HWSW Informatikai Kerekasztal: Mobiltelefonok letiltása Magyarországon - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mobiltelefonok letiltása Magyarországon Létezik? Hogy működik?

#1 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 05. 21:12

Üdv!

A túl sok ellentétes infó miatt kicsit összezavarodtam. Létezik Magyarországon olyan, hogy a szolgáltató, (vagy az előző tulajdonos) letiltat egy telefont?

Elsősorban a miatt kérdezem, mert vennék használt telefont, és kicsit aggódom, hogy előfordulhat-e, hogy az előző tulaj előfizetéssel (és persze vérszerződéssel) veszi a telefont, aztán egyszercsak elfelejti fizetni a havidíjat, a szolgáltató meg letiltja azt. Van ilyen? Vagy esetleg csak a részletre vett telefonokat tiltják le? Vagy egyszerűen nem foglalkoznak ezzel, mert könnyű kijátszani?

Valaki tud erről valamit bővebben, mint találgatást? :)

#2 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 05. 22:55

Imei szám (olyan mint egy serial number) alapján tilthatják ki a hálózatról. De hogy télleg megteszik-e azt nem tudom.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#3 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 05. 22:59

Idézet: JonesC - Dátum: 2008. dec. 5., péntek - 23:55

Imei szám (olyan mint egy serial number) alapján tilthatják ki a hálózatról. De hogy télleg megteszik-e azt nem tudom.

Na ez a baj, hogy én is csak eddig jutottam el :)

#4 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 07. 00:58

Na, hát ma majdnem okosabb lettem. Felhívtam a Pannon ügyfélszolgálatot. Ők azt mondták, hogy telefont csak akkor tiltanak le, ha azt ellopják, és a tulaj kérvényezi a letiltást. Ha valaki nem fizeti az előfizetői díjat, akkor feketelistára kerül, ami a három szolgáltatónál közös, így sehol nem tud új előfizetést kötni.
Rá egy órára találkoztam valakivel, aki pedig azt mondta, hogy nem is olyan régen vett egy T-s telefont, ami ment pár hónapig, aztán letiltották...

Most akkor vagy a T tilt, a Pannon nem, vagy nemtom...

#5 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 07. 02:51

másik fórumon volt erről szó nem rég, ott is írták páran hogy igenis letiltják a telót, akár nemfizetés miatt is.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#6 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 07. 02:54

Idézet: WiZARD - Dátum: 2008. dec. 7., vasárnap - 3:51

másik fórumon volt erről szó nem rég, ott is írták páran hogy igenis letiltják a telót, akár nemfizetés miatt is.

Nem tudod véletlenül, hogy melyik lobogó alá tartoztak azok a letiltott telefonok?

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 12. 07. 22:58

Idézet: szucsati - Dátum: 2008. dec. 7., vasárnap - 0:58

aki pedig azt mondta, hogy nem is olyan régen vett egy T-s telefont, ami ment pár hónapig, aztán letiltották...

Esetleg lopott volt.

A mobilboltok meg nem véletlenül gyűjtik be a működésképtelen mobilokat is, kell belőle az IMEI szám. 10 éves teló kuka, az aktuális mobil meg már műxik is egy 10 éves IMEIvel.
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 12. 07. 22:59

Idézet: szucsati - Dátum: 2008. dec. 7., vasárnap - 2:54

Nem tudod véletlenül, hogy melyik lobogó alá tartoztak azok a letiltott telefonok?

Ha a készülék részletfizetős, akkor mindegyik letiltja, hiszen míg ki nem fizeted, addig a szolgáltatóé.
Make love not Wor.

#9 Felhasználó inaktív   Lipy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 08. 16:29

Letiltható.
Az előfizető kérésére csak rendőrségi feljelentéssel (ellopták a telefont)
Szolgáltató ha nem fizeted a számlát a vállalt hűségidő alatt, vagy részletre veszed a telefont és azt nem fizeted.

Ha használt a telcsi akkor a adás-vételi papírra rá kell írni, hogy a készülék 6hónapon (vagy amennyit akarsz) nem kerül letiltásra mert különben feljelented csalás, sikkasztás miatt az embert, ne keseregj ha nem lesz belőle üzlet de legalább megkímélted magad.
Akárki is lopta el a hitelkártyámat, kevesebbet költ, mint a feleségem.

#10 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 08. 20:11

nem kell azt rairni, anelkul is pont ugyanaz van. johiszemuen az ember ugy vasarol telefont, hogy ugy veli az elado tulajdona. ha kiderul, hogy megsem (es letiltjak), akkor elo lehet venni az eladot.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó