HWSW Informatikai Kerekasztal: DTP (Quark, PhotoShop, Corel, PS-írás) - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (18 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

DTP (Quark, PhotoShop, Corel, PS-írás)

#1 Guest_shaggy_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 02. 23:05

Ennyi kockafejű ( Kép ) közt nincs senki aki DTP-vel foglalkozik? Ha mégis akkor ide tömörüljünk! Kép

Kép

Kérdések, válaszok, vélemények, tévhitek, babonák, x-aktás parajelenségek. Készséggel állunk (Malacka, RDaneel, Shaggy) rendelkezésetekre

Üdv: sh

Ps: remélem Ufo nem haragszik meg a felhasznált smiley-ja miatt Kép

#2 Guest_ufonauta_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 02. 23:30

Hali
Használd egészséggel. Kép
------------
Hali UFO

------------------
"A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete."

#3 Guest_zegab_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 03. 00:50

Egy nagyon bosszanto hibajat utalom nagyon a Corelnek, amit a 9-esben fejlesztettek ki. ti, a megnyitott kepeket (photopaint) el akarok menteni, mindig egy default mappat ad kezdesnek (my pictures vagy vmi hasonlo), nem pedig azt, ahol volt a kep eredetileg.
(van egy script, amit minden kepen le kell futtatni, hogy a rabszolgamunkat elvegezze, es a vegen feldobja a save as ablakot, hogy lehessen jpeg-be menteni. a kepek egy meghatarozott konyvtarstrukturaba vannak rendezve, es csak szamkodjaik vannak, tehat nem tul szerencses kibogaraszni az eredeti helyet.) Eppen ezert a 10-es Corel mellett mind a mai napig fent van a 8-as PhotoPaint, meg szerencse, hogy jol megturik egymast.

#4 Guest_SlaTer_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 03. 13:17

Van valaki, aki intenzíven használja az InDesign-t? Ha igen, tegye fel a kezét! Kép

#5 Guest_Malacka_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 03. 19:19

InDesign? Igen, van olyanom.
Nagyon szép a doboza. Kép
Használnám, de nincs türelmem megtanulni.
Begyöpösödött Qarkos vagyok.

#6 Guest_SlaTer_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 03. 19:35

Valaki jelentkezzen már! Kép

#7 Guest_shaggy_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 03. 20:03

idézet:
Eredetileg SlaTer írta:
Valaki jelentkezzen már! Kép[/quote]

Mire vagy kíváncsi?

Üdv: sh

#8 Guest_SlaTer_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 03. 20:08

Arra, hogy másnál is ki szokott-e lépni programhibával elég sűrűn, vagy be szokott-e záródni minden üzenet nélkül.
Mert nekem ezt csinálja. De olyan kéne, aki egész nap használja.

#9 Guest_shaggy_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 03. 20:11

idézet:
Eredetileg zegab írta:
Egy nagyon bosszanto hibajat utalom nagyon a Corelnek, amit a 9-esben fejlesztettek ki. ti, a megnyitott kepeket (photopaint) el akarok menteni, mindig egy default mappat ad kezdesnek (my pictures vagy vmi hasonlo), nem pedig azt, ahol volt a kep eredetileg.
(van egy script, amit minden kepen le kell futtatni, hogy a rabszolgamunkat elvegezze, es a vegen feldobja a save as ablakot, hogy lehessen jpeg-be menteni. a kepek egy meghatarozott konyvtarstrukturaba vannak rendezve, es csak szamkodjaik vannak, tehat nem tul szerencses kibogaraszni az eredeti helyet.) Eppen ezert a 10-es Corel mellett mind a mai napig fent van a 8-as PhotoPaint, meg szerencse, hogy jol megturik egymast.
[/quote]

Nahát, üdv néked Nagy Varázsló!
Sajnos a photopaint nem az én asztalom, de amint írtad lehet benne scriptelni. Sőt asszem a 10(9?)-nél már nem is (csak) corelscript-ben, hanem vb-ben is, tekintve hogy az egész program COM-ra épül. Szvsz ez mind az office kompatibilitásból fakad, tehát elképzelhető, hogyha valaki tud erre megoldást pl. word-ben v. excel-ben akkor az esetleg a Te problémádra is gyógyírt nyújthat.

Üdv: sh

#10 Guest_shaggy_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 03. 20:18

idézet:
Eredetileg SlaTer írta:
Arra, hogy másnál is ki szokott-e lépni programhibával elég sűrűn, vagy be szokott-e záródni minden üzenet nélkül.
Mert nekem ezt csinálja. De olyan kéne, aki egész nap használja.
[/quote]

Az 1.0 tényleg nem volt valami stabil. Egy próba erejéig kb. 4-5 órát használtam egy huzamban és néhányszor fagyott (pontosabban azt csinálta amit Te is írtál, hol csendben kilépett, hol dr. watson jött), de akkor feltételeztem hogy esetleg az NT (és az NT miatti font problémák) miatt. Azóta ugyebár lett az 1.5 de azt még fel sem raktam, viszont az NT-t már nem használom, DTP-re erősen felejtős... Kép
Szvsz meg kell várni a 2.0-t, talán addigra kiforrja magát. Kép (és az ára is jól felmegy Kép )
Egyébként elsőre megdöbbentett a lomhasága, a quark nagyságrendekkel fürgébb. Kíváncsi vagyok mikorra készíti el korrektül az Adobe az ígért unicode támogatást benne...

Üdv: sh

[Ezt a hozzászólást shaggy szerkesztette (2001. Szeptember 03.).]

#11 Guest_shaggy_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 03. 20:25

idézet:
Eredetileg ufonauta írta:
Hali
Használd egészséggel. Kép
------------
Hali UFO

[/quote]

Hálás köszönet. Kép

Üdv: sh

#12 Guest_zegab_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 03. 20:26

idézet:
Eredetileg shaggy írta:

Nahát, üdv néked Nagy Varázsló!
Sajnos a photopaint nem az én asztalom, de amint írtad lehet benne scriptelni. Sőt asszem a 10(9?)-nél már nem is (csak) corelscript-ben, hanem vb-ben is, tekintve hogy az egész program COM-ra épül.
[/quote]

valoban, de sajnos a programnyelv beepitese mellet az elerheto funkciok egyaltalan nem valtoztak. sajnos messze nem olyan jol programozhato a Corel, mint barmely Office-termek, tulajdonkeppen az egyszeru Scriptnyelvuket csak azert tettek elerhetove VBA alatt is, hogy az Office-n nevelkedett felhasznalok konnyebben megtanulhassak. (szvsz)

#13 Guest_Malacka_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 05. 20:26

Megnyugtató lenne, ha valóban ilyen kevesen lennénk a szakmában Kép
Vagy itt mindenki más mindent tud Kép

Malacka

#14 Guest_Speed_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 05. 20:51

Naja. Jo is lenne Kép Kozben inditottam a hwsw-n egy ui forumot, de csak kesobb szoltak - es en sem voltam eleg korultekinto -, hogy mar van 1 Kép

------------------
"Minek nekem tamagocsi, én Windowst használok..."

#15 Guest_RDaneel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 05. 22:11

Speed!

Válaszoltam a "másik" topicban.
De akkor folytassuk itt jó! Kép

Üdv,
Daneel

#16 Guest_RDaneel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 06. 13:24

idézet:
Eredetileg SlaTer írta:
Van valaki, aki intenzíven használja az InDesign-t? Ha igen, tegye fel a kezét! Kép[/quote]

Használj Quarkot! Kép

#17 Guest_SlaTer_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 06. 15:05

Soha. Kép (Na jó, az 5-öst majd kipróbálom, csak jelenjen már meg...)

#18 Guest_RDaneel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 06. 22:22

idézet:
Eredetileg SlaTer írta:
Soha. Kép [/quote]

Pedig amire való, attól nem kell jobb! Kép
Erre még a 3.32 is kitűnő...

Lásd PageMaker-er szemben, ... a Quark 1.0-ával lehetett egy egyszerű verlaufot készíteni, a PageMakerrel pedig évekig nem.
Na ennyit az Adobe hozzáállásáról.
SZVSZ ne készítsenek kiadványszerkesztőt, maradjanak csak a képszerkesztésnél.
Arról meg ne is essék szó, hogy egy Quarkhoz mennyivel gyengébb gép is elég, mint az InDesign-hoz! Kép

Üdv,
Daneel

#19 Guest_RDaneel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 06. 22:27

idézet:
Eredetileg shaggy írta:
... mikorra készíti el korrektül az Adobe az ígért unicode támogatást benne...

Üdv: sh
[/quote]

Nem lehetne ezt valahogy az oprendszerbe integrálni?... Kép
Ez az ami gáz DTP-ben PC-n...
Sajnos! Kép

Emiatt azért nem váltanék InDesign-re.
Shaggy, belegondál már, hogy adott egy 100 oldlalas prospektus... Kép Kép Kép ... és InDesign-al kellene elkészítened! Kép

Üdv,
Daneel

#20 Guest_shaggy_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 07. 00:29

idézet:
Eredetileg RDaneel írta:

...
Emiatt azért nem váltanék InDesign-re.
Shaggy, belegondál már, hogy adott egy 100 oldlalas prospektus... Kép ... és InDesign-al kellene elkészítened! Kép
[/quote]

Kép Hát mondjuk nem egyszerű...
De legalább megtanulnám használni, a megrendelő meg addig elmehetne szabira.

Ugyanakkor van egy ismerősöm aki wordben tördel könyvet. Na az sem egyszerű...
(pl. egyik fő problémája: ha megváltoztatja a nyomtatót - vagy csak akár a beállításait - a word szépen áttördeli az egész szöveget Kép rémálom)

Szvsz:
Quark - újság, prosi, könyv, szórólap, levél, bármi...
InDesign - pár oldalas igényes prosi, borító, plakát, tipográfia (ha már megy a unicode...)
Corel - névjegykártya Kép logo, primitívebb műszaki rajz - kizárólag mazochistáknak (empirikusan megtapasztalva)
Latex - szakdolgozat, szakkönyv (félreértés ne essék: én sosem használtam, de ha mégis használtam volna biztos jól döntöttem volna)
Word - szakmai önéletrajz fényképpel, szag- és sormintával Kép

Üdv: sh

(apropó nem tudsz valakit aki ilyen 100 oldalas prosit szeretne megrendelni? Kép )

Téma megosztása:


  • (18 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó