HWSW Informatikai Kerekasztal: "IRQ Not Less Or Equal" hibaképernyő felbukkanása - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

"IRQ Not Less Or Equal" hibaképernyő felbukkanása Mi okozhatja?

#41 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 01. 01. 12:09

Idézet: zoleyka - Dátum: 2009. jan. 1., csütörtök - 11:46

Megint újratelepítettem a windowst, de a drivereket nem...Így most megy,de nincs hangja,csak sípolni tud.Nem baj,inkább sípoljon,mint ne működjön...

És úgy érzed, hogy ezzel meg van oldva a hiba? Kék halálnak oka van, aminek utána kell járni, mert akár súlyos adatvesztés is lehet a vége. Meg hát nem tudom, lapkakészlet illesztői nélkül gépet használni, az olyan félkész dolog.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#42 Felhasználó inaktív   rednose 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 28
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 23. 13:15

Hello!

Nekem is hasonló a problémám. Otthonról majd pontosan le tudom írni,h mit ír ki hibaüzenetként, a körülményeket leírom,hátha az is segít.
Szóval, 1 hónapja vett számítógép, minden új, kivéve a CD meghajtó

Processzor Intel L775 Core2 Duo E4600 2.4 GHz
Alaplap Intel L775 Gigabyte GA-73PVM-S2H
VGA PCI-E NVIDIA ASUS 8600GT 256MB Silent
2 giga ram
500 vinyó
más nem jut eszembe :)

lényeg, hogy el akartam indítani egy játékot (konkértan San andreas) és ekkor jelent meg a kékhalál ezzel
a DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL szöveggel....ír még ki mást is,de csak 1 másodpercre ugrik fel, aztán újraindul a gép, szal nem tudtam még elolvasni mindent. Akkor is lefagy, ha megnyitók egy videót BSPlayerrel...Más játéknál nem volt gond (pl Left 4 Dead), nemtom mi lehet...

1 dolog jutott eszembe, most,h olvastam a kommenteket itt. Nem a VGA driverrel van gondom, hanem az alaplapi hangkártya driverével. Ugyebár összerakás után feltettem az alaplapi drivereket, nem Customban, mindent úgy,ahogy a gép akarta. Ezekután nem volt hang. Feltettem megint a hangkártyára vonatkozó cuccokat, már volt hang. Viszont ha bekapcsolom a gépet, mindig azt írja ki, h nincs megfelelően telepítve és nem tudok mit csinálni vele. Leszedtem már 1-2 hozzáillő (Realtek) cuccot, de mindegyikről kiderült,h ugyanaz ami a cd-n volt (nekem legalábbis úgy tűnt).
Lehet,h ennek a drivernek a nem megfelelő telepítése okohatja?
De akkor miért nem jelentkezett a probléma az elejétől, miért csak 1 hónapra rá?
A VGA hőmérséklete nem tűnik vészesnek de majd kipróbálok egy ilyen progit,h lemérjem mennyi az annyi.

Köszi előre is!

#43 Felhasználó inaktív   rednose 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 28
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 26. 12:21

Na kicsit változott már a helyzetem. újrahúztam az egész xp-t sp3-mal+legújabb driverekkel. Most már nem a kékhalál a problémám, hanem,h kifagy kb 1 perc után. Megnéztem progival a belső hőmérsékleteket és a cpu meg a gpu 90 fok felett volt. gondolom ez nem normális (gpu-nál még talán), de azt nem értem,h eddig ez miért nem jött elő, illetve,h csak normál windows használattól (eltekintve az újrahúzást) felmegy e ennyire a hőmérséklet? vagy annak nincs köze ahhoz,h mit csinálok?
az is megoldás lenne, ha vennék rá egy nagyobb hűtőt? (most a gyári van rajta)

#44 Felhasználó inaktív   lordrolee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.908
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 27. 00:20

A 90 fok cpu-nál meg gpu-nál is sok. Hacsak nem overclockoltad egy cseppet a procit elégnek kell lennie a gyári hűtőjének. Gyanítom ott inkább olyan prolléma lehet, hogy nem megfelelő a hővezetés a prociról. Esetleg vedd le és nézd meg hogy van-e rajta vmi hővezető cucc.
Ez a 8600gt valami passzív hűtéses cucc? A ház légáramlásának hiánya miatt esetleg felmehet a hőmérséklete, de sztem ott más gond lehet.
Az én ati 2900-em nem megy 50-60 fölé.

Szerkesztette: lordrolee 2009. 01. 27. 00:20 -kor

Kép

Xfire profil

LordRolee

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó