HWSW Informatikai Kerekasztal: Apple iPhone - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (55 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Apple iPhone 2G / 3G / 3GS

#1041 Felhasználó inaktív   netcobra 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.614
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 17. 15:04

Üzenet megtekintéseIdézet: chriss - Dátum: 2011. 01. 14. 19:42

Sziasztok
Remélem ti tudtok segíteni nekem.A problémám a következő: az ingyenes navigon progi, nem működik(iphone 4)ezt a hibaüzenetet kapom:
A kapcsolat nem jött létre.
Lehetséges okok:
-A repülés mód aktív.
- Nincs térerő.

wifi kikapcsolva, hálózat resetelve. Más ötletem sajna nincs :(


3G van? mert az kell neki, amikor eloszor bejelentkezel, ellenorzi, hogy T-mobile-os vagy. Wifi nem jo neki, csak 3g.
#1: HP 6000Pro Desktop
#2: Ipad 2 32GB WiFi+3G ; Huawei Ideos S7 Slim 3G
#3: Nokia Booklet 3G
#4: Gigabyte EP45T-DS3R, E8200@3.2, 12GB DDR3, Gigabyte HD4850+ZL, OCZ Vertex 2 SSD+ 2x320GB Raid0, WD Elements 2TB, Chieftec 620W. Mobil: Nokia E72 + Iphone 4, Playstation 3 320GB

#1042 Felhasználó inaktív   hajduuu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 26. 12:18

Üzenet megtekintéseIdézet: netcobra - Dátum: 2011. 01. 17. 15:04

3G van? mert az kell neki, amikor eloszor bejelentkezel, ellenorzi, hogy T-mobile-os vagy. Wifi nem jo neki, csak 3g.


Szia!

Nekem is ugyan ez a problémám! 3GS-em van, ha megnyitom a progit, akkor a következőt írja, hogy "A NAVIGON select ezen verziója mobiltelefonon keresztül létrehozott internetes kapcsolatot igényel. Érintse meg az iPhone főmenüben a " pontot és deaktiválja a 'Wi-Fi' funkciót"
Miután deaktiválom a Wi-Fi-t, bekapcsolom a 3G-t, illetve a mobil adatforgalmat a következő írás fogad: "A kapcsolat a szerverrel nem hozható létre. Kérem, próbálja meg késöbb ismét"
Légyszíves segítsetek, kezdem lassan feladni :( :( :(
ELőre is köszi!!

#1043 Felhasználó inaktív   netcobra 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.614
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 26. 14:10

Üzenet megtekintéseIdézet: hajduuu - Dátum: 2011. 01. 26. 12:18

Szia!

Nekem is ugyan ez a problémám! 3GS-em van, ha megnyitom a progit, akkor a következőt írja, hogy "A NAVIGON select ezen verziója mobiltelefonon keresztül létrehozott internetes kapcsolatot igényel. Érintse meg az iPhone főmenüben a " pontot és deaktiválja a 'Wi-Fi' funkciót"
Miután deaktiválom a Wi-Fi-t, bekapcsolom a 3G-t, illetve a mobil adatforgalmat a következő írás fogad: "A kapcsolat a szerverrel nem hozható létre. Kérem, próbálja meg késöbb ismét"
Légyszíves segítsetek, kezdem lassan feladni :( :( :(
ELőre is köszi!!


Passzolok, a net mukodik? Marmint netezni tudsz 3G-n? Ha igen, akkor hivd fel a t-mobile-t, elvileg ugye ok reklamozzak, stb, gondolom tudnak segiteni. En a full europa navigont hasznalom, ott nem kell ilyen netes aktivalas.
#1: HP 6000Pro Desktop
#2: Ipad 2 32GB WiFi+3G ; Huawei Ideos S7 Slim 3G
#3: Nokia Booklet 3G
#4: Gigabyte EP45T-DS3R, E8200@3.2, 12GB DDR3, Gigabyte HD4850+ZL, OCZ Vertex 2 SSD+ 2x320GB Raid0, WD Elements 2TB, Chieftec 620W. Mobil: Nokia E72 + Iphone 4, Playstation 3 320GB

#1044 Felhasználó inaktív   Fefe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 872
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 27. 10:05

@hajduuu :
Nem kell feltétlenül 3G kapcsolat az aktiváláshoz. Ha van működő internetelérési lehetőséged, akkor az EDGE, vagy a GPRS kapcsolat is elég. Nem kell aggódni a plusz költségek miatt, csupán pár Kilobyte adatforgalmat generál az aktiválás idejére, amíg ellenőrzi a jogosultságodat. (Csak T-Mobile előfizetőknek érhető el ingyenesen) Ezt az ellenőrzési folyamatot bizonyos időközönként újra megteszi. ---> NAVIGON select T-Mobile Edition - A T-Mobile ügyfelei most ajándékba kapják a navigációt iPhone-jukra!, NAVIGON select T-Mobile Edition By NAVIGON AG

Ha nem tudsz kapcsolódni (3G, EDGE, GPRS), akkor szerintem érdeklődj a T-Mobilnál a hiba okáról, hogy nincs-e letiltva/korlátozva az internetelérésed, ahogy netcobra is javasolta előttem.
"Az élet egy félkegyelmű meséje." - William Shakespeare

#1045 Felhasználó inaktív   chriss 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 30. 02:26

Üzenet megtekintéseIdézet: hajduuu - Dátum: 2011. 01. 26. 11:18

Szia!

Nekem is ugyan ez a problémám! 3GS-em van, ha megnyitom a progit, akkor a következőt írja, hogy "A NAVIGON select ezen verziója mobiltelefonon keresztül létrehozott internetes kapcsolatot igényel. Érintse meg az iPhone főmenüben a " pontot és deaktiválja a 'Wi-Fi' funkciót"
Miután deaktiválom a Wi-Fi-t, bekapcsolom a 3G-t, illetve a mobil adatforgalmat a következő írás fogad: "A kapcsolat a szerverrel nem hozható létre. Kérem, próbálja meg késöbb ismét"
Légyszíves segítsetek, kezdem lassan feladni :( :( :(
ELőre is köszi!!

Közben megoldódott!
Wi-fi lekapcs, majd 3g és mobil adatforgalom bekapcsolása. Ezután vártam egy kicsit majd elindítottam a navogont és láss csodát megy! :)
Szóval ne add fel csak próbálkozz vele, nekem is vagy a 15-re sikerült, de, hogy miért azt nem tudom. Mikor már feladtam volna: elindult a program :)

#1046 Felhasználó inaktív   hajduuu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 03. 14:19

Üzenet megtekintéseIdézet: chriss - Dátum: 2011. 01. 30. 02:26

Közben megoldódott!
Wi-fi lekapcs, majd 3g és mobil adatforgalom bekapcsolása. Ezután vártam egy kicsit majd elindítottam a navogont és láss csodát megy! :)
Szóval ne add fel csak próbálkozz vele, nekem is vagy a 15-re sikerült, de, hogy miért azt nem tudom. Mikor már feladtam volna: elindult a program :)


Köszi srácok sikerült megoldani!

Kiderült, hogy a T-mobile-os mobilnettel volt a gond, felhívtam a központot, frissítették a hálózatomat és működik azóta szépen!
Köszi a segítséget!

#1047 Felhasználó inaktív   dani83 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 15. 19:46

meghülyült iphone-om, nem látja a wifi-t :s
sem itthon, sem melóhelyen, sehol, kb 1mp-et keresi aztán annyi. reset megvolt (először network reset) aztán pedig minden, de nem javult meg...mi lehet a gond? tegnap skypeoltam wifin, lemerült közben a telefon, azóta nem lát semmilyen hálózatot.
Sírva születtél, körülötted mindenki nevetett.Igyekezz úgy élni, hogy nevetve távozz, és körülötted mindenki sírjon!

#1048 Felhasználó inaktív   Fefe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 872
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 16. 14:34

@dani83:
Egy Restore talán segítene rajta ( How to Restore an iPhone ), de előtte természetesen csinálj Back Up -ot. Ha van JB vagy más módosítás a telón, akkor trükkösebb lehet egyes esetekben a Restore -t megoldani. Ha ezután sem javul a helyzet, akkor hardveres gond is lehet.
"Az élet egy félkegyelmű meséje." - William Shakespeare

#1049 Felhasználó inaktív   dani83 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 16. 14:50

okés köszönöm, otthon megcsinálom aztán ha nem javul a helyzet akkor szerviz :respect:
Sírva születtél, körülötted mindenki nevetett.Igyekezz úgy élni, hogy nevetve távozz, és körülötted mindenki sírjon!

#1050 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 16. 14:52

Üzenet megtekintéseIdézet: dani83 - Dátum: 2011. 02. 16. 14:50

okés köszönöm, otthon megcsinálom aztán ha nem javul a helyzet akkor szerviz :respect:


iphone 3g? némely esetben szeret bedögleni, hardveres javítás szokott ilyenkor segíteni. i-doki-nál ez 12e forint.
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#1051 Felhasználó inaktív   dani83 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 16. 15:24

apjukfaszát :angry: még ha leejtettem volna vagy hasonló aztmondom ok, de így, hogy egyik pillanatról a másikra szálljon el az érdekes :s
Sírva születtél, körülötted mindenki nevetett.Igyekezz úgy élni, hogy nevetve távozz, és körülötted mindenki sírjon!

#1052 Felhasználó inaktív   jordan6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.235
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 02. 16:19

olvasgattam ezt és a többi iphone-hoz kapcsolódó topikot és látom itt is(ahogy mindenhol) nagyon megossza az embereket ez a telefon(?az). 2 hónapja még a "nagyon utálók" táborába tartoztam és mikor megtudtam, hogy kisöcsém i4 vásárlásán töri a fejét, minden erőmmel le akartam beszélni róla. szerencsére nem sikerült és 1-2x a kezembe került egész megbékéltem és megnyugodtam, hogy nem dobta ki a pénzét. majd elutaztam külföldre egy barátommal, aki szintén i4 tulaj. ott éreztem először, hogy nekem is kell. hazajöttem és megvettem. szerintem majdnem tökéletes, mindene úgy működik, ahogy azt kell. nekem, másnak lehet, hogy nem, szóval aki még gyűlöli tegyen egy próbát, vegye a kezébe, hátha megváltozik a véleménye. velem így történt.
üdv: jordan6
"A pénz nem boldogít. De a hiánya sem"

#1053 Felhasználó inaktív   Fefe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 872
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 02. 22:11

@jordan6 :
A te esetedben hogyan alakult ki, vagy miből fakadt ez a "nagyon utálom" dolog ? ( :Đ ) Csak azért kérdezem, mivel én is ismerek pár embert, akik zsigerből utálják az iPhone-t, de miértjére nem igazán tudtak/tudnak választ adni. Ez náluk kb. olyan, mint ha valaki alapból utálja a ráksalátát, pedig még sosem kóstolta. Tudom, nem túl jó hasonlat, de valami hasonló lehet. A te esetedben érdekes is lehet, hogyan fordult át ez a dolog, mindamellett hogy tényleg jó kis teló az i4 szerintem is.
"Az élet egy félkegyelmű meséje." - William Shakespeare

#1054 Felhasználó inaktív   jordan6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.235
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 05:46

@Fefe:

igazi oka nem lehet, hiszen nem használtam soha Apple terméket. 1-2x találkoztam MacBook-okkal, amiket 100%-osan soha nem sikerült beilleszteni windows-os domainbe(jogosultságok, megosztások, nyomtatók használata, stb., valami mindig hibádzott) és emiatt volt bennem kis tüske, illetve az ár/szolgáltatás arányt mindig nagyon rossznak gondoltam. most sem mondom, hogy helyén van ez a dolog, de azt mondom valahol érthető.

Szerkesztette: jordan6 2011. 03. 03. 05:46 -kor

üdv: jordan6
"A pénz nem boldogít. De a hiánya sem"

#1055 Felhasználó inaktív   netcobra 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.614
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 09:13

En is igy voltam vele, mint te. Mindig is erdekeltek a telefonok, cserelgettem is oket kb havonta, neha gyakrabban, az elso iphone sem erdekelt, mert buta volt es draga, aztan jott a 3g, ami mar minden szempontbol jonak tunt. Megvettem, azota is csak iphone-t hasznalok, gs-re nem valtottam, csak 4-re. Nem vagyok egy beszukult fanatikus, foleg mert a ceges teloim altalaban mindig valami komolyabb nokiak, de nyugodtan kijelenthetem, nekem mas nem kell. Egyszeruen tokeletes, mindent tud, amit hasznalnek (meg sokkal tobbet is), a hangszoroja hangos es jo minosegu, az akksi jol birja, a kijelzo gyonyoru, nekem kb ennyi kell.

Mellesleg ugye ertekallo telefont az iphone-on kivul nem nagyon ismerek, legalabbis velem meg nem volt olyan, hogy annyiert adtam el a tobb, mint ket eves 3G-met, full karcosan, mint amennyiert vettem.. Szoval az arat is pont leszarom, hiszen visszakapom 1-2 ev mulva, hala a sok fanatikusnak..:D
#1: HP 6000Pro Desktop
#2: Ipad 2 32GB WiFi+3G ; Huawei Ideos S7 Slim 3G
#3: Nokia Booklet 3G
#4: Gigabyte EP45T-DS3R, E8200@3.2, 12GB DDR3, Gigabyte HD4850+ZL, OCZ Vertex 2 SSD+ 2x320GB Raid0, WD Elements 2TB, Chieftec 620W. Mobil: Nokia E72 + Iphone 4, Playstation 3 320GB

#1056 Felhasználó inaktív   jordan6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.235
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 10:40

én is E72-t használok mellette, ami egyedül aksi időben jobb, minden másban elbújhat az I4 mellett.
üdv: jordan6
"A pénz nem boldogít. De a hiánya sem"

#1057 Felhasználó inaktív   netcobra 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.614
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 11:23

Üzenet megtekintéseIdézet: jordan6 - Dátum: 2011. 03. 03. 10:40

én is E72-t használok mellette, ami egyedül aksi időben jobb, minden másban elbújhat az I4 mellett.


Nem osszehasonlithato a ketto, az teny. Mondjuk nekem tok mindegy, az e72-t kizarolag telefonra es nagyritkan smsre hasznalom, a hangszoroja-mikrofonja tokeletes, kihangositva jo, akksi brutal, jol ossze van rakva es szep, nekem ennyi kell munkatelefonra. Persze ha csak ez lenne, akkor nagyon utalnam:)Amugy vicces, ha egymasra rakod a kettot, akkor milimeterre egyeznek, ha nem domborodna ki a kameraja, akkor vastagsagban is kb..
#1: HP 6000Pro Desktop
#2: Ipad 2 32GB WiFi+3G ; Huawei Ideos S7 Slim 3G
#3: Nokia Booklet 3G
#4: Gigabyte EP45T-DS3R, E8200@3.2, 12GB DDR3, Gigabyte HD4850+ZL, OCZ Vertex 2 SSD+ 2x320GB Raid0, WD Elements 2TB, Chieftec 620W. Mobil: Nokia E72 + Iphone 4, Playstation 3 320GB

#1058 Felhasználó inaktív   iHi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 258
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 12. 15:56

Hy!

lehet felreertettem valamit az AirPlay-al kapcsolatban, de nekem arra lenne szuksegem, hogy berakok 1 filmet a pcmen az itunes-ba es utana meg szepen streamelve nezem az iphone-on wifin keresztul...
Ez mukodhet?
Ha igen hogy kell beallitani?

koszi.
Ez a hozzászólás 100%-ban újrahasznosított elektronokból készült.

Ragnaros: Scarab Lord Vernita - 80 Rogue

#1059 Felhasználó inaktív   Fefe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 872
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 12. 21:44

Hi iHi !

Én az "Air Video" nevű progit ajánlom erre (én is ezt használom ;) ---> Air Video - Watch your videos anywhere! ). Ezzel a programmal bármilyen hálózaton keresztül (Wifi, 3G, EDGE, GPRS) közvetlenül letudod játszani a PC-n lévő, megosztott videokat a telefonoddal, bárhol is vagy akár a világon, persze a gépednek otthon elérhetőnek kell lennie. Nem kell konvertálnod a videókat a lejátszáshoz, a program ezt automatikusan megteszi helyetted, ha szükséges. Képes szinte bármilyen típusú videókat lejátszani (MKV, Divx, MP4, Wmv, stb.), és a feliratokat is kezeli. Van belőle fizetős (2,39 €) és Free változat is. A free valamivel kevesebb funkcióval bír, mint a fizetős változat. A PC-re telepíteni kell egy asztali kliens-t is, de az természetesen ingyen letölthető. ---> Air Video Homepage

A program beállítása nem bonyolult, de van hozzá beállítási segédlet is, ha akarod.



Szerk.:
Ja igen , és nem kell semmit beállítani az iTunes-ban a lejátszáshoz, vagy a video file-ok megosztásához/rendezéséhez. Közvetlenül a gépeden lévő videokat játssza le a progi, amiket előtte megosztasz az asztali kliens segítségével.

Szerkesztette: Fefe 2011. 03. 12. 21:51 -kor

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - William Shakespeare

#1060 Felhasználó inaktív   bigsee 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.844
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 07. 17:21

Sziasztok, segítsetek lécci! Van egy olyan kérdésem, hogy amennyiben egy Apple iPhone-l navigál valaki, akkor ugye online navinál adatforgalmat generál a készülék. Na most, ha pl. az utólag lekért számlából az látszik, hogy egy bizonyos időpontban az adatforgalom - ami addig olyan ~50-500 egységnyit forgalmazott - lecsökken 1-2-3 egységnyire, akkor ebből mire lehet következtetni?

1/ a navi progit bezárták és csak a készülék saját adatforgalma is van ilyen kevés? (inkább)

2/ a navi ugyan megy tovább, de egy helyben van a telefon és nincs mozgás, ergo nincs frissítés a netről, mivel nem mozdul el a készülék (és így a GPS vevő sem)? (hááát, nem tudom)

Sajnos hülye vagyok az Apple-khoz is, úgymint a navikhoz is és segítségeteket kérem...

Köszi előre is!!!

Jah a másik kérdés: van-e mód a készülék helyének a megállapítására? Értem ezalatt az Apple szolgáltatásait, ilyesmit?

Szerkesztette: bigsee 2011. 11. 07. 17:33 -kor

GA-990FXA-UD3*FX4100*HD6950 2 GiB*Vengeance DDD3-1866 8GiB kit*X-FI ExtremeMusic*L22W-6SA*HyperX 120*5000AAKS*10EACS*GSA-H62N*DeathAdder3,5*ip4200*A800 X-Touch*X-530*VA8000BWS*BQ DP Pro10 550 W

Téma megosztása:


  • (55 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó