HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Sony: szinte változatlan Xperia Z3 és új QX lencsék - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Sony: szinte változatlan Xperia Z3 és új QX lencsék

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 09. 04. 13:08

Nem sokat újított okostelefonos zászlóshajóján a Sony: a berlini IFA-n bemutatott Xperia Z3 vékonyabb lett elődjénél, hardveresen azonban szinte semmi fejlődést nem mutat. A sajtóeseményen a gyártó két további telefont, egy táblagépet és viselhető eszközei mellett az új QX okostelefonhoz csatolható fényképezőket is leleplezte.
https://www.hwsw.hu/hirek/52804/sony-ifa-xperia-z3-compact-tablet-okosora-okostelefon-android-fenykepezo-kamera.html

#2 Felhasználó inaktív   Totó779 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 372
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 04. 13:08

Jobban örültem volna, ha a Z3 Compact marad az előd 4,3-as kijelzőjénél, és a kávát veszik kisebbre, hogy ténylegesen egy kicsi telefon legyen belőle. Amúgy így sem rossz, és legalább nem nőtt a fizikai méret, ma már ezt is meg kell becsülni!

#3 Felhasználó inaktív   beef 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 04. 14:29

Annyira várok már egy max 3,5-ös, vízálló telefont, de senki se akar gyártani. Az utolsó az Active volt, igaz csak 3"-en. Persze venni már azt sem lehet.
Ezek a tepsik nem opciók sajnos.

#4 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 09. 04. 14:33

@beef: Motorola Defy? Igaz, az 3,7"-es.

#5 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 04. 15:02

Hihetetlen, hogy mennyire unalmas külsejű telefonokat képes már csak gyártani a Sony. Az X10 és Arc formaterve akkora siker volt, gyakorlatilag mindenki imádta (csak fostaliga hardware-t tettek beléjük, amik miatt megvenni már nem érte meg őket) miért kellett átállni erre a dögunalmas csak vonalzó használatával tervezett formavilágra mostanság?

#6 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 04. 15:02

Hihetetlen, hogy mennyire unalmas külsejű telefonokat képes már csak gyártani a Sony. Az X10 és Arc formaterve akkora siker volt, gyakorlatilag mindenki imádta (csak fostaliga hardware-t tettek beléjük, amik miatt megvenni már nem érte meg őket) miért kellett átállni erre a dögunalmas csak vonalzó használatával tervezett formavilágra mostanság?

#7 Felhasználó inaktív   beef 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 04. 16:11

@Bodnár Ádám: Igen nézegettem, de élőben kellene megfogdosni, hogy mit is mutat. Sajnos másfél centivel magasabb, mint amit még el tudok viselni.
Igaz, ebben a gyártsunk egyre nagyobbat mániában exponenciálisan csökken az esélye a kis készüléknek.

#8 Felhasználó inaktív   Totó779 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 372
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 04. 16:26

@Giggsy: Én pont fordítva látom. Nekem azok nem tetszettek, de olyannyira, hogy heveny hányinger kerülgetett attól az ívelt hátlaptól. Ezek ellenben szerintem nagyon jól néznek ki. A baj csak az, hogy egytől egyig vállalhatatlanul nagyok.

#9 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 09. 04. 16:28

@beef: Tégy egy próbát. Amikor egy teszt miatt a korábbi HTC One X-emről valamelyik nagy Xperiára váltottam, elsőre bazi szokatlannak és nagynak tűnt, pár nap alatt megszoktam és amikor visszatértem a HTC-hez, már kicsinek éreztem. Pedig nincs nagy kezem.

#10 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 04. 19:00

@Totó779: Ezekkel csak az a baj, hogy bármennyire érződik rajtuk a prémium minőség, semmi izgalmas, vagy egyedi nincs bennük. Leveszed róluk a Sony logót, és fényképen már meg sem tudod őket különböztetni bármelyik kínai cég filléres készülékétől. SonyEricssonként mindig tudtak érdekes, izgalmas formaterveket gyártani, most meg az utolsó telefonjuk, ami elment, az az Xperia T volt.

#11 Felhasználó inaktív   mrlujoak 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 04. 19:52

Kedves HWSW!

...én azért az adatokat átnézném, mert vannak kevésbé pontos információk.

"A processzor is változatlan maradt, a Sony nem hogy nem tett ARMv8 utasításkészletet támogató chipet zászlóshajójába, hogy kihasználhassa a hamarosan érkező legújabb Android verzió 64 bites képességeit, de ugyanazt a chipet tartotta meg, amelyet a Z2-ben is láthattunk, azaz a Snapdragon 801-et, négy 2,5 gigahertzen ketyegő Krait 400 maggal és Adreno 330 GPU-val. "

Nos, ez így nem egésze igaz.
A Z2:
Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801
Quad-core 2.3 GHz Krait 400
Z3:
Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801
Quad-core 2.5 GHz Krait 400

(gondoljunk csak a 2011-es Xperia arc és arc S-re, vagy a 2012-es Xperai S és SL-re. Ott csak processzorsebesség növelés volt...

"A processzor szintén a Snapdragon 801, a RAM-ból viszont már csak 2 gigabájt jutott bele. "

Ide azért megemlítettem volna, hogy a tavalyi modellhez képest (Z1C) nem történt változás, mindkét verzió 2GB RAM-mal rendelkeik.

Xperia E3:

" 4,5 hüvelykes készülék a belépőkategóriához képest egészen elfogadható hardvert vonultat fel, bár a kijelző nem sorolható az erősségek közé: a TFT panel 480x854 pixel felbontású, azaz pixelsűrűsége nagyjából 218 PPI. "

Sonymobile-ról:

"Display
4.5" (854 x 480 pixels) IPS Display"

Igen, tudom, az IPS is TFT, csak ugye tudjuk, IPS LCD.

Emellett már csak apró pontatlanságok vannak, mint pl az E3 akkumulátor kapacitása 2330 mAh, a 8"-es tablet kijelzőfelbontása is 1200*1920...

...és ezeket csak hirtelen szúrtam ki...

Giggsy:

"Leveszed róluk a Sony logót, és fényképen már meg sem tudod őket különböztetni bármelyik kínai cég filléres készülékétől."

Hmm, szerintem meg nem.
Nagyon, de nagyon határozott, és logó nélkül is felismerhető a Sony 2013-as és 2014-es OmniBalance sorozata.







#12 Felhasználó inaktív   Asker 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.563
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 04. 20:10

armv8? vagy az csak azért hogy lehessen vmit felmutatni a z4ben?
"I was a Marine in the invasion of Iraq. It was 2 years before I could watch any type of violent movie. War truly is hell. Killing, bleeding, dying and crying are terrible, and great. If you fight for glory and power you are evil and will die in vain. I and every other warrior fought for each other. For family, for friends, for the US, for Sparta."

#13 Felhasználó inaktív   bagoly 75 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 40
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 04. 20:23

Azért a vízállóságot én nem annyira erőltetném , ma javítottam egy sony z-t a kijelző teljes egészében foltos volt a beázástol a telefon belseje berozsdásodva .... Továbbra is azt javaslom fürödni senki ne menjen sony telefonnal :D

#14 Felhasználó inaktív   Totó779 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 372
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 04. 20:41

Szerintem jó dolog a vízállóság, csak a legtöbb ember - ha már rá van írva ugye - okkal ok nélkül vízbe viszi, akkor is ha igazából semmi értelme/szüksége nincs rá. Nekem ázott be telefonom, amikor egyszer elkapott egy HATALMAS zivatar. Na ilyenkor jól tudna jönni a vízállóság.
Ezen felül nem vinném be az uszodai medencébe, se fürödni. Haverom rászokott arra, hogy gumikacsának használat a vízálló telóját. Az istenadta egy szép nap elfelejtette bedugni az USB-t védő gumidugót. -40 rugó...

#15 Felhasználó inaktív   bagoly 75 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 40
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 04. 22:10

120 ezer forint a sony z2 a telenornál.ilyen drága telefonnal inkább nem próbálgatnám hogy állja-e a vizet .

#16 Felhasználó inaktív   mrlujoak 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 04. 23:05

go-val, két V-vel, és Z-vel is voltam már víz alatt.
Egyiknek sem lett baja.

#17 Felhasználó inaktív   colosdr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 04. 23:26

Én boldog vagyok az egy hete vásárolt Huawei P7-es telefonommal, a nejem, kedvesem, társam (Ugyanaz a gyors, illetve személy!) is boldog a tegnap vásárolt LG G3-as telefonjával.
(Juj, de jól megy?! - Az értük befektetett munkát meg nem irigyli senki!:)

Nekem egyszer egy ügyetlen mozdulatomtól vízbe repült a Samsung D900i és azonnal elmerült,
mint Kiszel Tünde a rajongók gyűrűjében!:D
Szerencsére szétszerelés, kiszárítás, összeszerelés után újult erővel működött tovább!
(Kiszel Tünde vagy a telefon?)

Imádtam azt a telefon is, ahogy a besurranó tolvaj félcigány nő által 2014.08.05-én reggel hat óra 11 perc 20 másodperckor ellopott Alcatel OT-995-ös telefonomat is.

Elnézést a helyesírási, mondattani hibákért, akad bőven!

Tisztelettel, Dr. Hortobágyi Zsolt



#18 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 05. 00:11

Üzenet megtekintéseIdézet: Giggsy - Dátum: 2014. 09. 04. 19:00

@Totó779: Ezekkel csak az a baj, hogy bármennyire érződik rajtuk a prémium minőség, semmi izgalmas, vagy egyedi nincs bennük. Leveszed róluk a Sony logót, és fényképen már meg sem tudod őket különböztetni bármelyik kínai cég filléres készülékétől. SonyEricssonként mindig tudtak érdekes, izgalmas formaterveket gyártani, most meg az utolsó telefonjuk, ami elment, az az Xperia T volt.

Ha egyedit akarsz, felcicomázod. Ma már vannak "telefon kozmetikusok", szerintem még boltívet is építenek rá neked, ha annyira akarod. A többieknek meg marad a minimál dizájn + funkcionalitás.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#19 Felhasználó inaktív   Ingrid 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 13. 00:25

@bagoly 75: Vízállóságról annyit, hogy vásároltam egy Sony Z3-as készüléket, ugye víz állót , hogy tudjak vele fotózni víz alatt. 20mp-en belül beázott és vége lett a készüléknek. Azért vettem ilyen készüléket, hogy víz alatt, ahogy reklámozzák, tudjam használni. Elvittem a Szervizbe 4 napos készüléket, ahol már másnap írtak is, hogy belül oxidáció van, ezért az Én hibám. T-mobilnál vásároltam közel 190 ezer Ft.,-ért.
Na, szerinted ilyenkor mi van? Légy szíves válaszolj nekem!

#20 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 13. 06:51

Üzenet megtekintéseIdézet: Ingrid - Dátum: 2014. 11. 13. 00:25

@bagoly 75: Vízállóságról annyit, hogy vásároltam egy Sony Z3-as készüléket, ugye víz állót , hogy tudjak vele fotózni víz alatt. 20mp-en belül beázott és vége lett a készüléknek. Azért vettem ilyen készüléket, hogy víz alatt, ahogy reklámozzák, tudjam használni. Elvittem a Szervizbe 4 napos készüléket, ahol már másnap írtak is, hogy belül oxidáció van, ezért az Én hibám. T-mobilnál vásároltam közel 190 ezer Ft.,-ért.
Na, szerinted ilyenkor mi van? Légy szíves válaszolj nekem!

Az van, hogy hülyeséget csináltál. Víz alá fotózni egy fényképező kell, vízhatlan tokkal, nem egy gombostűnyi objektíves szappantartó telefon.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó