HWSW Informatikai Kerekasztal: Mit játszottál végig legutóbb, mennyire tetszett? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (68 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mit játszottál végig legutóbb, mennyire tetszett? Értékeld!

#21 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 12:07

Idézet: Lendova - Dátum: 2008. júl. 12., szombat - 12:38

És ami nem:

-a gépigény egyszerűen egy katasztrófa!!! 7600gs-en 1024*768-on minden minimum és van pofája időnként akár 20ig is leesnie az fps-nek
-volt itt ott olyan rész, ahol párszor elhasaltam, de kihívás terén nem volt nagy szám

Azért ezeket ne soroljuk már negatívumnak. 7600gs a lowend legaljának a legalja.
Ami meg a kihívást illeti alap, hogy ilyen játékot csak legnehezebb fokozatban játszunk, chicken módban persze, hogy nincs kihívás.

#22 Felhasználó inaktív   _DooM_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 12:08

RaceDriver GRiD

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]
(csak hogy ne ugyanaz a kép legyen, mint M@Xtreme-nek :) )

Az autós játékok mindig is közel álltak hozzám, de ezidág, kormány hiányában, főként az árkádosabb vonalon mozogtam, amilyen a GRiD is. Az előd, a TOCA RaceDriver 3 máig nagy kedvencem, s tudván, hogy a DiRT szemet gyönyörködtető grafikájáért felelős engine-t fogja megkapni, hatalmas várakozással tekintettem rá. Amit javarészt be is váltott. Nézzük is szépen sorjában!

Ami tetszett:
- Gyönörű grafika
- A grafikához mérten meglepően alacsony gépigény
- Sok autó
- Remek belső nézet
- Kiváló hangok (ahogy nyekken a gumi az aszfalton, ahogy felbőg a motor, vagy csattan két autó, ...)
- Nagyszerű törésmodell
- Korrekt irányítás. Úgy vélem sikerült megtalálniuk (illetve a TOCA sorozatból átmenteniük) a megfelelő arányt az arcade és a szimulátor felé hajló elemek között. Billyentyűzettel is kitűnően lehet irányítani, de mégis kormánnyal az igazi. A FFB effektek jól el lettek találva
- Az új karrier mód is jól sikerült, s még látványos is
- Bár sokadrendű szempont, de a menü is szép
- Csapattárs
- Jó dolog, hogy a csapatnak saját festést lehet kreálni. Ennyi változtatás az autón szerintem pont elég
- A multi rész elsőrangú, abszolút nincs lag (hacsak nem felejtem el korlátozni a torrentet :omg:  :Đ ), remek kis meccseket lehet játszani, ha az ellenfelek is olyanok. Jó ötlet, hogy a köridőket egy online adatbázisban eltárolja (mondjuk jó lenne, ha az az adatbázis karban is lenne tartva, rengeteg a csalt/bugos időeredmény, és a sorrend is érdekes helyenként)
- Flashback opció
- Jók az "új" (sok más játékban már feltűntek korábban) játékmódok, pl Pro Touge, Drift

Ami nem tetszett:
- Hiába van viszonylag sok kocsi, ha kevés a különböző osztály
- A pályákból is kevés van, és azok sem túl változatosak
- Ugyanez igaz a környezetre is
- Nagyon kevés a kategória. Az elődben pl volt Caterham, F1, Monster Truck, Rally, Gokart, Kamion, ... Mondhatnánk, hogy ott van a DiRT, de még azzal együtt is hiányzik jópár, ami a TOCA-ban volt
- A formaautók lényegében nem törnek, a lökdösődés szinte semennyire nem rongálja az autót, pedig a formaautókkal nem igen szoktak lökdösődni...
- Sem a napszakok, sem az időjárás nem változik. Oké, a Le Mans-i versenyeken beesteledik (még szép), és van Midnight Touge is, ahol északa kell versenyezni (és még - igaz nagyon-nagyon gyér - forgalom is van!), de ezekből kevés van, és csak ezekből van. Esős verseny nagyon hiányzik, márcsak a látvány miatt is
- A replay-eket nem lehet elmenteni
- Kár, hogy csak egy autómatikusan generált, és egy módosítható preset van az irányítás beállítására

Az itt felsoroltakat nem is annyira hibának, mint inkább hiányosságnak nevezném. A bekerült játékmódok végülis jól sikerültek, ha a kimaradások oka az optimalizálás, akkor fájó szívvel, de azt mondom, megérte.
Sajnos PC-n nem tobzódunk JÓ árkád(osabb) autós játékokban (a szimulátorok is a moddereknek köszönhetően olyan változatosak), így a GRiD könnyedén és toronymagas tud kiemelkedni közülük.

Összességében: 9.0/10
<span style='color:black'><b>GigaByte</b> GA-P35C-DS3R | <b>Intel</b> C2Q Q6600 @ 3,2 GHz (8x 400 MHz) + <b>Zalman</b> CNPS9700 | <b>XFX</b> HD4890 1GB | 2x <b>Corsair</b> Twin2X2048-6400C4 (4GB) | <b>Pioneer</b> DVR-112DB | <b>Maxtor</b> 2x 250GB, <b>Samsung</b> 320GB + 500GB + 750GB + 1000GB, <b>Seagate</b> 320GB + 500GB | <b>Corsair</b> HX750W | <b>Cooler Master</b> Stacker 810 | <b>Logitech</b> Cordless Desktop Wave | <b>Logitech</b> MX Revolution + SteelPad 5L | <b>Dell</b> E228WFP</span>

#23 Felhasználó inaktív   Lendova 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 361
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 12:29

Idézet: Mumia - Dátum: 2008. júl. 12., szombat - 13:07

Azért ezeket ne soroljuk már negatívumnak. 7600gs a lowend legaljának a legalja.
Ami meg a kihívást illeti alap, hogy ilyen játékot csak legnehezebb fokozatban játszunk, chicken módban persze, hogy nincs kihívás.

a játék megjelenésekor ez még jó vga volt, most egy 30k-s vga-nál elvárná az ember, hogy a mostani játékokat jól vigye
<b><span style='color:blue'>Andersen meghalt...Mese nincs...</span></b>

#24 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 12:35

Hát a 7600GS már a játék idejében is low end-nek számított.
Ettől függetlenül tényleg el*szott gépigénye van. Ugyebár valami korai ue3 futkosott alatta, hát látszott a sebességen.

Szerkesztette: M@Xtreme 2008. 07. 12. 12:36 -kor


#25 Felhasználó inaktív   Lendova 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 361
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 13:05

Idézet: M@Xtreme - Dátum: 2008. júl. 12., szombat - 13:35

Hát a 7600GS már a játék idejében is low end-nek számított.
Ettől függetlenül tényleg el*szott gépigénye van. Ugyebár valami korai ue3 futkosott alatta, hát látszott a sebességen.

akkor a 7600GT is low end vga volt akkor?  :think:
<b><span style='color:blue'>Andersen meghalt...Mese nincs...</span></b>

#26 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 13:06

Nem, bár közelített már afelé ( tudom hogy azon sem ment jól)

#27 Felhasználó inaktív   sQr` 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.972
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 13:11

Csak megnyugtatásképpen. 8600 GT-n sem megy jól. kb 10 percet volt fennt. Botrányosan rossz a gépigénye és még csak nem is akkora nagy durranás hogy indokolt lenne.  :rolleyes:
Acer 5536g • Playstation 3 Slim • LG 42LD550

#28 Felhasználó inaktív   Lendova 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 361
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 13:22

Idézet: M@Xtreme - Dátum: 2008. júl. 12., szombat - 14:06

Nem, bár közelített már afelé ( tudom hogy azon sem ment jól)

azért bőven elvárható lett volna, hogy egy akkori 25-30k-s VGA legalább folyékonyan vigye végig
nehogy már 40k feletti vga kelljen hozzá, hogy ha kisebb részletességen is, de játzsani tudjak vele rendesen
nekem ez böki a csőröm benne

(a 8800GT is low end, nem a Crysis vasigénye ratyi XD XD XD :Đ )

Szerkesztette: Lendova 2008. 07. 12. 13:23 -kor

<b><span style='color:blue'>Andersen meghalt...Mese nincs...</span></b>

#29 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 13:34

Fenéket, tudjátok mi volt a low-end akkor? A Radeon 9250 SE, meg az Nvidia FX 5200. Na az volt  a low-end alja. :)

#30 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 13:51

Na az bebaszna :)
Az fx széria kb 2002ben került kiadásra, a R6vegas pedig 2006 végén jelent meg. Hol volt akkor már az 5200 meg a 9250...

Szerkesztette: M@Xtreme 2008. 07. 12. 13:55 -kor


#31 Felhasználó inaktív   Qwerty4 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.709
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 16:45

Akkor a legutóbbi ez volt:

Psychotoxic (2005)
Írás:2008. június 20.

Gondolom nem sokaknak sikerült végigvinni, mert vagy már a demotól vagy az első pályától (ami sztem még a budget szintet sem éri el) fejvesztve futottak.Kb. ez marad a színvonal a végéig is, egyszerű észtelen öldöklés, kivéve pár pálya erejéig ahol megmutatták a fejlesztők, hogy azért képesek valamire, de a szint sajnos nem marad meg.Szóval volt pár jó húzásuk.
A sztori egy lerágott csont, női főhősünk, Angie Prophet, aki egyébként sokféle különleges képességgel rendelkezik (az emberi elmében képes kutatni, időlassítás, egészségnövelés, védőburok) meg kell mentse az emberiséget a gonosztól, aki "zombivá" (őrültté) akarja változtatni az emberiséget porszemnyi robotok légkörbe juttatásával.

Negatívumok:
-az egész egy bughalmaz, minden megtalálható:textúra bug, script bug, hang bug, gyorstöltéskor kilépés, stb.
-nem valami előnyös sztori, ráadásul nagyon bénán előadva
-hangok késnek, vagy nem jó hangot játszik le (sokszor a víz hangja bejött amikor nem lett volna szükség rá), de önmagukban a hangok is a legrosszabb kategóriába tartoznak
-rossz szinkron, Angie is úgy nyög mikor meglövik mintha akkor élvezne 
-a zenei aláfestét is pocsék, ócska techno legtöbbször, idegesítő
-nevetséges ellenfelek, ahogy mozognak/szöknek/kinéznek az kész komédia, tehát AI az nagyon a béka s*ge alatt van
-sok pocsék, unalmas, erőltetett, hosszú pálya egyhangú játékmenet (lőni, lőni)
-első, FBI-os pálya (külön megemlítendő, sztem minden idők egyik legrosszabb pályája)
-fegyverek, kevés és rossz
-néha semmi hangulat
-néhol a grafika rettenetes
-túl hosszú

Pozitívumok:
-akad pár jó/igazán hangulatos pálya (mások elméjében)
-a hoteles pálya (hangulatbomba)
-ötlet is, de csak ritkán
-pár nagyon szép helyszín
-különleges képességek

Értékelés:40%

Hiába szórakoztam néha jól, nem tudta levetkőzni a gagyi mivoltát. :)
Qwerty4

#32 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 22:42

Idézet: Kory - Dátum: 2008. júl. 12., szombat - 14:34

Fenéket, tudjátok mi volt a low-end akkor? A Radeon 9250 SE, meg az Nvidia FX 5200. Na az volt  a low-end alja. :)

Ugyan amikor ezek mentek még T2k is a fórumon a volt  :Đ

#33 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 13. 14:14

Sziasztok!

Amit én utoljára végigjátszottam az már régen volt. Az Enemy Engaged: Commanche vs Hokum helikopterszimulátort vittem végig. Bár teljesen dinamikus kampány van benne, de azért végig lehet vinni, mivel ha az ellenség területeit megfelelő mértékben meggyengíti vagy elfoglalja az ember, akkor vége van a kampánynak.

Ami tetszett:

- teljesen dinamikus kampány, a küldetések alatt elvégzett feladatok kihatással vannak a generálódó küldetésekre. Például megyek és megtámadok egy helikopterbázist, akkor az ellenfélnél generálódik egy CAP (combat air patrol) küldetés, vagyis emelnek egy vadászgépet az elfogásomra. Ha én kérek légi támogatást, akkor ugyanígy nálam is generálódhat egy ilyen. De más kombinációkban is elképzelhető.

- komoly avionika, ami még játszható. A fegyverrendszerek elég jól be vannak modellezve, de még élvezhető szinten. Tehát nem kell 15 perc ahhoz, hogy a hajtómű fusson, viszont a radar és az infra/TV rendszerek jól és részletesen működnek.

- jó repülési modell. Mivel nem vagyok hivatásos pilóta, ezért nem tudom teljesen hitelesen megítélni, de a különféle elméleti jelenségek hűen be vannak modellezve, tehát érezni lehet őket. Ennek ellenére még játszható szinten van, tehát pont kellő mértékben arcade/szimulátor

- az időjárás állati jó, ahogy beborul és felerősödik az eső az valami fenomenális. A fényviszonyok is csoda jók

- teljesen dinamikus és valós idejű a térkép, nagyon informatív

- minden mozog, mindenki rádiózik, állati intenzív élmény

- az ellenséges légvédelem meg tudja izzasztani az embert

- a talajhoz lapulva lehet lopakodni, a terrain masking bizony működik. Egy vízmosásba beleragadva a légvédelem ellő a fejed felett, lehet sunnyogni

- a wingman nem sík hülye, jól lehet használni

- 3D cockpit (újabb patch esetén a régi két gép, AH-64D és Mi-28 is készül már)

- 2 oldal, két gép repülhető, KA-52 és az időközben meg nem valósult Commanche

- nagyon jó és olvasmányos leírás sok-sok ténnyel és hasznos tudnivalóval

Ami nem tetszett:

- amikor megvettem, akkor még lassú volt a gépem hozzá. PIII 700 már jó volt hozzá Geforce2-vel. De igazán jól egy 2000+ jelölésű Athlon gépen futott.

Tudom, hogy rétegjáték és manapság már nem divat szimulátorokkal játszani, de tervezem újra elővenni majd ősszel. Asszony visszamegy megint dolgozni Magyarországra ősszel, így lesz időm rá...

EECH Central honlap, itt vannak új patch-ek.

Üdv!
.
.
.

#34 Felhasználó inaktív   bepe_79 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 13. 14:45

Nekem (ki gondolta volna) ez a game a Titan Quest (+Immortal Throne kieg.), az ertekelest pedig szinten tudjatok, nalam ez a game az istenkiraly, a hack `n` slash RPG-k kiralya per pill. Aki hosszas ertekelsre kivancsi, az nezzen be a topikjaba, itt nem szeretnek hosszas elemzesbe belemenni, hogy miert jon be nekem ennyire. Ha csak a Normal szinten valo vegigjatszast nezzuk, akkor azt hiszem ez az a jatek, amit legtobbszor jatszottam vegig, meg a Sacred hetszeri, nyolcszori vegigjatszasanal is tobbszor. Egyszeruen megunhatatlannak tunik szamomra, annyifele karakter krealhato, annyifele targy van, annyifele iranyban lehet a karaktert fejleszteni, es annyifelekepp lehet relicelni a targyakat, tehat valtoztatni rajtuk ezerfele dolgot. A Vaultozasrol mar nem is beszelve, amivel egymas kozott ezeket lehet csereberelni, sajat magunk szamar el lehet tarolni, es masok fele meg lehet neten osztani, stb.

#35 Felhasználó inaktív   dani83 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 13. 14:51

én a freedom fighters-t vittem végig vagy 50szer, mindig egyre nehezebb fokozaton, végén már csak hardon, de a mai napig le tud kötni a játék, szerintem akárhányszor viszem végig nem unom meg soha  :Đ
Sírva születtél, körülötted mindenki nevetett.Igyekezz úgy élni, hogy nevetve távozz, és körülötted mindenki sírjon!

#36 Felhasználó inaktív   Qwerty4 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.709
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 13. 14:53

bepe nem is kellett volna írjad.Logikus, hogy valami Titan Quest lehetett az utolsó végigjátszott gamed, és kb. 10-ből 10 pontot érdemel. :D  :Đ
Qwerty4

#37 Felhasználó inaktív   szabinar 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.925
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 07. 13. 15:31

Idézet: bepe_79 - Dátum: 2008. júl. 13., vasárnap - 14:45

Nekem (ki gondolta volna)...

:nevet2: sztem mindenki aki olvasta az utolso kb 15K postodat

#38 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 13. 15:34

Nemkell ahhoz elolvasni az utolso 15ezret... talalomra kell olvasgatni, es 10bol 9 hozzaszolasban TQ-rol lesz szo, vagy "hack and slash action rpg"-rol. :nevet2:
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#39 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 13. 15:36

szerk: rossz topik:))))

Szerkesztette: M@Xtreme 2008. 07. 13. 16:16 -kor


#40 Felhasználó inaktív   Lendova 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 361
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 13. 16:24

Call of Juarez
Kép
By lendova
Ami tetszett:
-vadnyugat 
-fegyverek kopnak, túlmelegednek
-másik karakter, másik játékmenet
-helyszínek változatossága
-a betöltés közbeni monológok
-a történet hozza az igazi western filmek hangulatát
-nagyon kellemes gfx

...és ami nem:
-pisztoly párbajok, az ötlete jó, csak a kivitelezése nem jön be
-töltési idő, bár most már nem vészes,de anno kimentem a konyhába, mikróba csináltam egy teát, ízesítettem és mire vissza értem talán betöltött 
-Billy-nél túl sok volt a lopakodós téma

Eszméletlen jól eltalált egy játék, nagy az esély, hogy 2006 legjobb FPS lesz számomra.
Még iylet!
<b><span style='color:blue'>Andersen meghalt...Mese nincs...</span></b>

Téma megosztása:


  • (68 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó