HWSW Informatikai Kerekasztal: procihutes egyedi felfogatasa - help - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

procihutes egyedi felfogatasa - help

#1 Felhasználó inaktív   lmr83 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 09. 15. 08:28

Sziasztok!

A sors ugy hozta, hogy jelenleg egy gyenge P3-at vagyok kenytelen hasznalni, de nemreg kaptam egy
Compaq P4 et (van:alaplap, proci, huto, ram, stb, szoval elmeletben minden ami kell, hogy eletre keltsem), jo lenne osszerakni, ez megiscsak hasznalhatobb mint a mostani konfig.

Egy komoly problemaval szembesultem a P4 osszerakasanal : a compaq alaplapot, ugyan be lehet csavarozni a p3 hazaba, de a huto felfogatasat egy szokasosan eredeti modon oldottak meg Compaqek  : az alaplapon nem a sockethez (s478) van rogzitesi lehetoseg, hanem amellett 2 lyukasztott tartobutyok, amiket bizonyara a hazhoz kellene csavarozni (becsavarozas nelkul bizony kis terheles hatasara is kiesnek ezek, pedig a borda igy erzesre nem tartozik a konnyuek koze), mint az alaplapot, es ebbe pattinthato a procihuto.

Sajnos a haz regi, szoval orulhetek, ha az alapalap normalisan belecsavarozhato, a huto felfogatasara nincs kulon furat benne.

Kerdesem, mennyire tartjatok eletkepes otletnek a kovetkezot :
Mivel a hazba menetet furni a megfelelo helyekre abszolut nincs szerszamom, arra gondoltam, hogy egy hosszu, lagy , par milli vastag muanyag lapba furatnek a butykok alatt 1-1 menetet, vagy csak 1-1 lyukat, es az alaplap hatuljan, ezzel rogzitenem  helyen a tartobutykok + borda + venti kombot, egy alatetes, vagy sima csavarokkal.  Gondoltam esetleg arra, hogy a muanyag ala vekony pici gumilapot teszek, hogy tuti ne bantsa a nyak-ot, vagy muanyag lap helyett egyszeruen gumilapot hasznalok.

Szoval talalkozott mar valaki ennyire nem egyszeru butykos felfogatas, es hazba nem csavarozhatosag problemajaval? Otleteket, megoldasokat, kerek vagy az en otletem mukodokepesseget velemenyeznetek?  Osszeraktam mar egy ket gepet, de azok atlagos esetek voltak es meg nem talalkoztam ilyen problemaval, de ha kivitelezheto siman megcsinalom.

Koszi, legyen szep napotok. Sziasztok.

#2 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 15. 09:36

tudnám minek nyitottál 2 helyre, egyforma topicot. másikban már írtak páran, így ezt zárom.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó