HWSW Informatikai Kerekasztal: "IRQ Not Less Or Equal" hibaképernyő felbukkanása - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

"IRQ Not Less Or Equal" hibaképernyő felbukkanása Mi okozhatja?

#1 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 08. 11. 14:54

Sziasztok!

Segítségre van szükségem! Gyorsan írok, remélem, még el tudom küldeni a kérdésemet.

Az a problémám a gépemmel, hogy pár napja felbukkant a sötétkék képernyő az "IRQ NOT LESS OR EQUAL" szöveggel ("ha frissen telepített drivert, távolítsa el, nézze meg a BIOS memória beállításokat", stb.) miközben éppen fórumoztam.

Tegnap megismételte de már kétszer is. Ma délelőtt pedig egymás után többször is, már pár perc XP használat után, végül olyan szintre jutott, hogy újraindítás után, amint a Windows XP login képernyője felbukkant volna, bedobta a kék képernyőt.

Ami még rosszabb, hogy ezután újraindítottam, s ismételten ezt csinálta, de a kék képernyőn a szöveg szétesett, s sárga, piros, lila, fekete csíkos kép jelent meg helyette... nem indítottam újra... a betűk maradéka is teljesen szétfoszlott, végül csak a csíkos képernyőt bármultam. Olyasmi, mint amikor a VGA-ban meghibásodik egy-két pipeline.

Ezután újraindítottam, s még szinte fel sem tud bukkanni a Windows login képernyő, máris a szétesett, csíkozott, kockázott, színes képpel ugrik fel a kék ablak. (Onnan tudom, hogy az, hogy pár betűje még kivehető pár másodpercig).

Mi okozhatja mindezt? Igazából a gépre nem telepítgetek minden félét. Nagyon rég óta ugyanazokat a szoftvereket használom. Pár napja az SMPlayer-t frissítettem, illetve a Sony Ericsson telefonomhoz telepítettem fel a PC SUITE legújabb verzióját. De az első kék ERROR képernyő után mindkettőt leszedtem a gépről, registry-ből kipucoltam. Szintén a mobiltelefonomhoz akartam telepíteni a "Media Manager" nevű programot, de az valami MS Visual C++ 2005-öt és a Quick Time player 7.2-t pakolta fel a gépemre, de maga a program nem települt fel, mert Windows Media Player 11, s ebből adódóan SP2-es Windows XP kell neki.

A hardverben sem volt sok módosítás az utóbbi időben. Májusban vettem bele egy ATI X1650 VGA-t, s a 128 + 256 + 512 MB felállásban használt DDR266-os RAM-ok helyett belekerült egy 1024 MB-os DDR400-as RAM modul.

Utóbbi kicsit volt gyorsabbra állítva BIOS-ban, de visszavettem a sokadik hibaképernyő után. De nem segített, utána is dobálta a kék képernyőt.

Mint látjátok, most éppen megy a gép (15:22-kor indítottam el), de ki tudja meddig.

A memóriát most fogom tesztelni Memtest86 segítségével.
Ha a memória modul hibás, akkor a memtestnek azt mindenképpen jeleznie kell, ugye? Függetlenül attól, hogy most éppen (amikor ezt írom) működik a gép, avagy sem?

Illetve a Memtest86 biztosan kidobja, ha hibás a memóriamodul?


A konfigom:

- Asus K7V8X-X KT400-as alaplap
- AMD TBred2100+ processzor
- Ati X1650 VGA
- CSX 1024 Mb DDR400 RAM
- SB LIVE! 5.1 Platinum hangkártya
- Seagate Barracuda IV 80 Gb rendszervinyó
- IBM 60 Gb rackvinyó

Oprendszer:

Windows XP Professional SP1 English

Bárkinek van ötlete arra nézve, hogy mi okozhatja a problémát?  :confused:

Előre is köszönöm!

Üdv: Piftuka
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#2 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 11. 19:16

Ott valami hardverhiba lesz. Mivel a kékhalálok egyre gyakrabban jönnek elő, valamint a kékhalál beálltakor is romlik tovább a helyzet, én első blikkre videó RAM-ot vagy GPU túlmelegedést tippelek. Azért vizsgáld meg valóban az alaplapi RAM-ot és a CPU hőmérsékleteket is. Hosszas kikapcsolva hagyás után javul a helyzet? (Azaz lehűlés után?)
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#3 Felhasználó inaktív   bon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.736
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 11. 20:01

Én első körben felraknám az SP3-at, csak jobb lehet tölle a rendszer rosszabb nem, nem is tudom hány éve nem láttam már sp1-es XP-t.

VGA hibára tippelnék, hűtése megy?
A számítógépnek lelke van by BON
Gép: ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX275 2DI/896MD3, Sound Blaster X-Fi XtremeGamer, Coolermaster Stacker STC-T01

#4 Felhasználó inaktív   Tron65 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.738
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 08. 11. 20:20

Nekem a VGA a gyanús, főleg a széteső kép miatt.
Bon! Mutassak párat? Van a cégnél egy program, ami max SP1-gyel hajlandó menni.
Az analfabétáknak ugyanúgy ízlik a betűtésztával készült leves?

#5 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 08. 11. 20:21

A CPU ventilátor (és hőmérséklet) rendben van.

A gép 1-2 óra pihentetés után (nem voltam itthon, s amikor visszajöttem, akkor nyitottam ezt a témát a problémának) működött.

Egészen idáig a memóriát teszteltem Memtest86 és Goldmemory programokkal. Előbbiből a teljes teszt, utóbbiból a "quick test" futott le; mindkettő hiba nélkül. Gondolom a memória/memóriafoglalat hibát kizárhatjuk.

A tápegységemet (DTK-3007 PFC, 300 Watt) nem egészen egy éve didyman "felújította"; a forrasztásokat felfrissítette, s jobb kondikat rakott rá. Bár 4.98, 3.20 és 12.16-os értékeket hoz, szerintem talán ez sem lehet gond.

Marad a VGA?  :think:

A VGA-t megtapogattam forró, de nem forróbb, mint eddig bármikor, mióta használom. Idén tavasszal vásároltam. Egyébként Sapphire gyártmány.

Szerkesztette: Piftuka 2008. 08. 11. 21:12 -kor

"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#6 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 12. 13:50

Elsősorban - beragadt - driverek...
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#7 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 08. 12. 14:42

Idézet: Eleanor - Dátum: 2008. aug. 12., kedd - 14:50

Elsősorban - beragadt - driverek...

Na de honnan? Melyik programból?  :think:

Írtam fentebb, hogy a korábbi, "hibamentes" állapothoz képest milyen programokat telepítettem fel. Azokat utána, azóta eltávolítottam. Futtattam egy Registry Mechanic-ot is utána.

Amit kifelejtettem még, hogy feltelepítettem pár napja (többek között a te tanácsodra is) a CCleaner nevű programot, s azt is lefuttattam. Annak a programnak a telepítése okozhat ilyen gondot?

Vagy valami hónapokkal (évekkel) ezelőtti program beragadt drivere okozott éppen most ilyen hibát?

A másik kérdés, hogy amennyiben beragadt driver okozza a problémát, akkor a hibaképernyőnek nem kellene teljesen kéknek lennie, olvasható szöveggel?  :confused:

Csak mert a probléma másik része - ahogyan fentebb is írtam -, hogy összeesett, becsíkozott a képernyő, s végül már a hibaszöveg sem volt olvasható, mert egy nagy zöldes, pirosas, fekete csíkos pixelhalmaz jelent meg a képernyőn.
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#8 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 12. 16:44

A CCleaner telepítése nem, mert a saját könyvtárán kívül nincs egyebe... és nincs drivere...  a működtetése javarészt biztonságos, de hogy mit és hogyan töröljön, azt te is befolyásolod.

Az általad említett becsíkozódott képernyő viszont nagyon VGA közeli gondot jelent... akár soft- akár hard komponenssel.

És sajnos hónapokkal ezelőtt telepedett driver is lehet a kiváltó ok, mert általában nem egy blokkban vannak,  négy-öt elem egymást hivogatja, s ha csak egy nem cserélődik le, az eltérő verzió hozhat meglepetéseket.
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#9 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 12. 17:53

Az eddigi leírások alapján, véleményem szerint:
1. Szoftverhiba kizárható, mert kékhalál után már nem rombolódna tovább a kép szoftvertől, még VGA drivertől sem. A hibás hardver attól még vígan gyilkolhatja magát tovább, így ott simán lehet kékhalál utáni szétesés.
2. A VGA haldoklására utal, hogy májusban lett megvéve a kártya és azóta "szokásosan" nagyon forrón megy. Lehet, hogy már eleve rossz volt a hűtése, azonban
a.,  csak a tartós túlmelegedés okozott benne ezúttal maradandót,
b.,  esetleg most egy picivel feljebb ment a hőmérséklete és ez már túlment a stabilitási küszöbön.
Ez alapján, a gépben próbaképpen VGA csere, és meg kéne mérni a problémás VGA GPU hőmérsékletét is.

Extra bónuszként lehet eldurrant alaplapi kondenzátor is, már ilyen alaplap is csinált nekem hasonló jelenségeket.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#10 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 08. 13. 10:01

Az ATI Control Center szerint 73°C-os a GPU hőmérséklete, ami meglehetősen forrónak számít szerintem is.  :think:

De amikor megvettem ezt a VGA-t (jóval hidegebb idők voltak, mint most), akkor is valami 65°C-ot írt ki emlékeim szerint. Ebből gondolom/gondoltam, hogy ennek eleve ilyen forró az "üzemi hőmérséklete".

Egyébként is valahol itt a fórumon anno még azt olvastam, hogy ezek az újabb generációs ATI és NVidia videokártyák az évekkel korábban megszokottakhoz képest jóval forróbb GPU-val működnek még jó hűtés esetén is.

Nem tudom, mennyire jó ez a gyári hűtés, ami ezen a Sapphire X1650-en található, de a kártya méretéhez képest elég nagyméretű, s ventilátoros is ráadásul.

Ugye azt jól gondolom, hogy ha a két féle memória teszt hiba nélkül lefutott, akkor a memóriamodulnak és/vagy az alaplapi memóriafoglalatnak nem lehet baja?

Ezek alapján én is attól tartok, hogy valamilyen módon a VGA okozza a problémát. (Mondjuk szerencsére garanciális.) A csíkos, széteső képernyő nekem is azt idézte, amikor az egyik régebben nálam járt ATI VGA pipleline-jai meghibásodtak.

Egyébként tegnap este 1 óra használat után jött elő ismételten a hiba.

Szerk.: A bekapcsoláskor 72, a hozzászólás megírásakor 73, immár 74°C-os a GPU hőmérséklete.

Szerkesztette: Piftuka 2008. 08. 13. 10:03 -kor

"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#11 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 08. 13. 14:13

Újabb info a fenti problémához:

A gép nagyjából 20-30 perc használat után dobja fel a "Driver IRQ Not Less Or Equal" képernyőt.

A számítógépház oldallapját levettem, egy kisebb asztali ventilátor fújja a VGA-t közvetlenül, így a hőmérséklete immár 61°C stabilan. (Egyébként megnéztem... "hideg" bekapcsolás után eleve 65°C-ról indul a hőmérséklete.)

A hiba mégis jelentkezik. Szóval a VGA túlmelegedését is kizárhatjuk a lehetséges problémaforrások közül.

Ezek szerint valami más hiba lehet a VGA-n belül.  :confused:

Az alaplapot átnéztem. Bár laikus vagyok ilyen szempontból, de púpos, kifolyt kondikat nem látok. Úgy néz ki az alaplap, mint eddig mindig.

Holnap, ha minden jól megy, egy másik ATI VGA-val is kipróbálom a gépemet, illetve, ha azzal is generálja a hibát, akkor egy másik táppal is.

Ha úgy is marad a hiba, akkor csinálok egy XP újratelepítést, bár a széteső hibaképernyő miatt már nem fűzök nagy reményeket ahhoz, hogy "csupán" szoftveres hiba okozza a problémát.  :(
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#12 Felhasználó inaktív   szalkay88 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 60
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 13. 14:22

Nekem is volt (van még most is) ilyen problémám, csak nekem laptopon, és konkrétan kiírta, h az ar5211.sys (a WLAN system fájlja) okozta a leállást. De úgy látom neked még durvább ha már a kép is szétesik.

Sajnos nem tudtam megoldani és itt a fórumon (meg másokon se) tudtak megoldást találni. Addig jutottunk, hogy valószínűleg összeakad vmi vmivel. Gondoltam rá, h veszek egy PCMCIA-s WLAN kártyát külön, 3000 Ft max, de még lusta voltam...

Neked nem írt ki vmi konkrét fájlt h mi okozza?

#13 Felhasználó inaktív   bon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.736
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 13. 15:22

Idézet: Piftuka - Dátum: 2008. aug. 13., szerda - 15:13

Holnap, ha minden jól megy, egy másik ATI VGA-val is kipróbálom a gépemet, illetve, ha azzal is generálja a hibát, akkor egy másik táppal is.

Na a másik vga kiprobálása utáni eredményre leszek kíváncsi. Én továbbra is fentartom, hogy VGA gond és már nem melegedés okozza hanem károsodott a kártya. De ez lehet, hogy a megérzésem a vga teszt után meg is fog dölni.
A számítógépnek lelke van by BON
Gép: ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX275 2DI/896MD3, Sound Blaster X-Fi XtremeGamer, Coolermaster Stacker STC-T01

#14 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 08. 13. 19:52

Fájlt nem írt ki.

A szokásos szövegen felül az alábbi sorok lehetnek érdekesek:

Idézet

Technical information

STOP: 0x000000D1 (0x00000004, 0x00000002, 0x000000001, 0x84C32A41


Nem tudom, kinek mit mond mindez...  :think:
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#15 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 13. 23:41

Idézet

0x000000D1 STOP üzenet Leírás: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Leggyakoribb ok: Kísérlet lapozható memória elérésére a folyamat túl nagy belső megszakításkérelmi szintjén (IRQL). Ezt általában a helytelen címeket használó illesztőprogramok okozzák. A kernel módú illesztőprogramok számára nem megengedett a lapozható memória elérése nagy IRQL értékekkel.

Megoldás:

1.


Használja a Microsoft webhelyén elérhető online összeomlás-elemző (Windows Online Crash Analysis) eszközt. Az eszközzel hibajelentések küldhetők a Microsoftnak, és ezek állapota a Microsoft Passport segítségével követhető nyomon. Az online összeomlás-elemző webhelye a Hibajelentés szolgáltatással vagy webböngészővel érhető el. Ha engedélyezve van, a Hibajelentés szolgáltatás a rendszerben az operációs rendszer összetevőire és alkalmazásaira vonatkozó kernel és felhasználói üzemmódú hibákat figyeli. Kernel üzemmódú jelentéssel további információ szerezhető be a STOP hibát okozó problémáról vagy feltételről. További tudnivalók: Rendszer- és programhibák jelentése – áttekintés.

2.


Használja a Fájlaláírást ellenőrző eszközt, amely azonosítja a számítógépen található aláíratlan illesztőprogramokat és inkompatibilis rendszerfájlokat. A Windows Server 2003 termékcsaládban található rendszerfájlok és eszközillesztőfájlok rendelkeznek a Microsoft digitális aláírásával, amely jelzi, hogy ezek eredeti, nem módosított rendszerfájlok, illetve azt, hogy a Microsoft jóváhagyta a Windows rendszerrel való használatukat. További tudnivalók: A Fájlaláírás ellenőrzése segédprogram használata.

3.


Az Eszközkezelő segítségével állítsa vissza az illesztőprogram előző verzióját. További tudnivalók: Illesztőprogram előző verziójának visszaállítása.

4.


Tiltsa le a leállási üzenetben megadott illesztőprogramot és a többi újonnan telepített illesztőprogramot.

5.


Ha a számítógép nem indul el normál módban, próbálja elindítani a Legutolsó helyes konfiguráció beállítással vagy csökkentett módban, majd távolítsa el vagy tiltsa le az újonnan telepített programokat és illesztőprogramokat. További tudnivalók a számítógép csökkentett módú újraindításáról A számítógép elindítása csökkentett módban című témakörben találhatók. A legutolsó helyes konfiguráció használatáról lásd: A számítógép indítása a legutolsó helyes konfigurációnak megfelelően.

Fontos!


Ha a Legutolsó helyes konfiguráció indítási beállítást használja, a legutóbbi sikeres indítást követő rendszerbeállításokat érintő módosítások elvesznek.

6.


Ellenőrizze, hogy a hardver kompatibilis-e a Windows Server 2003 termékcsaláddal. Ehhez a Támogatási információk témakörben kattintson a megfelelő hivatkozásra.

Megjegyzés:


A Microsoft webhelyén megkeresheti az ehhez a STOP üzenethez tartozó legfrissebb tudnivalókat. Ehhez keresse fel a Microsoft webhelyén a Súgó és támogatás üdvözlő oldalát, válasszon keresési beállítást, és kövesse az oldalon megjelenő utasításokat. Kulcsszó beírásakor a stop 0x000000D1 formátumot használja.

További tudnivalók a cikkekről, hibaelhárító varázslókról és letölthető elemekről: Frissített technikai információ.

 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#16 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 08. 14. 08:07

Köszönöm a segítséget, de a gond az, hogy a fenti sorokon kívül nekem semmi információ nincsen a kék képernyőn.

Rákeresve az MS honlapján erre a problémára, jellemzően mindenkinek ír valamilyen fájlt (pl. ipnat.sys), ami a hibát okozza.

Nekem viszont semmit nem ír ki ezen kívül. Csak a "DRIVER IRQ..." szöveget, és ezeket a kódokat a STOP sorban.

Próbáltam az MS honlapján a kód alapján megtalálni, hogy mi lehet ez, de a kódlistájukban nem szerepelnek azok a 10 számjegyű kódok, amiket nekem ír ki.

Így semmi támpont nincsen arra nézve, hogy melyik illesztőprogram, vagy alkalmazás irányába kellene "nyomoznom". Vagyis nem lehet kideríteni, hogy melyik szoftver okozza, ha az a probléma oka.

Most böngészem az Eseménynaplót, de attól sem lettem okosabb. A fenti hibakód egyik abban olvasható eseményben sem köszön vissza.


Amellett... ha ez pusztán szoftveres hiba, akkor még mindig nem értem, hogy miért esik szét csíkokra és pixelekre a kék hibaképernyő!?  :confused:
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#17 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 08. 14. 08:22

Itt: http://aumha.org/a/stop.htm

pedig azt írják, hogy legyakrabban hibás illesztőprogram, vagy sérült/inkompatibilis memóriamodul és/vagy sérült lapozófájl okozza.

De az ő adatbázisukban sem szerepel éppen az a hiba, ami nekem van. Vagy valamilyen fájlra hivatkoznia kellene a kék képernyőnek, vagy rögtön bekapcsoláskor, esetleg leállításkor kellene jelentkeznie ennek a hibának.

Abban a formában, ahogyan nekem megjelenik, hogy 20-40 perc használat után jelentkezik (nem beszélve a széteső képernyőről) semmi információ nincsen sem ezen az oldalon, sem az MS honlapján, fórumán.

Nem először kérdezem, de sérült/inkompatibilis memóriamodul esetében a Memtest86 és a Goldmemory programok közül legalább az egyik hibát jelezett volna, nem? Egy délutánon keresztül teszteltem mindkét programmal, s nem írt ki hibát.

Lapozófájl? Ebben az esetben ismét csak azt kérdezem, hogy ha ez okozza, akkor miért esik szét a kék hibaképernyő, miután megjelent?
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#18 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 14. 08:42

Idézet: Piftuka - Dátum: 2008. aug. 14., csütörtök - 9:07

Amellett... ha ez pusztán szoftveres hiba, akkor még mindig nem értem, hogy miért esik szét csíkokra és pixelekre a kék hibaképernyő!?  :confused:

Nem, azt senki nem mondta, hogy ez csak szoftveres hiba... de a hibaüzenet ahhoz tartozik.


Viszont gondolatkísérlettel elég nehéz a VGA kártyát kicserélni...  :think:
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#19 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 14. 08:49

Idézet: Eleanor - Dátum: 2008. aug. 14., csütörtök - 9:42

Nem, azt senki nem mondta, hogy ez csak szoftveres hiba... de a hibaüzenet ahhoz tartozik.


Értem. A gond csak az, hogy tényleg nem lehet kideríteni, hogy melyik szoftver, mert - mint írtam fentebb - semmilyen fájlra nem hivatkozik, s az adatbázisokban, illetve az eseménynaplóban a konkrét hibakódok nem szerepelnek. Így aztán gyakorlatilag bármi lehet.

Idézet

Viszont gondolatkísérlettel elég nehéz a VGA kártyát kicserélni...  :think:


A kísérlet nem csak gondolatban létezik. (Ha erre célzol.)

Elvben délután érkezik a cserekártya egy komplett gépben. Akkor lehet majd "lego"-zni az alkatrészekkel.

(Az a "legszebb" az egészben, hogy most immár majd' 50 perce megy a gép folyamatosan, s nem jelentkezett a hiba. Ami persze nem jelenti azt, hogy 1 perccel azután nem fog, miután leírtam mindezt.)

Most folyamatosan bekapcsolva tartom a gépet, s figyelem, hogy mi történik addig is.

Szerkesztette: Piftuka 2008. 08. 14. 08:50 -kor

"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#20 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 14. 10:28

Arra gondolok, hogy egy lehetséges hardverhiba kizárása nélkül nehéz továbblépni...
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó