HWSW Informatikai Kerekasztal: SuSe 10.3 beléptetése Win2008 AD-be - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

SuSe 10.3 beléptetése Win2008 AD-be

#1 Felhasználó inaktív   Borzas73 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 30. 13:09

Sziasztok!

Kissé megakadtam. Adott miont fent egy SuSe 10.3-as dbszerver, amit egy Win2008-on futó domainbe kellene csatlakoztatni. Amit sikerült kihámozni a netes doksikból, az az, hogy kellene hozzá némi Kerberos, aztán a net join.

Legelőször próbáltam a Yast segítségével mondván, ott van "Windows Domain Membership", meg "Kerberos Client", beírtam a kért infókat, de mindig elküldött a sunyiba... :-(

Egyfolytában vagy a domain-nevet, vagy a hitelesítő júzer adatait nem találta megfelelőnek.

Aztán olvastam egy netes doksit, ami a kerberos és a samba konfigjait firkáltatja át, ott az író már a domain-név esetében is megkülönböztet kis- és nagybetűket. Kipróbáltam minden variációt:
DOMAIN\user-től a user@domain.local-on át minden összeállítást, az eredmény ugyanaz.
A manuális kerberosos konfig átírása után végre kaptam jegyet, de a net join ismét a fenti problémát adta vissza. (Sőt, utána nyertem egy reinstallt, mert reboot után sikeresen kizártam magam minden runlevelen, még a konzolból is, mert AD-ből akart hitelesíteni, miközben nem volt domain-tag)  :omg:

Mindent egybevetve: S.ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ.S!!!!!!!!!

Ha lenne valakinek türelme, hogy hülyegyerekeknek való szinten leírná a lépéseket, nagyon megköszönném!!!!  :D

Addig is B.U.É.K. minden fórumozónak!!!  :beer: :kocc: :birthday2: 
Lenon volt? Hát nem Lenin?

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó