HWSW Informatikai Kerekasztal: Virtual PC - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Virtual PC

#1 Felhasználó inaktív   djviktorio 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 417
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 30. 10:30

Sziasztok! Lehet volt már ilyen téma, csak nem találom... Ha mégis akkor sorry... Szóval arról lenne szó, hogy a Microsoft Virtual PC 2oo7-est használom, mondjuk elég jó progi, bár nem vagyok vele teljesen megelégedve.... Tényleg olyan, mintha teljesen új gépem lenne, xp, vagy akár vista alatt is feltudom rakni és simán felrakhatok rá egy 98-at, és tudom használni régi programjaim...
Olyan kérdésem lenne, hogy van-e hasonló vagy esetleg jobb ilyen típusú program, mert ezalatt, bármit is futtatok, belassul a virtual pc-ben futó anyag... teszem azt akadozik az egér, a program is lassabb, esetleg játék is csak akadozva megy .. bár nem kell olyan vészes szaggatásra gondolni, de azért idegesítő..
Igazság szerint nem olyan "gyenge" hozzá a gépem, mert van azért 2 giga ram, normális vga kártya, elég hely, és egy dupla magos proci... 2 gépen is próbáltam, és mind a 2nél ugyanaz az akadás... :s
Ezért gondoltam, hogy valószínű, hogy a progival van bibi.. Vagy nagyon nagy a gépigénye?
Szóval abban szeretnék segítséget kérni, hogy van-e jobb, vagy esetleg valami hasonló progi, amire felnyomhatok egy új rendszert???
Válaszokat előre is köszi

#2 Felhasználó inaktív   dash 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 30. 13:41

Egyeb alternativak: VMWare (fizetos), Innotek Virtualbox, [[[esetleg Qemu (processzor-emulator)]]].
Most Ubuntu alatt vagyok, de mintha lehetne allitani VPC-ben a prioritast, es talan haromfele opcio van:
(i)virtualgephez rendeljen tobb eroforrast
(ii)ha aktiv, akkor tobb eroforrast kapjon
(iii)mindig tobb eroforrast kapjon
For every friend who joins Dropbox, we'll give you both 250 MB of bonus space (up to a limit of 3 GB)!

Nem a linuxot nehéz megtanulni, hanem a windows "hülyeségeit" elfelejteni.

Köpött a maci, fújt a bőrgyár.

#3 Felhasználó inaktív   djviktorio 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 417
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 30. 14:48

Köszi a gyors reagálást! ;)
Te melyiket ajánlanád??? Melyik lehet ezek közül a jobb?

#4 Felhasználó inaktív   lordrolee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.908
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 30. 15:06

Vmware server az ingyenes. Csak regelsz és kapod a kulcsot.
http://www.vmware.com/freedownload/login.p...roduct=server20
Kép

Xfire profil

LordRolee

#5 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 30. 19:47

Desktopra inkább pl a Sun xVM, ha ingyé (jó) virtualizáció kell... http://blog.nyitolap.hu/sun_xvm
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#6 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 30. 20:03

Szerintem nem a Virtual PC-vel van baj, hanem hogy tisztán szoftveresen futtatod. Kapcsold be a VPC-n belül a hardveres virtualizáció kezelést (ha tudja a procid), látványosan javít a teljesítményen. Enélkül a többi virtualizáló program sem lesz jobb. A Sun-féle VirtualBoxhoz pláne kell, az szoftveresen eléggé horror.

Idézet

Sziasztok! Lehet volt már ilyen téma, csak nem találom...

Kereső rögtön kettőt is kidobott. Kulcsszónak szimplán annyit írtam be: "virtual pc":
Topic 1 (Ez frissebb és több a hozzászólás benne)
Topic 2
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#7 Felhasználó inaktív   djviktorio 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 417
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 31. 10:44

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2009. jan. 30., péntek - 21:03

Szerintem nem a Virtual PC-vel van baj, hanem hogy tisztán szoftveresen futtatod. Kapcsold be a VPC-n belül a hardveres virtualizáció kezelést (ha tudja a procid), látványosan javít a teljesítményen. Enélkül a többi virtualizáló program sem lesz jobb. A Sun-féle VirtualBoxhoz pláne kell, az szoftveresen eléggé horror.

Kereső rögtön kettőt is kidobott. Kulcsszónak szimplán annyit írtam be: "virtual pc":
Topic 1 (Ez frissebb és több a hozzászólás benne)
Topic 2

Oks! Sorry! :( Bár még akkor nagyon nem voltam képben, hogy milyen progik léteznek erre....Köszönöm a válaszokat!
Még annyi lenne, hogy közben meglett a vmware, de ott is "lassúzik"... Remélhetőleg van erről valami a topicjában.. Ha nincs, akkor majd úgyis kérdezek! :D Köszi mindenkinek!

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó