HWSW Informatikai Kerekasztal: ICMP Echo - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

ICMP Echo

#1 Felhasználó inaktív   manguszta 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 116
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 05. 20:22

Sziasztok,

a Grc.com-on található ShieldsUp!-al leteszteltem a routerem tűzfalát. Az eredmény minden port esetén stealth volt, viszont "failed" lett a teszt, a következő miatt:

Idézet

Ping Reply: RECEIVED (FAILED) — Your system REPLIED to our Ping (ICMP Echo) requests, making it visible on the Internet. Most personal firewalls can be configured to block, drop, and ignore such ping requests in order to better hide systems from hackers. This is highly recommended since "Ping" is among the oldest and most common methods used to locate systems prior to further exploitation.


Ha valaki ezt tudná nekem értelmezni (tehát nem fordítást szeretnék, hanem technikai magyarázatot), megköszönném.

Sőt, előre is köszi!

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 09. 05. 20:38

Pingre válaszol. Szerintem hülyeség letiltani, legalább Te is tudod, hogy akkor műxik-e, avagy sem, meg kintről milyen értékekkel.

Nem ezen múlik.
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   manguszta 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 116
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 10. 13:24

OK, köszi szépen.

#4 Felhasználó inaktív   Coppermine 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 18. 11:47

legtöbb routerben a WAN oldalról jövő icmp echo request-et kapásból droppolja. szvsz ez inkább a shieldsup hülyesége :Đ

-C0pp3rM!n3-

#5 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 19. 13:28

Idézet: Coppermine - Dátum: 2009. jan. 18., vasárnap - 12:47

legtöbb routerben a WAN oldalról jövő icmp echo request-et kapásból droppolja. szvsz ez inkább a shieldsup hülyesége :Đ

-C0pp3rM!n3-

De a kérdező nem mondta, hogy ő router/NAT/proxy/akármi mögött van-e. Az is lehet, hogy neki droppolja az icmp 8-ast, de a szolgáltatónál pl. nem. 8-as az echo request egyáltalán?

Szerkesztette: Warrior 2009. 01. 19. 13:28 -kor

"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó