HWSW Informatikai Kerekasztal: Canon HG10 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Canon HG10 Illetve merevlemezesek FULL-HD-ban

#1 Felhasználó inaktív   Cancer 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.310
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 07. 26. 19:38

Helló!

A közelmúltban tulajdonosa lettem a címben említett kis masinának.. igaz azóta az öröm nagyobb volt, mint az operatőri készség.. ma eljutottam oda, hogy felrakom a gépre a mellékelt videószerkesztő szoftvereket! Ulead DVD Movie Factory SE

De a következő gondom akadt vele... Mivel a felvételeket a lehető legjobb minőségben, HXP, 1080, 25p,... készítem, ezért para, hogy alapból 4:3-as PAL formátumra konvertálná a videkt a cucc. Odáig már sikerült eljutnom, hogy 16:9 legyen a képarány, de ez is 1440x1080i beállítású és nem tudok rajta változtatni!
Tudna valaki segíteni, hogy mit kell tennem, hogy a maximális 1920x1080p formátmban élvezhessem a felvett anyagot, sz.gépen, dvd-n.

A segítséget előre is köszi! :respect:
Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit....

#2 Felhasználó inaktív   BoGyesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.970
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 27. 14:06

Idézet

The 3-megapixel CMOS chip shoots native 1,920x1,080 HD video, which then gets downconverted and interlaced to 1,440x1,080 AVCHD. It can also shoot 1,440x1,080/24p, although support for this flavor of the format is even more limited than that of vanilla AVCHD).
forrás cnet review.

Ezek szerint ezzel sosem fogsz 1080p-s képet kapni és a Canon hivatalos oldala is csak 1080i felbontást említ.  :rolleyes: A másik meg, hogy nem tudsz HD felbontást DVD-Videonak megírni.

#3 Felhasználó inaktív   Cancer 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.310
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 28. 19:59

Ahm.. értem.. :( Ez szomorú. Pedig már kezdtem megörülni. Akkor marad  az 1920x1080i :D
Viszont az nem értem miért nem tudok Full-HD anyagot DVD-re, CD-re írni. És ha én 1 perces rövidfilmeket szeretnék? :D
Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit....

#4 Felhasználó inaktív   Skold 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 02. 20:51

Sziasztok!

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy a hg10-esnek a képarányát meg lehet-e változtatni? A kezelési útmutatóban csak az van, hogy ha tv-hez csatlakoztatom, akkor lehet. De ez azért elég fura. Nekem 4:3-as képarány kéne a munkához.

Üdv!

#5 Felhasználó inaktív   Cancer 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.310
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 03. 12:22

Ha a Corel DVD Movie FFactory-t használod konvertálásra, akkor azon beállíthatod, hogy mi legen a kimeneti képarány!

A felvételnél én sem találtam erre utalást. Én úgyis full maxon használom! :) 15Mbps
Tedd LP-be, hátha összenyomja 5Mpbs-ben..
Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit....

#6 Felhasználó inaktív   Skold 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 03. 21:58

Köszi a választ! Kipróbáltam, hogy a Uleaddel konvertálom át, de hiába volt 4:3-ra állítva. Úgy lett 4:3-as, hogy alá, meg fölé tett egy fekete sávot, így a lejátszó 4:3-asként kezeli. A másik konvertáló progi, meg horizontálisan összetolta, szóval az meg elcseszte a felvételt, úgy ahogy volt.

Egyébként nekem a szerkesztő programban utána hibás volt, amit a Uleaddel konvertáltam. Ugrált a kép a renderelt videóban.

Ha érdekel titeket egy alternatív konvertálási megoldás, akkor nézzétek meg ezt:
http://eugenia.gnomefiles.org/2008/05/04/a...ing-free-tools/

Nem a legegyszerűbb, de elviselhető. :)

#7 Felhasználó inaktív   Cancer 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.310
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 06. 12:12

Nekem egyelőre az a gondom, hogy "nagy precizitással" megszerkesztettem egy DVD anaygot. A formátumot AVHCD 4,7GB-ra állítottam, különben a DVD 4,7GB-tal 720x576-ba renderelte volna. Most viszont nem tudom miért, de se a sz.gép, se a DVD lejátszó nem olvassa.. :( Lehet elcs***dött írás közben?
Amúgy 40 percnyi anyag pont kitöltött egy lemezt (4,38GB) és kb 1 óra alatt let kész. (TurionX2 1,6Ghz + 1 GB ram) ...
Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit....

#8 Felhasználó inaktív   Cancer 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.310
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 21. 09:42

Már előjegyezhető a HG20 és HG21!
Ezek az (állítólag) maximum 21 Mbps-mal rögzítenek a HG10 15Mbps-ma helyett! Azaz valódi 1980x1080-as FULL-HD-t nyomatnak! ;)

Valakinek esetleg ötlete a fent említett problémára?
Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit....

#9 Felhasználó inaktív   Cancer 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.310
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 22. 19:26

A WinDVD SE lejátsza az MTS file-okat. Viszont az Ulead DVD Movie Factory 5.6 SE-ben az export sem a legműködőképesebb... :(
Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit....

#10 Felhasználó inaktív   Cancer 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.310
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 26. 16:39

3 hónappal későb...
Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit....

#11 Felhasználó inaktív   Cancer 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.310
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 26. 16:43

Jippieee! A 16:9-es képarán megtartása mellett, kb... 720x540-be készíti el a videókat..  :mad:  Egy drága konvertáló VoltaicHD ami elvileg kifejezetten az .mts file-ok konvertálására való, ugyanúgy megteszi nekem, hogy 4:3-at csinál a széles felvételből, mi ugye nem éppen kedves dolog..!  :(

TUD ESETLEG VALAKI VALAMILYEN PROGRAMOT, AMI AZ .MTS FILE-OK TULAJDONSÁGAIT MEGTARTVA (16:9 ÉS 1440X1080-AS FELBONTÁS) ÁTKONVERTÁLNÁ AZOKAT AKÁR AVI-BA VS. MPG-BE VS BÁRMI HASZNÁLHATÓ FILEBA??  :respect:
Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit....

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 12. 26. 18:47

Idézet: Cancer - Dátum: 2008. dec. 26., péntek - 16:43

TUD ESETLEG VALAKI VALAMILYEN PROGRAMOT, AMI AZ .MTS FILE-OK TULAJDONSÁGAIT MEGTARTVA (16:9 ÉS 1440X1080-AS FELBONTÁS) ÁTKONVERTÁLNÁ AZOKAT AKÁR AVI-BA VS. MPG-BE VS BÁRMI HASZNÁLHATÓ FILEBA??  :respect:

Pinnacle 12-es, meg gondolom bármilyen mai HD támogatott videós proggi megoldja.

Ez meg egy ingyenes mindenes cucc:

http://www.audmaxbroadcast.hu/CMProductsSh...rightsoft_super
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   BoGyesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.970
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 26. 23:40

Én nem vagyok profi videós fe a Sony Vegas-al elég jól lehet dolgozni és abban is van már HD támogatás, de ezt a fájl típust nem tudom ismeri e.

#14 Felhasználó inaktív   Cancer 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.310
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 29. 23:54

Idézet: Jahno - Dátum: 2008. dec. 26., péntek - 19:47


Nekem nem indul el.. :(
Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit....

#15 Felhasználó inaktív   TEST11 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 786
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 17. 22:39

Idézet: BoGyesz - Dátum: 2008. júl. 27., vasárnap - 13:06

A másik meg, hogy nem tudsz HD felbontást DVD-Videonak megírni.

A kezdők félreértésének elkerülése véget a "DVD videó" 720*576 max. Viszont kiirható a HD anyag DVD-re , de az már "AVCHD formátum sima DVD-n", amit példáúl a NERO már tud kezelni (lejátszani). Ennek 1920*1080 lehet a max felbontása. Ez gyakorlatilag megegyezik az AVCHD kamerák egyik formátumával. És ez is MOST már szabványos és egyik másik Blu-ray lejátszó is le tudja játszani.

#16 Felhasználó inaktív   Cancer 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.310
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 02. 18:20

Király...! :(

Tehát a sima DVD lejátszó nem kezeli a HD anyagot...tehát FullHD tv (természetesen) és Blu-ray lejátszó kell, hogy a kicsi kamkorderemmel rögzített anyagot teljes pompájában élvezhessem...
Vs. marad a hozzá adott software..
Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit....

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó