HWSW Informatikai Kerekasztal: Fura virus? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Fura virus?

#1 Felhasználó inaktív   mihalyi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 20. 01:23

Sziasztok, na ilyet még nem pipáltam!!!! Az AVG-t nem tudom felújítani, és sem az EXPLORERREl sem a MOZIILÁval nem tudok fellépni egyetlen olyan site-ra sem, ahonnan egy online víruskeresőt futtathatnék. Más oldalakra fel tudok lépni (például ide is), a GOOGLE keresővel is találtam jópár ONLINE VÍRUSKERESŐT, de abban a pillanatban, amikor egy ilyen linkre kattintok, ez az üzenet jön: the page cannot be displayed. Ismétlem, minden más site-ra beenged, a DC is megy, de egy idő után lerohad. A gép időnként iszonyú lassú, és a netkapcsolat is. Ez valami új vírus vagy spyware? Mit tehetek ellene?
Köszönettel


#2 Felhasználó inaktív   andrew-- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 20. 02:47

Első körben megprobálnék egy Spybot SD-t lefuttatni...
i5 3570k [@ 4.2GHz] | ASUS Maximus Gene V | 16GB Samsung [DDR3 1833MHz] | Sapphire HD7950 3GB OC Dual-X | Crucial M4 128GB SSD [Sata3] | Samsung 640+1000GB [Sata2] | ASUS DVD [Sata2] | Seasonic G Series (Gold) [650W] | WACOM Graphire 4 XL | Windows 8.1 Pro [64bit] | Sound Blaster [Zx]

#3 Felhasználó inaktív   Aljas 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 275
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 20. 09:07

en is talalkoztam mar ilyennel, esetleg probald meg a spyware terminatort
Ez volt Aljas...

#4 Felhasználó inaktív   GoLAN 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 913
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 20. 10:34

Esetleg ez a tegnapi hír? A jelenség hasonló.
https://www.hwsw.hu/hirek/37861/windows_biz...icker_kido.html

#5 Felhasználó inaktív   mihalyi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 20. 14:17

Idézet: andrew-- - Dátum: 2009. jan. 20., kedd - 2:47

Első körben megprobálnék egy Spybot SD-t lefuttatni...

Kösz, talált néhány problémát, de az én gondomat nem oldotta meg. Az AVG továbbra sem frissíthető és egyetlen online scanner honlapjára sem tudok fellépni.

#6 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 20. 19:07

Offline vírusirtás kell ide: HDD-t gépből kiszedni, független gépre rádugva fertőtleníteni. Mivel ekkor a vírus nem lesz a memóriában, nem tud védekezni a vírusirtó ellen.
Természetesen a vírusirtó a hoszt rendszeren legyen telepítve.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#7 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 21. 14:37

Vagy lökj ide 1 processzlistát, a nevekből lehet, hogy azonnal megmondjuk a frankót... :)

ps.: illetve msconfig automatikus indítás kimenetét is lehet lökni.

Szerkesztette: Warrior 2009. 01. 21. 14:40 -kor

"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#8 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 21. 15:33

Idézet: Warrior - Dátum: 2009. jan. 21., szerda - 15:37

Vagy lökj ide 1 processzlistát, a nevekből lehet, hogy azonnal megmondjuk a frankót... :)

ps.: illetve msconfig automatikus indítás kimenetét is lehet lökni.

Idézet

Kép

Ezt le lehet tölteni és meg lehet vele nézni, mi disznólkodik a gépen

HijackThis Quick Start

Itt meg lehet okosodni, mi mit jelent?

HijackThis log tutorial

Itt pedig végig lehet vizsgáltatni, mit tanácsol?

HijackThis log file analysis

 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#9 Felhasználó inaktív   RaidX 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 21. 16:40

CSökkentett módban próbálkoztál már valamivel?
A kártevő írtást érdemes úgy megpróbálni, mert csak minimális dolgok töltődnek be és kevesebb akadálya van a kártevőírtónak. Lehet még az omline is bejön.
RaidX

#10 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 21. 17:11

Idézet: GoLAN - Dátum: 2009. jan. 20., kedd - 10:34

Esetleg ez a tegnapi hír? A jelenség hasonló.
https://www.hwsw.hu/hirek/37861/windows_biz...icker_kido.html

Teljesen ugyanez volt egy ismerősöm Vistás notebook-ján is (kb. 3 hete), abban a pillanatban ha Windows Updatelni akart, vagy bármilyen víruskereső frissíteni akarta magát, az nem ment. Kiírta hogy nem lehet csatlakozni, 3 féle víruskeresőt is kipróbált.

Ellenben net, e-mail, stb. szempontjából teljesen jónak tűnt a gép. A vége az lett hogy ő újratelepítette. Spybot nem talált semmit.

#11 Felhasználó inaktív   mihalyi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 21. 22:50

Idézet: Kory - Dátum: 2009. jan. 21., szerda - 17:11

Teljesen ugyanez volt egy ismerősöm Vistás notebook-ján is (kb. 3 hete), abban a pillanatban ha Windows Updatelni akart, vagy bármilyen víruskereső frissíteni akarta magát, az nem ment. Kiírta hogy nem lehet csatlakozni, 3 féle víruskeresőt is kipróbált.

Ellenben net, e-mail, stb. szempontjából teljesen jónak tűnt a gép. A vége az lett hogy ő újratelepítette. Spybot nem talált semmit.

Letöltöttem másik gépre az AVASTot, majd cd-ről föltelepítettem a vírusos gépre, ugyanígy jártam el a MICROSOFT honlapjáról letöltött Windows-kb890830-v2.06.exe-vel. MIndekettő talált vírust, az utóbbi meglelte azt az egyet, ami a problémát okozta. Ment is a gép 10 percig normálisan, FEL TUDTAM LÉPNI már a MICROSOFT honlapjára és a a BITDEFENDER-re is....Aztán, ahogy a tűzfalat kivettem, már megint nem mentek ezek a dolgok, tehát a vírus letiltja a számára problémás site-okat, és most már a Windows-kb....-t is hiába indítom, NEM MEGY!!!!! NEM KERESGÉL, pedig még át is kereszteltem, hogy a rohadt vírus mne ismerje fel.... Jó kis szórakozás...Amúgy érdekes, hogy most már (még) NEM LASSÍTJA LE A GÉPET, sem a netezést (érezhetően).... Erőt gyűjt a rohadék a következő rohamra ? :)Ennél jobb elfoglaltságot mindenkinek

#12 Felhasználó inaktív   Cpt. Flint 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 21. 23:11

Idézet: mihalyi - Dátum: 2009. jan. 21., szerda - 22:50

Letöltöttem másik gépre az AVASTot, majd cd-ről föltelepítettem a vírusos gépre, ugyanígy jártam el a MICROSOFT honlapjáról letöltött Windows-kb890830-v2.06.exe-vel. MIndekettő talált vírust, az utóbbi meglelte azt az egyet, ami a problémát okozta. Ment is a gép 10 percig normálisan, FEL TUDTAM LÉPNI már a MICROSOFT honlapjára és a a BITDEFENDER-re is....Aztán, ahogy a tűzfalat kivettem, már megint nem mentek ezek a dolgok, tehát a vírus letiltja a számára problémás site-okat, és most már a Windows-kb....-t is hiába indítom, NEM MEGY!!!!! NEM KERESGÉL, pedig még át is kereszteltem, hogy a rohadt vírus mne ismerje fel.... Jó kis szórakozás...Amúgy érdekes, hogy most már (még) NEM LASSÍTJA LE A GÉPET, sem a netezést (érezhetően).... Erőt gyűjt a rohadék a következő rohamra ? :)Ennél jobb elfoglaltságot mindenkinek

:( ne nagyon mosolyogj, mert nem biztos, hogy sokáig fogsz. nem vicces problem ez. mondták itt páran, hogy az irtást eleve csökkentett módban kellett volna kezdened, illetve igazán másik gépbe tett vinyóval lenne teljesen biztos. most már valszleg még jobban beette magát a rendszeredbe, amint az több jelből látszik.
Mindenképpen a mielőbbi leállítást és a másik gépben való féregtelenítést javaslom. Már ameddig ide írogatsz is, ki tudja, miket nyomott kifelé a gépedről szép csendben...  :eek: lehet trójai, jelszógyűjtő, zombit is csinálhat a gépedből...
Azt meg nem gondoltad tán komolyan, hogy egy átnevezéssel átversz egy vírust?

#13 Felhasználó inaktív   RaidX 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 22. 09:20

Ajánlom figyelmedbe az alábbi, témával foglalkozó cikket.

Vírus Híradó- Kivédhető...

Úgy néz ki, ezt szedted be!

Szerkesztette: RaidX 2009. 01. 22. 09:21 -kor

RaidX

#14 Felhasználó inaktív   mihalyi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 22. 22:27

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, véleményeket. Végül is a következő hadművelet segített: másik gépre letöltöttem a Microsofttól a Windows-kb890830üv2.6.exe-t, ami a "vindóvszos" férgekre szakosodott, ezt bemásoltam az influenzás gépbe, telepítettem, végigfuttattam, megtalálta, kinyírta a férget, gépet újraindítottam, hálózati kábel ki, AVAST vírusirtó futtat, Windows féregtelenítő újrafuttat, nem talált semmit, Microsofttól letöltött Windows-200KB958644-x86-ENU.exét föltelepítettem, ez a "rést" betömte, a  kórokozó ezidáig nem tudott újra befurakodni a gépbe, föl tudok lépni bárhova, nincs jele annak, hogy túlélte volna a sztálingrádi csatát.
  Aki hasonló gondokkal küzd, próbálkozhat ugyanígy.
Íme 3 hasznos link: http://www.microsoft.com/technet/security/...08-067.mspx>
                                    www.microsoft.com/security/malwareremove/default.mspx
                                    http://www.microsoft.com/downloads/details...&displaylang=en
        Vírus és mikrobamentes jóéjt mindekinek

#15 Felhasználó inaktív   mihalyi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 22. 22:31

És még valami: a vírus csakugyan a Downadup, más néven Conficker  volt. Nagyon rafinált, ördögien ronda!  Jó öt-hat órát elrabolt a szabad időmből a vele folytatott küzdelem. Óvakodjatok tőle!

#16 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 23. 09:34

Idézet: mihalyi - Dátum: 2009. jan. 22., csütörtök - 23:31

És még valami: a vírus csakugyan a Downadup, más néven Conficker  volt. Nagyon rafinált, ördögien ronda!  Jó öt-hat órát elrabolt a szabad időmből a vele folytatott küzdelem. Óvakodjatok tőle!

Olcsón megúsztad. Van rosszabb is.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#17 Felhasználó inaktív   DjPremier 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.357
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 04. 01:39

sziasztok.nem tudom hogy sikerült vmi trojait bekapnom.ami minden particiomra rakott egy autorun.inf filet,és a recycle mappába egy exe-t S-9-1-39-100017190-100000681-100028780-5906.com hiába akarom törölni ujra ott van.friss xp-t raktam fel és ha az explorert megnyitom lefagy,ez ettöl lehet? elöre is köszi.
Asus M3N HD/HDMI,AMD Phenom X4 9550 Quad Core 2.6 Ghz,GeIL 2x2GB DDR2 1066Mhz Dual Channel,Asus EN8800GT 1GB,Belinea 17'',HP Deskjet 3550 printer,Leadtek WinFast TV2000 XP RM,Samsung 640GB,Ház:Thermaltake M9 series.Táp:Thermaltake Power Station 520W.LG GH22NS40 DVD RW & LG DVD RW.

#18 Felhasználó inaktív   DjPremier 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.357
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 04. 09:40

Probáltam sok virusirtot talált is,le is szedte.De a gond még megvan van amikor a bootolásnál az üdvözöljük szövegnél megáll és csak másodszorra áll fel az xp.A Mozilla az nem fagy le.Elöre is köszi.
Asus M3N HD/HDMI,AMD Phenom X4 9550 Quad Core 2.6 Ghz,GeIL 2x2GB DDR2 1066Mhz Dual Channel,Asus EN8800GT 1GB,Belinea 17'',HP Deskjet 3550 printer,Leadtek WinFast TV2000 XP RM,Samsung 640GB,Ház:Thermaltake M9 series.Táp:Thermaltake Power Station 520W.LG GH22NS40 DVD RW & LG DVD RW.

#19 Felhasználó inaktív   inter15 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.022
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 04. 12:29

Idézet: DjPremier - Dátum: 2009. febr. 4., szerda - 9:40

Probáltam sok virusirtot talált is,le is szedte.De a gond még megvan van amikor a bootolásnál az üdvözöljük szövegnél megáll és csak másodszorra áll fel az xp.A Mozilla az nem fagy le.Elöre is köszi.

If your computer does not have an up-to-date antivirus, or does not have an antivirus solution at all, follow the instructions below to delete the malicious program:

1. Use Task Manager to terminate the virus process.
2. Delete the original virus file (the location will depend on how the program originally penetrated the victim machine).
3. Delete the following parameters from the system registry (see What is a system registry and how do I use it for details on how to edit the registry):

      [HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
      DisableTaskMgr = 1
      [HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
      NoFolderOptions = 1
      [HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce]
      "Worms" = "%System%\logon.bat"

4. Delete the following files:

      %System%\config\csrss.exe
      %WinDir%\media\arona.exe
      %System%\logon.bat
      %System%\config\autorun.inf
      h:\autorun.inf
      f:\autorun.inf
      i:\autorun.inf
      g:\autorun.inf
      k:\autorun.inf
      l:\autorun.inf
      o:\autorun.inf
      j:\autorun.inf

5. Update your antivirus databases and perform a full scan of the computer (download a trial version of Kaspersky Anti-Virus).
<b><span style='font-size:8pt;line-height:100%'><span style='color:#FF8C00'>Gigabyte P35-DS3 , C2D E8200  475x8, Gigabyte 9600 GT  , 2 X DDR2 2048MB 1066Mhz Kingmax , 2X 750 GB Samsung Sata II hdd , FSP 500W , Samsung 223BW" Wide TFT LCD monitor </span></span></b>

#20 Felhasználó inaktív   DjPremier 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.357
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 04. 16:50

Sajna a felét nem értem  :(
Asus M3N HD/HDMI,AMD Phenom X4 9550 Quad Core 2.6 Ghz,GeIL 2x2GB DDR2 1066Mhz Dual Channel,Asus EN8800GT 1GB,Belinea 17'',HP Deskjet 3550 printer,Leadtek WinFast TV2000 XP RM,Samsung 640GB,Ház:Thermaltake M9 series.Táp:Thermaltake Power Station 520W.LG GH22NS40 DVD RW & LG DVD RW.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó