HWSW Informatikai Kerekasztal: Megint egy új gép... IX. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (356 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Megint egy új gép... IX. ide nézz be először, ha új gépet akarsz Értékeld a témát: ***** 3 szavazás

#301 Felhasználó inaktív   Waynebacsi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 27. 13:06

Idézet: F-UzR - Dátum: 2008. okt. 27., hétfő - 11:07

...két nagyon jó gépet.
Tegnap óta többször elolvastam Waynebacsi hozzászólását, de nem akartam elhinni, hogy képes lenne a RAM/CPU/VGA/HDD négyest hurcolászni valaki. :confused:
Ugyanakkor a linkelt notebook is minden, de nem költséghatékony megoldás. Ha van elég hely a gépek tárolására, akkor én a két teljes desktop mellett teszem le a voksom. Olcsóbb lesz hosszútávon, mert rugalmasabban fejleszthető.

Waynebacsi,
..ha meg azt szeretnéd, hogy ne kelljen két külön rendszerrel mókolni, akkor vegyél két teljesen egyforma konfigot, tedd egy eSATA-s külső merevlemezre a dolgokat és csak azt kell majd hurcolászni.

Köszönöm az eddigi hozzászolásokat! Hurcolászni nekem sem sok kedvem van, de szerintem nem macerásabb ezt a négy alkatrészt cipelni, mint a linkelt laptopot. Egyedül a proci macerásab, ha úgy kell a coolert levésni róla. De szerintem nem hatalmas nehéz alkatrészek ezek, hogy gondot okozzanak. Két gépet pedig nem akarok venni, akkor anyagilag ugyanott vagyok, mint a laptoppal. Épp spórolás miatt gondoltam erre. Illetve a késöbbi bővíthetőség... Ha megnézitek 1900 euroért elég alap config. Plusz egy nagyobb proci, 4 giga ram, nagyobb, gyorsabb vinyók a raid miatt... nekem már horrorisztikus egy gépért. A mobilitásra pedig tényleg csak annyiban lenne szükségem, hogy kéthavonta, mikor otthon töltöm a két hét szabadságomat, akkor hódolhassak függőségemnek ;) Néztem tesztek róla, x9100as procival, felhúzva 3 ghz fölé megy 3dmark 2k6-ban megy 14800 körül. + 640 euro egy ilyen proci felára...? Egy asztali 3 ghz-es? 25k? Az alap 8400es procival pedig kb 11-12000et megy 3d markban...Talán a mostani gameket viszi normálisan. Nem beszélve arról, hogy 1920x1200 az lcd nativ felbontása... Egy pc szerintem sokkal időtállób illetve bővíthetőbb. Szerintem elmondhatjuk, hogy egy ilyen noti a kuriozítása miatt minden itteni fórumozónak álma. De szerintem nagyon keveseknek van rá tényleg szüksége. A reálisabb felem azt mondja, hogy nekem sem! Azért továbbra is várnám a segítségeteket egy bestbuy asztali gépre.
Üdv,
Wayne
Gigabyte EX58-UD5 || Intel Core I7 920 D0 || Prolimatech Megahalems || 3*2GB OCZ Platinum DDR3-1600 CL7 || Sapphire Radeon HD 4890 Toxic || FSP BlueStorm II 500W || CoolerMaster CM690 || Samsung Spinpoint F1 1 Tb ||

#302 Felhasználó inaktív   Gyula2222 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 27. 13:16

Idézet: Waynebacsi - Dátum: 2008. okt. 27., hétfő - 13:06

Köszönöm az eddigi hozzászolásokat! Hurcolászni nekem sem sok kedvem van,

Akkor talán érdemes megfontolnod egy miniházas könnyű gépet és azt vinned perifériák nélkül.
Az átszerelgetésnek komoly élettartamkihatásai vannak.
Megfontolandó még a használt piacon venni olcsón, még használható két gépet. Esetleg új erős videokártyát téve beléjük.

#303 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 27. 15:01

INTEL DG35EC alaplap milyen?
olcsó, irodai gépbe kell.

(valami gagyi switch van adott helyen, és giga ma78gm integrált lanjával csak 10mbit módban ment (driver frissítés előtt, régebbi driverrel nem is működött a hálózat) :confused: úgyhogy most inkább intelt akarok)

Szerkesztette: WiZARD 2008. 10. 27. 15:04 -kor

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#304 Felhasználó inaktív   tibyke 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 117
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 27. 15:04

Idézet: WiZARD - Dátum: 2008. okt. 27., hétfő - 16:01

INTEL DG35EC alaplap milyen?
olcsó, irodai gépbe kell.

DG45ID inkabb, ujabb, jobb, matx, picit dragabb.

t

#305 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 27. 15:07

Idézet: tibyke - Dátum: 2008. okt. 27., hétfő - 16:04

DG45ID inkabb, ujabb, jobb, matx, picit dragabb.

t

kereken 2x annyiba kerül (legalábbis iponnál ez 31K, G35 pedig 15K)
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#306 Felhasználó inaktív   tibyke 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 117
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 27. 15:08

Idézet: WiZARD - Dátum: 2008. okt. 27., hétfő - 16:07

kereken 2x annyiba kerül (legalábbis iponnál ez 31K, G35 pedig 15K)

13 vs 18 netto
ha arerzekeny a dolog, akkor boven jo a G35-os is

t

[szerk: "jon" => "jo"]

Szerkesztette: tibyke 2008. 10. 27. 15:11 -kor


#307 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 27. 18:20

Eddig ott tartok a gépfelújításban, hogy megvan az alaplap: P5Q-PRO meg a ram (2*2 GB 800 Mhz-es Kingstone).

Továbbra is kérdés a proci (q6600 vs. q8200), aminek sajna borzasztóan felment az ára, majdnem 10.000,-rel. Azt olvasom, hogy a q8***-as sorozatból novemberben jönnek ki újabb típusok, vajon érdemes lenne megvárni? Proci hűtő pedig egy AC Freezer Pro 7-esben gondolkodom, ha ne adj isten sikerülne OEM verziójú procit leakasztani valahol.

A videokártya valószínűleg egy ASUS 4850-es lesz, bár nem kis averzióim vannak az ATIval kapcsolatban. Valaki tud valamit erről a Glaciator hűtőről? Nem tudom nekem valahogy a ref. hűtő jobbnak tűnik. :think:

#308 Felhasználó inaktív   Breakbeat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.516
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 27. 21:00

Idézet: Warton - Dátum: 2008. okt. 27., hétfő - 18:20

A videokártya valószínűleg egy ASUS 4850-es lesz, bár nem kis averzióim vannak az ATIval kapcsolatban. Valaki tud valamit erről a Glaciator hűtőről? Nem tudom nekem valahogy a ref. hűtő jobbnak tűnik. :think:

Egyik haveromnak van ilyen kártyája, pont ezzel a hűtéssel, és egy zárt Codegen házban max 70 fokra melegedett eddig terhelve. Üresben 50-52.

Szerkesztette: Breakbeat 2008. 10. 27. 21:02 -kor


#309 Felhasználó inaktív   MC Pite 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.181
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 27. 22:21

Idézet: Waynebacsi - Dátum: 2008. okt. 27., hétfő - 14:06

Köszönöm az eddigi hozzászolásokat! Hurcolászni nekem sem sok kedvem van, de szerintem nem macerásabb ezt a négy alkatrészt cipelni, mint a linkelt laptopot. Egyedül a proci macerásab, ha úgy kell a coolert levésni róla. De szerintem nem hatalmas nehéz alkatrészek ezek, hogy gondot okozzanak. Két gépet pedig nem akarok venni, akkor anyagilag ugyanott vagyok, mint a laptoppal. Épp spórolás miatt gondoltam erre. Illetve a késöbbi bővíthetőség... Ha megnézitek 1900 euroért elég alap config. Plusz egy nagyobb proci, 4 giga ram, nagyobb, gyorsabb vinyók a raid miatt... nekem már horrorisztikus egy gépért. A mobilitásra pedig tényleg csak annyiban lenne szükségem, hogy kéthavonta, mikor otthon töltöm a két hét szabadságomat, akkor hódolhassak függőségemnek ;) Néztem tesztek róla, x9100as procival, felhúzva 3 ghz fölé megy 3dmark 2k6-ban megy 14800 körül. + 640 euro egy ilyen proci felára...? Egy asztali 3 ghz-es? 25k? Az alap 8400es procival pedig kb 11-12000et megy 3d markban...Talán a mostani gameket viszi normálisan. Nem beszélve arról, hogy 1920x1200 az lcd nativ felbontása... Egy pc szerintem sokkal időtállób illetve bővíthetőbb.   Szerintem elmondhatjuk, hogy egy ilyen noti a kuriozítása miatt minden itteni fórumozónak álma. De szerintem nagyon keveseknek van rá tényleg szüksége. A reálisabb felem azt mondja, hogy nekem sem! Azért továbbra is várnám a segítségeteket egy bestbuy asztali gépre.
Üdv,
Wayne

Antec/Asus kis házaiba élsimítás nélküli mai játékokhoz simán elég erős vas rakható össze - akár erősebb is; de 3650es vgaval megldott laptopok nem drágák és elég játékra. Más kérdés hogy én pl utálom a laptopokat (van persze nekem is, privát meg céges) de huzamosabb ideig CSAK normális perifériákkal lehet használni, bill, egér monitor.

http://global.msi.eu/index.php?func=prodde...71&prod_no=1626

http://www.asus.com/products.aspx?modelmen...=74&l3=616&l4=0

Prociból elég mindig az elérhető legkisebb kétmagos, ha laptopban is raid igényeid vannak... az elég húzós. Viszont msi-n van esata... külső házba egy seagate 1 lemezes 250/320as vinyót, eléggé kapkodják a lábukat; oszt joccakát.

(Megkockáztatom hogy akár magában is elég lehet az si egy billel, egérrel, és valami kis álvánnyal amivel tudsz rajta emelni vagy 20 centit hogy ne fájjon a nyakad/vállad állandóan.)

Szerkesztette: MC Pite 2008. 10. 27. 22:23 -kor

Ha nem fektetsz be annyi időt a problémád megoldásába, hogy utána olvass; és formailag és tartalmilag egyaránt helyesen írd le azt, akkor a fórumtársaidtól miért várod el, hogy időt pazaroljanak rád?
[Konfig] [Hűtéstechnika]  [Képeim]  [Bringa]

#310 Felhasználó inaktív   KekszNET 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.257
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 28. 15:44

Sziasztok,

regi alaplapomat (MSI k8n neo4 platinum), procimat (AMD 3500+) es videokartyamat (x850xt) szeretnem begyurni egy uj hazba, es kellene nekem vagy egy haz tappal, vagy a ketto kulon es igazabol a tappal lenne problemam es orulnek ha ajanlana vki valami olcsobbat, de olyat amin van 24+4 -os az alaplaphoz es 6-os csatlakozo a videokartya meghajtasahoz. A gepben lesz meg 1 dvdiro es 1 winyo, mas nem. Netezesre lesz csak hasznalva. Semmi terheles. 10000 forintba ez belefer?

Köszi,
Keksz

Szerkesztette: KekszNET 2008. 10. 28. 16:01 -kor

::: <a href='http://www.keksz.net' target='_blank'>www.keksz.net</a>

#311 Felhasználó inaktív   MC Pite 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.181
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 28. 21:54

Foxconnál nézz körül, ott igen.
Házventiket ne felejtsd. Táp nem lesz túl halk, ha zavar venticsere/5V-ra forrasztás.
Ha nem fektetsz be annyi időt a problémád megoldásába, hogy utána olvass; és formailag és tartalmilag egyaránt helyesen írd le azt, akkor a fórumtársaidtól miért várod el, hogy időt pazaroljanak rád?
[Konfig] [Hűtéstechnika]  [Képeim]  [Bringa]

#312 Felhasználó inaktív   KekszNET 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.257
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 12:16

Találtam egy ilyet:
Spire SP-ATX-380WB 380W tápegység

És mellé vmi Codegen ház, talán kijön 11-ből ha dobok még bele egy házventit..
::: <a href='http://www.keksz.net' target='_blank'>www.keksz.net</a>

#313 Felhasználó inaktív   edy53 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 14:13

Helló,

bocsi, nem tudom, hogy hol kérdezzem, elkezdem hát itt. Új gépet akarok összerakatni, de win98-at akarok rá. (Második kiadás 4.10.2222A)Nem tudna valaki driver-t hozzá? Nagyon fontos lenne.
Köszi, edy

Szerkesztette: edy53 2008. 10. 29. 14:21 -kor


#314 Felhasználó inaktív   F-UzR 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 14:28

Idézet: edy53 - Dátum: 2008. okt. 29., szerda - 15:13

Új gépet akarok összerakatni, de win98-at akarok rá.

...nagyon szűkek a lehetőségeid. A legtöbb mai chipset-hez nincs ilyen driver, és itt már meg is állt a dolog, még akkor is, ha a többi eszközhöz találnál pl. VGA/LAN/SOUND.

#315 Felhasználó inaktív   edy53 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 14:43

Idézet: F-UzR - Dátum: 2008. okt. 29., szerda - 14:28

...nagyon szűkek a lehetőségeid.

Szia,

esetleg lehet egy gépre XP-t és win98-at is tenni?

#316 Felhasználó inaktív   Gyula2222 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 14:44

Idézet: F-UzR - Dátum: 2008. okt. 29., szerda - 14:28

...nagyon szűkek a lehetőségeid. A legtöbb mai chipset-hez nincs ilyen driver, és itt már meg is állt a dolog, még akkor is, ha a többi eszközhöz találnál pl. VGA/LAN/SOUND.

A mai lapok alapműködésben a 98-at fénysebességgel viszik.
A perifériák már komolyabb gond. Nekem ellenkező irányból, Scannerhez, nyomtatóhoz nem találok újat.

#317 Felhasználó inaktív   F-UzR 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 14:55

Idézet: edy53 - Dátum: 2008. okt. 29., szerda - 15:43

Szia,

esetleg lehet egy gépre XP-t és win98-at is tenni?

Lehet. Először a 98-at kell feltenni és utána az XP-t, fordítva nem megy. Az Intel 915-öshöz még volt/van driver, ha jól emlékszem - újabbakkal nem is kellett próbálkoznom.

Gyula2222, az odáig okés, hogy alapból is száguld rajta - mindenféle chipset illesztő nélkül - a W98, a baj mindig ott van, ha valami kicsit eltérő/jobb kellene, mint az, hogy épp' működik pl. 1440×900-as felbontás egy integrált VGA-val, több csatornás hang, a LAN menjen gigabittel, ha már tudja stb.

#318 Felhasználó inaktív   edy53 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 17:04

Idézet: F-UzR - Dátum: 2008. okt. 29., szerda - 14:55

Lehet. Először a 98-at kell feltenni és utána az XP-t, fordítva nem megy.

Köszönöm szépen, akkor talán így is meg tudom oldani. :)

#319 Felhasználó inaktív   Waynebacsi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 17:36

NTFS-el nem veszik össze a 98? Mintha csak FAT32-vel menne...  Már régen volt vele dolgom :p
Gigabyte EX58-UD5 || Intel Core I7 920 D0 || Prolimatech Megahalems || 3*2GB OCZ Platinum DDR3-1600 CL7 || Sapphire Radeon HD 4890 Toxic || FSP BlueStorm II 500W || CoolerMaster CM690 || Samsung Spinpoint F1 1 Tb ||

#320 Felhasználó inaktív   FragMaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.456
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 17:37

Idézet: Waynebacsi - Dátum: 2008. okt. 29., szerda - 17:36

NTFS-el nem veszik össze a 98? Mintha csak FAT32-vel menne...  Már régen volt vele dolgom :p

xp-t még lehetett fat32-vel is telepíteni :D
Gigabyte GA-P35-DS3, Core2Quad Q9550 + CM TX2, 2*1gb Adata 800+, 2*1gb Supertalent, MSI GeForce GTX460 Cyclone OC 1GB, SB Audigy, Chieftec CFT-550, Pioneer DVR-216D, Samsung SH-D163B, Samsung 320gb, Dell U2311H

Téma megosztása:


  • (356 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó