HWSW Informatikai Kerekasztal: H1N1, avagy sertés influenza - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (56 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

H1N1, avagy sertés influenza Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 25. 22:00

A sajnálatos haláleset miatt nyitom ezt a topicot. A sajtó tele van a H1N1-ről szóló hírekkel, de az ugye a sajtó. Nem vagyok sem orvos, sem gyógyszerész, sem virológus, de Angliában egy nyári bentlakásos iskolában dolgoztam, ahol az utolsó 2-3 hétben megjelent a H1N1. Mivel én voltam az egészségügyi felelős az iskolában, mind a kb. 25-30 gyerek betegeskedését és felépülését közelről követtem. Ezzel szerintem benne vagyok a top 20 tapasztalt ember közt ez ügyben Magyarországon :). Talán érdekel valakit a téma, vagy talán segít valakinek, amit leírok. Főleg azoknak, akiknek 10-15 éves gyerekük van, mert állítólag ők kapják el a legkönnyebben.

Kint egyébként influenza-tünetekkel szigorúan tilos orvoshoz menni, így próbálják elkerülni a további terjedést. Telefonos segítség van, de gyakorlatilag mindenkinek, akinek influenza tünetei vannak adják a Tamiflut, ami az ott elfogadott gyógyszer. Viszont volt nálunk egy Bécsben élő magyar testvérpár, akik nem voltak betegek kint, de onnan egyből Pestre jöttek, és itt már hozták a tüneteket, kórházba kerültek. Volt vérteszt, és kimutatták a H1N1-et, így biztos, hogy nálunk is az volt.

Először is, a H1N1 nem egy vírus, ez pénz és politika. Nagy Britanniában is a csőd széléről húzott vissza egy céget az állami megrendelés a gyógyszerre, nyilván minden más országban is valaki nagyon jól jár azzal, hogy az emberek pánikolnak. Valójában ez is csak egy olyan influenza, amit mindenki minden 1-2 évben elkap, csak ennek neve is van.
Erőltetik a védőoltást, erről nem tudok véleményt mondani, tegyen mindenki belátása szerint! Azt is mondják, hogy aki már elkapta, az is adassa be, nehogy elkapja megint, meg megvéd más influenzától is. Hát kint azt mondják, hogy az jól jár, aki most elkapja, mert a tél elején lényegesen erősebb lesz, de akkorra már védve van, aki túlesett rajta.


Fertőzés: Úgy néz ki, hogy főleg a 10-15 éves gyerekek kapják el könnyen (legalábbis Angliában ez volt a helyzet). Cseppfertőzős és gyorsan terjed. Szóval ha egy szobában alszik, vagy dolgozik valaki egy beteggel, igen jó eséllyel elkapja. Persze közös tárgyhasználattal is fertőzhet. Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy az emberi szervezeten kívül nagyon hamar elpusztul a vírus. Biztos itthon is lehet kapni olyan kézmosót, amit kint használtunk. Kis flakonban alkoholos zselé van, ha az ember nagyon aggódik, az teljesen jó kézfertőtlenítésre.

Tünetek: Mint mondtam, mezei influenza, annak tüneteivel. Ha három tünet megvolt, akkor már gyakorlatilag biztos volt, hogy influenzáról van szó. A tapasztalat szerint a láz a legfontosabb tünet. Hamar magas lázt okoz, gyorsan 38.5°C fölé megy, sőt, 40°C fölé is mehet. Ezt azért embere válogatja, elég nagy eltérések vannak, hogy kinek mennyi a normális testhőmérséklete, illetve hogy mennyire megy fel, ha lázas.
A láz mellett mindig jelentkezett fejfájás is. E mellé a kettő mellé pedig enyhe köhögés, kis torokfájás, fáradtság, illetve ritkán végtagfájdalom párosult. De ezek tényleg enyhén jelentkeztek.


Lefolyás: A hivatalos infók szerint 3-5 nap az átlagos lábadozási idő (egy mezei influenza ugye eltarthat 6-7 napig is). 9-13 év körüli gyerekeknél tényleg 3-5 nap volt, 13-15 éveseknél 2-3 nap. Felnőtteknél gyakorlatilag egy-két nap. Tekintve hogy állandóan a karantén házban voltam, biztos, hogy elkaptam én is. Egy nap nem éreztem magam túl jól, valószínűleg az lehetett az, csak még nem tudtam.


Kezelés: Kint telefonos/internetes regisztráció után a beteg egy ismerőse elmehet, és ingyen kap Tamiflut. Napi 2x 75mg 13 éven felül, 13 évig napi 2x 30mg. 5 napi adagot adnak, és ezt védekezésként is lehet szedni, akkor elvileg 6 hétig véd. A török gyerekek szedtek is otthon ilyet, egy sem lett beteg közülük, úgyhogy úgy tűnik, működik. Ettől függetlenül rosszat is mondtak róla, okozhat rosszullétet. Mi csak nagyon magas láz (meg persze szülői beleegyezés mellett) adtunk. Úgy néz ki, jó 2°C le tudja vinni a lázat.
A mellé ott Paracetamolt ajánlanak még. De ott mindenre ezt adják. Sima fájdalom- és lázcsillapító. És igazából ennyi is kell csak. A lázat kell alacsonyan tartani, a jól bevált lázcsillapítóval, amit az ember szedni szokott (ami nálam Algopyrin, csak ugye azt már nem lehet csak úgy beszerezni sajnos). A lázas ember ugye imád jól betakarózni, mert fázik, de az hiba. Amennyire lehet, a felsőt le kell venni, kitakarózni, hogy ne hevítse tovább az ember a testét. Sokat számít!
Gyerekeknél, főleg nagyon magas láznál orvosság helyett nagyon jó a zuhany/fürdő is. Bár ezt nem ajánlották kint, de valószínűleg azért, mert mindenki rosszul csinálja… Nem hideg zuhanyt kell venni! Meleg víz alá kell beállni/beállítani a gyereket, és fokozatosan, lassan kell csökkenteni a hőmérsékletet. Simán 15 percet is igénybe vehet. Láttam valakit ezt rosszul csinálni, hideg víz alá küldte be a srácot. Ettől egyrészt kikészül az ember, másrészt 2 percet nem bír ki, harmadrészt csak a bőrt hűti le, nem a testet.
Fontos, hogy gyakran kell a lázat mérni, mert nagyon ingadozik. Attól függően, hogy mennyire ugrál, és milyen magas pár órától akár negyed óráig is terjedt az az idő, amikor nézegettük a hőmérsékletet!
Ha olyan helyről van szó, akkor minél hamarabb el kell különíteni azokat, akiknek tünetei vannak. Mondjuk ha testvérek egy szobában alszanak, akkor talán sok értelme nincs, 1-2 nap, és úgyis a többieken is kijönnek a tünetek.

Veszélyek: Mint hozzá nem értő, ahogy látom a veszélye az, hogy igen magas lázzal jár. Terhesekre, szívbetegekre stb. különösképp. Igazából nagyon ritka is, hogy csak ebbe hal bele valaki, gyanítom, a fiatalember, akiről manapság szó van a hírekben szintén nem volt teljesen egészséges. A legnagyobb gond egyértelműen az, hogy nem érzik magukat betegnek az emberek. Sokan úgy esnek túl rajta, hogy nem is tudnak róla. Simán felmehet nagyon magasra a láz a nélkül, és észre sem veszi az ember, és ez a gond. Nem kap lázcsillapítót valaki, mikor kéne. Volt két olyan fiú, aki ugrált, vihogott, játszott, közben a teste szabályosan sütött, és 40°C fölött volt a láza! Annyit mondott, hogy kicsit fázik. Ennyire nem érzik...

Figyelni kell tehát egymásra, látszik azért valakin, ha lázas. Csillogó, pirosas szem, túl meleg ruha, sápadtság. Ilyenkor érdemes azért megnézni a másik homlokát, nem forró-e, illetve ellenőrizni, hogy más tünetek vannak-e.

Hát… remélem, hasznos volt ez a kis írás. Már ha valaki végigolvasta, kicsit hosszabb lett, mint számítottam :)

#2 Felhasználó inaktív   batagy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.412
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 25. 22:34

Szia!
Ez igen hasznos írás tényleg, köszönet érte!

Egyetlen dologhoz szólnék hozzá, teljesen kívülállóként.
Az hogy amikor lázas az ember, kitakarózni és a felsőt levenni, nekem nagyon furának tűnik... Biztos hogy az helyes?

Azzal egyetértek, hogy a magas lázat le kell vinni, de nekem az a tapasztalatom, hogyha ilyenkor az ember kitakarózik, akkor az éppenhogy rosszat tesz. Akkor a láz mégjobban felmegy. Forró teát iszogatva, utána takaró alatt, jól kiizzadva, szerintem az segíti a láz levivését. De ez persze csak az én tapasztalatom.

Hogy van ez? Egy orvos megkommentezhetné!
Fordításaim: metapad, FileZilla, Avant Browser, VolumeTray, Dirkey, Regshot, HDD Thermometer, PDFCreator, Notepad++
Hifi Set 2: Squeezebox V3, Oppo DV-983H, Asus O!Play Mini Plus, Yamaha AX-497, Energy RC-10, CRT TV: Panasonic TX-28LD4P

#3 Felhasználó inaktív   Csokis 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.581
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 25. 22:40

Na igen, én is beveszek egy lázcsillapítót, jól betakarózok és "kiízzadom" a lázat. :) :think:
Desktop: Intel i7-3770, 16GB RAM, GeForce GTX 1050 Ti, Xubuntu 18.04 Linux - Linux User #586716
Laptop: Lenovo IdeaPad G500 (Intel Pentium 2020M, 4GB RAM, 1TB HDD) --- Synology DS213j NAS
Music1: ncmpcpp ⇨ Supra USB ⇨ TEAC UD-301 DAC ⇨ Sommer Cable Aqua Blue XLR ⇨ Focal Alpha 65 + IsoAcoustics ISO-L8R155
Music2: ncmpcpp ⇨ Klotz USB ⇨ Acoustic Research AR-UA1 DAC/HeadphoneAmp
Headphone: HiFiMAN HE400S (FocusPad-A earpads + Forza AudioWorks HPC cable), Takstar TS-671, Sennheiser HD 451

#4 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 25. 22:48

Idézet: batagy - Dátum: 2009. szept. 25., péntek - 22:34

Azzal egyetértek, hogy a magas lázat le kell vinni, de nekem az a tapasztalatom, hogyha ilyenkor az ember kitakarózik, akkor az éppenhogy rosszat tesz. Akkor a láz mégjobban felmegy. Forró teát iszogatva, utána takaró alatt, jól kiizzadva, szerintem az segíti a láz levivését. De ez persze csak az én tapasztalatom.

Hogy van ez? Egy orvos megkommentezhetné!

Nekem is fura volt először, kinti orvos mondta (ami nem azt jelenti persze, hogy az jó, a Brit egészségügyi rendszerről jobb nem is beszélni...). De kétségkívül segít, legalábbis így 39°C környékén. Ha megláttam valakit betakarózva, előre tudtam, hogy legalább fél fokkal többet fogok mérni, mint előtte, és így is volt.

Azért valahol logikus is, hogy ugyan úgy, mint bármi másnál, az emberi testet is úgy kell lehűteni, hogy hagyja az ember a meleget eltávozni. Persze, pocsék érzés, mert fázik a beteg, de mikor ilyen könnyen fölmehet 40 fölé a láz, akkor vállalni kell.

#5 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 25. 22:58

Idézet: Csokis - Dátum: 2009. szept. 25., péntek - 22:40

Na igen, én is beveszek egy lázcsillapítót, jól betakarózok és "kiízzadom" a lázat. :) :think:

Ha nálad működik, akkor mázlista vagy :). Bár lehet, ez esetben nálad sem működne, a végig lázas volt mindenki, aki elkapta. Hogy valaki meggyógyult-e, úgy néztük, hogy 24 órán át nem ment-e fel a hőmérséklete 37.5 fölé, meg hogy hisztizett-e már, hogy ki akar menni a karanténból :).

Gyógyszermentes trükkök pedig azért is kellenek, mert mi csak Paracetamolt adhattunk, ami 20-30 perc alatt hat, és 2, de max 3 órán át tartja lent a lázat. Viszont 4 óránál gyakrabban nem lehet bevenni belőle. És 12 alattiaknak egyébként sem javasolt.

Amúgy vannak elég jó gyógyulók. Tavaly, vagy tavaly előtt (szóval nem ugyan ezzel a nyavajával) volt egy lázas gyerek. Szintén magas láz, meg elég rosszul volt. Egyhuzamban aludt 15(!) órát, aztán felkelt úgy, hogy semmi baja nem volt. Én meg ha lebetegszem, legalább egy hétig tart, és minden bajom van, főleg nagyon sajnálom magam :)

#6 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 25. 23:00

Idézet: szucsati - Dátum: 2009. szept. 25., péntek - 23:48

Nekem is fura volt először, kinti orvos mondta (ami nem azt jelenti persze, hogy az jó, a Brit egészségügyi rendszerről jobb nem is beszélni...). De kétségkívül segít, legalábbis így 39°C környékén. Ha megláttam valakit betakarózva, előre tudtam, hogy legalább fél fokkal többet fogok mérni, mint előtte, és így is volt.

Azért valahol logikus is, hogy ugyan úgy, mint bármi másnál, az emberi testet is úgy kell lehűteni, hogy hagyja az ember a meleget eltávozni. Persze, pocsék érzés, mert fázik a beteg, de mikor ilyen könnyen fölmehet 40 fölé a láz, akkor vállalni kell.

Szucsati! Én is épp ott vagyok, ahol te voltál...ha netán elkapnám, akkor hívjam fel a telefonos vonalat és adnak gyógyszert?  :think:  :Đ

Szerkesztette: Dextrose 2009. 09. 25. 23:01 -kor

Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#7 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 25. 23:10

Idézet: Dextrose - Dátum: 2009. szept. 25., péntek - 23:00

Szucsati! Én is épp ott vagyok, ahol te voltál...ha netán elkapnám, akkor hívjam fel a telefonos vonalat és adnak gyógyszert?  :think:  :Đ

Nem is kell telefonálni, regisztrálsz ITT, és elküldöd egy ismerősöd a kapott regisztrációs számmal és a személyiddel/útleveleddel a legközelebbi felvevőhelyre (ami vagy a kórház, vagy pl. egy Boots is lehet). Ingyen megkapod a Tamiflut. Engem már messziről ismertek a tavistocki kórházban :)

Azért gáz amúgy ez, mert orvos nem lát, kor alapján mondják meg, hogy milyen adagot kapjon valaki. És attól, hogy mondjuk 98%-ban H1N1-ről van szó, még ott van 2%, akit nem fogadnak az orvosok, és félrekezelik... Az meg, hogy ingyen van, azért vicces, mert a német kolléga családja nem akarta elhinni, Németországban asszem 40EUR egy doboz :)


Angliában borzasztó pánik van egyébkén. Úgy félnek tőle... egyszer láttam egy nőt cabriot vezetni maszkban. Meg mikor vittem a karantén házba az ebédet, egy helyi dolgozó kiakadt, hogy be ne menjek oda. Nem akartam mondani, hogy napi 3x velük eszem, mert az ebédlő bezár, mire átviszem a kaját :).
Sőt, egyszer állítólag kiabáltak velük, mert kimentek a ház elé leülni egy padra. Hogy ne menjenek ki, mert akik kint vannak, elkapják :). De úgy, hogy 80m-es körzeten belül általában senki nem volt...

#8 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 25. 23:19

Ezek szerint akkor most csak Angliába van ingyen?
Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#9 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 25. 23:24

Idézet: Dextrose - Dátum: 2009. szept. 25., péntek - 23:19

Ezek szerint akkor most csak Angliába van ingyen?

Gondolom, országa válogatja. Itthon a védőoltást erőltetik, és ha jól hallottam ma a hiradóban, akkor a kórházban dolgozók, terhesek, és egyéb veszélyeztetettek ingyen kapják, másoknak ca. 2000ft, ha kérik.
Meg azt mondják, hogy nem tesztelt, nem biztos, hogy hat, de gondolom, a védóoltásban is Oseltamivir van, amit már ezer éve használnak.

Most hogy rágugliztam, lehet venni az Interneten Tamiflut, kb 1500Ft / tabletta áron (és egy levélen 10 tabletta van). Nem olcsó.

Szerkesztette: szucsati 2009. 09. 25. 23:27 -kor


#10 Felhasználó inaktív   batagy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.412
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 25. 23:50

Idézet: szucsati - Dátum: 2009. szept. 25., péntek - 23:24

Meg azt mondják, hogy nem tesztelt, nem biztos, hogy hat,

Az én háziorvosom szerint a mostani hazai vakcina még nem elég jó. Vannak elég szövődményei azt mondta. Lehet hogy még kell két hónap mire lesz a vakcinának jobb változata.
Fordításaim: metapad, FileZilla, Avant Browser, VolumeTray, Dirkey, Regshot, HDD Thermometer, PDFCreator, Notepad++
Hifi Set 2: Squeezebox V3, Oppo DV-983H, Asus O!Play Mini Plus, Yamaha AX-497, Energy RC-10, CRT TV: Panasonic TX-28LD4P

#11 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 25. 23:57

Idézet: batagy - Dátum: 2009. szept. 26., szombat - 0:50

Az én háziorvosom szerint a mostani hazai vakcina még nem elég jó. Vannak elég szövődményei azt mondta. Lehet hogy még kell két hónap mire lesz a vakcinának jobb változata.

Na igen, csak ha most kell majd beszedni, akkor nincs sok választás. Persze nem muszáj.

Szerkesztette: Dextrose 2009. 09. 25. 23:57 -kor

Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#12 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 26. 01:00

Hát ez a védőoltás... tényleg fene tudja, kell-e, jó-e. Én akkor sem oltatnám be magam, ha nem ültem volna 10-15 fertőző beteg közt két hétig :). De ha valaki aggódós, akkor már csak placebónak is jó.

No, folyt. köv. hétfőn, addig megnézem, milyenek a cseh-morva borok :)

#13 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 26. 01:09

Én igazából egy dolog miatt oltatnám be magam, hogy ne hordjam haza a családba. Nem akarnám terjeszteni. Ha idegenek közt lennék folyamatosan, és az otthoniakra esélyem se lenne átragasztani, akkor én is lexarnám.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#14 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 26. 09:06

Idézet: batagy - Dátum: 2009. szept. 25., péntek - 22:34

Szia!
Ez igen hasznos írás tényleg, köszönet érte!

Egyetlen dologhoz szólnék hozzá, teljesen kívülállóként.
Az hogy amikor lázas az ember, kitakarózni és a felsőt levenni, nekem nagyon furának tűnik... Biztos hogy az helyes?

Azzal egyetértek, hogy a magas lázat le kell vinni, de nekem az a tapasztalatom, hogyha ilyenkor az ember kitakarózik, akkor az éppenhogy rosszat tesz. Akkor a láz mégjobban felmegy. Forró teát iszogatva, utána takaró alatt, jól kiizzadva, szerintem az segíti a láz levivését. De ez persze csak az én tapasztalatom.

Hogy van ez? Egy orvos megkommentezhetné!

Ezt akkor kell alkalmazni, ha túl magasra felmegy a beteg láza.
Extrém esetben még vizes borogatással is hűteni kell a testet.
Egyszer voltam olyan beteg, hogy 40 fok körül volt a lázam, igazából sok mindenre nem is emlékszem, csak arra, hogy vizes lepedőkbe csavartak, rettenetesen fáztam és azt hittem nem bírom ki, rögtön meghalok a hidegtől. (Ami valójában csak langyos volt, nem is hideg.)

Egyébként van kint néhány ismerős, kérdeztem, hogy ott is így folyik a médiából a H1N1-téma, mint itt (akkoriban itthon azt mondták, hogy Angliában már ott van a betegség és valószínűleg onnét fog jönni ide). Azt mondták nem nagyon hallani róla.

#15 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 26. 09:09

Fölösleges a teljes testet hűteni. A leghatékonyabb a combok és a törzs találkozásánál, értelemszerűen a belső oldalon meghűteni, az ember fiát, lányát.  :cool:
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#16 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 26. 10:34

Doki mondta akkor, hogy hogyan kell.
A karjaimon meg a lábaimon biztos hogy volt, arra emlékszem.

A legrosszabb lázam akkor volt, amikor valami himlőfélét, ami egy gyerekbetegség, szedtem össze. Viszont ekkor nem hűtött senki, meg gyógyszert bevenni se volt erőm, úgyhogy 40 fok fölé biztosan nem ment.
Egy pénteki napon jött ki rajtam, este lefeküdtem aludni, és a hétvégét átaludtam úgy, hogy hétfő délelőtt ébredtem fel, közben csak 3 alkalommal tértem magamhoz az alvásból 2-3 percre vizet inni meg WC-re menni.
Pénteken este olyan erős lázam volt, hogy június eleje felé járt az idő, jó meleg volt, én meg ruhákba felöltözve, több takarót magamra tekerve vacogtam az ágyban.
Vasárnapra lement a lázam, ittam egy kis vizet, és annyira nem volt erőm utána, hogy amikor hányni kezdtem, nem bírtam megmozdulni és simán lehánytam magamat. Utána sokkal jobban voltam, nem is fáztam már, de még mindig olyan érzésem volt, hogy végem van, totál nem volt erőm, se felkelni, se megfürdeni, csak elaludtam. Aztán hétfőn felébredtem, és teljesen jól voltam, semmi láz, semmi gyengeség. Még kellett 2 hét, mire a betegség nyomai eltűntek rólam, de az a két hét már teljesen egészséges érzéssel telt, mintha abszolút jól volnék.

#17 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 26. 10:47

Ilyenkor be kell ülni egy kád hűvös vízbe, és kalap. Az tuti leviszi.

On:
Én tuti nem fogom beoltatni magam. Minek?
Az nevet utoljára, aki először üt.

#18 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 26. 10:54

Cikk: http://index.hu/belfold/2009/09/26/tudsz_s...keten_vakcinat/

Ez a Tamiflu egy tabletta. Otthon meg oltásról beszélnek. Akkor ez a tabletta olyan mint egy védőoltás?
Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#19 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 26. 13:36

Idézet: leslie - Dátum: 2009. szept. 26., szombat - 10:47

Ilyenkor be kell ülni egy kád hűvös vízbe, és kalap. Az tuti leviszi.

On:
Én tuti nem fogom beoltatni magam. Minek?

Inkább langyos vízbe.
De amikor úgy vacogsz, hogy totál betakarózva, ruhában reszketsz, és még a kezedet se akarod kidugni a takaró alól, akkor még a kád víz gondolata se esik jól.
Úgy fáztam, hogy még a fejem tetejét is betakartam. És úgy remegtem, hogy közben a körmömmel a szemem alatt lekarmoltam a bőrt ... mintha fájt volna valami ... nézem a kezem, hogy talán megkarmoltam magamat, jé vérzek ... még átfutott a fejemben, hogy mák, hogy nem a szememet kapartam ki, és már aludtam is ...

Én se oltatom be magamat. Egyik évben sem szoktam.
Bár lehet jobb, mint egy hétig nyomni az ágyat, ha erősen elkap a betegség.

#20 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 26. 18:04

Idézet: leslie - Dátum: 2009. szept. 26., szombat - 11:47

Ilyenkor be kell ülni egy kád hűvös vízbe, és kalap. Az tuti leviszi.

On:
Én tuti nem fogom beoltatni magam. Minek?

Oltásnak az a fő lényege, hogy az emberek ne hordozzák ide-oda terjesztve a betegséget. Amit pl szucsati is írt, lehet, hogy észre sem veszed, és átesel rajta, de közben x embert megfertőzől.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

Téma megosztása:


  • (56 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó