HWSW Informatikai Kerekasztal: Apple iPhone - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (55 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 53
  • 54
  • 55
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Apple iPhone 2G / 3G / 3GS

#1081 Felhasználó inaktív   Fefe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 872
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 25. 11:31

Igen, az 5.1.1-ig nincs JB gond a 4S részéről sem, de a 6.0-tól már befoltozta az Apple a rések jó részét. Egyelőre még konkrét időpont sincs az untethered JB megjelenésére, vagy a 4S JB-re sem ezután. A tethered JB sem lenne gond rá szerintem, hiszen nem kell sűrűn újraindítgatni normál körülmények között, és az újraindítás is egyszerű, ha van az ember közelében egy PC. A free alkalmazások száma nem fog megugrani, vagy változni a JB után sem ( :D ), és az igazán jó Cydia progik jó része is fizetős. Persze van megoldás mindenre, de ezzel le kell mondani a support-ról, és megkockáztatni az instabil működést egy ismeretlen forrásból szerzett programmal.
"Az élet egy félkegyelmű meséje." - William Shakespeare

#1082 Felhasználó inaktív   Fireblade 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.122
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 28. 14:59

Üzenet megtekintéseIdézet: Fefe - Dátum: 2012. 11. 19. 21:05

Fireblade : Tegyél egy próbát a "hálózati beállítások visszaállításával". ---> Beállítások/Általános/Visszaállítás/Hálózati beállítások visszaállítása (A PH-n is panaszkodtak már páran az iPhone 5 Wifi-vel kapcsolatban, bár megoldás nemigen van)


Hello,

köszönöm a tippet, ezt ismertem. Sajnosn nem oldotta meg a problémát. Rossz volt a WiFi a telefonon, cserélték egy újra. Az új készülékkel már tökéletesen működik.

#1083 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 27. 10:42

Sziasztok!

Adott egy Iphone 4 (verzió: 4.2.1, modem firmware: 3.10.01), Gewey SIM-el.
Van mód rá, hogy upgrade-eljem IOS 6.0?

Jöhet privátban is.

Üdv:
T.
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#1084 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 12. 27. 11:39

Üzenet megtekintéseIdézet: Tassadar - Dátum: 2012. 12. 27. 10:42

Adott egy Iphone 4 (verzió: 4.2.1, modem firmware: 3.10.01), Gewey SIM-el.
Van mód rá, hogy upgrade-eljem IOS 6.0?


He? Ebben semmi trükk nincs, ha iTunesre dugod, akkor már vonyít is, hogy jajj van hozzá frissítés, ha nem, akkor megnyomod és felteszi.
Make love not Wor.

#1085 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 27. 13:18

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2012. 12. 27. 10:39

He? Ebben semmi trükk nincs, ha iTunesre dugod, akkor már vonyít is, hogy jajj van hozzá frissítés, ha nem, akkor megnyomod és felteszi.


A Gewey sim miatt állítólag nem ilyen triviális (de, talán ezt ki is lehet más okossággal váltani).
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#1086 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 12. 27. 13:42

Üzenet megtekintéseIdézet: Tassadar - Dátum: 2012. 12. 27. 13:18

A Gewey sim miatt állítólag nem ilyen triviális (de, talán ezt ki is lehet más okossággal váltani).


Ja, már olvastam autóson, akkor marad így, mert elbaszod.
Make love not Wor.

#1087 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 29. 11:33

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2012. 12. 27. 12:42

Ja, már olvastam autóson, akkor marad így, mert elbaszod.



Valszeg ez lesz: ez a Gevey csoda csak 4S-nél támogatja a > 4.x IOS-t, réginél csak valami szoftveres varázslattal lehetne unlockolni.
Hagyom inkább a francba.
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#1088 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 22. 09:29

Van egy kérdésem a tisztelt iPhone közösséghez. Feleségemnek van egy iPhone 5 készüléke. Nem egy poweruser, egyszerűen csak telefonál vele és pár applikációt használ. Ezen kívül iPodként is funkcionál a masina. Az applikációk közül leginkább Facebook, időjárásjelentés (YR.no), Google Maps, LinkedIn és hasonlók futnak. Semmi extra.

A hétvégén konstatálta, hogy a telefonról eltűnt minden applikáció. A telefonkönyv megmaradt. A képek megmaradtak, a zenék is rajta vannak. De minden installált app eltűnt. Elmondása szerint nem törölte le őket, de ha jól értem amúgy is nehéz egy mozdulattal minden applikációt likvidálni a telefonról.

Még annyit tennék hozzá, hogy mindez nincs összefüggésben az IOS7-el. A telefon kijelezte a lehetséges frissítések között az IOS7-et, de nem frissült meg magától. Tehát az operációs rendszer frissítésétől független jelenségre keresek választ.

Köszönöm :up:
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#1089 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 25. 16:12

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2013. 09. 22. 10:29

Van egy kérdésem a tisztelt iPhone közösséghez. Feleségemnek van egy iPhone 5 készüléke. Nem egy poweruser, egyszerűen csak telefonál vele és pár applikációt használ. Ezen kívül iPodként is funkcionál a masina. Az applikációk közül leginkább Facebook, időjárásjelentés (YR.no), Google Maps, LinkedIn és hasonlók futnak. Semmi extra.

A hétvégén konstatálta, hogy a telefonról eltűnt minden applikáció. A telefonkönyv megmaradt. A képek megmaradtak, a zenék is rajta vannak. De minden installált app eltűnt. Elmondása szerint nem törölte le őket, de ha jól értem amúgy is nehéz egy mozdulattal minden applikációt likvidálni a telefonról.

Még annyit tennék hozzá, hogy mindez nincs összefüggésben az IOS7-el. A telefon kijelezte a lehetséges frissítések között az IOS7-et, de nem frissült meg magától. Tehát az operációs rendszer frissítésétől független jelenségre keresek választ.

Köszönöm :up:


Kérdés zárható, vélhetően valami anomária történt.
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#1090 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 01. 17:18

Pörög a topik ;)
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#1091 Felhasználó inaktív   Fefe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 872
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 06. 16:22

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2013. 09. 25. 17:12

Kérdés zárható, vélhetően valami anomária történt.


Az összes app letörléséhez annyi elég lenne neki, hogy a PC-n indít iTunes szinkronizálást. Ha nem figyel oda, akkor kb. 1 perc alatt letöröl minden app-ot a telóról. Ehhez persze az is kell, hogy nem a saját account regisztrációjával vásárolt programokat a saját (vagy egy 3. személy) iTunes programjával szinronizálja. Ekkor az iTunes automatikusan leszedi azokat a programokat, amikhez idegen account tartozik, persze előtte figyelmeztet erre, de ha nem figyel akkor baj van. Ez akkor is igaz, ha egy olyan iTunes szinkronizációt akar elvégezni, amihez nincs a saját accountja hozzárendelve. Ez igaz olyan esetekben is, amikor nincs az adott PC "Authorizálva" az iTunes szerint, például ha friss op. rendszert teszel fel. Elég csak ennyi "anomália", és hirtelen, véletlen eltűnik minden app., persze az érintett nem érti mi is történik, hiszen tulajdonképpen nem csinált semmit, és még a felkínált értesítések elolvasásával sem bajlódott, vesztére.
"Az élet egy félkegyelmű meséje." - William Shakespeare

#1092 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 13. 15:39

Gyors kérdés, remélem még van valaki, aki néha idetéved. Miként lehet kártya(szolgáltató)függetlenné tenni egy iOS7-t futtató iPhone 4-t? Mindezt úgy szeretném, hogy ne kelljen onnantól mindenféle hackelt cuccot használni, tehát minden maradjon a régi apple elrendezésben, elérhető legyen az összes gyári frissítés, store stb.

Thx, Nevl
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#1093 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 13. 16:10

Közben találtam cikket, ami részletezi a feloldás lehetőségeit, az egyetlen reális alternatíva az a szolgáltató által intézett történet, szal irány a voda...
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#1094 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 13. 16:57

A szolgáltatónál csináltattam én is, vagyis a haver a vodkafonnál. Kb 1 hét, és független lett.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

Téma megosztása:


  • (55 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 53
  • 54
  • 55
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó