HWSW Informatikai Kerekasztal: IEPass.Thief / spyshredder - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

IEPass.Thief / spyshredder Spyware.IEPass.Thief adware.spyshredder

#1 Felhasználó inaktív   Ilsyde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 26. 16:32

Spyware.IEPass.Thief és win32/adware.spyshredder

Ma reggel bekacsoltam a gépet és egy ilyen vírus fogadott.

Windows Security Center csodának adja ki magát
Kép

ha nem dolsz be neki akkor meg ilyenekkel bombáz
Kép

Nagyon jó hogy találtam egy blogot róla itt:
http://blog.threatfire.com/2008/06/elevate...e-activity.html
csak tudnám minek élnek az ilyen emberek, nem azt kellene inkább leírni hogy hogyan kell megszabadulni tole?!

ESET Nod32 megtalálta kb. 9 helyen, le is írtotta. Újraindítom a gépet erre megint ott van (de már máshol találja meg a vírusírtó).
A /Windows/System32 mappából torolgette ki a VIE59B3.exe VIE5A5E.exe stb. stb. fájlokat (ezek futnak a feladatkezeloben is, hiába nyomok a "feladat befejezésére", pár másodperc múlva megint elindul mind).
Ezenkívul létrehozott egy /Program Files/PCHealthcheck mappát is, benne 1.exe, 2.exe stb. fájlokkal. Ebbol is torolt valamit a Nod32, én viszont dobtam ki az egész mappát úgy, ahogy volt.
Registryben is korulnéztem, a HKEY CURRENT USER/software/microsoft/windows/currentversion/run-ban megtaláltam a fentebb említett .exe-ket, ezeket toroltem de ez csak a Startup menubol szed ki elemeket, ha újraindítom a gépet és nyomok egy CTRL+SHIFT+ESC-et akkor is ott figyel a VIE59B3.exe VIE5A5E.exe ... ezeket hogy lehet végképp kiírtani? Biztosan van egy bejegyzés ami futtatja oket.

Eddig jutottam el, a Nod32 most már nem talál semmit, a VIE59B3.exe és társai meg vígan futnak a háttérben (a feladatkezelo szerint). Help :confused:
C2D 2,66GHz | 4GB DDR2 | 9800GTX+ | Win7 64bit | WinXP 32bit (dual boot) | 1440x900 (19")

#2 Felhasználó inaktív   Ilsyde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 26. 19:45

Kozben újra kellett tennem a Windowst mert Rundll32 hibával állandóan leállt a fájerfoksz meg még néhány progi. Nem értem, ha van hozzá dokumentáció meg ismert spyware akkor miért nem tudja levakarni a vírusírtó?!
C2D 2,66GHz | 4GB DDR2 | 9800GTX+ | Win7 64bit | WinXP 32bit (dual boot) | 1440x900 (19")

#3 Felhasználó inaktív   sysmaster 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 51
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 27. 11:58

Idézet: N.M.I. - Dátum: 2008. aug. 26., kedd - 16:32

Eddig jutottam el, a Nod32 most már nem talál semmit, a VIE59B3.exe és társai meg vígan futnak a háttérben (a feladatkezelo szerint). Help :confused:

a vírusok alapvető önvédelmi mechanizmusai, hogy
- kilövés esetén azonnal újraindulnak (általában 2 példány fut belőlük és ha az egyik megáll, a másik azonnal indít egy második példányt.), ezért nem tudod őket leállítani
- amig futnak, védik a "képüket" (image) a lemezen, tehát nem tudod törölni őket. Ha hagyják törölni az image-et, az azért van, mert azonnal új példányt hoznak létre más néven máshol.

a megoldáshoz használd a Winternals Process Explorerét (google megmondja hol van).
Keresd meg vele a futó processzek között azt, ami a vírusé és __ne kill-ezd__ hanem csak _suspend_ -eld.

ha az összes példány suspendelve van, akkor nem tudja védeni magát, ezért kill-ezheted őket szép sorjában, meglátod, nem fognak újra elindulni.

ezután jöhet a NOD32 vagy más antivirus, ami most már le tudja törölni a fájlokat elvileg végleg.

azért fontos killelni őket suspend után, mert előfordulhat, hogy az operációs rendszer nem engedi törölni a fájlokat addig, amig fut olyan process, ami ezeket a fájlokat megnyitotta. ha kilövöd, akkor az összes deszkriptor felszabadul az adott processzekre és törölni tudja őket a vírusírtó.

bocs a pongyola fogalmazásért, de nincs most időm tökölni.
majd írok róla egy cikket a blogomra közérthetőbben.

sok sikert!
Si vis pacem, para bellum! - secblog

#4 Felhasználó inaktív   sysmaster 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 51
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 27. 12:00

Idézet: N.M.I. - Dátum: 2008. aug. 26., kedd - 19:45

Nem értem, ha van hozzá dokumentáció meg ismert spyware akkor miért nem tudja levakarni a vírusírtó?!

pontosan azért nem tudja levakarni, amit leírtam az előbb.
Si vis pacem, para bellum! - secblog

#5 Felhasználó inaktív   Ilsyde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 27. 12:53

Ja hát gondoltam hogy nem abból egy vírus leírtása hogy én letorlom a mappáját meg kitisztítom a registryt :) Csak az furcsa hogy tudnak róla de a vírusírtó nincs felkészítve arra hogy kiírtsa (az hogy nem torolhet rendszerfájlokat az oké de írásvédett állományokat pont hogy muszáj lenne torolnie).

Nagyon jó a program amit linkeltél, koszonom! :up:
C2D 2,66GHz | 4GB DDR2 | 9800GTX+ | Win7 64bit | WinXP 32bit (dual boot) | 1440x900 (19")

#6 Felhasználó inaktív   sysmaster 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 51
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 27. 13:17

Idézet: N.M.I. - Dátum: 2008. aug. 27., szerda - 12:53

Ja hát gondoltam hogy nem abból egy vírus leírtása hogy én letorlom a mappáját meg kitisztítom a registryt :) Csak az furcsa hogy tudnak róla de a vírusírtó nincs felkészítve arra hogy kiírtsa (az hogy nem torolhet rendszerfájlokat az oké de írásvédett állományokat pont hogy muszáj lenne torolnie).

Nagyon jó a program amit linkeltél, koszonom! :up:

nem akarok belemenni operációsrendszer-elméleti kérdésekbe, de a rendszer-fájl törlése és az írásvédett fájl törlése nem ugyanaz, mint egy _megnyitott_vagy_lockolt_fájl_törlése_, amit se a windows se a linux kernel nem tesz lehetővé.

a process explorer mellett van még néhány nagyon hasznos cucc ugyanott a Winternals-nál.
ajánlom még az Autoruns a TCPView progikat.
Si vis pacem, para bellum! - secblog

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó