HWSW Informatikai Kerekasztal: Mit játszottál végig legutóbb, mennyire tetszett? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (68 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mit játszottál végig legutóbb, mennyire tetszett? Értékeld!

#1 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.497
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 07. 12. 07:20

Tudom tudom. Anno ez a próbálkozás szomorú sorsra jutott, nagyrészt az OFF-ok miatt. Én most mégis megpróbálkozok vele még egyszer :) Rengeteg játéknak nincs témája, (természetesen ezalatt a konzolos részleget is értem)  illetve az ember nem néz be az őt érdeklő összes topikba azért hogy végigolvassa a postokat, hátha valaki megfogalmazott 1 rövid értékelést/véleményt  játékról. (mert azért valjuk be, a játékosok által közzétett vélemény, sok esetben sokkal hitelesebb mint a szaksajtóké)
Ezért is tartom hasznosnak az iylen témát.
Természetesen itt senkitől nem azt várom/várjuk hogy 4 oldalas cikket írjon az adott game-el kapcsolatba, (persze ha azt ír sem baj :D) csak 1 rövid jól összeszedett cikket (akár pontokra szedve is) hogy miért tetszett, vagy miért nem jött be neki az adott cuccos :)
Természetesen 1más irományára lehet reagálni, átbeszélni hogy mivel ért egyet/vagy nem az adott egyén. De offtopik tényleg ne legyen belőle :)

De ha a modok továbbra is úgy érzik hogy nincs szükség, illetve nincs helye ilyen témának a forumon, nyugodtan zárják a topikot.

Szerkesztette: M@Xtreme 2008. 07. 12. 07:36 -kor


#2 Felhasználó inaktív   Cellular 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.789
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 08:12

Mass Effect. Tetszett. Meg mindig tolom 40 oraval a hatam mogott.
-Jo tortenet
-Szep grafika
-Egyszeru iranyitas (de van lehetoseg elmerulni is ha a csapattagokat is mikromenedzselni akarjuk)
-Tobb vegkifejlet (es nem csak a legvegen hanem eleg sok dialogusban is)
-Par grafikai glitch de ezek felett el lehet tekinteni
-Jol skalazhato nehezsegi szint
-Van ok az ujrajatszara (eredmenyek adnak kulonbozo bonuszokat)

#3 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 08:31

Az a baj, hogy utóbbi időben nem fejeztem be semmit. Sokmindenbe belefogtam de mind abbamaradt a vége előtt. Az utolsó játék amit befejeztem a Lost volt. De valszeg azt is inkább azért mert olyan rövid volt, hogy gyakorlatilag egy ültő helyben végig lehet vinni.

Most akkor csak akkor írhatok, ha 100%-ra végigvittem a játékot?


Idézet

vagy miért nem jött be neki az adott cuccos


Ez egy kicsit ellentmondás, mert ha nem jön be valami akkor biztos nem játszom végig.

#4 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 08:38

Idézet: Mumia - Dátum: 2008. júl. 12., szombat - 9:31




Ez egy kicsit ellentmondás, mert ha nem jön be valami akkor biztos nem játszom végig.

Nem biztos.  Végigtoltam a Mass Effectet, nagyon tetszett, de utána elgondolkodva rájöttem, hogy a side questek unalmasak és sablonosak, a fő szálat meg gyakorlatilag 1 délután végig tudod vinni, a szinthez igazodás miatt meg gyakorlatilag semmi nem késztet rá, hogy szinteket lépjél és fejlődj...  :down:

Szóval ha most kérdeznék azt mondanám, hogy nem jött be.
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#5 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 08:42

Lost - Via Domus

Remek történetű játék, hibákkal. Vagy inkább hiányosságokkal. A minigamek tetszettek benne. Grafikája jó közepes. Hangulatilag nagyon jó. Viszont vannak zavaró hiányosságok. Gyakorlatilag teljesen líneáris a játék,  hiába játszódik dzsungelben egy szűk folyosóba vagy szorítva. Van benne egész kidolgozott inventory meg kereskedés, aminek gyakorlatilag semmi értelme ugyanis végig lehet játszani a játékot gond nélkül úgy, hogy nem kereskedik az ember azon az egy helyen kívül, ahol a játék tutorialként mutatja be a dolgot, hogy lehet vásárolni. Soha nem kell venni semmit, mert biztos lehet benne az ember, hogy ha valamire szüksége lesz valahol, akkor nem sokkal előtte minő meglepetés pont olyan cuccot fog találni ami kell. De a legnagyobb hiányossága a játéknak a rövidsége ~négy és fél óra alatt játszottam végig úgy, hogy közben kétszer elakadtam mert nem tudtam mit kell csinálni és fél órát bolyongtam egy pályán.

Ennek ellenére érdemes játszani vele a történet és a hangulat miatt. Viszont aki még nem látta a lostot mármint a sorozatot de terveiben szerepel, hogy megnézi az kerülje el, ugyanis a játék első 5 percében gyakorlatilag az első 3 évad összes nagyobb spoilerét elsütik.

7.5/10

#6 Felhasználó inaktív   Snexi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.566
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 08:44

Ez a topic ősszel fog csak pörögni (sajnos) :(

#7 Felhasználó inaktív   -Turbo- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.530
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 08:46

egyetértek, bár szerintem a graf nagyon jó volt, főleg a dzsungeles részek(nyilván) :)
kicsit olyan érzésem volt játék közben mintha csak az utolsó pár hónapban találták volna ki hogy milyen lesz maga a játékstílus, addig csak random dolgozgattak a scenery-n meg pár játékelmen: jó példa a fegyverkezelés, ki van dolgozva rendesen, sok töltény, rendes zoom mód, de mégiscsak 2x kell a játék során használni.
JóSebesség

#8 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 08:48

Idézet: Diablovazze - Dátum: 2008. júl. 12., szombat - 9:38

Nem biztos.  Végigtoltam a Mass Effectet, nagyon tetszett, de utána elgondolkodva rájöttem, hogy a side questek unalmasak és sablonosak, a fő szálat meg gyakorlatilag 1 délután végig tudod vinni, a szinthez igazodás miatt meg gyakorlatilag semmi nem késztet rá, hogy szinteket lépjél és fejlődj...  :down:

Szóval ha most kérdeznék azt mondanám, hogy nem jött be.

Ezzel az a baj, hogy én erre 1 óra játék után rájöttem és ezért hanyagolom is a játékot. Még annyit tennék hozzá, hogy nem csak a mellékküldetések sablonosak, hanem a level design is. Kidolgozatlanok a helyszínek 1-2-t kivéve, sivárak a szobák alig vannak objektumok Pl bemész egy irodába és gyakorlatilag egy 4 szögletű szoba középen egy íróasztallal és passz. Úgy látszik a jövőben nincs szüksége az embereknek olyan hívságokra mint mellékhelyiség, meg bútorok személyes tárgyak. De ami az őrület szélére kergetett a játékban, az a liftezés. Mindne helyszinen liftekkel lehet közlekedni az egyes pályarészek között, csak az a baj, hogy a liftezés telejsen uninteraktív mozdulni sem lehet ha éppen liftezel ráadásul jó 20-25mp ig mutatja, hogy akkor most megyünk a lifttel amíg visszaadja az irányítást és átugrani sem lehet ezeket a részeket.

#9 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 08:53

Kép

Hogy őszinte legyek az előző résszel nagyon keveset játszottam, ugyanis nekem még gamepaddal is nagyon nehéz volt.
Így kisebb fenntartásokkal álltam neki a 4-nek, de kellemeset csalódtam. Hálistennek ebbe már tettek láma fokozatot :D

Nem tudom hogy csinálják, de a Capcom 1xüen nem tud semmit elbaxni. Attól függetlenül hogy gyakorlatilag az egész játék a hentről szól, nagyon hangulatos.
Az átvezető videók simán megütik (sőőőt) a legtöbb igényes akció filmek színvonalát.

Ami tetszett:
- Gyönyörű grafika (főleg a karakterek kidolgozottsága)
- Remek optimizáció
- Unalomba nem fulladó játékmenet
- Dante-vel nagyon lehet osztani az észt :D Az ember először azt hinné hogy jóval gyengébb mint Nero, aztán ahogy kiismeri, rájön hogy nem úgy van az :D
- Jó irányíthatóság (gamepaddal)
- Látványos kombók
- Idióta poénok :))

Ami nem:
- Kevés a helyszín szvsz...és 1 ugyanazon helyre is többször több misszión keresztül vissza kell térni, sőt sokszor ugyanazokat a a feladatokat kell végrehajtani. (nemtudom ez a többi részben hogy volt)
- Monoton zene. Azért tehettek be volna 1nél több musicot is a harcok alá :D
- Néha problémás a kamerakezelés
- 1-2 erősen frusztráló rész
- 1 kicsit lehetett volna hosszabb is

Értékelésem 10/9.2

A maga kategóriájában szerintem szinte tökéletes :)

Szerkesztette: M@Xtreme 2008. 07. 12. 08:59 -kor


#10 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 08:58

Idézet: Mumia - Dátum: 2008. júl. 12., szombat - 9:31

Ez egy kicsit ellentmondás, mert ha nem jön be valami akkor biztos nem játszom végig.

Nem minden esetben :)
Pl lehet valaki csak később döbben rá hogy biza neki nem tetszik az adott game, de csak azért végigviszi mert kíváncsi esetleg a történetre. :)

A Lostos játékról meg annyit hogy én annak a hatására szereztem be az összes Lost évadot  :omg:  :D (előtte nem néztem soha. Tán 1-2 rész TV-be, de nem fogott meg. Ellenben így az elejétől figyelemmel kísérve a történetet, nagyon tetszett)

Szerkesztette: M@Xtreme 2008. 07. 12. 09:04 -kor


#11 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 09:09

RaceDiver Grid

Kép

Mertem remélni hogy a Dirt után, ismét nem kell csalódnom a Codemastersben. A GRID pályafutását igazából az első előzetes képek/videók óta figyelemmel kísértem, és mondanom sem kell hogy vártam mint a messiást :)
Mivel PC-re nagyon kevés a normális autós játék, nagyon kíváncsi voltam hogy mit sikerül összedobniuk a srácoknak.
Mivel autós game-ről lévén szó nem bocsátkozok regényírásba, hisz nem is lehetne :) (Nincs ugyebár történet, etc)

Ami tetszett:
- Remek grafika
- Nagyon jó optimizáció. Látszik hogy sokat dolgoztak etéren a fejlesztők.
- Az eddigi legjobb és legvalósághűbb sebességérzet amit autós játékban láttam
- Viszonylag sok autó
- Nagyon jól felépített carrier mod
- A Flashback autós játékban egyedi, és viszonylag remek ötlet
- Nagyszerű fizika (ezalatt elsősorban a törésmodellt értem)
- Az irányíthatóságot sikerült (szerintem) eltalálniuk de..

..és ami nem:
- ..de sajnos a fejlesztőknek nem ártott volna eldönteni hogy az arcade vonalat szeretnék erősíteni, vagy inkább a szimulátor sttílust szeretnék képviselni játékukkal.  Mert a game egyiknek sem felel meg egyértelműen. (ha arcade, akkor legyen az, és ha 2cm-re lemegyek a fűre, ne forduljon nekem keresztbe a kocsi stb..)
- A Demolition derby szvsz baromi nagy baklövés volt. Hálistennek csak 1x kellett végigszenvedni.
- Kevés pálya
- Kevés zene
- Kevés a drift versenyek száma, és ami van, azt is nevetségesen könnyű
- A la-mans versenyek kifejezetten szegényesek grafikai szempontból
- Lehetne több versenytípus, mivel a végére kissé monotonná válik a játék
- Bár ez nem csak erre a játékra igaz, de miért nem lehet a replay-eket lementeni? Miért nem tudják ezt megoldani? (megjegyzem konzolnál van rá lehetőség)
- A kocsik részletesebb személyreszabását kár volt kihagyni..

Mindent összevetve nagyon tetszett a játék minden hibája ellenére is. Csalódtam is meg nem is. Csalódtam azért, mert szvsz ebből kicsivel többet is ki lehett volna hozni (no ennek ellenére tényleg remek játék)  A dirtnél néhol kicsit többet, és néhol kicsit kevesebbet hozott (a dirt kicsit talán változatosabbnak tűnt a különféle járművek miatt)
Viszont annak is rengeteg hibája volt. Szal asszem kijelenthetem hogy PC-n nálam eddig ez a best :)

91%

Szerkesztette: M@Xtreme 2008. 07. 12. 09:09 -kor


#12 Felhasználó inaktív   sQr` 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.972
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 09:16

Kiváló topic lehet ez, ha mindenki olyan szinten tudja formába önteni a véleményét mint M@x barátunk. Azt hiszem hamarosan az én értékeléseimet is olvashatjátok.  ;)
Acer 5536g Playstation 3 Slim LG 42LD550

#13 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 09:20

Hát én inkább úgy mondanám hogy remélem az én irományaimnál csak jobbak fognak születni  :Đ

#14 Felhasználó inaktív   Zo'Mac 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.151
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 09:23

HITMAN 3, ha jól emlékszem.
Tetszetős zene, még most is jónak mondható grafika.Sztori? Szokásos, a sorozatnak megfelelő. ;)

#15 Felhasználó inaktív   AMD rula 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.014
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 09:40

Idézet: Mumia - Dátum: 2008. júl. 12., szombat - 8:42

Lost - Via Domus

Remek történetű játék, hibákkal. Vagy inkább hiányosságokkal. A minigamek tetszettek benne. Grafikája jó közepes. Hangulatilag nagyon jó. Viszont vannak zavaró hiányosságok. Gyakorlatilag teljesen líneáris a játék,  hiába játszódik dzsungelben egy szűk folyosóba vagy szorítva. Van benne egész kidolgozott inventory meg kereskedés, aminek gyakorlatilag semmi értelme ugyanis végig lehet játszani a játékot gond nélkül úgy, hogy nem kereskedik az ember azon az egy helyen kívül, ahol a játék tutorialként mutatja be a dolgot, hogy lehet vásárolni. Soha nem kell venni semmit, mert biztos lehet benne az ember, hogy ha valamire szüksége lesz valahol, akkor nem sokkal előtte minő meglepetés pont olyan cuccot fog találni ami kell. De a legnagyobb hiányossága a játéknak a rövidsége ~négy és fél óra alatt játszottam végig úgy, hogy közben kétszer elakadtam mert nem tudtam mit kell csinálni és fél órát bolyongtam egy pályán.

Ennek ellenére érdemes játszani vele a történet és a hangulat miatt. Viszont aki még nem látta a lostot mármint a sorozatot de terveiben szerepel, hogy megnézi az kerülje el, ugyanis a játék első 5 percében gyakorlatilag az első 3 évad összes nagyobb spoilerét elsütik.

7.5/10

Én is végigtoltam volna, ha nem lett volna bugos x360-on, és a dinamait nem veszett volna el a visszaúton... Emiatt viszont nincs kedvem az egészet újrakezdeni.

Utolsó játék, amit végigtolam: Guitar Hero Aerosmith (hardon). Inkább a GH3 kiegészítőjének nevezném, teljesen ugyanaz a két játék, csak más zenékkel. Leginkább az zavar, hogy az "I Don't Wanna Miss A Thing" nem szerepel a számok között. A játékot azoknak ajánlom, akik unják a GH3-at, aki először játszana GHval szherintem ne ezzel kezdjen.

#16 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 09:43

Mass effect

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]

Én soha nem voltam az RPG stílus híve. Soha nem kedveltem túlzottan a műfajt. A Witcher volt az első játék ami motivált arra, hogy belepillantsak ebbe a világba is (Mondjuk volt még előtte a dark messiah amit végigtoltam, de azt inkább ne nevezzük teljes értékű RPG-nek :D)
A Witcher végigvitele után kipróbáltam még jópár nagyobb nevű Role Playing gamet. (Fable; Jade Empire; Overlord [bár az utolsó sem sorolható egyértelműen az RPG-k közé]  stb) és mitagadás, nagyon megszerettem ezt a világot, bánom is hogy korábabn nem foglalkoztam vele.
Így hát mondanom sem kell hogy a Mass Effect sem maradhatott ki a sorból. Rengeteg jót olvastam róla még a PC-s megjelenés előtt, szóval viszonylag magasak voltak az elvárásaim vele szemben. Nameg a Bioware név valahol azért garancia a minőségre.

Az itt elhangzott negatív véleményekkel ellenben, nekem piszkosul bejött a játék. A története remekül felépített, még az ember bele is tudja akár élni magát. (filmet is nyugodtan csinálhatnának belőle.. Csak ne Uwe Boll rendezze  :Đ ) Az RPG stílust remekül ötvözték az akciódús játékmenettel, ezért külön grat a fejlesztőknek. A grafika gyönyörű (főleg a karakterek itt is) bár tény hogy van 1-2 elhanyagolt rész.
A hanghatások szintén remekül illenek a játékba, ahogy a zenék is.

Ami tetszett:
- Remekül felépített izgalmas, fordulatokkal teli történet
- Jópofa karakterek (ezt elsősorban a társakra értem)
- Szép grafika
- Több féle karszt közül választhatunk, és emberünket is viszonylag részletesen testre szabhatjuk
- Többféle befejezés
- A Döntéseinknek többszerivel nagy súlya van
- Szinkronhangok

Ami nem:
- A jármű irányítása szerintem pocsék
- A melléküldetések lehetnének cseppet változatosabbak is (a bolygók szintén)
- Kisebb bugok
- Szerintem nagyon rövid. Még így is hogy elvileg minden melléküldetést megcsináltam.

A hibái ellenére is ez a játék nálam nagyon nagyot ütött. 9.9/10

Azthiszem ebben az évben nálam egyértelműen ez a GOTY (eddig)

Szerkesztette: M@Xtreme 2008. 07. 12. 09:45 -kor


#17 Felhasználó inaktív   _DooM_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 11:14

Call of Duty 4: Modern Warfare

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]


Először nem túlzottan örültem, hogy a 2. világháború helyett modern, jövőbeli hadszíntérre váltottak - pedig Dunát lehetne rekeszteni a különböző műfajú 2. világháborús játékokkal -, de azt kell mondjam, jó döntés volt. Az online multiplayert még nem volt alkalmam kipróbálni, így arról nem tudok nyilatkozni. Az egyjátékos kampány semmi újítást nem hoz, a jól megszokott FPS elemeket fedezhetjük fel. Nem is baj, hogy, nincsenek járművek vagy lebilincselő történet, a játékmenet kárpótol mindenért. Bár csapatként vetjük bele magunkat a harcokba, taktikai előnye abszolúte semmi nincs, ami nagy kár.

Ami tetszett:
- Nem lenyűgözően, de szép grafika, helyenként igazán látványos effektekkel
- Viszonylag alacsony gépigény
- Pörgős akciók
- Változatos küldetések (éjszakai ostrom; városi, erdei harc; lopakodás; menekülés; ...)
- Viszonylag sok fegyver
- Kiváló hangeffektek
- A hangulat

Ami nem:
- A pörgős akciók ellenére teljesen lineáris, csőszerű játékmenet
- Szkriptelt és buta ellenfelek
- Fizika. Vagyis annak hiánya. Ugyan a golyó átviszi pl a fát vagy a vékony falakat, de nagy kát, hogy a környezetet csak nagy-nagyon minimálisan lehet rombolni (autóroncsok felrobbantása, ablakok kilövése)
- Nagyon rövid
- Újrajátszási faktor elég alacsony

Összességében: 8.5/10 (a multi bizonyára dobna még jópár százalékot)

Szerkesztette: _DooM_ 2008. 07. 12. 11:16 -kor

<span style='color:black'><b>GigaByte</b> GA-P35C-DS3R | <b>Intel</b> C2Q Q6600 @ 3,2 GHz (8x 400 MHz) + <b>Zalman</b> CNPS9700 | <b>XFX</b> HD4890 1GB | 2x <b>Corsair</b> Twin2X2048-6400C4 (4GB) | <b>Pioneer</b> DVR-112DB | <b>Maxtor</b> 2x 250GB, <b>Samsung</b> 320GB + 500GB + 750GB + 1000GB, <b>Seagate</b> 320GB + 500GB | <b>Corsair</b> HX750W | <b>Cooler Master</b> Stacker 810 | <b>Logitech</b> Cordless Desktop Wave | <b>Logitech</b> MX Revolution + SteelPad 5L | <b>Dell</b> E228WFP</span>

#18 Felhasználó inaktív   ssanyesz 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 11:22

Mass Effect


pozitívum:
- története
- grafika
- világ háttértörténetének kidolgozottsága
- párbeszédek kidolgozottsága
- inventory is elég pofás volt
- tárgyak fejlesztései legalább valamennyire változatosak voltak
- holo mindenes meg beültetés jó ötlet volt, az tetszett :)


és most jön sajnos a negatívumok hosszú listája :( :
- kevés város, milyen jó lett volna meglátogatni a különböző fajok anyabolygóit (kvariánoknak az űrkonvoját/bázisukat, mennyi jó küldetést lehetett volna megvalósítani)
- kocsikázás unalmassá vált az 5-10. bolygó után
- csak 3 társ adott fejenként egy egyszerű mellékküldit
- lehetett volna sokkal több párbeszéd benne
- társak beszélhettek/vitatkozhattak volna többet
- túlságosan konzol alapú akció orientált, inkább akciónak nevezném rpg elemekkel, nem kellett benne annyit taktikázni, csak nyomulni
- karakteralkotás/szintlépés/influence rendszer lebutítása, hogy minél többen játszanak vele, és ahogy látom sajnos az Obsidian Alpha Protocolja is ilyen lesz, az ALIENS nemtudom milyen lesz, remélem a Dragon Age : Origins ismét RPG lesz, de ez már off
- a boltolás, tök leegyszerűsített, legalább bontották volna különböző tárgycsoportokra, mire átnéztem, hogy melyik fegyverfejlesztésből hány darabom van is milyen szintű, hogy melyiket adjam el
- pénz csak az elején volt szükséges, egy idő utána, hibába jöttek újabb fegyverek, valahogy nem éreztem szükségüket, egyhangú fegyverek/páncélok, semmi unique
- jó ötletnek szánták a fedezék mögül lövöldözést, de inkább lett zavaró

ahogy nézem kezd elmosódni a határ a rpg-k és akció/rpg-k között, mert van benne pár elem, meg a története miatt is, pár választható/használható képesség, de valahogy butulni látszik, innkább TPS kibővítésének nevezném, választható küldikkel, támogató/támadó csapattal, beszélgetéssel, felszerelés változtatással/turbózással és extra képességekkel

félreértés elkerülése végett: tetszett a játék, csak néhol inkább éreztem akciónak, mint TPS nézetű rpgnek, szóval kicsit olyan zavaros  :confused:
MB: Asrock H67M, CPU: Intel Core i5-3550S + Xigmatek Gaia, RAM: 2x4GB Kingmax Hercules DDR3 1600 MHz, VGA: Sapphire HD7850 2GB, Sound: Creative SB X-Fi XtremeMusic, SSD: Samsung 830 128GB, HDD: Samsung F1 320GB, Seagate 7200.12 500GB, WD Caviar Red 2000GB, WD Caviar Green 500GB, Optical: Optiarc AD-7260S, PS: Corsair VX450, Case: GIGABYTE GZ-X1, Scythe Kama Bay, TFT: Dell U2312HM, Speakers: Edifier R1900TII, Input: Lenovo Enhanced Performance USB Keyboard, Logitech MX 310, Logitech M505, PC Remote

BattleTag: ssanyesz#2866, Diablo3 Profil

#19 Felhasználó inaktív   Lendova 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 361
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 11:38

Rainbow Six- Vegas

Amit tetszett:
-piszkosul kézre áll minden, a parancsok, fegyverek stb
-társainkat alig kell pátyolgatni, így a signle játék is gyors és pörgős
-látványos összecsapások, fedezék mögül lövés,kötélen ereszkedve ablakon berontás, a harctért megviselik a kóbor lövések
-teljesen korrekt történet

És ami nem:
-fullra patch-elt játékban többször volt elég kellemetlen bug
-a gépigény egyszerűen egy katasztrófa!!! 7600gs-en 1024*768-on minden minimum és van pofája időnként akár 20ig is leesnie az fps-nek
-volt itt ott olyan rész, ahol párszor elhasaltam, de kihívás terén nem volt nagy szám

nagyon kellemes és jó játék lett, főleg ha azt nézzük, hogy az elődje az űbergagyi (Lockdown), de ez már egy nagyon más utat képvisel, látványos, akciódús, de nem taktikai súter
<b><span style='color:blue'>Andersen meghalt...Mese nincs...</span></b>

#20 Felhasználó inaktív   -Turbo- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.530
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 12. 11:59

Call of Duty 4

Kép

Igazából nem mondanám magam CoD rajongónak, tekintve hogy bár mindegyik résszel játszottam, egyiket se vittem végig újra, és a multit is csak max lanon toltam.

Összeségében talán az 1. rész az ami a legjobban bejött. Akkoriban azért nem volt még ennyi 2. vh-s shooter, és az ilyesfajta "arcade" lövöldékből sem volt túl sok. Nagyon szórakoztatónak tartottam, hogy egy viszonylag élethű környezetben ilyen egyszerű volt maga a lövöldözés. Gyors volt, nem kellett gondolkodni, látványjáték volt az egész. Élveztem.

Aztán jött a 2. rész, ami szebb volt, és kaptunk 1-2 újítást, de ennyi. Gyakorlatilag megmaradt ugyanannak mint az 1. rész. Még a multiplayere is alig-alig változott. Azért hozzátenném hogy talán ez volt az első játék amiből kivették a tradicionális életerőt. Ettől mégpörgősebbnek éreztem az egészet, igaz, a végére(hiába volt rövid) már egy kicsit untam.

Aztán jött a 3. rész, csak konzolokra. Ezt kivételesen nem az IW fejlesztette, ezért kicsit eltér az addigi CoDoktól. Azonkívűl hogy 2. vh-ban játszódott, volt egy minimális története is, ami bár nem fog oscar-t nyerni, szerintem feldobta a játékot. Ezenkívűl érezhetően lassítottak a játékmeneten. Vicces, hogy míg az első részben pont a pörgés volt a jó, a 3.-ban már az volt a jó hogy nem volt olyan gyors mint az első 2  :Đ  legalábbis szerintem. Harcok is "realisztikusabbak" voltak, tehát olyan nem volt mint a 2-ben hogy van egy hatalmas tér, és a közepén állva, egyedül, az egész náci hadsereget leszedjük. A multiplayer is sokat változott, végre kapott egy ún. "War" játékmódot, ami gyakorlatilag megegyezik a Battlefield játékokban látott Conquest móddal. Járművek, nagy pályák.

És... a 4. rész. Örültem hogy végre nem világháborúban fog játszódni, de őszintén megmondom, ez, így, nem sok. Hiába "modernek" a helyszínek és az ellenfelek, maga a játék ugyanaz mint a CoD2. Még egy csomó hang is ugyanaz. Játékmenet ugyanaz. Változatos? Nem tudom.. szerintem nem az. A játék végefele már csak az átvezető videók miatt játszottam, annyira untam a harcot. Túl műnek éreztem az egészet. Pici, folyosószerű helyszínek, 1000 és 1000 ellenfél állandó respawnnal...pff.  Maga a grafika közepes, inkább amiatt emelném ki hogy viszonylag gyenge gépen is elfut, és egész jól - bár szerintem még befért volna az opciókba 1-2 extra beállítás ami még egy kis eyecandyt rárak a képernyőre.
A hangok is közepesek, a fegyverhangok borzalmasak, de minden más egész jó, úgyhogy kiegyenlítik egymást.

A multiplayerről annyit, hogy kb 1 órát egy héten. Ennyit tudok úgy játszani hogy ne unjam meg. Szinte minden pálya a single playerből van kivéve, ami csalódás. És maga a multiplayeres játékmenet is eléggé... köhöm... furcsa. Sok játékmód van, de igazából mindegyik ugyanaz. Ölni kell. És ez az ami a játék gyengepontja. A fegyverek túl arcadeosak, nem is igazán kell célozni, elég ha jó a reflexed és tuti hogy leszeded az ellenfelet. Persze van Hardcore mód amiben nincs HUD és nagyobb a sebzés, de ez meg azért vicces mert pisztollyal elég 3 golyó a lábba hogy leszedj valakit, ergo fölösleges a sok extra fegyver amit kap az ember.

Apropó fegyverek - és akkor jöjjön az ami megmenti a multiplayert: az unlockolható fegyverek, kiegészítők, és perkek. 3 perke lehet egy embernek. Mindegyik perk egy extra képesség(pl.: erősebb sebzés, több életerő, több sprint). Ez eléggé fel tudja dobni a játékot.

Összeségében:

+

- Van pár nagyon hangulatos része a kampánynak
- Jól optimizált
- Sok multiplayer opció
- Rengeteg fegyver, kiegészítő

-

- Ugyanaz, harmadjára
- Túl quake szerű a multiplayer

: 70%
JóSebesség

Téma megosztása:


  • (68 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó