HWSW Informatikai Kerekasztal: Taskmgr: Teljesítmény/Folyamatok CPU probléma - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Taskmgr: Teljesítmény/Folyamatok CPU probléma Hol tűnik el a CPU teljesítmény?

#1 Felhasználó inaktív   renee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 25. 11:07

Sziasztok.

Nem tudok napirendre térni a probléma felett, ezért gondoltam felteszem, hátha van valakinek ötlete...

A probléma a következő. Elindul a gép, minden ok. Néhány óra elteltével elkezd lelassulni a gép. Megnéztem taskmgr-en, és a teljesítmény fülön 100%-os volt a CPU használat, a folyamatok fülön viszont volt az üresjárati folyamaton CPU telj. Elkezdtem kilőni a szálakat, mert kíváncsi voltam mi is eszi a CPU-t. Mikor már a rendszerfolyamatokon kívül mindent kiszedtem, a az üresjárati folyamaton kb 95-99% körül volt a CPU, ennek ellenére a teljesítmény fülön továbbra is 40%-os CPU használatot írt. Ugyanezt írta a status bar-ban. Ha nem folyamat, akkor mi használhatja a processzort? Ha vkinek ötlete van, vagy tud olyan programot, amivel esetleg jobban beleláthatnék a CPU felhasználásba, akkor azt megköszönném.

René

#2 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 25. 12:49

Gyorsan válaszolok, mielőtt valamelyik lakatmániás házigazda lezárja.

A Systernals Process Explorerrel lényegesen több infót találsz a futó process-ekről, gyakorlatilag egy tápos taskmanager. Innen tölthető le ingyen: http://technet.microsoft.com/hu-hu/sysinte...653(en-us).aspx

#3 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 25. 16:18

Nekem is van egy ilyenem, hardware interrupts eszik 100%-ot teljesen random jelleggel, neha igen, neha nem. 1 evig semmi gond nem volt, most meg elkezdett hulyulni.

Szerkesztette: asdf 2009. 01. 25. 16:18 -kor

Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#4 Felhasználó inaktív   renee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 28. 13:40

Idézet: asdf - Dátum: 2009. jan. 25., vasárnap - 16:18

Nekem is van egy ilyenem, hardware interrupts eszik 100%-ot teljesen random jelleggel, neha igen, neha nem. 1 evig semmi gond nem volt, most meg elkezdett hulyulni.

Megnéztem, nekem is a hardware interrupts ugrik fel, de egyik pillanatról a másikra és utána csak a restart segít neki... Érdekes

#5 Felhasználó inaktív   csavar 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 272
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 29. 11:18

Üdv!

Nálam volt olyan hogy az ACER notimnál akadt az egér fél - egy percenként. Kiderült a Process Explorerrel  hogy az akkumulátor figyelő akaszta a gépet. Letiltottam és megjavult a gép :) persze aksi figyelésnek is lőttek...

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó