HWSW Informatikai Kerekasztal: nyomdához progit keresek - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

nyomdához progit keresek lapok számolása

#1 Felhasználó inaktív   lacilling 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 17. 10:26

Sziasztok.
olyan progit keresek ami számolná a ténylegesen kinyomtatott (ha elindítok 10 oldalt nyomtatni és a 3diknál leálítom akkor csak a 3 oldalt számolja) A4-es lapok számát és ami nullázható tintapatron cserénél.
Epson dx 4400-as nyomdám van

#2 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 17. 19:57

Az említett nyomtatót nem ismerem, de a legtöbb nyomtató hardverből (pontosabban firmware-ből) valahogyan ki tudja köhögni, hogy hol áll a nem nullázható lapszámlálója. Az olcsóbbaknál egy megfelelő gomblenyomásra kinyomtatja, a drágábbábbaknál pedig ez a kijelzőjükön, ill. a webadminjukban is látható. Én minden festékcserénél le szoktam kérdezni az aktuális számlálóállást, amit Excelben vezetek, így látom az utolsó festékcsere óta kinyomtatott oldalak számát, azaz hogy mennyit nyomott ki egy patronnal/tonerrel a nyomtató. Ezen felül fel szoktam írni a festék beszerzési árát is, így költség/lapot is tudok számolni. Gondolom neked is hasonló céllal kell.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#3 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 17. 20:12

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2009. febr. 17., kedd - 19:57

a legtöbb nyomtató hardverből (pontosabban firmware-ből) valahogyan ki tudja köhögni

Ha régi a nyomtató és nincs kijelzője se, akkor honnan tudom meg, hogy ezt tudja-e?
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#4 Felhasználó inaktív   lacilling 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 17. 20:19

ez 1 olcsób multi, nincs rajta kijelző és a papírjaiban sincs semmi írva arról hogy kilehet nyomtatni az állást
2 gép használja a nyomdát és így nehéz figyelni ki menyit nyomtat de ha számolva lenne minda2 gépen akkor csak össze kellene adnom
az se lenne gond ha nemlehetne kinullázni, legfeljebb cserénél leírnám az állást

#5 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 22:01

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2009. febr. 17., kedd - 20:12

Ha régi a nyomtató és nincs kijelzője se, akkor honnan tudom meg, hogy ezt tudja-e?

A régi (meg mai) kijelző nélküli HP-knél pl. jellemzően a gépen levő egy vagy két gombot kell egyszerre hosszan lenyomni kb. 5 mp-ig, amíg el nem kezdenek villogni rajta a LED-ek. Ekkor a nyomtató kinyomtatja a kért információt. Ha az ember tovább tartja nyomva (kb. 10 mp), akkor meg mindenféle önszerviz dolgok jönnek be rajta. Ezt csináltam már HP 1010, 1022, 1160, és 2200-zal is. Bár a 1022 esetén csak egy gombot kellett nyomva tartani a kettőből. Egyébként egy szervizes mutatta meg nekem, hogy ilyen feature-ök vannak, de bizonyára neten is fel lehet ezt lelni.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#6 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 19. 22:15

HP 2014-ben azt a kellekinfo oldalt (toner mikor kerult bele, hany oldalt nyomtattak vele eddig), ami a 2015-ben 5 masodperc zoldgombra elojon azt tudja valaki? Vagy a hp toolboxbol van ra gomb, csak en nem tudok rola, mert sose rakom fel azt a vackot? :D
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó