HWSW Informatikai Kerekasztal: Megint egy új gép... IX. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (356 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 353
  • 354
  • 355
  • 356
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Megint egy új gép... IX. ide nézz be először, ha új gépet akarsz Értékeld a témát: ***** 3 szavazás

#7081 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 01. 26. 22:27

Igaz, ha nincs videózás akkor i3 elég szokott lenni.
Mire rászánod magad lehet érdemesebb lesz H270 alaplapot venni: ASUS PRIME H270-PRO.

Optikai meghajtóval én is hasonlóan vagyok. Kép

üdv
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#7082 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 01. 27. 16:45

Nem rossz az i3 sem, de i5 alá nem adnám új gépben.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#7083 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 01. 28. 14:29

Valószinüleg i5 lesz, azon kár spórolni már.
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#7084 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 01. 29. 22:17

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2017. 01. 21. 12:49

- Aerofly RC szimulátor néha

Nagyon zsír kis játéknak tűnik. Egy valami miatt nem kapom le azonnal a virágboltból, 9 és fél gigabájt, igaz az Ultimate Edition. Az nekem egy kis repkedésért elég sok, gondolom telepítve ennek többszöröse, de lehet majd lehúzom később.

Kár, hogy nincs ilyenből ingyenes progi. Az ilyen RC-s játékok bejönnek, a Re-Volt máig nagy kedvenc. Valami ilyen régebbi teljesen jó lenne repkedni is. Egyedül érkezett, kiskorú migráncsként szívesen eljátszok az ilyenekkel.

Szerintem is min. i5 (nem mintha esetleg az i3 most nem lenne elég, de a jövőre is gondolni kell), meg Videó Károlyból sem kell neked überbrutál. A Sunyi Végesnek is inkább memória, meg gyors lemez kell, nem annyira proci/vga. A proci csak akkor számít, ha videóeffektezel, meg a végén elmented a videót, és tömöríti.

Szerk. vagyis mégis jobb VGA kell, mivel elég nagy a natív felbontásod, gondolom abban akarsz játszani, és akkor nem lesz elég neked az alaplapi integrált.

Szerkesztette: Raynes 2017. 01. 29. 22:24 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#7085 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 01. 30. 10:27

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 01. 29. 22:17

Nagyon zsír kis játéknak tűnik. Egy valami miatt nem kapom le azonnal a virágboltból, 9 és fél gigabájt, igaz az Ultimate Edition. Az nekem egy kis repkedésért elég sok, gondolom telepítve ennek többszöröse, de lehet majd lehúzom később.

Kár, hogy nincs ilyenből ingyenes progi. Az ilyen RC-s játékok bejönnek, a Re-Volt máig nagy kedvenc. Valami ilyen régebbi teljesen jó lenne repkedni is. Egyedül érkezett, kiskorú migráncsként szívesen eljátszok az ilyenekkel.

Szerintem is min. i5 (nem mintha esetleg az i3 most nem lenne elég, de a jövőre is gondolni kell), meg Videó Károlyból sem kell neked überbrutál. A Sunyi Végesnek is inkább memória, meg gyors lemez kell, nem annyira proci/vga. A proci csak akkor számít, ha videóeffektezel, meg a végén elmented a videót, és tömöríti.

Szerk. vagyis mégis jobb VGA kell, mivel elég nagy a natív felbontásod, gondolom abban akarsz játszani, és akkor nem lesz elég neked az alaplapi integrált.

Az új doom telepítve 77 giga :)
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#7086 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 04. 13:43

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 01. 29. 22:17

Nagyon zsír kis játéknak tűnik. Egy valami miatt nem kapom le azonnal a virágboltból, 9 és fél gigabájt, igaz az Ultimate Edition. Az nekem egy kis repkedésért elég sok, gondolom telepítve ennek többszöröse, de lehet majd lehúzom később.

Kár, hogy nincs ilyenből ingyenes progi. Az ilyen RC-s játékok bejönnek, a Re-Volt máig nagy kedvenc. Valami ilyen régebbi teljesen jó lenne repkedni is. Egyedül érkezett, kiskorú migráncsként szívesen eljátszok az ilyenekkel.

Szerintem is min. i5 (nem mintha esetleg az i3 most nem lenne elég, de a jövőre is gondolni kell), meg Videó Károlyból sem kell neked überbrutál. A Sunyi Végesnek is inkább memória, meg gyors lemez kell, nem annyira proci/vga. A proci csak akkor számít, ha videóeffektezel, meg a végén elmented a videót, és tömöríti.

Szerk. vagyis mégis jobb VGA kell, mivel elég nagy a natív felbontásod, gondolom abban akarsz játszani, és akkor nem lesz elég neked az alaplapi integrált.


Az Aeroflyból van kétféle is. Nekem a dobozos Aerofly Professional Deluxe van, ami a régebbi. Ez teljesen full grafikán futott még a Radeon HD 6970-es kártyával is.
Az Aerofly egy másik program, ahhoz kell combosabb gép.

Mondjuk a mai vasak már olyan erősek, hogy igazából alighanem nevetséges a HW-igény.

Idézet

Minimum
• Windows XP or newer
• Intel Core 2 Duo or AMD Athlon64 X2
• 2 GB of RAM
• 18 GB of free hard-disc space
• Graphic card: ATI Radeon HD 4850 with at least 512MB
NVIDIA GeForce 9600 GT or faster with at least 512 MB
Intel HD 4000 or faster
• A compatible input-device to control the models

Recommended
• Windows 7 / 8 / 10
• 4 GB of RAM
• Graphic card with 1 GB of dedicated RAM

Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#7087 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 04. 18:27

Üzenet megtekintéseIdézet: JonesC - Dátum: 2017. 01. 30. 09:27

Az új doom telepítve 77 giga :)

Aztarohadás. A grafikája jó, meg az animok is ászak benne, de azért 77 gigát messze nem indokol a minőség. A Far Cry 3 ennek töredéke, és szebb is.

Ebből az Aeroflyból vannak régebbi verziók, lehet keresek egyet, azok hátha kisebbek, úgyse a grafikára megyek.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#7088 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 05. 22:02

A gloom meg pár floppy :) jó, cf-ről futtatom nyilván
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#7089 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 06. 15:11

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2017. 01. 26. 22:27

Igaz, ha nincs videózás akkor i3 elég szokott lenni.
Mire rászánod magad lehet érdemesebb lesz H270 alaplapot venni: ASUS PRIME H270-PRO.

Optikai meghajtóval én is hasonlóan vagyok. Kép

üdv


A H270-PRO és H170-PRO lapokat megpróbáltam összehasonlítani. A H270-es tud USB3.1-et, ahogy nézem.
Ezen kívül valami 3. generációs HW-védő van benne. Mást nem nagyon találtam hirtelen.
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#7090 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 06. 16:42

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 02. 04. 18:27

Aztarohadás. A grafikája jó, meg az animok is ászak benne, de azért 77 gigát messze nem indokol a minőség. A Far Cry 3 ennek töredéke, és szebb is.

Ebből az Aeroflyból vannak régebbi verziók, lehet keresek egyet, azok hátha kisebbek, úgyse a grafikára megyek.

FC 3 is a far cry from the doom atmosphere :)
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#7091 Felhasználó inaktív   Gruebber2 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 20. 14:49

Üdv Guruk!

Adott egy Asus ROG GL553VW 201 BIOS verziójú laptop. Minden szépen működött, amíg a win 10 telepítése után a frissítések fel nem kerültek. Jelenleg hiába lépek be a BIOS-ba, a módosításokat nem tárolja el. Gondoltam sebaj, a beépített asustek easy flash utility-vel frissítem a BIOS-t. A 302 verziót próbálnám, kijelölöm neki a FILE-t, betölti, kiírja a verzióját, elkezdi a frissítést, és a Flash törlésénél nem áll le 100%-nál, hanem teper tovább. Tegnap 500000% fölött untam meg. Tudnátok ötletet adni, mit kéne próbálni, miért nem rögzíti a beállításokat? Lehet a BIOS flash chip hibája? Előre is köszönöm a válaszokat.

#7092 Felhasználó inaktív   Tron65 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.738
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 21. 07:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Gruebber2 - Dátum: 2017. 02. 20. 14:49

Adott egy Asus ROG GL553VW 201 BIOS verziójú laptop. Minden szépen működött, amíg a win 10 telepítése után a frissítések fel nem kerültek...

Üdv!
Egy tutibiztos: nem a w10 frissítése okozza.
Okozhatja viszont ahogy írtad is: a flash csip hibája, bár elég kicsi esélyt adok neki.
Sokkal többet adnék arra, hogy a BIOS beállítások zárolva vannak, vagy csak símán nem mented el kilépés előtt.
Bár hogy mit állítanál, nem írtad.
Az analfabétáknak ugyanúgy ízlik a betűtésztával készült leves?

#7093 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 03. 19. 14:52

A korábbi gép építéshez kapcsolódva kérdeznék. Szeretnék optikai egységet. DVD-író és Blu-ray olvasó kellene. Manapság mi az, ami jó?
Asus? Pioneer? LG?

Azt tudom, hogy a Plextor már nem Plextor. Néha olvasnék vele Audio-CD lemezeket (asszony nyelvleckéi), régi DVD-filmeket és nagyon ritkán Blu-ray lemezt. És néha írnék ki backup célból fényképeket DVD-re. Lehetőleg csendes egység kellene, ami nem forgatja maximális fordulaton a lemezt mindenképpen.
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#7094 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 03. 19. 20:49

Blu-ray olvasás eléggé szűkíti és drágítja lehetőségeket.
Majd annyiba kerül mint egy BD író.
Azok közül: Pioneer BDR-209EBK

üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#7095 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 03. 20. 11:56

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2017. 03. 19. 20:49

Blu-ray olvasás eléggé szűkíti és drágítja lehetőségeket.
Majd annyiba kerül mint egy BD író.
Azok közül: Pioneer BDR-209EBK

üdv
szabi


Köszönöm, igazából az sem baj, ha írni tudja. Nem igazán tudom, hogy mennyire értelmes dolog BD lemezre archiválni, utána kell olvasnom. Régen DVD-re írtam ki a fényképeimet 2 lemezre a biztonság kedvéért. De tudom, hogy ez sem betonbiztos megoldás.
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#7096 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 03. 24. 12:30

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2017. 01. 26. 17:01

Szia

Fractal Design Define C házikóba nem tudsz optikai meghajtót tenni, de azt írtad, hogy kellene, illetve említett alaplap sem megy bele, mert csak mATX és kisebb
Szintén alaplap, ha nem lesz tuning Z sorozatot venni felesleges, elég H170 esetleg újabb H270.
H szériás alaplapnál DDR4 2400 amit tudnak így annál feljebb menni memóriában szintén felesleges.
Táp jó lesz, de 500W is elég.
Ekkora proci hűtő sem kell, majd egy kilós, elég fél kilós is, pl: Alpenfoehn Matterhorn Pure, vagy Pure Rock, tuning nélkül még Alpenfoehn Sella vagy Tatsumi Type I is ok.
SSD és vinyó ok.
Proci még elég új, 7 szériás nemrég megjelent, kell vele tapasztalat.

üdv
szabi


Közben beszéltem egy kollégámmal, aki elektromos vonalon mozog. Ő mondta, hogy azért is kár túl bika tápot venni, mert úgy vannak belőve, hogy kábé 3/4 terhelésen és felette hatékony a táp. Alatta csak a veszteségek nőnek. Persze van egy határ, ami alatt már kevés, de akkor tényleg csirke tápról van szó. Szerinte is bőven elég egy minőségi 500-as. Egyelőre FSP-t néztem, remélem az jó.

Eszembe jutott még egy kérdés. Ha dobozos (BOX) i5 procit veszek, akkor ahhoz jár egyből hűtő is, nem? Akkor egyelőre elindulok azzal, aztán ha elviselhetetlen a zaj (kétlem), akkor veszek utólag valami halkat.
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#7097 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 03. 25. 13:16

Nekem 2007 óta megy a 400-as enermax liberty 24/7-ben kiválóan. Simán tudja 12 volton az átlag 500-as teljesítményét. Nem rdemes túlspilázni.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#7098 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 03. 25. 17:43

Lehet hamarabb lesz gép, mint gondoltam volna. Asszony rájött, hogy nincs itthon egyetlen CD-olvasó sem, márpedig a nyelvleckéit és oktatási anyagait a könyvtári könyvekből mindig úgy kapja. Ez pedig komoly issú, így akkor einstand napokon belül.

A megcélzott lista:

Fractal Design Define R5 (Titan)
Fractal Design Integra M 550W
Asus H270-Pro
Corsair Vengeance LPX Black DDR4 PC24000/3000MHz CL15 2x8GB
Samsung 850 EVO Series MZ-75E250B 250GB
WD Black WD2003FZEX 64MB 2TB
Intel Core i5 7400 3,0GHz Socket 1151 Box
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X HDMI DP 4GB
Microsoft Windows 10 Home Sve (64-bit OEM)
Pioneer BDR-209EBK

Ha minden jól megy, akkor három helyről meg tudom venni az összes alkatrészt, aztán lehet összerakni.
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#7099 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 03. 27. 20:18

Belecsaptam a lecsóba, elindítottam a vásárlást. Dlágaszágok topikban majd listázom, hogy mi jön hamarosan. Igen izgatott lettem.
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#7100 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 08. 16:39

Rövid status update. A gépet összeraktam, minden kábelt lekötöztem és lehetőleg az alaplap mögött vezettem. Egy dolog megizzasztott. A gépet bekapcsolva a monitor be sem kapcsolt. Elkezdtem lehuzogatni az SSD-t meg a vinyót. Majd átraktam a HDMI kábelt az alaplapi VGA-ba. Semmi. Végül kihúztam az egyik memóriamodult és beindult. Végül kiderült, hogy az alaplap leírásában volt egy trükkös kis illusztráció, ami nem működött. Ott azt mutatták, hogy az A2 és B2 foglalatba rakva a memóriát jó. De A1 és A2-be kellett rakni. Ehhez le kellett operálnom a CPU hűtőről a ventilátort, mert alatta van a modul. Utána egyből ment.

Most formázom a merevlemezt és közben ismerkedem a Win10-el. Eléggé furcsa. De a gép működik és jónak tűnik. Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólásokat :up:
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

Téma megosztása:


  • (356 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 353
  • 354
  • 355
  • 356
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó