HWSW Informatikai Kerekasztal: Online TV - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Online TV TV egyszerűen

#1 Felhasználó inaktív   tervin810726 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 62
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 01. 31. 10:35

Sziasztok, találtam nemrég egy ilyen leírást:

"Nem vészes
gmweb · 2007. Jan. 19. (P), 03.03
Mennyibe kerülne??? Úristen. Na erre mondok én valamit... :D:D Legrosszabb esetben kerül a 250e Ft-ba. De ki lehet hozni hardveresen 150eFt-ból, illetve otthon találtam egy kallódó gépet, meg egy kallódó TV Tuner kártyát, a kettőt egybedobtan, 1 ingyenes program a netről, és jön is a TV.

Tesztelve 20 gépet vinne el csak maga a gép, de a switchekben van olyan funkció, hogy a gép csak a switchnek küldi a cuccot, és az továbbítja.

Na szóval mi kell. Kell egy gép TV tuner karival. 50-ből ki tudod hozni. Felteszel rá egy XP-t (na igen, itt a buktató, mert az xp necces, de én azzal tesztelem), meg letöltöd innen az U-broadcast programot:

http://www.uticasoft.com/index.htm

A TV tunerrel beállítod a PAX TV csatornáját. Ezután kikapcsolod a TV tuner progit, és elindítod az U-Broadcastot. Ott tök egyértelműen be lehet mindent állítani. Ezután nyomsz egy Start broadcast gombot. ENNYI :D:D És megy is. Weboldalba meg integrálsz pl. egy Windows Media Playert az alábbi kóddal:

<object id="MediaPlayer1" width="400" height="300"
classid="CLSID:22D6F312-B0F6-11D0-94AB-0080C74C7E95"
codebase="http://activex.microsoft.com/activex/controls/mplayer/en/nsmp2inf.cab#Version=5,1,52,701"
standby="Loading Microsoft® Windows® Media Player components..."
type="application/x-oleobject" align="middle">
<param name="FileName" value="http://tvtuneresgepipcime:8080">
<param name="ShowStatusBar" value="True">
<param name="DefaultFrame" value="mainFrame">
<param name="autostart" value="false">
<embed type="application/x-mplayer2"
pluginspage = "http://www.microsoft.com/Windows/MediaPlayer/"
src="http://tvtuneresgepipcime:8080"
autostart="false"
align="middle"
width="400"
height="300"
defaultframe="rightFrame"
showstatusbar="true">
</embed>
</object>

Azt kész. Szóval aki ebből akar meggazdagodni, hogy ezt a fél órás munkát megcsinálja több 100 e Ft-ért, azt üdvözlöüm. Persze lehet professzionális megoldást is kitalálni, de ami működik, azt felesleges bonyolítani. Ennyi. De sávszélesség kell hozzá mondjuk. Szerintem az lesz a legköltségesebb dolog.

Na mit szólsz? Megpróbálod megcsinálni?"

Itt: http://weblabor.hu/forumok/temak/15329

Hát gondoltam kipróbálom, hátha ilyen egyszerűen is meg lehet csinálni.
Feldobtam gyors a gépre egy apache-ot, beillesztettem a kódot dreamweaverben, beállítottam a tv-t, elindítottam az u-broadcast-ot, és semmi...
Az oldal simán bejön, gyönyörűen megjelenik, a media player elkezdene betölteni, azt hirtelen megáll, nem jelenik meg semmi, sem hibaüzenet sem semmi, a play-re kattintva sem csinál semmit... :(  :(  :(
Dunsztom sincs, hogy mi lehet a hiba, mert nem értek hozzá.
Mindenesetre az a távlati célom ezzel az egésszel, hogy külföldön is tudjam nézni a magyar csatornákat. Elég sűrűn járok ki Bulgáriába dokihoz, és nem lehet sehol sem magyar adót befogni, hát gondoltam keresek egy olyan lehetőséget, hogy az otthoni csatornákat felstreamelem, a gépet szerverként működtetem, aztán itt meg lazán nézem a műsort. Persze egyedül nézném (tudom kicsit önző dolog), így nem kellene hű de nagy sávszélesség.
Aztán ha ez mind össze is jönne akkor is lenne még egy gondom: otthon digitv-m van, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az összes adó egy állomásra jön be, azaz csak távirányítóval tudtam eddig csatornát váltani. Ha ez nem lenne, akkor semmi gond sem lenne, Logmein-nel belépnék és szoftveresen váltanék, de így ez se menni. Nagyon jó lenne pár ötlet, hogy kivitelezhető a dolog. Nem kell csúcsminőség, csak legalább nézhető legyen!!
Légyszi segítsetek!!!! Előre is köszi!  :respect:

#2 Felhasználó inaktív   LTom 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 239
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 12. 19:14

Hi !
Csatlakoznék az előttem szólóhoz. A U-broadcast programot elég régóta használom. Tökéletesen működőképes megoldás.
Adsl-el 512kbit/s-s feltöltési sebességgel 320x240es felbontásban probléma nélkül tolta fel (nem kristálytiszta minőségben) a küldendő csatornát.
De azóta kábelnetre váltottam, aminek a sávszélessége feltöltésben többszöröse a korábban használt adsl-nek.
Így nézve a dolgot most jobban kellene működnie a broadcastnak... DE...
..mintha nem lenne azóta teljesen folyamatos az adatküldés. :(
Fogalmam sincs mi okozza az adatfolyam ingadozást, de már netlimiterrel is néztem, hogy néha mintha leesne a feltöltés különösebb indok nélkül, annak ellenére, hogy más (filecserélő, ftp, stb..) program használatánál ilyet nem tapasztaltam. Lehet csak beállítás kérdése az egész, nem tudom.
De a kérdésem a következő lenne. Létezik olyan broadcast program, ami kicsit felborítja a működés "realtime" voltát ? Tehát, ami előre létrehoz valamiféle vidót a tunerből vett jelből, majd azt tölti fel a "néző" számára ?! Lehet hülyén fogalmaztam, de mindenesetre úgyérzem, hogy a szolgáltatóm feltöltési sebességének bőven elegendőnek kellene lenni a tv nézéshez szükséges adatfolyamhoz és ha létezne a feljebb említetthez hasonló megoldás, akkor talán kiküszöbölhető lenne a szakadás.
Előre is köszönöm a válaszokat !!!

Szerkesztette: LTom 2009. 02. 12. 19:20 -kor


#3 Felhasználó inaktív   LTom 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 239
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 12. 20:18

Még annyival egészíteném ki, hogyha esetleg a külföldi adatforgalom nem annyira stabil (esetleg). Akkor nem létezik valami más módszer arra, hogy ne közvetlenül hozzám csatlakozzon a néző, hanem egy köztes szerver legyen, amit mindkettőnk gyorsabban ér el ?!
Hozzáteszem, hogy nem értek hozzá, csak kérdés...

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 02. 12. 20:29

Idézet: LTom - Dátum: 2009. febr. 12., csütörtök - 19:14

Létezik olyan broadcast program, ami kicsit felborítja a működés "realtime" voltát ? Tehát, ami előre létrehoz valamiféle vidót a tunerből vett jelből, majd azt tölti fel a "néző" számára ?!

Ezt hívják youtubenak :-D Vagy szerverre kirakottnak. Lásd utólag nézhető aktív, vagy egyebek, amiket real formátumban vagy flashben kiraknak az utókornak.
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 02. 12. 20:32

Idézet: LTom - Dátum: 2009. febr. 12., csütörtök - 20:18

nem létezik valami más módszer arra, hogy ne közvetlenül hozzám csatlakozzon a néző, hanem egy köztes szerver legyen, amit mindkettőnk gyorsabban ér el ?!

Datacenteres szervernél a külföld is stabil szokott lenni.

szoftverrel megoldható, vagy eseti jelleggel külföldi szervert kell bérelni, oda az enkódergép kitol 400 kilobitet, az meg széttúrja annyi felé, ahány felé kell. Fizetős streaming progikkal más érdekes is lehet, de gondolom ez megint nem pálya.

Nekem csak köztes szerverem van, az is "occsó". Kérdés mit akarunk.
Make love not Wor.

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 02. 12. 20:38

Most olvasom a kérdezőt is. Érdekes dolog, ha egyedül szeretné nézni, akkor winhez a média enkóder, az ingyenes.

De volt már nem kevés online TV-s dolog, othonra maradnék a slingboxnál, az távolról távirányítható, meg a többi.

Mikor a VB volt, akkor kórházban laptop volt, TV nem, oszt ismerősnek oda is, meg kintra USÁkiába is toltuk a meccseket streamszerverrel  :Đ
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   LTom 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 239
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 12. 23:35

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. febr. 12., csütörtök - 19:38

Most olvasom a kérdezőt is. Érdekes dolog, ha egyedül szeretné nézni, akkor winhez a média enkóder, az ingyenes.

De volt már nem kevés online TV-s dolog, othonra maradnék a slingboxnál, az távolról távirányítható, meg a többi.

Mikor a VB volt, akkor kórházban laptop volt, TV nem, oszt ismerősnek oda is, meg kintra USÁkiába is toltuk a meccseket streamszerverrel  :Đ

Ööö... na igazság szerint "USÁkiába" kellene tolnom.
A youtube meg nem egészen pálya :) Ezért sejtettem, hogy félreérthető amit írok.
Nem konkrét videót szeretnék feltenni, hanem adást sugározni. Legjobban a discman-ek rázkódásvédelmét tudnám felhozni példának :D Szóval ha nem bírja real-time, akkor miért nincs pl egy 2 perces késleltetés, de utána ne legyen benne egy félmp szakadás se ?!
Ez az amit el szeretnék érni. Mert úgy vettem észre, hogy hiába az iszonyat gyors feltöltés belföldön, ha oda már nem olyan tökéletes a p2p kapcsolat. Ezért is jegyeztem meg mellékesen, hogyha lenne pl egy harmadik "broadcast server", amit mindkét fél elég gyorsan ér el, akkor máris meg lenne oldva a szakadás probléma. Nevetségesnek tűnik, hogy míg adsl-el nem voltak ilyen jellegű problémáim, most vannak, pedig tényleg nagyságrendekkel nagyobb most a feltöltési sebességem.

#8 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 02. 12. 23:41

Idézet: LTom - Dátum: 2009. febr. 12., csütörtök - 23:35

Szóval ha nem bírja real-time, akkor miért nincs pl egy 2 perces késleltetés, de utána ne legyen benne egy félmp szakadás se ?!
Ez az amit el szeretnék érni.

Alapban így működik a technológia, hogy késleltet, az meg konfigható.

Nézd meg mikor elindítasz valamit, akkor bufferel, oszt mondjuk webes slágerrádió is később szól. 2 percet nagyon nincs értelme beállogatni, mert ha adsz 300-400 kilobittel, akkor ha kicsit is dugul, vagy alámegy, előfordul, hogy több megával "be tudja hozni" 1 sec alatt a kiesett 3-at.

Amúgy egyik júzerem meg éppen azon anyázik, hogy 1 sec késleltetést sem akar, aztán én nem szoptam vele, mert pont a késleltetés az értelme, de többiek sem tudták megoldani.
Make love not Wor.

#9 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 02. 12. 23:42

Idézet: LTom - Dátum: 2009. febr. 12., csütörtök - 23:35

ha lenne pl egy harmadik "broadcast server", amit mindkét fél elég gyorsan ér el, akkor máris meg lenne oldva a szakadás probléma.

Van ilyen vas, természetesen pénzért, többféle kivitelben is.
Make love not Wor.

#10 Felhasználó inaktív   LTom 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 239
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 12. 23:53

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. febr. 12., csütörtök - 22:41

Alapban így működik a technológia, hogy késleltet, az meg konfigható.

Nézd meg mikor elindítasz valamit, akkor bufferel, oszt mondjuk webes slágerrádió is később szól. 2 percet nagyon nincs értelme beállogatni, mert ha adsz 300-400 kilobittel, akkor ha kicsit is dugul, vagy alámegy, előfordul, hogy több megával "be tudja hozni" 1 sec alatt a kiesett 3-at.

Amúgy egyik júzerem meg éppen azon anyázik, hogy 1 sec késleltetést sem akar, aztán én nem szoptam vele, mert pont a késleltetés az értelme, de többiek sem tudták megoldani.

Na ez az amit pl a U-broadcastben nem igazán találtam meg.
Nem tudom, hogy a konkrét programot ismered e (én sem mondhatnám, hogy profi vagyok benne), de nekem alapból furcsa volt, hogy létezik egy WM Profile menüpont, aminek az almenüjében több elem közül választhatok (pl.: Video telefonos modemekhez, Video szélessávú NTSC-kapcsolatokhoz...stb). Mindegyik mellé fel van tűntetve egy sebesség érték.
Ahogy írtam is, annyira nagyon nem értek hozzá, de míg adsl-nél 512kbit/s feltöltéssel és "Video szélessávú NTSC-kapcsolatokhoz (256 kbps)" beállítással 320x240-ben szakadásmentes volt a dolog, most 20Mbit/s-es feltöltéssel bárhogy állítom be, szinte mindig van 1-1 mp, amikor mintha leesne a feltöltés... mindeközben kizártnak tartom, hogy azt a sebességet ne tudná hozni, amit eddig az adsl.
Ha ezt csinálná filecserélő programoknál vagy ftp feltöltésnél, akkor érteném, így nem igazán tudom mi lehet az oka.
Azt meg pláne nem, hogy hol lehetne ilyen késleltetést még beállítani :) Esetleg megkérdezhetném, hogy Te milyen broadcast programot ajánlanál ilyen célra ?

Szerkesztette: LTom 2009. 02. 13. 00:00 -kor


#11 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 02. 13. 00:01

Idézet: LTom - Dátum: 2009. febr. 12., csütörtök - 23:53

Na ez az amit pl a U-broadcastben nem igazán találtam meg.

Szerintem próbáld ki a windows média enkódert.

Magyar, egyszerű, van varázslója is, meg advaced menüpont. Cserébe azért egyszerű. Késleltetés meg csuda dolog, ingadozó FTPnél nem veszed észre, videókapcsolatnál nem a sebesség fontos, elég ha stabil, meg alacsony a ping. ADSL-en lehet ezek a paraméterek jobbak voltak. Vidéken UPCről rendesen közvetítettünk online, az régebben naponta szakadt, meg friss volt a hálózat, satöbbi, alattunk frissítettek modemet, meg ilyenek. Aztán tavaly már fullos szolgáltatást kaptunk, pontos értéket tudja a fene, de 230 óra feletti mennyiséget nyomott ki élő helyszínről, az már tetszett.
Make love not Wor.

#12 Felhasználó inaktív   LTom 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 239
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 13. 00:12

Köszönöm a segítséget. Bármiféle program vagy megoldás érdekel.
Annak idején, amikor először találkoztam ezzel a problémával, akkor még nem sok lehetőség közül választhattam. Akkor megtaláltam ezt a programot és a célra megfelelő volt (1 kliensgépre tv adást tunerről "továbbítani"), ha nemis olyan jó minőségben, de legalább folyamatosan :)
Más téren a szolgáltatóval / szolgáltatással elégedett vagyok, ez az egy dolog, amit még valahogy meg szeretnék oldani.
Lesz mit tesztelgetni ;)

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó