HWSW Informatikai Kerekasztal: VoIP telefon hálózat Linksys eszközökkel - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

VoIP telefon hálózat Linksys eszközökkel

#1 Felhasználó inaktív   Lala9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 17. 10:57

Sziasztok!

Nagy fába vágtam a fejszém. Ki kellene alakítanom egy telefon hálózatot a cégem két telephelye közt. Leírnám röviden a felállást és hogy mit kellene megoldanom.

Adott két telephely a cégnél, az egyik legyen üzlet a másik iroda. Fizikailag egy utcára vannak egymástól, de wifi és egyéb vezeték nélküli technológiák nem jönnek szóba, ahhoz túl messze vannak.

Az üzletet kellene összekötni az irodával. Mindkét helyen van internet szolgáltatás, az üzletben van két analóg telefon volnal, az irodában 1 analóg telefon. Az üzletben van egy régi analóg panasonic telefon központ, ami működik is ott helyben.

Namost arra lenne szükség, hogy ha engem keresnek az üzletben, akkor onnan áttudjanak kapcsolni az irodába ahol vagyok, valamit az üzletből is áttudjanak nekem telefonálni. Olyan mintha 1 telefon központon lennénk.

Az egyetlen ésszerű megoldásra gondoltam ami a VoIP.
Találtam is a neten VoIP telefon központot név szerint Linksys SPA-9000
Ehhez VoIP telefonokat lehet kötni a belső hálózatra, mellékeket lehet kialakítani, akár 16-ot is. Van hozzá egy másik eszköz a Linksys SPA-400, amin keresztül a meglévő analóg telefon vonalakat is tudom a központhoz csatlakoztatni.

Sajnos nem találkoztam még ilyen telefon központtal, nem ismerem a lehetőségeit. Nagy segítség lenne, ha találnék valakit, aki már telepített ilyet.

Azt értem, hogy egy helyi belső hálón működik, de a neten kívülről egy másik VoIP telefonnal is fogok tudni a központhoz csatlakozni?  Sajnos ez nem derült ki a leírásokból. Nem akarok külső SIP szolgáltatót használni, ezzel a kisközponttal kellene megoldani a hálózatot.
Természetesen fontos szempont az ingyenesség is, hogy a két telephely egymással ingyen tudjon beszélni.

Szerintetek megvalósítható ez így az én elképzelésem szerint? Vagy van valakinek más, egyszerűbb ötlete?

Üdv.:Lala

#2 Felhasználó inaktív   istvan_ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 300
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 17. 12:39

Hello!

Van a telefonközpontnak szabad analóg fővonali portja? mert akkor elég olcsón meg lehet oldani a gondodat 2 analóg telefonadapterrel. Igaz, hogy kell egy külső SIP szolgáltató, mégpedig olyan, ahol a saját hálózaton belüli hívások ingyenesek.

Nálunk így működik 3 ország között a voip, ingyér...

#3 Felhasználó inaktív   Lala9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 17. 13:35

Idézet: istvan_ - Dátum: 2008. júl. 17., csütörtök - 12:39

Hello!

Van a telefonközpontnak szabad analóg fővonali portja? mert akkor elég olcsón meg lehet oldani a gondodat 2 analóg telefonadapterrel. Igaz, hogy kell egy külső SIP szolgáltató, mégpedig olyan, ahol a saját hálózaton belüli hívások ingyenesek.

Nálunk így működik 3 ország között a voip, ingyér...

Igen, van. 6 bejövőből most csak 2-őt használ.
Ez már nekem is eszembe jutott. Sajna nem jó. Ha engem hívnak egy városi vonalon nem tudják átkapcsolni a VoIP vonalra, hogy nálam csengjen. Magyarul a központ nem tud összekapcsolni két fővonalat.
Nálatok ez megoldható?

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 07. 17. 22:17

Idézet: Lala9 - Dátum: 2008. júl. 17., csütörtök - 14:35

Magyarul a központ nem tud összekapcsolni két fővonalat.
Nálatok ez megoldható?

Fővonal az direkt mellékre kicsörög, akkor meg mi a baj? Azt oda lehet kapcsolni, ahova csak akarjuk.
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   Lala9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 17. 22:29

Idézet: Jahno - Dátum: 2008. júl. 17., csütörtök - 22:17

Fővonal az direkt mellékre kicsörög, akkor meg mi a baj? Azt oda lehet kapcsolni, ahova csak akarjuk.

Fővonal kicseng egy mellékre, azt kellene átkapcsolni VoIP-ra, ami egy másik fővonalon megy be. Mellékre nem lehet bejövő VoIP vonalat tenni.

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 07. 17. 22:38

Idézet: Lala9 - Dátum: 2008. júl. 17., csütörtök - 23:29

Fővonal kicseng egy mellékre, azt kellene átkapcsolni VoIP-ra, ami egy másik fővonalon megy be. Mellékre nem lehet bejövő VoIP vonalat tenni.

Voipra ha ata adaptert teszel, aztán központba be, akkor az mellék lesz. A két mellék egy központon meg összekapcsolható, vagy előhívóval ott megy ki, ahol akarod.

Voip vonalon ata adapter, abból lesz analóg fővonal, ez meg már bent van a központban mellék, így lehet bejövő voipot tenni rá.
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   Lala9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 18. 08:11

Idézet: Jahno - Dátum: 2008. júl. 17., csütörtök - 22:38

Voipra ha ata adaptert teszel, aztán központba be, akkor az mellék lesz. A két mellék egy központon meg összekapcsolható, vagy előhívóval ott megy ki, ahol akarod.

Voip vonalon ata adapter, abból lesz analóg fővonal, ez meg már bent van a központban mellék, így lehet bejövő voipot tenni rá.

Nem értem, most már velem van a baj, annyira belebonyolódtam :)

Szóval ATA adapter. Kétféle telefon port van rajta FXS és FXO. FXS-re megy a hagyományos telefon, FXO-re meg a bejövő analóg fővonal. Csak leírtam, hogy tiszta legyen.

Te gondolom FXS-re gondoltál.

Ha az ATA FXS portját bekötöm a központba egy mellékre, akkor az nem fog működni. Ha a központ fővonalra kötöm, akkor működik és lesz egy bejövő átalakított VoIP fővonalam (most is így működik amúgy).
Ha hívnak engem egy fővonalon, akkor nem tudják átkapcsolni egy VoIP számra, mert a VoIP is fővonalon van, két fővonalat meg nem lehet összekapcsolni.

FXO-val rendelkező ATA egységet tudok mellékre kötni. Az ATA bejövő fővonalként kezeli a melléket, előhívó választás programozásával elérem a külső fővonalakat is.
Namost hívnak egy külső analóg vonalon, kollega felveszi és kapcsolni akar, akkor átkapcsolja a VoIP mellékre, a VoIP telefon ott helyben kicsörög. Ez nem jó.

Én egy teljesen más helyen vagyok, teljesen más VoIP számmal.

Azt kellene, hogy a vonalat kapcsolja (tartásba rakja), felhív engem a VoIP-on és összekapcsolja a két vonalat, ami mint írtam nem megy, mert két fővonalat nem lehet összekapcsolni. Ha melléken van a VoIP, akkor meg nem tud VoIP vonalat kérni, hogy engem felhívjon.

Az ördögi kör bezárult :)

#8 Felhasználó inaktív   istvan_ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 300
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 18. 09:48

Hú, már én sem nagyon értem! :)

Elmondom nálunk hogy van megoldva. Mondjuk itt egy TDA 100-as központ van, DISA-val meg mindenféle földi jóval, úgyhogy nem biztos hogy nálatok is működne így.

Szóval a központban van egy 8csatornás analóg fővonali kártya csak a voip miatt. Ennek 2 portját használjuk jelenleg, 1 trönkön. A 2 "fővonalat" 1 Linksys PAP9-es ATA szolgáltatja, amin be van konfigurálva 2 SIP account. A külföldi boltokban csak 1-1 ATA van, 1-1 analóg telefonnal, rajtuk ugyanúgy SIP account bekonfigurálva. (ugyan az a SIP szolgáltató, hogy ingyenes legyen)

Ha az üzletből telefonál hozzánk valaki, akkor a DISA fogadja a hívást (automata kezelő) és tudnak melléket tárcsázni, vagy ha lejár az intercept, akkor csörög egy megadott csoporton...

Ha a központból telefonál valaki a boltokba, akkor a telefonközpont automatikusan a Voip-os trönköt adja be fővonalnak a 0621-es tárcsázásnál. (Nem jut eszembe minek is hívják ezt a szolgáltatást, a központ "routing táblájára" gondolok... Itt lehet beállítani, hogy ha valamelyik mellékről 061......-et hívnak, akkor az ISDN felé menjen ki a hívás, ha 0670.... vagy 0620...., vagy 0630.... akkor a gsm modul felé, jelen esetben pedig 0621-re a VOIP felé...)


Hogy egyszerűbb legyen a dolog a boltokban nemes egyszerűséggel elmentettük a központ két voip számát gyorshívásra, a központban pedig létrehoztunk két virtuális melléket, amit feltétel nélküli átirányítással ráirányítottuk az üzletek voip számaira... Tehát a központi telephelyről beütsz egy melléket, (pl 300) és csörög az egyik külföldi üzlet voip telefonja... Ja és ugyan úgy bár ki tudja kapcsolni is a mellékeket... :)

Ha nem nagyon alap a központotok, akkor szerintem valami hasonlót lehetne csinálni Nálatok is!
Irodából üzletbe telefonálás sima ügy ugye, ha pedig be lehet állítani a központot, hogy külön trönk legyen a voip, és van benne "útválasztás", akkor téged is fel tudnak hívni. A kapcsolást nálatok is virtuál mellékkel lehetne szerintem megoldani....


A másik megoldás, hogy veszel egy Panasonic TDE-t 2M Ft ért és az tud mindent! :)

Bocs, hogy egy kicsit hosszú lett!

#9 Felhasználó inaktív   ec-1752 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 508
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 18. 11:34

Idézet: istvan_ - Dátum: 2008. júl. 17., csütörtök - 13:39

Van a telefonközpontnak szabad analóg fővonali portja? mert akkor elég olcsón meg lehet oldani a gondodat 2 analóg telefonadapterrel. Igaz, hogy kell egy külső SIP szolgáltató, mégpedig olyan, ahol a saját hálózaton belüli hívások ingyenesek.

Nem kötelező a sip szerver használata, megfelelő  beállításokkal az ATA-k közvetlenül is tudnak egymáshoz kapcsolódni.

#10 Felhasználó inaktív   istvan_ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 300
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 18. 11:38

Idézet: ec-1752 - Dátum: 2008. júl. 18., péntek - 11:34

Nem kötelező a sip szerver használata, megfelelő  beállításokkal az ATA-k közvetlenül is tudnak egymáshoz kapcsolódni.

Lehet, de akkor nem lehetne standard voip-ra használni az eszközt, nem?

#11 Felhasználó inaktív   ec-1752 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 508
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 18. 11:39

Idézet: Lala9 - Dátum: 2008. júl. 18., péntek - 9:11

Ha hívnak engem egy fővonalon, akkor nem tudják átkapcsolni egy VoIP számra, mert a VoIP is fővonalon van, két fővonalat meg nem lehet összekapcsolni.

Pedig jó eséllyel  össze lehet kapcsolni két fővonalat.

Csak elég gyakori, hogy a gyári alapbeállítás szerint ez a funkció le van tiltva, és engedélyezni kell a központ konfigurálása során, ha valaki használni szeretné ezt az üzemmódot.

#12 Felhasználó inaktív   ec-1752 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 508
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 18. 12:02

Idézet: istvan_ - Dátum: 2008. júl. 18., péntek - 12:38

Lehet, de akkor nem lehetne standard voip-ra használni az eszközt, nem?

Dehogynem.

A  tárcsázott szám alapján lehet irányítani, hogy sip szerver felé, vagy a másik doboz felé menjen a hívás.  Lásd a "Dial Plan"  részletes leírását.  (Legalábbis Linksys esetén)

#13 Felhasználó inaktív   Lala9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 18. 13:11

Idézet: ec-1752 - Dátum: 2008. júl. 18., péntek - 11:39

Pedig jó eséllyel  össze lehet kapcsolni két fővonalat.

Csak elég gyakori, hogy a gyári alapbeállítás szerint ez a funkció le van tiltva, és engedélyezni kell a központ konfigurálása során, ha valaki használni szeretné ezt az üzemmódot.

Sajna nem lehet. Régi a központ, levan írva a kezelésibe.

#14 Felhasználó inaktív   Lala9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 18. 13:14

Idézet: istvan_ - Dátum: 2008. júl. 18., péntek - 9:48


Sajna régi a központ, még 1995-ből való Panasonic KX-T61610. Nem tud olyan sokat.

Próbálkozom még így egy kicsit, hátha összejön valami.

Addig is még mindig keresek olyan valakit, aki használt már Linksys központot.

#15 Felhasználó inaktív   pilot-telecom 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 30. 19:27

Sziasztok!

Eladó egy vadi új Linksys PAP2T. (júli 1-én egy ügyfélnek vettük, aki nem vitte el) Ára 7e Ft.

#16 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 07. 30. 19:33

Idézet: pilot-telecom - Dátum: 2008. júl. 30., szerda - 20:27

Eladó egy vadi új Linksys PAP2T. (júli 1-én egy ügyfélnek vettük, aki nem vitte el) Ára 7e Ft.

Ez nem bolha. Ha kereskedo vagy, akkor szamold bele, tedd fel a polcra, aztan add el majd masnak.
Make love not Wor.

#17 Felhasználó inaktív   Lala9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 13. 11:45

No még mindig ott tartok, mint a legelején. Ismét van egy kis időm ezzel foglalkozni.
Készítettem egy vázlatot a mostani állapotról.

Kép

Szóval a kérdőjel helyére kellene valami, hogy minden telefonnak saját melléke legyen és lehessen egymást hívni és kapcsolni is.
(telephely2)Az analóg FAX adott, a telefonok akár voip is lehet, de az analóg fővonalat ki kell, hogy tudjuk választani kimenő híváskor.

Van erre valami nem túl drága ötlet?

#18 Felhasználó inaktív   pilot-telecom 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 13. 14:14

Idézet: Lala9 - Dátum: 2008. aug. 13., szerda - 11:45

No még mindig ott tartok, mint a legelején. Ismét van egy kis időm ezzel foglalkozni.
Készítettem egy vázlatot a mostani állapotról.

Kép

Szóval a kérdőjel helyére kellene valami, hogy minden telefonnak saját melléke legyen és lehessen egymást hívni és kapcsolni is.
(telephely2)Az analóg FAX adott, a telefonok akár voip is lehet, de az analóg fővonalat ki kell, hogy tudjuk választani kimenő híváskor.

Van erre valami nem túl drága ötlet?

Azt hiszem egy kicsit túlbonyolítjátok!

Én ezt két SPA3102-vel meg tudnám oldani. Nézzük a részleteket:

Üzlet (Pana központ): SPA FXS portja csatlakozik a Pana 3. fővonali portjára. SPA FXO portja a Pana egyik új mellékéhez (pl.5-ös mellék).

Iroda: SPA FXS portja csatlakozik az összes lepárhuzamosított telefonkészülékhez (nem tudom hogy volt eddig -párhuzamosan lógtak a fővonalon?- jobb lenne egy 1/4-es központ). SPA FXO portjára tedd rá a meglévő analóg fővonalat.

Működés:

Üzlet: Ha téged hívnak, a kezelő kapcsolja az 5-ös melléket. Az üzlet SPA-ján a "PSTN-To-VoIP Gateway Enable = yes" "PSTN Caller Default DP=3" "PSTN Caller Auth Method= none", a 3. Dial Planba pedig beállítassz egy hotline hívást, valahogy így: (<:iroda_SPA_Line1_User_ID@irodaIPcíme:Line1_SIP_port_pl_5060>S0); Az User1 fülön a "Cfwd All Dest"-nél kell egy belső átirányítást csinálnod az SPA Line1 portjáról a PSTN portra. Elvileg menni kellene a következőnek: üzlet_SPA_PSTN_User_ID@127.0.0.1:PSTN_SIP_port_pl_5061 Ez NAT router mögött nekem nem megy, be kellett írnom a Publikus IP címet: üzlet_SPA_PSTN_User_ID@üzlet_IP_címe:PSTN_SIP_port_pl_5061  Ez azt jelenti, hogy az 5-ös melléket felhívva a hívás átirányítódik az irodába, és vagy minden anál készüléket megcsörget, beleértve a faxot is, vagy ha központot teszel rá akkor a programozásnak megfelelő melléket. (A VoIP központhoz nem értek)

Iroda: Ha visszafelé is használni akarod a hálózatot, azaz az irodából akarod hívni betárcsázással az üzlet 1;2;3-as mellékét, akkor kicsit komplikálni kell a dolgot. Miről is van szó? Ha az üzletből akarnak neked telózni, vagy ha az irodából akarsz mellékeket hívni, a hívást ugyanannak a Dial Plannak kell kezelnie. Ekkor már a hotline-t nem tudod használni, a Dial Planba a hotline helyett valami gyorshívót teszel be, pl *999-et: (<*999:iroda_SPA_Line1_User_ID@irodaIPcíme:Line1_SIP_port_pl_5060>S0|xx.)

Az irodai SPA Line1 Dial Planba be kell szúrni az <*999:üzlet_SPA_PSTN_User_ID@üzlet_IP_címe:PSTN_SIP_port_pl_5061>

Ha tehát az irodában betárcsázod a *999#-et, az üzlet Pana központjának búgóját fogod hallani, utána tárcsázhatod az üzlet mellékeit pl1-3-ig.

Ha téged akar valaki hívni az üzletből, hívja az 5-ös melléket, búgót kap az üzlet SPA-jától, hívja a *999#-et, ami csörög az irodában.

Hátrány: Ha valaki beszél az irodában az analóg vonalon, mivel foglalt az FXS port, téged sem tudnak hívni. Ha viszont az irodában mégis felraksz egy központot, akkor az analóg vonalat közvetlenül a központra kötheted. Ilyenkor viszont elég SPA helyett egy PAP2

Előny: nincs közben szolgáltató, ezért a beszélgetés ingyenes.

Lehet hogy itt-ott elgépeltem ezt azt, ezért a beállításokat fenntartással kezeljétek. Az elv a fontos...

Üdv!  Csaba

#19 Felhasználó inaktív   pilot-telecom 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 13. 18:59

Idézet: Lala9 - Dátum: 2008. aug. 13., szerda - 11:45

No még mindig ott tartok, mint a legelején. Ismét van egy kis időm ezzel foglalkozni.
Készítettem egy vázlatot a mostani állapotról.

Kép

Szóval a kérdőjel helyére kellene valami, hogy minden telefonnak saját melléke legyen és lehessen egymást hívni és kapcsolni is.
(telephely2)Az analóg FAX adott, a telefonok akár voip is lehet, de az analóg fővonalat ki kell, hogy tudjuk választani kimenő híváskor.

Van erre valami nem túl drága ötlet?

A kérdőjelre még nem adtam egzakt választ. Az előző elrendezés az én válaszom az adott problémára. A te kérdésedre esetleg más elrendezés alkalmas. Én azért tennék a Pana oldalára SPA3102-t hogy a kimenő Voip hívásokat is kezelni tudja. Azonban ha te csak telefonvonal-hosszabbítónak akarod a VoIP-ot használni, akkor az üzlet oldalára (pana oldal) betehetsz egy SPA400-at (4db FXO port 4 pana mellékre) Az iroda oldalra, ha nem lenne anál fővonalad jó lenne egy SPA8000 (max. 8 FXS port) vagy olcsóbban 2db PAP2T. De mivel van anál fővonalad (az anál-t nézzétek el nekem az analóg fővonal helyett, nem elírás, hanem szleng) ezért az 1 FXO port mellé kell még 4 FXS port is, pl.: 1 db SPA3102, és 2db PAP2T. Ennél az elrendezésnél van még egy irodai melléklehetőséged, vagy ha az egyik irodai melléket megszünteted, elég 1-1 SPA3102-PAP2T. A fax természetesen az SPA3102 Line1 FXS portjára kerülne. Az irodai "mellékekről" a különböző SIP port hívásokkal egymást tudjátok hívni, mint egy VoIP központból. Az irodai mellékek az üzletből úgy hívhatóak mint egy PANA mellék.

Elég izzadságos megoldás, de műszakilag megoldható. Én biztos az előző hozzászólásomban leírt megoldást választanám az irodai oldalon egy analóg telefonközpont telepítésével. Számolj neked melyik a jobb megoldás. Persze nekem könnyű, mert a suffniban 1/4-től Pana 12/32; Pana TD12/32-ig van ez-az.

Üdv! Csaba

#20 Felhasználó inaktív   Lala9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 18. 10:55

Húú, elolvastam, de elkell megint :)
Köszi szépen a válaszod szerintem ez lesz kialakítva, ha így tényleg működik.

Az irodába teszek fel egy 2/8-as analóg központot, ezt néztem ki, jónak tűnik és nem is drága: Tiptel 2/8


Közben találtam én is megoldást, de amit írtál az jobb.

Én ezt találtam: ViaLAN vonalfordító

Köszi még egyszer a segítséget, szerintem még jövök, ha elakadok a beállításnál.

Lajos

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó