HWSW Informatikai Kerekasztal: Squid és két wifi router - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Squid és két wifi router Avagy a WDS és a proxy

#1 Felhasználó inaktív   Jagamo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 15. 22:32

Üdvözlök mindenkit!

Már rojtosra olvastam a szemem a hazai és a külföldi oldalakon, de nem haladok, mert mivel még nem tudok minden angol szót, kicsit nehéz megértenem az írásokat. Azt kell megoldanom, hogy egy belső hálózaton működjön két SMC wifi router úgy, hogy a netet egy squid osztja.

Hogy ne legyen egyszerű az életem egyből a proxyhoz próbáltam belőni a két routert, természetesen nem jött össze, de hogy még azt se tudjam megoldani, hogy ha az egyik routert a netre kötöm, akkor a másik router wifin keresztül tudjon csatlakozni hozzá és lehessen netezni rajta... szégyen...


Mind a két router tud WDS-t. Az első router netre van kötve, természetesen lehet ezen keresztül netezni. Amiben nem vagyok biztos: a netes routerben be kell kapcsolni a hálózat kiterjesztését?! (Extended Range). Vannak olyan oldalak, ahol azt írják, hogy az SSID mind a két routerben azonosnak kell lenni és vannak olyan oldalak, ahol azt írják, hogy különbözőek... Van olyan oldal, ahol azonos csatornát írnak, van ahol elég ha 3 csatornán belül van a két router...

Most itt tartok: mind a két routerben be van kapcsolva az Extended Range, különbőző nevű SSID-vel vannak, azonos csatornán, mind a kettőben be van kapcsolva a WDS, ahol mindkét router látja a másik MAC address-ét és a mac mellett be van pipálva az Enabled WDS mind a kettőnél és nincs net a második routeren keresztül.

Mivel a második router wan portjára nincs madzag dugva ezért gondolom a hálózat típusánál, hogy dinamikus, adsl, vagy fix ip-s net van nem kell beállítanom semmit?! Vagy max valami fix ip... de passz...


Ami biztos, hogy ha belső hálóra kötöm az egyik routert, switch-ből cross link kábellel a router wan portjára, majd fix ip beállítással megy a net. De hogy lövöm be hozzá wifin keresztül a másik kis SMC-t?????? ;.-((( :think:

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 01. 15. 22:40

Aztán squidba miért nem madzaggal viszed bele a netet 1 routerből?

Ez most 1 net, amit első smc ad, másikkal wlanon fogni szeretnéd, squidot meg mindkettőhöz hozzábillenteni? Azt meg minek? Ha meg csak 1 SMChez konfigod hozzá, akkor sima ügy. Mit is szeretnél?
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   Jagamo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 15. 23:01

Az van, hogy a squid osztja a netet, ez az alap, ezzel nincs is gond. A két routert a belső hálóra kéne kötni, tehát egyiket se fixen a netre. Sajnos routerek vannak, nincs más ezeket kell belőni a hálózaton úgy, hogy mindketőn lehessen netezni és a második router csak wifin keresztül szerezhet magának netet, tehát madzaggal nem.

Tehát: internet -> squid -> swich -> madzag első router (eddig van net)

második router madzagot nem kaphat, csak wifin csatlakozhat az első routerhet és lehessen a másodikon is netezni. Ezt kell megoldanom.


Az első router fix netre kötésért azért írtam, hogy még így se tudom belőni hozzá a második routert.

Szerkesztette: Jagamo 2009. 01. 15. 23:02 -kor


Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó