HWSW Informatikai Kerekasztal: Novell IPX/SPX over WLAN - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Novell IPX/SPX over WLAN Kell spéci eszközre vadászni ?

#1 Felhasználó inaktív   PetyaMaster 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 08. 12:24

Sziasztok !

Koax kábelen futó Novell IPX/SPX rendszerű hálózatot kéne vezeték nélküli kapcsolaton továbbítanom. (vagy hidat, alagutat építeni a kábelnek ... ) Koax/UTP átvivő vezetékes switchünk már van, tehát két, egymástól 30-40 méterre lévő RJ45-ös UTP dugót kell összekötni a levegőben úgy, hogy a Novell protokollok átmenjenek rajta. Kérdéseim a következők :

1. Igaz-e, hogy az utóbbi években gyártott WLAN eszközök az IPX-et már nem tudják, és le kell járnom a lábamat egy olyan példányért, ami mégis ?
2. Mi a helyzet e tekintetben LinkSyséknél ?
3. Ha találok is megfelelő WLAN eszközt, kell-e még ezen kívül más eszköz, vagy kell-e valami spéci beállítás a Novell klienseken és serveren ?
4. Felvázolná nekem valaki az IPX/SPX helyét és viszonyát a TCP/IP-hez az OSI hierarchiában ?

Előre is köszi mindent :
Petya

#2 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 08. 20:05

IPX/SPX pont ugyanúgy az OSI Transport rétegben van, mint a TCP/IP. A hálózati switcheket (kivéve a menedzselteket) nem érdekli más az Ethernet csomagokból, csak a keretben levő MAC cím, az alapján irányítanak. Hogy azon belül milyen a protokol, tesznek rá. AP-k e tekintetben egykutyák a switchekkel. Persze ettől függetlenül más lehet hogy hallott olyanról, hogy bizonyos AP-k nem mennek IPX-szel, majd meglátjuk mit írnak a többiek.

De egy gyakorlati példa: kb. 2 éve játszottam úgy Carmageddont (csak IPX-en megy), hogy én WLAN-on keresztül csatlakoztam a routerhez, 2 gép rendesen madzaggal, 1 gép pedig VPN-en át. És az én gépem volt a szerver, így a távoli gép IPX csomagjai megjártak egy VPN alagutat, majd egy WLAN-t is. Viszont tökéletesen ment minden.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#3 Felhasználó inaktív   PetyaMaster 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 08. 20:59

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2009. jan. 8., csütörtök - 21:05

IPX/SPX pont ugyanúgy az OSI Transport rétegben van, mint a TCP/IP. A hálózati switcheket (kivéve a menedzselteket) nem érdekli más az Ethernet csomagokból, csak a keretben levő MAC cím, az alapján irányítanak. Hogy azon belül milyen a protokol, tesznek rá. AP-k e tekintetben egykutyák a switchekkel. Persze ettől függetlenül más lehet hogy hallott olyanról, hogy bizonyos AP-k nem mennek IPX-szel, majd meglátjuk mit írnak a többiek.

De egy gyakorlati példa: kb. 2 éve játszottam úgy Carmageddont (csak IPX-en megy), hogy én WLAN-on keresztül csatlakoztam a routerhez, 2 gép rendesen madzaggal, 1 gép pedig VPN-en át. És az én gépem volt a szerver, így a távoli gép IPX csomagjai megjártak egy VPN alagutat, majd egy WLAN-t is. Viszont tökéletesen ment minden.

Köszi !

Milyen típusú WLAN eszközt használtál ?

Üdv : Petya

#4 Felhasználó inaktív   Zsivaagoo 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 09. 02:55

Milyen Netware verzió ?
Miért csak IPX/SPX protokoll van rajta? Miért nincs TCP/IP is konfigurálva ?

2009-et írunk. Vagy csak hozzáértés híja van ?  :think:
Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.
Ha visszakérdezek, akkor az azért van, mert nem értettem, hogy mit kérdeztél. Heeeee?

#5 Felhasználó inaktív   PetyaMaster 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 09. 10:14

Idézet: Zsivaagoo - Dátum: 2009. jan. 9., péntek - 3:55

Milyen Netware verzió ?
Miért csak IPX/SPX protokoll van rajta? Miért nincs TCP/IP is konfigurálva ?

2009-et írunk. Vagy csak hozzáértés híja van ?  :think:

Netware 4.11, ez úgy tudom még nem tudja a TCP-t. PI-es gépek vannak koaxon, DOS alatt futó IPX-re írt spéci célprogramokkal, egyedi fejlesztésű célharverekkel.
Hozzáértés lenne, csak idő, energia, és pénz nincs az egész hóbelevancot kidobni és újakat venni, installálni, gyártani, stb ...
Gyors, egyszerű megoldás kell.

Tudjuk mi is, hogy rég ki kellett volna hajintani az egészet, de mindig van fontosabb meló. Nem én döntök.

Szerkesztette: PetyaMaster 2009. 01. 09. 10:16 -kor


#6 Felhasználó inaktív   Zsivaagoo 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 10. 02:24

Idézet: PetyaMaster - Dátum: 2009. jan. 9., péntek - 11:14

Netware 4.11, ez úgy tudom még nem tudja a TCP-t. PI-es gépek vannak koaxon, DOS alatt futó IPX-re írt spéci célprogramokkal, egyedi fejlesztésű célharverekkel.
Hozzáértés lenne, csak idő, energia, és pénz nincs az egész hóbelevancot kidobni és újakat venni, installálni, gyártani, stb ...
Gyors, egyszerű megoldás kell.

Tudjuk mi is, hogy rég ki kellett volna hajintani az egészet, de mindig van fontosabb meló. Nem én döntök.

A 4.11 tudja. Már a 3.12 is tudta.
Anno '98-ban hasonló környezetben megcsináltam azt, hogy Ethernet II keretbe csomagoltam az IPX/SPX protokollt. Persze kellett reszelgetni egy cseppet a VLM-es kliens cfg-jén de gurult röhögve.

Nem lenne egyszerűbb lukat fúrni és két repeater-rel meg egy kis koax-szal egybedrótozni a két szegmenset?
Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.
Ha visszakérdezek, akkor az azért van, mert nem értettem, hogy mit kérdeztél. Heeeee?

#7 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 10. 11:01

Idézet: PetyaMaster - Dátum: 2009. jan. 8., csütörtök - 21:59

Köszi !

Milyen típusú WLAN eszközt használtál ?

Üdv : Petya

Draytek Vigor 2910. Ez kezelte a VPN-t is.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#8 Felhasználó inaktív   Doky586 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 331
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 10. 11:05

Idézet: PetyaMaster - Dátum: 2009. jan. 8., csütörtök - 12:24

Koax kábelen futó Novell IPX/SPX rendszerű hálózatot kéne vezeték nélküli kapcsolaton továbbítanom. (vagy hidat, alagutat építeni a kábelnek ... ) Koax/UTP átvivő vezetékes switchünk már van, tehát két, egymástól 30-40 méterre lévő RJ45-ös UTP dugót kell összekötni a levegőben úgy, hogy a Novell protokollok átmenjenek rajta. Kérdéseim a következők :

1. Igaz-e, hogy az utóbbi években gyártott WLAN eszközök az IPX-et már nem tudják, és le kell járnom a lábamat egy olyan példányért, ami mégis ?
2. Mi a helyzet e tekintetben LinkSyséknél ?
3. Ha találok is megfelelő WLAN eszközt, kell-e még ezen kívül más eszköz, vagy kell-e valami spéci beállítás a Novell klienseken és serveren ?
4. Felvázolná nekem valaki az IPX/SPX helyét és viszonyát a TCP/IP-hez az OSI hierarchiában ?

Nekem az otthoni LANomban van NAS-hdd. Ennek protokolja nem TCP/IP alapú.. és jól megy az eddigi  ADSL routereimmel.. (persze csak LAN és WLAN irányba, WAN felé nem)
Szóval szerintem bármelyik AP jó neked egy wlan-Bridge -el a túloldalon...
Mind az AP, mind a bridge külső antennás legyen, mert nem kizárt hogy antennát is kell venned a stabil kapcsolathoz (utólag). Az AP (vagy router)-nek csak a LAN portjait használd (ne a WAN-t).
Vannak olyan eszközök amelyek egy dobozban tudnak Wireless-G Access Point és Bridge-ként viselkedni. Ebből 2db egyforma és kész is vagy. (és 2x 10kHuf ból megúszod) ...szerintem...

#9 Felhasználó inaktív   Doky586 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 331
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 10. 12:10

Én így gondoltam:
Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]
A felső verzió jobb egy meglevő DOSos PC-hez, hiszen nem hiszem hogy találsz DOS meghajtót egy PCI-s hálókártyához, esetleg a régi PC-n csak ISA kártyahelyek vannak azaz be se tudnád dugni.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó