kb. két dolgot jelenthet:  vagy félreértettél valamit ezzel a free, legálisan terjeszthető változattal kapcsolatban, vagy én már csak az után találtam rá, hogy az megszűnt, ezért nem emlékszek rá.  Ha utóbbi, akkor értelemszerűen nem lesz meg még a régesrégi backupban sem.
Btw, arról is lemaradtam, hogy megjelent a fizetős és hivatalosan támogatott linuxos változat.

Mostmár csak időt kellene valahonnan szereznem, hogy ráérjek fényképezéssel is foglalkozni... (;

#7 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 10:58

http://www.linux.com/feature/124249

utolso bekezdes! ;)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#8 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 11:03

BlueMarine

#9 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 11:05

Idézet: bogdan - Dátum: 2008. jún. 17., kedd - 11:07

eleg lesz jovo hetre is: nem kerget a tatar. de ha jol ertem ertekes verziorol van szo.  :Đ

In case of emergency, download LightZone 2.4 here. Mondjuk ez csak Windows és Mac alá elérhető.

#10 Felhasználó inaktív   1g0R 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 273
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 11:07

Hi,

Panorama képek fűzéséhez keresek szoftvert linux alá.Próbáltam a Hugin-t, a panotools-t, de nem sikerült, vagy rosszul adta meg az illesztési pontokat.Ebben kérnék segítséget.
Köszönöm.
--
Linux és Mac játékok
Motorizálta a Fedora 9 Linux 2.6.26.1

#11 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 11:12

hiaba no, egy ilyen nagy multu topicban megbiznak a felhasznalok, es batran kerdeznek!  :Đ

Szerkesztette: bogdan 2008. 06. 17. 11:12 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#12 Felhasználó inaktív   BoGyesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.970
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 11:14

Idézet: 1g0R - Dátum: 2008. jún. 17., kedd - 12:07

Hi,

Panorama képek fűzéséhez keresek szoftvert linux alá.Próbáltam a Hugin-t, a panotools-t, de nem sikerült, vagy rosszul adta meg az illesztési pontokat.Ebben kérnék segítséget.
Köszönöm.

GIMP? Én PS-al rakom össze a panoráma képeket, gondolom GIMP-el is lehet.

#13 Felhasználó inaktív   szeder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 12:27

Idézet: 1g0R - Dátum: 2008. jún. 17., kedd - 12:07

Panorama képek fűzéséhez keresek szoftvert linux alá.Próbáltam a Hugin-t, a panotools-t

Én Hugint használtam (enblend-del kiegészítve) kb. maximum 50-60MPixelig, és alapvetően meg voltam velük elégedve.  Voltak persze apróbb bugok, és van még sok lehetőség a fejlődésre, de sose volt vele komoly gondom.

Idézet: 1g0R - Dátum: 2008. jún. 17., kedd - 12:07

de nem sikerült, vagy rosszul adta meg az illesztési pontokat.

Ezt viszont nem egészen értem, mert az illesztési pontokat mindig nekem kellett megadni...  Ezzel kapcsolatban sem lennék naprakész? (;

#14 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 13:00

Idézet: szeder - Dátum: 2008. jún. 17., kedd - 13:27

Én Hugint használtam (enblend-del kiegészítve) kb. maximum 50-60MPixelig, és alapvetően meg voltam velük elégedve.  Voltak persze apróbb bugok, és van még sok lehetőség a fejlődésre, de sose volt vele komoly gondom.


Ezt viszont nem egészen értem, mert az illesztési pontokat mindig nekem kellett megadni...  Ezzel kapcsolatban sem lennék naprakész? (;

Ja, van ket kutyu is, amit bele lehet vakeralni, es akkor megkeresi oket.
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#15 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 13:11

valojaban azok a software-ek, akik maguk keresik meg az illesztesi pontokat nagyon hasznosak, de szinte mindig felulbiralatra szorulnak. az, hogy "csak" mondjuk 90%-os pontossaggal dolgozik egy ilyen az teljesen jo eredmeny.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#16 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 13:59

Nekem nagyon rontani nem szokott, inkabb az a baj, hogy egykupacban talalja meg a pontokat. Meg a vizszintesekkel nem nagyon vagyok kibekulve altalaban, de valoszinu inkabb csak en vagyok a bena :)
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#17 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 18:57

Idézet

lugosi: leirasod igaz a 90 evek kozepere, amikor kiprobaltad. de ma mar ervenyet vesztette! en is nagyon meglepodtem, amikor 2 eve a laptopra installalt debian (pediglen az nagyon konzervativ) pocre ismert mindent! manapsag mar gyakran jobb a linux driver tamogatottsaga, mint a windows-e, legalabbis ott 99% elsore mukodik, mig a windows-ban keresni, telepiteni kell. (persze a maradek 1% cserebe halalos!)

szerintem ajanlatos kiprobalnod mit tud egy mai "kedves" distribucio, mondjuk az ubuntu. lehet hogy nagy pozitiv csalodast tartogat!


bogdan:

Lehet hogy teszek egy próbát valamikor. Lassan az itthoni gépemet úgyis szanálni kell :) Sajna eljárt felette az idő, venni kéne valami újat. Nagyon szemezek az ájmekkel... :)

#18 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 18:58

Az a Lightzone nagyon hasonlít a Lightroomra. Használhatóságban is van olyan jó?

#19 Felhasználó inaktív   BoGyesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.970
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 17. 23:56

Már csak egy a bökkenő, hogy a képeim egy NTFS partíción vannak és oda nem nagyon akar írni a suse.  :rolleyes:

#20 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 18. 02:33

Idézet: BoGyesz - Dátum: 2008. jún. 18., szerda - 0:56

Már csak egy a bökkenő, hogy a képeim egy NTFS partíción vannak és oda nem nagyon akar írni a suse.  :rolleyes:

Gondolom ott sem nagy csoda beizzitani egy ntfs-3g-t :)
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó