HWSW Informatikai Kerekasztal: T-Home - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (76 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

T-Home Együtt. Veled Értékeld a témát: ***-- 2 szavazás

#1461 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 13. 12:01

Üzenet megtekintéseIdézet: gageszka - Dátum: 2012. 01. 08. 20:18

Sziasztok!

Más tapasztalt olyat, hogy darsztikusan lecsökkent az internet sebessége?
Jelenlegi sebességem 25/5 és ebből most a garantált 5/1 sebességem van... így hát "nem lehet érte ugatni".
Egy ismerősömnél is ugyan ez a helyzet.
A lényeg nehogy lemaradjon. Gyál az előfizetés helye, kábel net.


Igen én is tapasztaltam ezt. Budapest, 3. kerület, szintén kábelnet. Sőt, ha egynél több nagyobb fájlt akartam letölteni egyszerre akkor egyszerűen megszakadtak a letöltések.
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#1462 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 14. 12:34

A T-Home által, az internet, iptv és telefon szolgáltatáshoz biztosított home gateway eszközön (ami egyben router is) nekem van jogosultságom bármit is állítani? Pl ha nem akarom használni annak a wifijét kikapcsolhatom benne anélkül, hogy ennek bármilyen jogi következménye legyen?
Illetve jelszóval védehetem e az eszköz adminisztrációs felületére való belépést? Mert a gyári alapértelmezés szerint egy üres mező a jelszó és ez engem zavar. Tudnátok ebben valami felvilágosítást adni?
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#1463 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 14. 18:40

Üzenet megtekintéseIdézet: McElroy - Dátum: 2012. 02. 14. 12:34

A T-Home által, az internet, iptv és telefon szolgáltatáshoz biztosított home gateway eszközön (ami egyben router is) nekem van jogosultságom bármit is állítani? Pl ha nem akarom használni annak a wifijét kikapcsolhatom benne anélkül, hogy ennek bármilyen jogi következménye legyen?
Illetve jelszóval védehetem e az eszköz adminisztrációs felületére való belépést? Mert a gyári alapértelmezés szerint egy üres mező a jelszó és ez engem zavar. Tudnátok ebben valami felvilágosítást adni?

Természetesen beállíthatód amit akarsz, ennek nincsen semmilyen következménye, kivéve ha ezzel tönkreteszed.
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#1464 Felhasználó inaktív   Takeshi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 15. 00:47

Aki esetleg a tréhómhoz kíván átpártolni, ma döbbenetes infót kaptam:

A belső infó szerint egyenesen megtiltották, hogy hagyományos DVB-C boxok kerüljenek telepítésre, kizárólag IPTV jöhet szóba. A meglévő előfizetőket pedig felhívogatják, hogy váltsanak IPTV-re, mert ott van videótár, stb.

Egy topicban többször szerepelt olyan post, hogy CI modult használni a tévében a szolgáltató kártyájával. Nos, a T-Home-nál már nem lehet ezt igénybe venni, marad náluk a csoda IPTV box.

El tudom képzelni, hogy nincs kedvük licenszet fizetni a Conaxnak, és a kínaiak(?) olyan árat mondtak az IPTV headendre és boxokra, hogy azt nem tudták visszautasítani.

Szerkesztette: Takeshi 2012. 02. 15. 00:48 -kor


#1465 Felhasználó inaktív   rainman35 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 753
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 15. 05:17

Üzenet megtekintéseIdézet: Takeshi - Dátum: 2012. 02. 15. 00:47



Egy topicban többször szerepelt olyan post, hogy CI modult használni a tévében a szolgáltató kártyájával. Nos, a T-Home-nál már nem lehet ezt igénybe venni, marad náluk a csoda IPTV box.




A t-home eddig sem támogatta a STB nélküli digitális adást, de lehet használni CI modulban a t-homos kártyát. De nem ad hozzá supportot, ha valami gubanc van elhajtanak. A STB ugyan úgy kell az előfizetőnek, csak a szekrénybe rakhatja. Ha, csak IPTV-re lehet esetleg új előfizetést kötni, akkor úgy tényleg ugrik a CI modul használata.
Tegnap áttértünk alternativ energiaforrás használatára, a szomszédtól lopjuk az áramot. :)
Router beállitása:http://www.sokoldal.hu/lap.php?azonosito=r...oldal=sM3Qjry3x

#1466 Felhasználó inaktív   gageszka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.034
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 15. 09:14

Viszonylag friss előfizető vagyok.
December 1-én kötötték be a netet meg a leggagyibb iptv-t, mert így olcsóbb volt a net, mint egymagában.
December végén kiküldtek egy egy 1200-ft-os iptv számlát, elvileg az első hónap internet ingyen volt.
Most február közepe van és még egy deka számlát sem láttam, másnál is elakadtak a levelek?
Megvárom ezt a hetet és reklamálok, nem szeretnék úgy járni, mint a Tigáznál, hogy csak tolgattak és egy év múlva nagy nehezen küldtek egy cseekket 400pénzről...

#1467 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 15. 09:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Gubek - Dátum: 2012. 02. 14. 18:40

Természetesen beállíthatód amit akarsz, ennek nincsen semmilyen következménye, kivéve ha ezzel tönkreteszed.


Köszi. No ezt azért is kérdeztem, mert egyszer mikor T-Home szerelő járt nálunk egy hiba miatt, kérdeztem tőle, hogy le tilthatom e home gateway eszközön a wifit, mert én csak a saját routeremet szeretném használni. Azt mondta, hogy nem, mert olyan érzékeny a belső lelki világa ezeknek az eszközöknek, hogy ha bármilyen paramétert is átállítunk benne (akár csak letiltom a wifit) akkor teljesen bizonytalanná válik az eszköz és legkülönbözőbb hibákat fogja produkálni. Én meg nem mondtam semmit erre, csak gondoltam, hogy wtf?
Na akkor most hogy is van ez?
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#1468 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 15. 10:05

Üzenet megtekintéseIdézet: McElroy - Dátum: 2012. 02. 15. 09:19

Köszi. No ezt azért is kérdeztem, mert egyszer mikor T-Home szerelő járt nálunk egy hiba miatt, kérdeztem tőle, hogy le tilthatom e home gateway eszközön a wifit, mert én csak a saját routeremet szeretném használni. Azt mondta, hogy nem, mert olyan érzékeny a belső lelki világa ezeknek az eszközöknek, hogy ha bármilyen paramétert is átállítunk benne (akár csak letiltom a wifit) akkor teljesen bizonytalanná válik az eszköz és legkülönbözőbb hibákat fogja produkálni. Én meg nem mondtam semmit erre, csak gondoltam, hogy wtf?
Na akkor most hogy is van ez?

Hallottam, hogy vannak ilyen-olyan X-Aktába illő dolgok a T-Home által biztosított eszközökkel kapcsolatban. A wifi letiltás hibát én a kábel nethez adott Cisco EPC3925 kapcsán hallottam, hogy letiltás esetén vannak hibák, mások szerint viszont nem gond ha le van tiltva.
Bővebb információt ITT kaphatsz.

Szerkesztette: Gubek 2012. 02. 15. 10:06 -kor

------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#1469 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 15. 12:39

Üzenet megtekintéseIdézet: Gubek - Dátum: 2012. 02. 15. 10:05

Bővebb információt ITT kaphatsz.


OK, köszi, szétnézek.
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#1470 Felhasználó inaktív   mardosó önkétely 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 22
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 06. 07:05

Üdv!

Nem sokkal a T-Home kombinált optinet+iptv+telefon szolgáltatás bekötése előtt állok. Azt szeretném megtudni, hogy mostanában milyen ONT-t és IPTV STB-t adnak itt Nyíregyházán, honnan lehet ezek kezelési utasításait letölteni, az ONT milyen tápot kap (DC vagy direkt 230), illetve a STB-ok elmennek-e tuskógazdaságos (csak két érpár - egy kábelen két eszköz) ethernet kábelezéssel? Lehet, hogy valahol már meg vannak válaszolva ezek a kérdések a fórumon - ez esetben bocsika - de kicsit lusta voltam erőltetni a keresőt.

#1471 Felhasználó inaktív   gazdi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.474
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 24. 19:24

Téhómék 2 perccel a bl elődöntő előtt úgy döntöttek, hogy nem lesz elérhető tv2 és rtlklub. Üsz nem elérhető.
Másnál is, vagy csak bennünket boldogítanak?
Hallgatok, hogy ne rongáljam tovább a tudásom halvány látszatát. (*)

#1472 Felhasználó inaktív   Atomcsirke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 06. 12:48

Cimbora jól bevásárolt IPTV-t, két set top box-al (Cisco ISB6030MT-A & ISB2001), meg kapott egy EPC 3925-öt is, ofcoz. A lakás kábelészeti rémálom, de szinte kinálja magát a sok gipszkarton miatt a WiFi-s átvitel, a madzagozás helyett. Téhómosok keresztet hányva, falfehéren kihátráltak a lakásból, amikor cimbora erre rákérdezett, ergo a megoldás rám hárult.

Hegesztett már valaki transparent bridget (= UTP-WiFi átalakító ;) ), a szolgáltatói EPC3925, és mindössze egy darab third party router felhasználásával? Nézegettem a WDS menüpontot a routerben, de nem fogad el bridge eszköz MAC-addresseket, hiába pipálod ki az engedélyezését, szóval gyanítom, ki van herélve ez a funkció, szolgáltatóilag.

Találtam olyan fórumos megoldást, ahol két "kicioccó" TP-Link TL-TLWA501G-vel realizáltak ilyesmit, de ha meg lehet oldani ezt egyetlen router beszerzésével, értelemszerűen inkább elsöröznénk a második router árát ebben a kib***tt kánikulában! :laugh:
"A nyúl egy igazi jellem. Ott ül a fűben, de akkor sem szívja!"

#1473 Felhasználó inaktív   Takeshi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 06. 17:56

Üzenet megtekintéseIdézet: Atomcsirke - Dátum: 2012. 08. 06. 13:48

*nyissz*

Powerline Ethernet nem lehet megoldás? Két wifi router árából ki is jön egy pár. Bedugod és megyen :)

#1474 Felhasználó inaktív   Atomcsirke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 06. 20:10

Üzenet megtekintéseIdézet: Takeshi - Dátum: 2012. 08. 06. 18:56

Powerline Ethernet nem lehet megoldás? Két wifi router árából ki is jön egy pár. Bedugod és megyen :)


Öööö... :laugh: Erről a megoldásról már olvastam olyan horror-sztorikat, hogy akárhányszor bekapcsolt a frigó kompresszora, meg-megbicsaklott a TV-adás! :laugh:
"A nyúl egy igazi jellem. Ott ül a fűben, de akkor sem szívja!"

#1475 Felhasználó inaktív   Takeshi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 06. 21:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Atomcsirke - Dátum: 2012. 08. 06. 21:10

Öööö... :laugh: Erről a megoldásról már olvastam olyan horror-sztorikat, hogy akárhányszor bekapcsolt a frigó kompresszora, meg-megbicsaklott a TV-adás! :laugh:

Én meg pont az ilyen wifis megoldásoktól irtódzom :)

#1476 Felhasználó inaktív   Atomcsirke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 07. 13:57

Üzenet megtekintéseIdézet: Takeshi - Dátum: 2012. 08. 06. 18:56

Powerline Ethernet nem lehet megoldás? Két wifi router árából ki is jön egy pár. Bedugod és megyen :)


Amúgy lehet, hogy én vagyok rosszul informált, de ez nem csak akkor megyen, ha a két végpont azonos fázison helyezkedik el az elektromos hálózaton!?
"A nyúl egy igazi jellem. Ott ül a fűben, de akkor sem szívja!"

#1477 Felhasználó inaktív   Takeshi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 08. 17:08

Üzenet megtekintéseIdézet: Atomcsirke - Dátum: 2012. 08. 07. 14:57

Amúgy lehet, hogy én vagyok rosszul informált, de ez nem csak akkor megyen, ha a két végpont azonos fázison helyezkedik el az elektromos hálózaton!?

A wikipedia szerint a 0-n mennek a jelek, bár találkoztam már egy olyan esettel, mikor egyszerűen túl messze volt egymástól a két állomás. Ami szintén ronthatja az összeköttetést, hogy nem a falba közvetlenül dugják az eszközöket, hanem hosszabbítóba stb.

#1478 Felhasználó inaktív   andrew2710 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 09. 12:21

Sziasztok!
Új vagyok még itt, és lenne pár kérdésem.
Olyan otthoni rendszert szeretnék kialakítani melyben összeköttetésben lenne a számítógépem, és az IPTV-m.
A Tv-n szeretnék filmet nézni úgy, hogy a pc-ről is lehessen filmeket beolvasni, melyre asszem alkalmas az egység.
Van is erre egy termékük - a T-Home Médiatár. Erről mit lehet tudni? Saját szerverként funkcionál, ha jól tudom.
El tudom érni a tárhelyen lévő adatokat mindenféle OKOS eszközzel, de pld. oda menthetném a PC-s filmjeimet (AVI, MOV stb...)?
Melyeket aztán a kanapéról a T-Home-on is meg tudok nézni?
http://www.t-home.hu...otthon/mediatar

Üdv!

#1479 Felhasználó inaktív   Atomcsirke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 09. 14:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Takeshi - Dátum: 2012. 08. 06. 22:29

Én meg pont az ilyen wifis megoldásoktól irtódzom :)


Volt ugyan vele némi némi orális szex, de végül meg lett hegesztve, egyetlen, "kicioccó" n-es routerrel! A kulcsszó a WDS mellett az IGMP-multicast... :happy:

Szerkesztette: Atomcsirke 2012. 08. 09. 14:20 -kor

"A nyúl egy igazi jellem. Ott ül a fűben, de akkor sem szívja!"

#1480 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 09. 17:12

Üzenet megtekintéseIdézet: andrew2710 - Dátum: 2012. 08. 09. 13:21

Sziasztok!
Új vagyok még itt, és lenne pár kérdésem.
Olyan otthoni rendszert szeretnék kialakítani melyben összeköttetésben lenne a számítógépem, és az IPTV-m.
A Tv-n szeretnék filmet nézni úgy, hogy a pc-ről is lehessen filmeket beolvasni, melyre asszem alkalmas az egység.
Van is erre egy termékük - a T-Home Médiatár. Erről mit lehet tudni? Saját szerverként funkcionál, ha jól tudom.
El tudom érni a tárhelyen lévő adatokat mindenféle OKOS eszközzel, de pld. oda menthetném a PC-s filmjeimet (AVI, MOV stb...)?
Melyeket aztán a kanapéról a T-Home-on is meg tudok nézni?
http://www.t-home.hu...otthon/mediatar

Üdv!

A STB-ken nem lehet filmeket lejátszani.
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

Téma megosztása:


  • (76 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó