HWSW Informatikai Kerekasztal: DVD lejátszási hiba - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

DVD lejátszási hiba

#1 Felhasználó inaktív   Sullyavan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 14. 09:20

Hali!
A következő lenne a problémám:
A Windows XP Prof. alatt meghülyültek a lejátszó programok. Nem hajlandók DVD-t lejátszani se lemezről, se virtuális meghajtóból.
A WinDVD4-et használom (tudom, tudom, régi, elavult, de én szeretem), valamint fent volt a KMPlayer és a MedaPlayer11.

Egyszercsak a WinDVD a következő hibával állt le:
AppName: windvd.exe     AppVer: 4.0.5.20     ModName: gpiproxy.dll
ModVer: 4.0.5.20     Offset: 000e31c6

A MediPlayer a következőt dobta:
AppName: wmplayer.exe     AppVer: 11.0.5721.5145     ModName: ivivideo.ax
ModVer: 4.0.5.20     Offset: 000e1b86

A KMPlayer pedig egyszerűen kiírta, hogy a program hibás műveletet hajtott végre és többet el sem indul.

Próbáltam újratelepíteni a programokat, de a KMPlayer már a telepítésnél eldobja magát a program hibás műveletett hajtott végre üzenettel.
Más lejátszó programok pedig nem találnak DVD lejátszásához szükségek kodeket, vagy nem tudják telepíteni azt.

Mivel elég régi volt az XP-m, úgygondoltam itt az ideje újrarekni, de a friss rendszerre (formázás után) sem tudom telepíteni a KMPlayert és DVD lejátszásakor a fenti hibákat dobja minden program...

Valakine valami ötlet, hogy mi lehet a gond, vagy mit lehet ezzel kezdeni???

Szerkesztette: Sullyavan 2009. 02. 14. 09:22 -kor


#2 Felhasználó inaktív   Sullyavan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 02. 16. 21:20

Mivel szerkeszteni már nem tudok...

A fenti probléma továbbra is áll...

Az oprendszer Windows XP SP2, felfrissítve SP3-ra...

A vas: ABIT AN8 Ultra alaplap, AMD Athlon64 3200+ proci, 4x512 RAM, NVIDIA GeForce 7600 GT videókártya, alaplapi integrált hangkártya, LG GH22NP20 DVD meghajtó, Seagate 160GB wincsi...

Pár további infó:
- A KMPlayer korábbi verziói is elszállnak, már a telepítés közben...
- A DVD lejáccók nem működnek, többségük kodek híbát jelez (több ingyeneset is kipróbáltam)...
- Ha az ffdshow-ban engedélyezem, hogy a DVD lejátszáshoz használja az mpeg2-es kodekját, akkor a MediaPlayer le tudja jáccani a DVD-ket, de ez így még nem az igazi...
- Az oprendszert 3x raktam újra, próbálkoztam különböző telepítési sorrendekkel (csak SP2-vel is), de eddig semmi változás... ÷(

Valakinek valami használható ötlet???????????????

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó