HWSW Informatikai Kerekasztal: router beállítás - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

router beállítás web-en

#1 Felhasználó inaktív   GORO1 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 28. 00:54

Üdv!
Olyan problémám van, h. költözés után a net szolgáltató elérését át kellene állítani a routeren, csakhogy nem tudok a megadott http://192.168.0.1-oldalra felmenni. Nincs ilyen cím, pedig előző lakásból simán ment.
Még v.mi:Használható-e a meglévő Corega WLBAR-AB routerem ami 4-es lan elosztó, és dsl modem is?
Úgy van most, hogy a Wi-Fi-n kapott net lan kábelen becsatlakozik a router 1-es be, a 2-esből megy a pc-be.Szeretném a másik pc-t is használni mint eddig, az látja a routert.
Tud valaki segíteni? Előre is kössz.

#2 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 28. 01:11

Megfordítom a kérdéseid sorrendjét, mert úgy egyszerűbb válaszolni.

Idézet

Úgy van most, hogy a Wi-Fi-n kapott net lan kábelen becsatlakozik a router 1-es be, a 2-esből megy a pc-be.Szeretném a másik pc-t is használni mint eddig, az látja a routert.

Tehát magyarul a router LAN oldalára dugtad mind a netet, mind a PC-t. Ez így nem fog működni, a router most switchként üzemel, annyi kivétellel, hogy DHCP szerver is egyben, azaz IP-t oszt. Remélhetőleg észrevette, hogy nincs egyedül a DHCP üzengetéssel (a netről is jön IP cím), különben a PC-id hol innen, hol onnan kapják az IP-címet. Továbbá ilyen felállásban nem fog működni a netmegosztás.

Idézet

Még v.mi:Használható-e a meglévő Corega WLBAR-AB routerem ami 4-es lan elosztó, és dsl modem is?

Nem, az kizárólag DSL-t fogad. Maximum switchként használhatod, de lehetőleg ne a fent említett felállásban.

Idézet

Olyan problémám van, h. költözés után a net szolgáltató elérését át kellene állítani a routeren, csakhogy nem tudok a megadott http://192.168.0.1-oldalra felmenni. Nincs ilyen cím, pedig előző lakásból simán ment.

Mivel a fenti elég barkács megoldás miatt a szolgáltató által kiosztott publikus IP és a router által kiosztott IP most egyszerre próbál a gépedre jutni. Spec a szolgáltató győzött, az ő IP címét fogadta el a géped. Így van neted, a router viszont elérhetetlen. Ha router IP-jét fogadta volna el, akkor fordítva lenne, neted nem lenne, a routert viszont állítgathatod.

Végezetül azt tanácsolom neked, hogy mivel ez a router nem fog menni olyan nettel, ami eleve egy LAN madzagon jön be és nem telefondróton DSL-ként, inkább vegyél egy sima routert, ami nem ilyen kettő az egyben felállású. Valamint a netet soha ne dugd be a router LAN oldalára, ezzel minimum kiiktatod a router összes funkcióját, de ezen felül még egy igen instabil hálózatod is lesz. Amikor újra kell konfigurálni a routert -- akár a mostanit, akár a jövőbelit -- akkor a netet húzd ki a routerből, csak a PC(-k) legyen rajta. Innentől fogva be tudod állítani. De hangsúlyozom, jelen pillanatban kár bármit is állítani, a router nem fogja a LAN oldalon keresni a netet, most per pillanat direktben megy a neted a PC-dhez a router megkerülésével.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#3 Felhasználó inaktív   GORO1 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 28. 09:04

Ohh..Köszi a tanácsokat! Akkor van egy eladó majdnem mindent tudó modem-router-switch-em amire már nincs szükségem, így hát meghirdetem..
Üdv!

#4 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2008. 12. 28. 09:19

Najó, de ha letiltja a DHCP szervert a routeren, akkor mehet tovább switchként az egész, ha a szolgáltató hajlandó osztani rá IP-t..
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#5 Felhasználó inaktív   GORO1 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 28. 17:34

Nos én is erre gondoltam, hogy switchként kötöm be, de nem zsinórral, mert az hosszú lenne. Akkor hogyan tovább, tudna sugározni?Root azt mondja: így nem látja a netet!

#6 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 28. 19:29

Idézet: didyman - Dátum: 2008. dec. 28., vasárnap - 10:19

Najó, de ha letiltja a DHCP szervert a routeren, akkor mehet tovább switchként az egész, ha a szolgáltató hajlandó osztani rá IP-t..

Jogos. +1 piros pont neked. :)
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#7 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 28. 19:38

Idézet: GORO1 - Dátum: 2008. dec. 28., vasárnap - 18:34

Nos én is erre gondoltam, hogy switchként kötöm be, de nem zsinórral, mert az hosszú lenne. Akkor hogyan tovább, tudna sugározni?Root azt mondja: így nem látja a netet!

Megteheted azt is, hogy egy rendes routert dugsz a netre, aztán az WLAN-on keresztül továbbítja a netet a Coregába. Nem ismerem a Coregát (utánanézni meg most lusta vagyok), de ha tud WLAN kliensként üzemelni, akkor ennek semmi akadálya. Esetleg a PC-k saját WLAN-nal közvetlenül is csatlakozhatnak az új routerbe, bár ekkor a gépek közötti forgalom elég pocsék lesz.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#8 Felhasználó inaktív   GORO1 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 01. 13:46

Ok! Tehát mindenképpen kell egy rendes router...Köszi!

#9 Felhasználó inaktív   hozo01 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 15. 08:22

segítség kellene!Eddig digi netem volt azzal nem voltak gondjaim,de most költözés miatt egy wifis netem van.A torrentem nem ugy működik ahogy kellene,nem csinálja egyszerre a le és a feltöltést,azt tanácsolták hogy nyissak portot a wifirouter tűzfalán meg a pc adjam meg a portot és menni fog.Csakhogy nem érem el a routert az ip cimével.Nagy vonalakban tudom mit kellene csinálnom de nem jön össze.

#10 Felhasználó inaktív   GORO1 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 24. 22:50

Idézet: hozo01 - Dátum: 2009. jan. 15., csütörtök - 8:22

segítség kellene!Eddig digi netem volt azzal nem voltak gondjaim,de most költözés miatt egy wifis netem van.A torrentem nem ugy működik ahogy kellene,nem csinálja egyszerre a le és a feltöltést,azt tanácsolták hogy nyissak portot a wifirouter tűzfalán meg a pc adjam meg a portot és menni fog.Csakhogy nem érem el a routert az ip cimével.Nagy vonalakban tudom mit kellene csinálnom de nem jön össze.

Hali! Nekem ezt mondták: Net kapcsolat nélkül /húzd ki a wan-t/ írd be a router ip címét az explorer fejlécébe, akkor be kell neki mennie a manager felületre. Ott add meg az új internet szolg. mac adress-ét/ ugyanazt a mac adrresst amivel most a pc-d a netet kapja /amit a szerződéssel kaptál/ mentsd el. A szolgáltató nem látja hogy Te nem pc-vel csatlakoztál, hanem routerrel.Ez a lényeg,remélem sikerül.
Üdv. Cs.

#11 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 01. 24. 23:18

Idézet: hozo01 - Dátum: 2009. jan. 15., csütörtök - 8:22

.Csakhogy nem érem el a routert az ip cimével.Nagy vonalakban tudom mit kellene csinálnom de nem jön össze.

De net meg van rajta keresztül? Ha IPje jó, böngészőbe beírod, akkor mennie kell.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó