HWSW Informatikai Kerekasztal: App Skype beszélgetések rögzítésére - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

App Skype beszélgetések rögzítésére

#1 Felhasználó inaktív   stringZ 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 07. 23:40

Sziasztok!

Szeretném rögzíteni a Skype beszélgetéseket, és erre keresnék egy programot. Ismerem a SkypeRecord-ot, jelenleg is használom, de nem szeretem, mert több gigabájtos PCM WAV fájlokat csinál, majd ezeket órákig mp3-ba konvertálja (szerintem teljesen erőforráspazarló és minőségrontó mechanizmus), holott a Skype stream-je ki/be külön-külön csak kb. 6kB/s, tehát együtt 12kB/s, ami 96kbits/s. Valami olyasmi kellene ami ezt a streamet menti le a gépre, esetleg ebből olvasható file-t csinál akár RIFF akár más headerrel (elvégre a Skype is valami kodekkel dolgozik, vagy tévedek)?
Köszi előre is

Üdv.
stringZ

#2 Felhasználó inaktív   worxland 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 15. 08:56

Idézet: stringZ - Dátum: 2006. dec. 7., csütörtök - 23:40

Sziasztok!

Szeretném rögzíteni a Skype beszélgetéseket, és erre keresnék egy programot. Ismerem a SkypeRecord-ot, jelenleg is használom, de nem szeretem, mert több gigabájtos PCM WAV fájlokat csinál, majd ezeket órákig mp3-ba konvertálja (szerintem teljesen erőforráspazarló és minőségrontó mechanizmus), holott a Skype stream-je ki/be külön-külön csak kb. 6kB/s, tehát együtt 12kB/s, ami 96kbits/s. Valami olyasmi kellene ami ezt a streamet menti le a gépre, esetleg ebből olvasható file-t csinál akár RIFF akár más headerrel (elvégre a Skype is valami kodekkel dolgozik, vagy tévedek)?
Köszi előre is

Üdv.
stringZ

Skype 3.0 extrái között van a Pamela, nem tudom milyen formátumban rögzít, csekkold le. A nem regisztrált verzió max. 15 percet rögzít egy beszélgetésből.
 aláírás
Spoiler

#3 Felhasználó inaktív   RaidX 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 12. 13:20

Kicsit OFF de nem akartam új topikot nyitni.

A Skype 3.x óta az outpost sűrűn jelzi, a Skype külömböző IP címekkel akar kommunikálni. Itt 8xx-2xx kezdetűek között mozog a skála. Próbáltam pár címet beazonosítani de nemsikerült. Ez normális a 3.xx verziónál? A 2-es család nemcsinált ilyeneket.
RaidX

#4 Felhasználó inaktív   Obi-Wan 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 958
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 22. 16:39

Szevasztok!

Ez a Pamela modul a Skype 3-ban automatikusan vesz fel, avagy kijelez, vagy neked kell elindítani?
Vagy háttérben szépen csak felveszi a besz-t? (ez utóbbira lenne szükségem).

Tudtok ebben segyteni?

Üdv:
Obi-Wan
DIGITALIZÁLÁS * Régi, VHS, VHS-C, Video8, illetve Hi8 kamera kazettáról, és hanglemezről, magnókazettáról digitalizálás CD-re, DVD-re! MPEG2/DivX/MPEG4 * FOTODIGITALIZÁLÁS, dia, A3 szkenn nyomdai minőségben 06/70-335-2110 Ypsarion Team információs honlapja * Super8-as kerestetik!

#5 Felhasználó inaktív   RaidX 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 23. 08:19

Mind a kettőt tudja, Alapba figyelmezteti a partnert a beszélgetés rögzítésére, de a megfelelő beállításokkal csendben, a háttérben is tud dolgozni. Megjegyzem, jogilag előírás a figyelmeztetés ha képi vagy hangmeegfigyelés van! A képet is tudja rögzíteni!

Tud magyarul is! Igy nem nehéz beálítani a neked megfelelő működést. Az ingyenes csak a win formátumokba rögzít.

Szerkesztette: RaidX 2007. 01. 23. 08:25 -kor

RaidX

#6 Felhasználó inaktív   Obi-Wan 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 958
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 23. 12:07

THX!
DIGITALIZÁLÁS * Régi, VHS, VHS-C, Video8, illetve Hi8 kamera kazettáról, és hanglemezről, magnókazettáról digitalizálás CD-re, DVD-re! MPEG2/DivX/MPEG4 * FOTODIGITALIZÁLÁS, dia, A3 szkenn nyomdai minőségben 06/70-335-2110 Ypsarion Team információs honlapja * Super8-as kerestetik!

#7 Felhasználó inaktív   mangoa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 12. 16. 15:17

van egy nagyon jó program, CALL GRAPH  :up:

"A CallGraph programon a jól megírt freeware-ek minden tulajdonságát felfedezhetjük: ingyenes, kicsi, egyszerű és működik. A program installálása és beüzemelése senkinek sem okozhat problémát, a megszokott install felületen átjutva már használhatjuk is az alkalmazást. Extraként címkékkel láthatjuk el felvételeinket, és külön, a bal és a jobb csatornán szólalnak meg a beszélgető felek, ami egy okos ötlet."

"A felvételt természetesen kikapcsolhatjuk, és persze a programot is, amit elég csak akkor elindítanunk, amikor szükségünk van rá. A beállítások között megtilthatjuk a programnak, hogy módosítsa bejelentkező üzenetünket (amit sajnos alapból megtesz), és beállíthatjuk azt is, hogy mikor és milyen bitsűrűségben vegye fel a beszélgetéseinket.
Egy valamire figyeljünk azért oda: a partnerünket is figyelmeztessük, hogy felvétel készül a beszélgetésről!" (techline.hu)

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó