HWSW Informatikai Kerekasztal: Hálóhiba - WinXP-nem látja a localhost-ot. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Hálóhiba - WinXP-nem látja a localhost-ot. Segítséget kérnék, vagy egy jó ötlet.

#1 Felhasználó inaktív   Miles.co 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 201
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 02. 17:21

Szóval a hiba jelensége fent olvasható, kibővitve annyival, hogy az még nem lenne probléma, hogy a \\localhost-ot nem látja, de \\sajátipcím-re is azt dobja fel, hogy "A hálózati cím nem érhető el."

Ami még hozzátartozik, hogy legyen bővel infó.
A történet lényege, hogy linksys routeren beesik a net, 2 gépre szétosztva. A gép1 nevű a problémás, a  gép2 tökéletes. A gép1-en megy a net, nslookup bámi visszadobja amit kell, vagyis pl. nslookup index.hu - kiszolgáló: unknown, ip:x.x.x.x - nem mérvadó válasz:név: index.hu ip:217.x.x.x, vagyis ez megy. Sima nslookupnál: nem található kiszolgálónév ezez a címhez: x.x.x.x-(gateway cím) Végülis még itt sincs gond.
Ami a gond, hogy a két gép nem látja egymást. Beteszek a notit harmadiknak, akkor a 2-es géppel tökéletesen megy a dolog, de a gép1 nevű nem látszik a hálóban. Ami érdekes, hogy pl. távasztallal el tudom érni, pingelni tudom, ping -a val sem jön vissza a netbios név. Szolgáltatáokat ellenőriztem, fut aminek kell, már a végén összehasonlításos modszerrel is-már a fax kivolt-, tűzfalak kinyírva, és akkor sem. Windozos tűzfal élből kilőve, a szoftverest csak a próba erejéig, de a futó programokból is kiszedtem. Szóval itt akadtam el, néhány háló-s ismerőst felcsörögtem, de nekik sem sikerült a dolog, javasolták az újrahúzást. Nekem is ez volz az első, de a gépen speckó progi fut, amit nem akarnak elveszteni, mert több hét kiesést jelentene a cégnek az újbóli beszerzése a proginak, és ezt nem akarják...(inkább megtanulták a távasztalos megoldást)
Amit még néztem, hogy ...\drivers\hosts alatt hibátlanul ott van a 127.0.0.1 localhost bejegyzés, viszont van mellette a hosts.ics bejegyzés, valami microfos által generált valami-nem emlékszem a pontos szövegre-de kéri ne változtassam meg, mert hűha, és ebben van egy olyan bejegyzés, hogy gép1.mshome.net (és néhány szám) x x xx xxx x x  formában nagyjából. Azért megváltoztattam, és próbáltam átírni a workgrouppot a helyire, meg azért tutti ami tutti alapon betettem ide is a 127.0.0.1-es bejegyzést....de reboot után visszaállt minden eredetibe, mintha nem is változtattam volna semmit.

Ha bármi ötlet van, vagy kérdés, hogy mi az amit még nem néztem esetleg nagyon szívesen várom, mert már 2 délután sz...ívtam vele, és engem is zavar, de gondolom a céget is akijé a gép...megaztán már szívesen lezárnám a dolgot...
Esetleg nem tudja valaki, hogy hogyan lehet megnézni, hogy mi lehet mondjuk az a program ami ezt blokkolhatja, vagy alakítja? Mert már végülis másra nem tudok gondolni, bár alig fut rajta valami, és állítólag "eddig" ment...kérdeztem mi történt azóta-jellemző (kedvenc) válasz: semmi nem csináltunk vele..szal ql a dolog.
Vagy hogyan lehet csak a háló-összetevőket újrahúzni?(azon kívül, hogy az win összetevőkből kiszedtem, majd vissza)
Vagy hogyan lehetne áthidalni ezt, hogy a hálón mégiscsak elérhető legyen netbios-névvel a gép?(Próbáltam viruális hálókarit tenni, és úgy megoldani, de úgy sem, vagyis nem a hálókártya a hibás-cseréltem benne újra, hátha;))
Ötleteket várok, ész érveket, vagy kritikát akár, hogy hol cseszem el?! Azon kívül, hogy 2 délutánt szívtam vele...:)

Szerkesztette: Miles.co 2008. 11. 02. 17:28 -kor

...és kék színben van?

#2 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 02. 22:35

Itt ezt iszonyat kevesen fogják nézni, de nem is tudom hol lenne jobb helye, átrakom először a hálózatosba, ha nem kapsz választ akkor meg tovább az MS topicba. ;)
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#3 Felhasználó inaktív   Miles.co 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 201
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 02. 23:35

Idézet: VKP - Dátum: 2008. nov. 2., vasárnap - 22:35

Itt ezt iszonyat kevesen fogják nézni, de nem is tudom hol lenne jobb helye, átrakom először a hálózatosba, ha nem kapsz választ akkor meg tovább az MS topicba. ;)

Köszi szépen, hogy ennyivel is segítesz.
Agyalgattam rajta, hogy hol lehet a legjobb hely erre a kérdésre, ahol viszonylag sokan nézik, és itt gondoltam, hogy talán....de köszönöm mégegyszer!
...és kék színben van?

#4 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 03. 04:54

Az ics az internet connection sharing, tehát internet megosztás. Próbáld meg, hogy kikapcsolod, gondolom nem használod. Utána próbáld meg, hogy átírod a workgroup-ot valamire, reboot, majd vissza az eredetire és újra reboot. Ha ping megy, akkor próbáld meg a másik gép host file-ába beírni a nevét/ip címét.
Nyiss egy parancssort és írd be, hogy net config workstation és másold be ide az eredményt.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#5 Felhasználó inaktív   Miles.co 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 201
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 03. 09:15

Idézet: VKP - Dátum: 2008. nov. 3., hétfő - 4:54

Az ics az internet connection sharing, tehát internet megosztás. Próbáld meg, hogy kikapcsolod, gondolom nem használod. Utána próbáld meg, hogy átírod a workgroup-ot valamire, reboot, majd vissza az eredetire és újra reboot. Ha ping megy, akkor próbáld meg a másik gép host file-ába beírni a nevét/ip címét.
Nyiss egy parancssort és írd be, hogy net config workstation és másold be ide az eredményt.

Közben utána néztem, tényleg az internet connetion sharing, csak a gondom, hogy nincs megosztva a net, vagyis nincs bepipálva, és a szolgáltatásokban sem fut.
Azt, hogy átírom próbáltam már, de reboot után visszaíródik az eredetibe, vagyis mindegy, hogy mit írok bele, mert következő indításkor ugyanaz lesz mint eredetiben.
A másik gép host-fájlába megpróbálom beírni, ezt még nem próbáltam.
A ne config workstationt még megnézem, ha lesz eredmény közlöm itt.
Köszönöm szépen a segítséged!
...és kék színben van?

#6 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 03. 10:21

Idézet: Miles.co - Dátum: 2008. nov. 2., vasárnap - 18:21

Szóval a hiba jelensége fent olvasható, kibővitve annyival, hogy az még nem lenne probléma, hogy a \\localhost-ot nem látja, de \\sajátipcím-re is azt dobja fel, hogy "A hálózati cím nem érhető el."


Egy normál XP-s gépen a \\localhost  nem kell, hogy működjön. Nem is működik.
Ha fut rajta valami webszerver, akkor kell működnie.

\\gépneved  az megy?

#7 Felhasználó inaktív   Miles.co 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 201
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 03. 11:55

Nem, az sem megy, meg a \\ipcím sem, úgyanúgy feldobja, hogy a hálózati név nem érhető el.

Valóban XP alatt nem kell menjen a \\localhost, vagyis nem baj, ha nem megy, de a lényeg az, hogy netbios nevet semmiképp nem ad vissza, és ez megosztásoknál sajnos nem jön jól...:s

Írtam feljebb, hogy ping -a -ra sem adja vissza a netbios nevet, és ha megosztást akarok felvenni a gép2-vel, akkor hiába \\ipcím\megosztás$ -nem látja.

Ja, és persze ping-re egyébként válaszol, viszont az érdekessége a dolognak, hogy a TTL=48, hogyha saját magát pingelem. Tudom mit jelöl a Time to leave, de 48-al nem nagyon találkoztam még, mint érték....vagy ennek nincs jelentősége?

Szerkesztette: Miles.co 2008. 11. 03. 11:59 -kor

...és kék színben van?

#8 Felhasználó inaktív   Miles.co 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 201
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 04. 14:53

Új fejlemény...:)
A \\gépnév működik, a többi "effekt" ugyanaz.
Viszont kicsit befagyasztanám a témát, mivel egyszer csak elkezdte feldobogatni, hogy "Disk Read Error", utána megnéztem az Event Viewer-t, és tele van harddisk blokk olvasási hibával.....szóval úgyérzem a hiba oka a hibás winya lesz, és valószínűleg az okozza, hogy a szolgáltatások bár látszólag futnak, gyakorlatilag mégsem mennek, úgyhogy valószínűleg így állhat elő, hogy nem látszik a hálón, és saját magát sem látja.
Úgyhogy mégis marad a reinstall okos módon, hogyha utána sem menne a dolog úgy is újra itt leszek, bár akkor már nem lehet ilyen hiba....:)

Köszönöm szépen a segítségeket, és annak aki elolvasta, és gondolkozott rajta, meg az orvosomnak, és a gyógyszerészemnek!:) :respect:
...és kék színben van?

#9 Felhasználó inaktív   Miles.co 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 201
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 30. 16:06

Hú, el is felejtettem, hogy ez a topic még van.:)
Reinstall után minden ment ahogy kell, úgyhogy sztem a topic zárható, illetve törölhető.
A hiba oka végeredményben ismeretlen számomra, de valószínűleg a meghibásodás az indok..
Ennyi.
Köszi mindenkinek!
Bye!
...és kék színben van?

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó