HWSW Informatikai Kerekasztal: HTC Touch HD: a nagyképű - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

HTC Touch HD: a nagyképű A cikkel kapcsolatos téma

#1 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2008. 11. 26. 14:34

Idézet

A HTC windowsos okostelefonja a kijelzőjéről kapta a nevét. A felbontás ugyan messze nem HD, de a 800x480 pixeles, 3,8 hüvelyk átlójú megjelenítő egyértelműen az egyik legnagyobb méretű és felbontású, amit valaha mobiltelefonba építettek.


HTC Touch HD okostelefon: a nagyképű

#2 Felhasználó inaktív   ion 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.944
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 26. 15:40

Tul sok mindent nem lehet hozzatenni a cikkhez, mert jo. Sajnalom, hogy elkeserito a Touch HD teljesitmenye. Egy ekkora eszkozt pont a webezes es a videozas tesz vonzova. Bar az eddigi WinMobile-os tapasztalataim alapjan azt mondanam, hogy ez az egesz lipstick on a pig, ugyhogy jomagam per en inkabb varok a kovetkezo nagy Windows Mobile verziora, ha addig el nem csabit a gonosz alma.

#3 Felhasználó inaktív   EV6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 26. 15:50

iPhone mitől tud gyorsabb lenni? Tudtommal látványosan gyorsabb mobil proci nem nagyon van, +100 MHz meg nem hiszem, hogy annyit számítana.
processzort tervezni gyartani nem kulonosebben nehez, csak tapasztalat es penz kell hozza, a tudas fonn van a neten - vers
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam. - Gyula2222
...a végtelen felénél túl helyezkednek el... - flashdesignor
...jönnek a további tovább konkretizálások egészen addig, h egy egy adott esetben pontosan mik és hogyan vannak. - Gyula2222

#4 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 26. 15:53

Idézet: EV6 - Dátum: 2008. nov. 26., szerda - 15:50

iPhone mitől tud gyorsabb lenni? Tudtommal látványosan gyorsabb mobil proci nem nagyon van, +100 MHz meg nem hiszem, hogy annyit számítana.

Kisebb felbontású a kijelzője, valamint az egészet úgy hangolták/tervezték hogy a sebességérzet mindig megmaradjon.

Szerkesztette: RiCS 2008. 11. 26. 15:54 -kor


#5 Felhasználó inaktív   ion 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.944
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 26. 16:02

Azert az iPhone is tud akadni, persze az teny, hogy sokat adtak az optimalizalasra.

#6 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 26. 16:15

"Erre egy nem szabványos csatlakozóval ellátott USB-kábel szolgál, érdemes rá vigyázni és nem elveszteni, biztos nem egyszerű pótolni."

HTC féle extUSB csati az csak a headsethez/tvouthoz kell. töltésre/adatátvitelre sima szabványos miniusb tökéletesen megfelel.

videót milyen softtal próbáltátok?
nem a felbontás a baj, hanem a magas bitráta.
1-1.2 mbit körüli divx coreplayerrel tökéletesen megy.
átlag 350 megás sorozatok, vagy 1 cd-s dvdripek simán mennek rajta.

flashlite már egy ideje van winmo-ra. és fullos flash is lesz rövidesen (nem végleges, de működő változat már innen onnan elérhető).
szifonra nincs semmi flash.
böngészésben se vagyok biztos, hogy szifon gyorsabb. bár egymás mellett azonos oldalt még nem próbáltam (ti próbáltatok?)  (youtube-os tesztek szerint diamond/touchpro+opera gyorsabb mint szifon+szafari)

giroszkóphoz legalább 3 féle soft van, amivel bármilyen program használata közben lehet forgatni.

a 180ezer körüli ár meg szerencsére kezd lejjebb kúszni, 140-145k körül meg lehet már kapni.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#7 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2008. 11. 26. 16:19

Pontosan így van. Egyébként nem akartam abba a hibába esni, hogy korábbi, megfakult élmények alapján gyorsabbnak, folyamatosabbnak kiáltom ki az iPhone böngészőjét, úgyhogy még a cikk publikálása előtt gyorsan kölcsönkértem egyet és megnyomogattam a két telefont egymás mellett. Az iPhone (iPod Touch) Safarinál jelenleg nincs jobb mobil böngésző, az a nagy helyzet.

A Touch HD-n pl. lehet tabokat használni. Viszont ha az éppen töltődő tab még nem végzett, a másik tabon _semmit_ nem lehet csinálni, még webcímet bepötyögni sem nagyon, mert az első tab annyira lefoglalja a gépet, hogy még a (virtuális) billentyűnyomást sem érzékel... :(

A másik meg a felbontás. Az iPhone kijelzője csak 320x480, nyilván sokkal kevesebb erőforrást köt le ennek a kezelése, a kép mozgatása, nagyítása, mint 800x480-on. Vö: egy játék hogy fut ugyanazon a gépen 800x600-ban és mennyire akad 2,5-ször nagyobb felbontásban, ugyanis az iPhone és a Touch HD felbontása között is ennyi a különbség.

#8 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 26. 16:29

az más, akkor a sebességbe nem tudok belekötni :p
de azért azzal vitatkoznék, hogy "nincs jobb"
http://www.youtube.c...h?v=K0vQFn-6pz8
gyorsan megnéztem én is (ha van még nálad szifon, akkor kiváncsi vagyok hogy azon mennyi/milyen):
acid2 az hibátlan opera mobile 9.5 build 2808 mellett
acid3 meg 59 pont
flashről meg szifonnál szó sincs...

( http://www.youtube.c...lgnkdw3_Ns&NR=1 tudom ez nem HD)
meg azért winmo-n nézz meg egy opera minit, ha sebesség a lényeg :)

opera mobile amúgy egy érdekes állat. kb 3 naponta van új build, persze nem hivatalosan... HD nálad van még? azon milyen van?
így picit olyan mintha még mindig béta lenne...

tabos tapasztalatod érdekes. dián ilyesmit még nem tapasztaltam, bár tény hogy lassúak a tabok, de egalább vannak, meg van multitask, meg navi, meg copypaste... :)

Szerkesztette: WiZARD 2008. 11. 26. 16:41 -kor

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#9 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2008. 11. 26. 16:39

Bocs, de az ACID teszt szerintem semmit nem mutat meg abból, hogy egy böngésző mennyire használható. :) És nem is a weboldalak esetleges rossz megjelenítése a probléma a HD-n, hanem a sebesség...

Flash Lite-ot feltettem de nem tapasztaltam változást, legalábbis azon a pár oldalon, amiket megnéztem, valószínű az lehet az oka, hogy még a legújabb is csak a Flash 8 szintjén van kompatibilitásban, miközben a 9-es is megjelent már több mint 2 éve...

Amire kurvára kíváncsi lettem volna az a SkyFire, de az nem megy a Touch HD-n sajna pont a nagy felbontás miatt. Egyébként lehet hogy a WVGA kijelző miatt, de egy csomó cucc háklis a Touch HD-ra, a Google oldaláról pl. nem lehet letölteni a Maps mobil verzióját, simán kiírja hogy nem támogatott készülék, de ha letöltöd és telepíted a CAB-ot, akkor meg megy flottul.

#10 Felhasználó inaktív   Cellular 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.789
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 26. 16:44

En nagy valoszinuseggel pont egy HD-val gazdagodom karacsonykor. Addigra az arak is lemennek szepen.

#11 Felhasználó inaktív   ion 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.944
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 26. 16:47

Idézet: Cellular - Dátum: 2008. nov. 26., szerda - 16:44

En nagy valoszinuseggel pont egy HD-val gazdagodom karacsonykor. Addigra az arak is lemennek szepen.

Tavaly meg ugy volt, hogy karacsony utan szoktak lemenni az arak, de sokszor meg a karacsony utan is nagyon relativ es honapokat kell varni, hogy megsporolj rossz esetben parezer forintot...

#12 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 26. 16:48

de acidon kívül más objektív, összehasonlítható tesztet nem tudok.

sebesség vs helyes megjelenítés. nehéz kérdés.
Az AMD proci megkérdezi a Intelt:
- 2X2?
- 5!-vágja rá a Intel.
- De hát az csak 4!-álmélkodik az AMD.
- Na jó, de gyors voltam!-válaszol az Intel.

van flashlite, meg van rendes flash, de írtam is hogy nem végleges/hivatalos. de VAN és fejlesztik, és elérhető.

az hogy a google oldaláról mi és hogy tölthető le, az imho nem a készülék hibája.

skyfire meg béta, de iphone-ra sincs :D viszont valószínüleg HD-ra lesz ;)
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#13 Felhasználó inaktív   Cellular 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.789
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 26. 16:51

Idézet: ion - Dátum: 2008. nov. 26., szerda - 16:47

Tavaly meg ugy volt, hogy karacsony utan szoktak lemenni az arak, de sokszor meg a karacsony utan is nagyon relativ es honapokat kell varni, hogy megsporolj rossz esetben parezer forintot...

Megjelenese ota mar vagy 40k-t esett, nekem nem kell, hogy 100 ala menjen, de ha 130-120-ra esik az mar tokeletes.

#14 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2008. 11. 26. 16:53

Idézet: WiZARD - Dátum: 2008. nov. 26., szerda - 17:48

de acidon kívül más objektív, összehasonlítható tesztet nem tudok.

Ezt értem, csak az ACID nem használhatóságot vagy ha úgy tetszik felhasználói élményt mér. Egy autó kényelméről se mond semmit, hogy hány lóerős vagy hogy meddig tart a 0-100.. :)

#15 Felhasználó inaktív   Cellular 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.789
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 26. 17:00

Idézet: Ytse - Dátum: 2008. nov. 26., szerda - 16:53

Ezt értem, csak az ACID nem használhatóságot vagy ha úgy tetszik felhasználói élményt mér. Egy autó kényelméről se mond semmit, hogy hány lóerős vagy hogy meddig tart a 0-100.. :)

Tulkepp ebbol az is lejon, hogy az, hogy "jo keszulek" teljesen szubjektiv. Szal lehet vkinek az kell, hogy 2mp-el gyorsabb legyen a bongeszo, de lehet vkinek meg a 3.8 es nem a 3.5 a szive csucske. Az iPhone jo, de korlatozott es Apple ugye, ez meg WinMo gyenge de vannak jo tulajdnsagai.

#16 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 26. 17:01

Idézet: Ytse - Dátum: 2008. nov. 26., szerda - 16:53

Ezt értem, csak az ACID nem használhatóságot vagy ha úgy tetszik felhasználói élményt mér. Egy autó kényelméről se mond semmit, hogy hány lóerős vagy hogy meddig tart a 0-100.. :)

nem, de egy autó választásánál is legalább olyan fontos, hogy eléri-e az autópályán a 130at, vagy max 60al bír menni, mint az hogy kényelmes-e :)

(nem mindig fikázni/kötekedni akarok, csak a túlzott szifon hype-tól jön ki ez rajtam :p)
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#17 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2008. 11. 26. 17:20

Nálam jobban kevesen utálják az iPhone-t :) de a böngészője akkor is jó, vagy legalábbis egyelőre jobb mint amint az Opera tud a HD-n.

#18 Felhasználó inaktív   BobMaster 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 73
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 26. 17:52

Idézet: WiZARD - Dátum: 2008. nov. 26., szerda - 15:15

a 180ezer körüli ár meg szerencsére kezd lejjebb kúszni, 140-145k körül meg lehet már kapni.

Linkelj be kérlek néhány helyet, ahol bruttó 140-ért meg lehet kaparintani. Mert akkor azonnal kell!

#19 Felhasználó inaktív   Cellular 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.789
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 26. 17:56

www.argep.hu, nezz korul

#20 Felhasználó inaktív   Lewes 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 26. 18:04

Vettünk a munkahelyemen mi is egyet. A tapasztalatok vegyesek, bár ez inkább a vállalati környezetnek köszönhető:

1., Nincs hozzá jól működő szinkronizáló-program Lotus Notes-hoz. A neten található programok jól működnek a Touch Diamond-al, érdekes módon az elvileg ugyanolyan Windows Mobile 6.1-el felszerelt HD-n egyik sem használható, valamilyen problémája mindegyiknek van.

2., VPN-en (PPTP) keresztül, ha az autentikációt Windows szerver (RRAS) végzi, valamiért nem lehet életre kelteni, 2-3x belép, aztán lehal, azt írja, nem megfelelő felhasználónév/jelszó.

3., A Windows Mobile-ra fejlesztett Blackberry kliens nem megy vele.

Mivel volt alkalmam nyomogatni iPhone-t is, szerintem a HD érintőképernyője még mindig kategóriákkal kullog az Apple eszköz mögött.

A fentieken felül néhány elvileg kompatibilis program telepítésével sikerült csontra fagyasztani, csak az akksi-levétel segített.
Elismerem, hogy jó munkát végzett a HTC, de a Windows-os operációs rendszer hiányosságait (bonyolult kezelés, lassúság, lefagyás) egyszerűen nem lehet elkerülni.

Téma megosztása:


  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó