HWSW Informatikai Kerekasztal: Halozati gond Vista SP1 es SuSE 11.1 alatt - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Halozati gond Vista SP1 es SuSE 11.1 alatt

#1 Felhasználó inaktív   bepe_79 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 17. 15:25

Sziasztok! Olyan problemaval allok szemben, amivel meg eletemben nem talalkoztam, pedig egy jopar evet dolgoztam mar az IT sector/ban es egy jopar eve foglalkozom szamitogepekkel.  :rolleyes: Tomondatokban: leszedtem a PCLinuxOS nevu csodat, hogy kiprobaljam, annak is a legujabb verziojat, a PCLinux OS 2009 Beta 3 N1PTT-TR6-ot (ez alol irom most ezt a post-ot). Csak es kizarolag live uzemmodban inditottam ezt a linuxot, ami nem nyul a winchesteren levo adatokhoz, teljesen on-the-fly modban fut (bar telepitheto is HDD-re). Amiota kiprobaltam ezt a distro-t, reboot utan mar nem mukodik az internetkapcsolatom (kabelnet) Windows Vista SP1 (origi, legalis) alatt, es az ext3 partiziomon levo openSuSE 11.1 linux alatt sem..  :confused:  :rolleyes: Sem reboot nem segit, sem a halokartya (Gigabyte Ethernet) leiltasa, ujra engedelyezese, sem a kabelmodem (Motorola (Vidanet)) ki-behuzigalasa, se semmi. Az UTP kabelt is huzogattam ki-be, semmi. Viszont ha ujrabootolom a PCLinuxOS-t, akkor ismet van netem, raadasul kapasbol, mindenfele allitgatas nelkul. A Vista SP1 meg azt mondja, hogy unidentified network, es egyetlen oldal sem jon be. Mi a teendo? Mit tudok csinalni? Most mindjart probalom ugyanezt megirni a PCLinuxOS hivatalos forumaba, csak meg kell fogalmaznom, ugyanis amerikai a disztribucio, es angolul kell irnom. Valami otlet?

#2 Felhasználó inaktív   bepe_79 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 17. 15:40

Na, meg is irtam a post-ot a hivatalos forumon: http://www.pclinuxos...p?topic=54068.0 , de varnek attol meg tippeket, mert ki tudja, hogy mikor reagalnak, es nem csak azt reagaljak-e majd, hogy ez csak egy test release..

#3 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 17. 16:02

Egyszer láttam hasonlót egy dualbootos (XP/Vista) gépen, ahol az XP alatt frissített hálókártya driver (valami Attansic gigabit csodához) úgy megnyekkentette a kátyát, hogy valamiért azután csak XP alatt működött, ha Vista alatt akarta hszanálni az ember, akkor teljesen áramtalanítani kellett a masinát 2-3 percre és utána működött Vista alatt is, addig amíg nem bootoltak XP-vel... :)
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#4 Felhasználó inaktív   bepe_79 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 17. 16:15

Idézet: Szabcsi - Dátum: 2009. febr. 17., kedd - 16:02

Egyszer láttam hasonlót egy dualbootos (XP/Vista) gépen, ahol az XP alatt frissített hálókártya driver (valami Attansic gigabit csodához) úgy megnyekkentette a kátyát, hogy valamiért azután csak XP alatt működött, ha Vista alatt akarta hszanálni az ember, akkor teljesen áramtalanítani kellett a masinát 2-3 percre és utána működött Vista alatt is, addig amíg nem bootoltak XP-vel... :)

Csak hogy ez nem holmi XP meg win-es driver, hanem egy 2.6.26.8-as linux kernellel mukodod linux op. rendszer, ami alatt nem varnek hasonlo dolgokat  :( A hup-on es a hivatalos forumon az admin azt javasoltak, hogy par percre aramtalanitsam a laptopot, ugyhogy ezt most megteszem..

#5 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 17. 16:25

Idézet: bepe_79 - Dátum: 2009. febr. 17., kedd - 16:15

Csak hogy ez nem holmi XP meg win-es driver, hanem egy 2.6.26.8-as linux kernellel mukodod linux op. rendszer, ami alatt nem varnek hasonlo dolgokat  :( A hup-on es a hivatalos forumon az admin azt javasoltak, hogy par percre aramtalanitsam a laptopot, ugyhogy ezt most megteszem..

Azt hiszem itt a driver szállítóját kellene szapulni, nem az oprendszert/kernelt, már ha tényleg ő lesz a ludas...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#6 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 17. 16:44

Én azért megnézném annak kártyának a mac címét először linux, majd Vista alatt is...
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#7 Felhasználó inaktív   bepe_79 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 17. 19:36

Sziasztok! Nem voltam jó sokáig most, ezalatt a következők történtek: eszembe jutott, hogy ez a Motorola kábelmodem csatlakoztatható USB felületen is, megkerestem itt a lakásomban a dobozát, és valóban benne volt az USB kábele is. Rádugtam a gépre (modem driver feltelepítése után), semmi. Vártam, rebootoltam, semmi. Ezután bementem itt a tv és a netszolgáltatóm területi kirendeltségére. Hála az égnek ma este 6-ig volt nyitva a Vidanet irodája itt a 18. kerületben. Mondtam, hogy mi a problémám, erre mondják, hogy kb. 4 óra, amíg átfrissül a cím, hogyha UTP felület után USB-re dugom át. Hazajöttem, rá USB-re (modem driver feltelepítése után). Ez volt negyed 7 körül, és most este fél 8-kor már megy is a net, most Vista alól írok. Tudom, hogy ezzel nem megoldottam a problémát (mondjuk részben igen), hanem csak áthidaltam, hogy működjön a net, de egyelőre ennyi. Azért nagyon kíváncsi lennék, hogy mi történt. A hup-on is nyitottam egy topikot ( https://hup.hu/node/67357 ), és ott a következő linket kaptam: http://episteme.arstechnica.com/eve/forums...31#202000364931

Namost nekem pont ez a Netlink Gigabit vagy mi a nyavaja hálókártya van a laptopomban (működni működik, mert PCLinuxOS alatt továbbra is ment vele a net), de lehet, hogy átírta a Linux csak úgy kérdés nélkül az EEPROM-ját, firmware-ét  :eek:  :mad:  :reklamacio: Azóta már BIOS-t is frissítettem a laptopomon, de akkor ezen a gondon az sem segített. Na most hogyan tovább?

Ha ez egy általános gond, hogy az új 2.6.26.x és 2.6.27.x-es kernelek tönkreteszik a számítógép hardware-eit (hogyha ez történik), akkor az nagyon-nagyon nem lesz jó.  :( Így merjek ezek után mindenféle disztrókat csak úgy kipróbálni..

#8 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 17. 19:42

Idézet: VKP - Dátum: 2009. febr. 17., kedd - 16:44

Én azért megnézném annak kártyának a mac címét először linux, majd Vista alatt is...

Én is errefelé néznék körbe. Esetleg ha minden rendben látszik, akkor egy a modem és gép közé beiktatott köztes wiresharkos számítógéppel érdemes megnézni, hogy mi is a különbség az egyes op. rendszerek által generált hálózati forgalom között.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#9 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 17. 19:43

Idézet: bepe_79 - Dátum: 2009. febr. 17., kedd - 19:36

Így merjek ezek után mindenféle disztrókat csak úgy kipróbálni..

Virtualizáció rulez. :cool:
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#10 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 17. 20:36

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2009. febr. 17., kedd - 19:43

Virtualizáció rulez. :cool:

Ja, ott nem nagy gond ha az emulált e1000 adaptert kinyírja valami... :)
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#11 Felhasználó inaktív   bepe_79 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 17. 21:52

Idézet: Szabcsi - Dátum: 2009. febr. 17., kedd - 20:36

Ja, ott nem nagy gond ha az emulált e1000 adaptert kinyírja valami... :)

Szerintem nálam nem nyíródott ki a hálókártya. Ezt 2 dolog is alátámasztja:

1., a PCLinuxOS-t bootolva ment rendesen a net rajta

2., valószínűleg ez a címváltozás és kábelmodem frissülési idő volt a lúdas

#12 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 17. 23:11

Idézet: bepe_79 - Dátum: 2009. febr. 17., kedd - 21:52

Szerintem nálam nem nyíródott ki a hálókártya. Ezt 2 dolog is alátámasztja:

1., a PCLinuxOS-t bootolva ment rendesen a net rajta

2., valószínűleg ez a címváltozás és kábelmodem frissülési idő volt a lúdas

Mivel nagy valószínűséggel Broadcom 5787M van a gépedben (Acer 5920G), nem is érint a fenti (igen kellemetlen) bug...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#13 Felhasználó inaktív   bepe_79 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 08:13

Megoldódott a probléma. Visszadugtam estére az UTP kábelt a hálókártyára, és akkor egyből még nem volt net, viszont most, mikor felébredtem, a gép már mutatta hogy van, és megy is szépen most a Vista alatt is a net a hálókártyáról. Akkor csak a frssülési idő volt a gond, meg ezek szerint más címet oszt ki a PCLinuxOS a hálókártyának, és ez okozta a galibát.

#14 Felhasználó inaktív   bepe_79 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 16:22

Más részről, viszont azt hiszem, hogy akkor én megtaláltam ma azt a linux disztribúciót, amit kerestem, és ez a PCLinuxOS lesz! Rengeteg érv szól mellette, ezek közül csak egy pár:

1., működik LiveCD-ként, tehát telepítés nélkül is, és akár úgy is, ha nincs winchester egy gépben!
2., HDD-re (winchesterre) feltelepíthető, ha megtetszik
3., a kipróbált live disztrók közül ez volt az egyetlen, ami létrehozta kapásból a kábelnetem esetében a net-kapcsolatot (mégha ezek után nem is tudom, hogy hogyan csinálta)
4., a boot menüben rengeteg opció állítható, ezek közül az egyik a VESA módban indulás, tehát akármelyik ősrégi ezer éves gépen is elindul
5., a boot menüben szinén van Copy2Ram opció is, ami csinál a memóriából egy RAM-Disk-et, és oda másolja magát a linux, így lemezműveletek nélkül piszokgyorsan fut
6., folyamatos fejlesztés és jó support (forgalmas és pörgő fórum)

Engem meggyőzött, tehát ez lesz az a live disztrót, amit mindig magamnál fogok hordani.  :up:

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó