HWSW Informatikai Kerekasztal: DTP (Quark, PhotoShop, Corel, PS-írás) - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (18 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

DTP (Quark, PhotoShop, Corel, PS-írás)

#41 Guest_Malacka_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 12. 14:32

Nem tüntünk el, csak feltörte a kezünket a lapát Kép
De azért figyelünk ám!
Üdv.
Malacka

#42 Guest_RDaneel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 12. 21:49

idézet:
Eredetileg Speed írta:

Baj, ha tobb helyrol is lekered azt az arajanlatot? Kép Kép Kép

Udv!

[/quote]

Figy... ebben a pillanatban is ezt a magazint csinálom! Kép
Én már megállapodtam a megrendelővel... gondoltam másokat is érdekelhet, mert nagyon be vagyok havazva (és a jó DTP-s ritka mint a fehér holló)... mármint a munka. Kép

Üdv,
Daneel

ui.: én tisztában vagyok az árakkal... Te nem mersz árat adni nekem! Kép
Vagy megijedtél a feladattól! Kép



[Ezt a hozzászólást RDaneel szerkesztette (2001. Szeptember 12.).]

#43 Guest_RDaneel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 12. 21:52

idézet:
Eredetileg Speed írta:

Miert? Es nem eleg baj a fontsmooth hianya? Kép

Udv

[/quote]

Nem akkora gond... de azért zavar! Kép

#44 Guest_Speed_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 13. 01:18

idézet:
Eredetileg RDaneel írta:

Figy... ebben a pillanatban is ezt a magazint csinálom! Kép
Én már megállapodtam a megrendelővel... gondoltam másokat is érdekelhet, mert nagyon be vagyok havazva (és a jó DTP-s ritka mint a fehér holló)... mármint a munka. Kép

Üdv,
Daneel

ui.: én tisztában vagyok az árakkal... Te nem mersz árat adni nekem! Kép
Vagy megijedtél a feladattól! Kép
[/quote]

Hmmm. Olvass feljebb egy kicsit, hisz nem En igertem Neked. Majd ha szolsz, hogy kivancsi vagy az EN arajanlatomra, akkor adok Kép Addig semmi kozom hozza Kép

Udv!

------------------
"Minek nekem tamagocsi, én Windowst használok..."

#45 Guest_RDaneel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 13. 12:16

idézet:
Eredetileg Speed írta:

Hmmm. Olvass feljebb egy kicsit, hisz nem En igertem Neked. Majd ha szolsz, hogy kivancsi vagy az EN arajanlatomra, akkor adok Kép Addig semmi kozom hozza Kép

Udv!

[/quote]

Bocsi mindenkitől, tényleg nem figyeltem! Kép
Mégegyszer elnézést...
Legközelebb figyelek! Kép

Csak a "gyanusítgatásra" ugrok... Kép

#46 Guest_Malacka_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 13. 21:12

Szasz RDaneel!

Tegyük tisztába.
1. Baromira melóztunk. (tudod olyan megrendelős számítógépes éjszaka dolgozós anyázósat. Kép )
2. Nem volt vonalunk. (ismered, az a telefonba modembe gépbedughatós műanyaggal körbevett csík. Kép )
3. Mi kevés dologtól félünk. (2.)
4. Mi nem ismerjük az árakat. Biztosan csak azt tudjuk, hogy mi mennyiért dolgozunk.

Mi fenségünk ( Kép ) most megírja Önnek az árajánlatot.
Azután elfelejti elküldeni. Ismét. Kép

Üdv.
Malacka

#47 Guest_Malacka_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 13. 22:33

RDaneel: Mail ment!

[Ezt a hozzászólást Malacka szerkesztette (2001. Szeptember 13.).]

#48 Guest_Speed_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 13. 23:16

A pagemaker temara visszaterve: van egy jo huzasa... Kiloves szerint rendez, ha kered.

Amugy ha vkinek draga a scan, akkor mail to me. A ex baratnom a timpben (heidelberg, dob+sik) scenneres.....

Udv!

------------------
"Minek nekem tamagocsi, én Windowst használok..."

#49 Guest_shaggy_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 13. 23:18

idézet:
Eredetileg RDaneel írta:
Skacok... mivel tudom elérni Win2k alatt, hogy QuarkXPress-ben smooth-olva legyenek a fontok?
ATM 4.1 Light nem smooth-ol! Kép
[/quote]

NT-n sajnos Type1 fontnál felejtős, viszont cserébe a unicode-os fontok (pl. Times New Roman CE) meg a PS-ben nem jönnek le Kép

Ellenben win9x alatt ATM 4.xx deluxe-szal nálam szépen működik, úgyhogy attól tartok az ATM ligth tényleg nem smooth-ol.

Jut eszembe amikor NT-vel próbálkoztam eleve nem ment fel rá a Deluxe, a régi free 3.xx (amit pl. a Photoshop4 CD-jén is rajta volt) pláne nem. Akkor szóltam a TransEurope-osoknak, hogy ez tök gáz, miért nem kaptam az InDesign-hoz semmilyen ATM-et? (nincs a CD-n!) Akkor kaptam - közvetve - tőlük NT-s ATM light-ot - a verziószámot már nem tudom. (kizárólag az Illustrator9 CD-jén jelent meg, netről sem tölthető!)

Na abban és ott a font smoothing sehogy sem működött, pedig be lehetett kapcsolni, de nem volt hatása...

Az NT az elcs@szett font engine-jének köszönhetően gyakorlatilag alkalmatlan DTP-re, pedig amúgy csípem... Kép

Üdv: sh

#50 Guest_shaggy_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 13. 23:46

idézet:
Eredetileg SlaTer írta:
Akkor most lamer ON, és magyarázd el részletesebben. Kép[/quote]

Röviden az a gond, hogy az InDesign gyakorlatilag nem támogatja a unicode-os fontok natív használatát. Csak azt látja mint amit a legtöbb program: egy unicode-os fontkészlet több különböző codepage-et használó normál fontkészletnek látszik (pl.: Arial unicode -> Arial (western), Arial CE, Arial Cyr stb.). De - mivel az InDesign még csak európai angol kiadásban jelent meg - egyelőre csak a "western"-t támogatja, tehát idehaza gyakorlatilag kizárólag a "hagyományos" magyarított fonkészleteket használhatod. (ProFonts, Fontosaurus)
Ugyanakkor az InDesign számos új - és nagyszerű - szolgáltatásának kényelmes és maradéktalan kihasználásához (ligatúrák, medievál számok, nemzeti karakterek) a Mac-es GX fontokhoz hasonlóan unicode-os fontkészletek használata szükséges. Ördögi kör...

Szvsz egyelőre ez az egész "junikódosdi" egy nagy lufi, sok haszna nincs. Ugyanis csak akkor működik problémamentesen, ha a rendszered minden összetevője támogatja - és ugyanúgy támogatja. Elég ha sz@r a nyomtató driver (pl.: HP) és jó eséllyel érdekes metamórfózison esnek át a hosszú ékezetek. Persze valahol mindent el kell kezdeni, végül is a unicode az NT4 és Office97 óta a rendszer része, ideje hogy általánosan elfogadott és támogatott legyen. Csak győzzük kivárni Kép

Üdv: sh

#51 Guest_Speed_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 14. 00:47

idézet:
Eredetileg shaggy írta:

NT-n sajnos Type1 fontnál felejtős..[...]Az NT az elcs@szett font engine-jének köszönhetően gyakorlatilag alkalmatlan DTP-re, pedig amúgy csípem... Kép

Üdv: sh
[/quote]

sh, rd!
Akkor minek szerver alapu oprendszereket dtp-re bevetni? Ezeket igazabol halozatra optimizaltak, nem atlagfelhasznaloknak....nemhogy dtp-re! Minek? Le lettem szolva a magam "kis" WinME-vel. MIERT?
Mivel indokoljatok, hogy az NT, 2K, XP jobb dtpre (nem is kiforrott, keves tapasztalatok...etc), mint a DOS alapu win-ek legutodja?


------------------
"Minek nekem tamagocsi, én Windowst használok..."

#52 Guest_shaggy_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 14. 16:29

idézet:
Eredetileg Speed írta:
sh, rd!
Akkor minek szerver alapu oprendszereket dtp-re bevetni? Ezeket igazabol halozatra optimizaltak, nem atlagfelhasznaloknak....nemhogy dtp-re! Minek? Le lettem szolva a magam "kis" WinME-vel. MIERT?
Mivel indokoljatok, hogy az NT, 2K, XP jobb dtpre (nem is kiforrott, keves tapasztalatok...etc), mint a DOS alapu win-ek legutodja?
[/quote]

Nem értelek, épp azt bizonygattam, hogy nekem nem jött be...
Más kérdés, hogy a me-t nem ismerem (őszintén szólva nem is nagyon érdekel), maradnék a w98se-nél Kép
Egyébként szvsz az NT nem kifejezetten server alapú, inkább workstation alapú (vagy semmilyen sem) amiből server változat is létezik Kép

Üdv: sh

[Ezt a hozzászólást shaggy szerkesztette (2001. Szeptember 14.).]

#53 Guest_RDaneel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 14. 17:49

idézet:
Eredetileg Speed írta:
A pagemaker temara visszaterve: van egy jo huzasa... Kiloves szerint rendez, ha kered.

Amugy ha vkinek draga a scan, akkor mail to me. A ex baratnom a timpben (heidelberg, dob+sik) scenneres.....

Udv!

[/quote]

Ez érdekelne... persze csak ha fusizik! Kép Kép
Lehet, én is ismerem már! Kép
(Vitéz u. vagy Ganz u.)???
Bár a Heidelberg a Vitézben van, ha jól tudom! Kép

#54 Guest_Speed_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 14. 23:34

idézet:
Eredetileg RDaneel írta:

Ez érdekelne... persze csak ha fusizik! Kép Kép
Lehet, én is ismerem már! Kép
(Vitéz u. vagy Ganz u.)???
Bár a Heidelberg a Vitézben van, ha jól tudom! Kép

[/quote]

Ha nem fusizna, akkor minek irtam volna Kép
A Ganz teljesen elkulonul a Vitez- es a Frangepan TIMP-tol.
Vitezben van, bar a Frangiba is van heidelberg sik scan

hiya

------------------
"Minek nekem tamagocsi, én Windowst használok..."

#55 Guest_Speed_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 15. 05:04

idézet:
Eredetileg shaggy írta:
[...]Más kérdés, hogy a me-t nem ismerem (őszintén szólva nem is nagyon érdekel), maradnék a w98se-nél Kép[...]
Üdv: sh
[/quote]

Ha nem is probaltad, akkor miert mondasz le igy rola? (rosszat nem akarok senkinek, hidd el Kép)
Kepzeld el a 98se-det mondjuk +sp10-el, es az mar kozelebb jar a ME-hez. Kép

Udv

------------------
"Minek nekem tamagocsi, én Windowst használok..."

#56 Guest_Malacka_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 15. 14:30

Most nagyon fogtok útálni...
Mi kipróbáltuk mind a két helyet (is)
Amit ott alapszkennelés néven csinálnak, az teljesen felesleges. Amit képkorrekciónak neveznek az siralmas.
A legtöbb stúdióban a szkenneres csak azt tudja, hogy beteszi, felnyalja, megnyomja, elmenti. (tisztelet a kivételnek)És aki erre képes az saját repro stúdiót indít Kép
Hozzá kell tenni, hogy a Artscan-ben a 3x2-ben megjelenő képekkel is annyit dolgoznak mint az plakátméretűekkel. Feleslegesen Kép Csak hát a rutin, a maximalizmus.
Kérdezzétek meg a szkennerestől tudja-e mi az a fekete alatti színvisszanyomás? Próbáljátok ki Kép Ha valóban tudja, jobb az átlagnál, még akár jó is lehet.
Üdv.
Malacka

#57 Guest_RDaneel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 15. 20:17

idézet:
Eredetileg Speed írta:
Vitezben van, bar a Frangiba is van heidelberg sik scan

hiya

[/quote]

OK, de ki beszél itt a síkszkennerről.
Nekem a dob kell! Kép Kép

#58 Guest_RDaneel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 15. 20:21

idézet:
Eredetileg Speed írta:

sh, rd!
Akkor minek szerver alapu oprendszereket dtp-re bevetni? Ezeket igazabol halozatra optimizaltak, nem atlagfelhasznaloknak....nemhogy dtp-re! Minek? Le lettem szolva a magam "kis" WinME-vel. MIERT?
Mivel indokoljatok, hogy az NT, 2K, XP jobb dtpre (nem is kiforrott, keves tapasztalatok...etc), mint a DOS alapu win-ek legutodja?

[/quote]

Mivel a DTP eléggé leterheli a gép erőforrásait, nem ritka az alkalmazás leállás (fagyás).
Főleg, ha egyszerre 3-4 fut az oprendszer alatt.

Namármost nehogymá' az egyik kiakadása miatt rebootoljak! Kép

Win NT, Win2k: Task Manager! Kép Kép

#59 Guest_SlaTer_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 16. 08:08

idézet:
Eredetileg shaggy írta:
Csak azt látja mint amit a legtöbb program: egy unicode-os fontkészlet több különböző codepage-et használó normál fontkészletnek látszik (pl.: Arial unicode -> Arial (western), Arial CE, Arial Cyr stb.). Ugyanakkor az InDesign számos új - és nagyszerű - szolgáltatásának kényelmes és maradéktalan kihasználásához (ligatúrák, medievál számok, nemzeti karakterek) a Mac-es GX fontokhoz hasonlóan unicode-os fontkészletek használata szükséges.[/quote]

Kösz a választ! Kép
De nem igazán értem, amit írtál. Mert nálam ott van pl. az Arial Unicode MS. Minden karakter látszik benne, és használni is lehet gond nélkül.

#60 Guest_Speed_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 16. 16:06

idézet:
Eredetileg Malacka írta:

Mi kipróbáltuk mind a két helyet (is)
Amit ott alapszkennelés néven csinálnak, az teljesen felesleges. Amit képkorrekciónak neveznek az siralmas.
[/quote]

Valoban.
En meg csak oda jarok, es valo igaz, hogy nem bannak mindenkivel ugyan-ugy. (ellenzem) Hala egnek, velem kivetelt tesz/nek/, ha viszek oda scan-t, minden szempontbol, szoval eleg prioritasom van, hogy jo anyagot tudjak elhozni Kép A kepfeldolgozast pedig szeretem magam vegezni.

Malacka: az mond neked vmit, hogy UCR&GCR?

Amugy csak egy 5let volt ez a timpes dolog, de hat nem eroszak...

Udv!

------------------
"Minek nekem tamagocsi, én Windowst használok..."

Téma megosztása:


  • (18 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó