HWSW Informatikai Kerekasztal: Nagy hálózati rendszer kiépítése - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Nagy hálózati rendszer kiépítése Mire van szükség, hogyan érdemes.

#1 Felhasználó inaktív   Fejedelem 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 02. 18. 15:21

Üdv!

Olyan helyzetbe kerültem, hogy alkalmazott lettem egy cégnél.
A cégben káosz van 1000L.

Ami van:

kb 10 külön álló helyiség.
Helységenként 6-30 géppel.
Win XP és Win2000-el.
A gépek PII-PIV-ig, 256MB-4Gb RAMig. A vinyók kb 40GB-1TB-ig.
Server most linux (ezt mindenképpen! cserélni akarom Win szerverre).
Szünetmentes nincs, túlfeszvédő nincs.
Routerek: DLINK (rakat), Cisco (1-2db), és sok Switch (4es,16os,32es)..stb.
1 Rack szekrénybe megy bele minden(routerenként 1 kábel).
2db internet.
1ik az irodáé, a másik szabadon hozzáférhető.
A routerek minden korlátozás nélkül használják a netet, akárcsak a gépek.
Admin módban mennek:P
Jah és nincs SEMMILYEN biztonsági mentés.

Ennyit a rémálomról.
Ebből szeretnék egy f@sza rendszert összehozni.

Kérdésem:

Milyen MS szervert érdemes feltenni?
Milyen külső és belső tűzfalakat és vírusirtót?
A hálózatkezelést hogyan valósítsam meg? Pl Novell, vagy egyéb költséghatékony megoldás?
A gépek sokfélesége miatt, hogyan oldható meg, hogy ghostolni lehessen gyorsan (hálózatról és DVD-ről egyaránt)?
Mivel célszerű megoldani a felhasználók tárhelyét a szerveren, amit a userek a saját gépükön elérhetnek (gondolom tartományt kéne létrehozni és a szerveren létrehozni mindenkinek egy megosztott fiókot, amit a tartományban lévő usernek osztunk ki)?
Későbbiekben WiFit is kéne alkotni. A lefedendő terület eléggé nagy, így kb 20 wifipont kell legalább. Van sok, 40cmes fal, belmagasság 2,6m-3,6m.
Sok ezer nmről beszélünk. Elvileg bekábelezzük és megfelelő helyeken kihelyezzük az APket.
Erre mit használnátok? Melyik AP-t? Vagy valami disznó erős antennát? Abból párat az épületen kívül elhelyezve? Hogy hatékony?

Van 1-1 terem, ahol a termen belül nagyon fontos, hogy GB nagyságú fájlokat gyorsan lehessen egyik gépről a másikra mozgatni.
Erre mind1 milyen 1000Mbes switch van betéve, vagy router?
Vagy van, ami jobb?

Néhány user gépet úgy kellene beállítani, h minden újraindulásnál, egy rögzített állás jöjjön be, függetlenül attól, hogy előző indításnál mit csináltak a gépen.
Mint egy internetkávézóban.

Azthiszem ennyi!?
Egyéb szükséges dolog/ajánlás?

Tudom, h erre embert kéne felvenni, de ez van.
Sajnos a válság miatt ezt a munkát kell csinálnom, h megéljek.
Lécci segítsetek, h ne csesszem el.
1-1 részletes leírást méginkább megköszönnék. Pl: hogyan állítsuk be a tűzfalat, vagy hogyan készítsük el az accokat a szerveren.

Valamicskét értek a gépekhez, kisebb hálózatokat kezelgetek.
Szal egy MS telepítés és alap beállítások nem probléma.
FTP szerver telepítés, apache MS alá..stb belefér a tudásomba. Még egy SQL szerver telepítést is megoldok. De ez nagy falat és nem akarom elcseszni! :(

A gépek újrakábelezését, a rack szekrényben való huszárvágásokat megcsinálom.
Csak a veleje, amin elvérezhetek :smoker:

Köszönök minden kézzelfogható segítséget!
- Melyik a villamos energiával legjobban ellátott ország?
- ???
- Magyarország. Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetõk érintése pedig halálos.
---------------------------------------------
- Mennyi a pálinka és az aszpirin összege?
- 11, ugyanis a pálinka üt az aszpirin meg hat és ugye üt meg hat az tizenegy.

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 02. 18. 15:27

Ha már ilyet kérdezel, hogy milyen szervert, meg egyebet használj, akkor régen rossz. Olyat, amit ismersz, hosszabb távon tudsz supportálni.

Bár ahogy az ilyen cégeket ismerem, most benyomsz egy pár milliós költséget, aztán úgysem engedik megcsinálni, mert drága, Neked meg a működést fenn kell tartani, menni fog a szartologatás örökké.

Először ismerkedj meg a mostanival, mert csuklóból amit át akarsz variálni, az nagyon nagy falat.
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   Fejedelem 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 15:47

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. febr. 18., szerda - 14:27

Ha már ilyet kérdezel, hogy milyen szervert, meg egyebet használj, akkor régen rossz. Olyat, amit ismersz, hosszabb távon tudsz supportálni.

Bár ahogy az ilyen cégeket ismerem, most benyomsz egy pár milliós költséget, aztán úgysem engedik megcsinálni, mert drága, Neked meg a működést fenn kell tartani, menni fog a szartologatás örökké.

Először ismerkedj meg a mostanival, mert csuklóból amit át akarsz variálni, az nagyon nagy falat.

Elméletileg MS szervert tud a cég szerezni...valami iskolai okossággal át tudja csúsztatni...
Linux irtó távol áll tőlem.
kb mountolás megy help alapján :Đ

Szerkesztette: Fejedelem 2009. 02. 18. 15:48 -kor

- Melyik a villamos energiával legjobban ellátott ország?
- ???
- Magyarország. Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetõk érintése pedig halálos.
---------------------------------------------
- Mennyi a pálinka és az aszpirin összege?
- 11, ugyanis a pálinka üt az aszpirin meg hat és ugye üt meg hat az tizenegy.

#4 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 17:30

Ez a cég most iskola vagy kollégium?
Túl sokat kérdezel egyszerre.  És úgy veszem ki, nem kened-vágod a témát.

Ne akarj nagy reformokat :) Működtesd ami van; foglalkozz az éppen felmerülő hibákkal.  Azt ha már kezded átlátni a dolgokat, részenként lehet újracsinálni.


MS szerver - amihez értesz. 2003 v. 2008, más nem nagyon van. 
Tűzfalnak linuxos  IPCOOP,  p3 pc több kártyával, az elég jó, jól konfigolható.
Vírusírtót amit megvesznek; ingyeneseket (amik céges használatra egyébként sem ingyenesek) felejtsd el.
Novell hogyan jön ide?  Sokba kerül, érteni kell hozzá.
Ghostolás - ha már nagy megy a dolog, akkor lehet olyan image-et csinálni, amiben nincsenek fent chipset/hdd vezérlő driverek; így általában átrakható másik gépre.
Felhasználók tárhelye...  - értelmetlen kérdés,  win2003 szerver tud minden ilyesmit - de ahhoz rendesen működő hálózat kell.
Wifit felejtsd el.  Csak szívás lesz vele. 
Olcsó gbites switchek felejtősek, azok csak arra vannak, hogy az 1000es led világítson.  Rendes hálóhoz rendes switch kell;  sokba fog kerülni.

netkávézós gépre  cél szoftvert vagy hardver tenni, az megoldja ezt; 10-20eFt /gép


Konkrétan kérdezel, arra tudok/tudunk válaszolni;  így általánosságban azt mondom, ne is kezdj hozzá  :cool:
Egy MS szerverhez 2-3 db  5-600 oldalas könyv van, ami ajnálott. 8-10eFt/db

Gépek újrakábelezése -  na ez miért is lenne jó?

#5 Felhasználó inaktív   Fejedelem 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 18:50

Idézet: pgyafi - Dátum: 2009. febr. 18., szerda - 16:30

Ez a cég most iskola vagy kollégium?
Túl sokat kérdezel egyszerre.  És úgy veszem ki, nem kened-vágod a témát.

Ne akarj nagy reformokat :)   Működtesd ami van; foglalkozz az éppen felmerülő hibákkal.  Azt ha már kezded átlátni a dolgokat, részenként lehet újracsinálni.


MS szerver - amihez értesz.   2003 v. 2008, más nem nagyon van. 
Tűzfalnak linuxos  IPCOOP,  p3 pc több kártyával, az elég jó, jól konfigolható.
Vírusírtót amit megvesznek; ingyeneseket (amik céges használatra egyébként sem ingyenesek) felejtsd el.
Novell hogyan jön ide?  Sokba kerül, érteni kell hozzá.
Ghostolás -   ha már nagy megy a dolog, akkor lehet olyan image-et csinálni, amiben nincsenek fent chipset/hdd vezérlő driverek; így általában átrakható másik gépre.
Felhasználók tárhelye...  - értelmetlen kérdés,  win2003 szerver tud minden ilyesmit - de ahhoz rendesen működő hálózat kell.
Wifit felejtsd el.  Csak szívás lesz vele. 
Olcsó gbites switchek felejtősek, azok csak arra vannak, hogy az 1000es led világítson.  Rendes hálóhoz rendes switch kell;  sokba fog kerülni.

netkávézós gépre  cél szoftvert vagy hardver tenni, az megoldja ezt; 10-20eFt /gép


Konkrétan kérdezel, arra tudok/tudunk válaszolni;  így általánosságban azt mondom, ne is kezdj hozzá  :cool:
Egy MS szerverhez 2-3 db  5-600 oldalas könyv van, ami ajnálott. 8-10eFt/db

Gépek újrakábelezése -  na ez miért is lenne jó?

Köszi a válaszokat.
Lássuk:)

Muszáj linuxot lecserélni, mert ahhoz semmit nem értek.
Win Serveren meg elöbb-utóbb megtalálom ami kell. Utoljára még 2000-t használtam, de semmi extrát nem konfigoltam.

2008 szerver lesz talán a nyerő, már írtam a gazdaságisnak, h megoldható-e, még várom a visszajelzést.
Most töltöm a 2008-at, feldobom a gépemre és megnézem, h boldogulok vele...

Ez cég.

Este jövök még:)
- Melyik a villamos energiával legjobban ellátott ország?
- ???
- Magyarország. Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetõk érintése pedig halálos.
---------------------------------------------
- Mennyi a pálinka és az aszpirin összege?
- 11, ugyanis a pálinka üt az aszpirin meg hat és ugye üt meg hat az tizenegy.

#6 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 19:37

Üdv!

Milyen munkakörben alkalmaznak, ha nem titok?
Van olyan képesítésed/ismereted, amire egy döntéshozó bizton támaszkodhat az üzemeltetéssel kapcsolatos beruházások terén?
Az eddigieket olvasva és is pgyafi kolléga véleményét osztom, azaz elsősorban tanulj és ismerd meg a jelenlegi rendszert annyira hogy a napi üzemeltetés és hibaelhárítás ne okozzon gondot.
Ha ez flottul megy, és a bevezetni óhajtott rendszert már töviről hegyire ismered (nem most töltöd le a trialt), van konkrét projekt az átállásra/üzemeltetésre akkor lehet óvatosan a gazdaságis ajtaján kopogtatni... :)
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#7 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 20:30

Hát, ha télleg ennyire gőzöd sincs, akkor szarban vagy :D
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#8 Felhasználó inaktív   Fejedelem 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 22:23

Idézet: JonesC - Dátum: 2009. febr. 18., szerda - 19:30

Hát, ha télleg ennyire gőzöd sincs, akkor szarban vagy :D

Köszönöm a tippeket, de ez nem segít.
Tény helyzetben vagyok.
Amit kell, azt megvesznek hozzá.
Muszáj váltani, mert mint említettem, a linux fényévekre van tőlem.
Winbe biztos előbb-utóbb megtalálom, amit kell és megoldom, de nincs rá idő.
Kibasznak, mint macskát szarni és akkor húzzák a kecót is fejem fölül.
Ezért írtam és mellékeltem a szitut.
Nincs mese, meg mellé beszélés, csinálni kell.
Ha itt nem kapok használható segítséget, akkor lépek tovább.
De bízok benne, hogy eligazítotok eme nehéz időben.
Ha nem, akkor így jártam és turkálok tovább google-ben.
Kb 2 hetem van leadni az igénylistát.
A helyszínt kb 1 hét alatt felmérem (raktárnyilvántartás, kb 60 gép konfigjának ellenőrzése, szoftverek, netelőfizetés..stb, amikor ilyenkor kell.)
A leadás után, 1 héten belül megkapok mindent.
Ezek után hajrá lesz.
- Melyik a villamos energiával legjobban ellátott ország?
- ???
- Magyarország. Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetõk érintése pedig halálos.
---------------------------------------------
- Mennyi a pálinka és az aszpirin összege?
- 11, ugyanis a pálinka üt az aszpirin meg hat és ugye üt meg hat az tizenegy.

#9 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 02. 18. 23:20

Idézet: Fejedelem - Dátum: 2009. febr. 18., szerda - 22:23

A leadás után, 1 héten belül megkapok mindent.

Érdekes lesz, főleg ha olyan cucc kell, amit nem bírnak 1 héten belül szállítani  :cool:

A probléma meg úgy komplex, hogy ismerni kellene rendesen a cuccost, meg valóban a lehetőségeket, mert nem hinném, hogy vesznek egy új szervert 500 pénzért, meg hasonlók, aztán lehet lefelé faragni, hogy nem szerver, hanem low cost szerver, az már 100 körül vehető.

Alap dolgokat szerintem összeszögelünk, de aki érdemben tud segíteni, ért is hozzá, annak is fél napokat kellene eldünnygni a vackod felett, azt meg szerintem ne várd el senkitől.

Eleve DLink, Cisco router, meg a többi? Ismert hálózatot is fél nap szétkapni, meg újraépíteni, ha értünk hozzá, meg minden megy rendesen. Egy fél évet hümmögjél, ismerd meg, tanulj dolgokat, kezdőként legalább belejössz az ugatásba, minek akarod magad egyből kirúgatni? Vagy pgyafival odamegyünk, oszt megoldjuk occsón, legtöbb cégnek be lehet adni, szerezzenek arra is pár 100k-t, hogy külsős rendbetegye.

Azért ilyenkor arra is kíváncsi lennék az elődöd miért ment el, rúgták ki, ésvagy milyen egyéb erőviszonyok vannak.
Make love not Wor.

#10 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 02. 18. 23:28

Idézet: Szabcsi - Dátum: 2009. febr. 18., szerda - 19:37

Ha ez flottul megy, és a bevezetni óhajtott rendszert már töviről hegyire ismered (nem most töltöd le a trialt),

Elég ha a 2003-at ismeri, de gyanítom az sem megy csuklóból.

Elég gyakran van az, hogy rémülten keresnek meg, hogy most jajjmilesz, nekiláttam, de next, next után márproblémás a dolog. Aztán vagy elkezdeném elölről, ha jó ismerős akkor láda sörökért, ha meg olyan, akkor mondok számot, amin általában lekonyulnak. Érdekes lesz ez még, leírása alapján és sem tudnám merről lássak neki, topológiában szerintem csomó switchet routernek írt, ki tudja a Linux is mit csinál, hány interfésszel, meg a többi.
Make love not Wor.

#11 Felhasználó inaktív   Fejedelem 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 23:37

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. febr. 18., szerda - 22:20

Érdekes lesz, főleg ha olyan cucc kell, amit nem bírnak 1 héten belül szállítani  :cool:

A probléma meg úgy komplex, hogy ismerni kellene rendesen a cuccost, meg valóban a lehetőségeket, mert nem hinném, hogy vesznek egy új szervert 500 pénzért, meg hasonlók, aztán lehet lefelé faragni, hogy nem szerver, hanem low cost szerver, az már 100 körül vehető.

Alap dolgokat szerintem összeszögelünk, de aki érdemben tud segíteni, ért is hozzá, annak is fél napokat kellene eldünnygni a vackod felett, azt meg szerintem ne várd el senkitől.

Eleve DLink, Cisco router, meg a többi? Ismert hálózatot is fél nap szétkapni, meg újraépíteni, ha értünk hozzá, meg minden megy rendesen. Egy fél évet hümmögjél, ismerd meg, tanulj dolgokat, kezdőként legalább belejössz az ugatásba, minek akarod magad egyből kirúgatni? Vagy pgyafival odamegyünk, oszt megoldjuk occsón, legtöbb cégnek be lehet adni, szerezzenek arra is pár 100k-t, hogy külsős rendbetegye.

Azért ilyenkor arra is kíváncsi lennék az elődöd miért ment el, rúgták ki, ésvagy milyen egyéb erőviszonyok vannak.

Szerver van. nemrég lett véve. 600 pénzbe került.
Elődöm kb sose volt. Mindig valami szaki hegesztette.
Szívesen tanulgatnám, de mint említettem nincs rá lehetőségem.
Külsős nem igazán jöhet szóba.
Nem kívánom elmagyarázni. Ez egy tény. El kell fogadni:(

Az elején azzal kezdtem, h aki tud, kedve van és ideje, az segítsen.
Akinek nincs valamelyik, attól nem is várom el.
Tudom jól, h ez nem kis kérés, hiszen sokat kell pötyögni hozzá.
Lényegében a szerver és a user gépek adottak, minden mást meg be lehet szerezni.
Értelem szerűen nem kell ágyúval verébre lőni.
Nincs komoly terhelés alatt a rendszer. Maximum 120 user géppel kell számolni. És kb 1500 max accounttal.
Ami tudtommal nem olyan hűdesok.
Hálózatokkal foglalkoztam, de csak szerver nélküliekkel.
A legnagyobb kb 25 gépes hálózat volt, munkacsoportba kötve.
Ez egy kategóriás ugrás lenne a tanulmányi létrámon.
Igaz nem ráérősen, de bármit megtanulok folyamatában.
De ennek menni kell.
Nem hobbiból és poénból csinálom, hanem, h túléljek.
Nagy szavak, de manapság rohadt nehéz munkahelyen megmaradni.
Kedvem van ehhez és sztem gyorsan meg tudom tanulni.
De ha esélyem sem lesz rá, mert kirúgnak, akkor nekem annyi.
Ezért kérem a segítséget. Szívességet. Mert muszáj.

Tudom, h normál módon nem ez a módja, de most így alakult.
Pénzem nincsen arra, h megbízzak ezzel valakit és más meg nem jelenhet meg itt, mert akkor dettó végem.
Remélem megérted helyzetem és nem keseríted szívem azzal, h mondogatod, h mi nem jó.
Tudom, h mi nem jó. Nekem az kellene, ami jó.
Bármilyen hasznos technikai tanáccsal.

Köszönöm.
- Melyik a villamos energiával legjobban ellátott ország?
- ???
- Magyarország. Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetõk érintése pedig halálos.
---------------------------------------------
- Mennyi a pálinka és az aszpirin összege?
- 11, ugyanis a pálinka üt az aszpirin meg hat és ugye üt meg hat az tizenegy.

#12 Felhasználó inaktív   Fejedelem 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 23:48

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. febr. 18., szerda - 22:28

Elég ha a 2003-at ismeri, de gyanítom az sem megy csuklóból.

Elég gyakran van az, hogy rémülten keresnek meg, hogy most jajjmilesz, nekiláttam, de next, next után márproblémás a dolog. Aztán vagy elkezdeném elölről, ha jó ismerős akkor láda sörökért, ha meg olyan, akkor mondok számot, amin általában lekonyulnak. Érdekes lesz ez még, leírása alapján és sem tudnám merről lássak neki, topológiában szerintem csomó switchet routernek írt, ki tudja a Linux is mit csinál, hány interfésszel, meg a többi.
Router és switch megkülönböztetése még megy:)

A linux kb 6 gépet vezérel, de senki nem tudja mit csinál...azaz nincs használva.
Semelyik user gépen nincs utalás arra, h a szerver bármit is csinálna.
Semmilyen szerveres progi nincs fenn.
Azokon a gépeken internet van és alap irodai progik (word, excel).
Ennyi. semmi más. Értelme kb semmi a szervernek..később akarták internetes rádióra alkalmazni...de aztán nem lett belőle semmi. Így a szerver lényegében most semmit nem csinál, csak az irodai gépek internetét vezérli, de azt is úgy, h se tűzfal, se semmi policy.
félbemaradt a project...
- Melyik a villamos energiával legjobban ellátott ország?
- ???
- Magyarország. Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetõk érintése pedig halálos.
---------------------------------------------
- Mennyi a pálinka és az aszpirin összege?
- 11, ugyanis a pálinka üt az aszpirin meg hat és ugye üt meg hat az tizenegy.

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 02. 18. 23:51

Idézet: Fejedelem - Dátum: 2009. febr. 18., szerda - 23:37

Szerver van. nemrég lett véve. 600 pénzbe került.

120 gép azért szép feladat, ha domainba rakod, akkor az sok órás műtét, hogy mindegyiket berakod, rebootolod. De akkor nem szopol semmivel, meg ott a domain. 1500 accot felvenni már kitúrnám újra, hogy lehet scriptelni, kevesebbnél beszögeltem kézzel :-D

Aztán akkor még sehol sincs a vége. Ez éves nagyságrend simán lehet, főleg ha a 600 pénzes szervernél kiderül, fut rajt valami Oracle, meg akármik. Előbb azt találd ki, hogy mit csinál, milyen interfész, meg a rackben azok switchek-e avagy routerek. Rajzold le, lökd be ide, hümmögünk egy kört.

De az, hogy nincs lehetőség tnaulni, az valami vicc? Vagy csak poénból nyitottad ezt a topikot, mint hatástanulmány? Senki nem született úgy, hogy ért hozzá. Bevallásod szerint valóban akadnak gondok, de legalább a switchet/routert különböztesd meg, ne legyen az kérdés, hogy melyik a jobb! Esetleg abba a terembe egy 2626-os HP, olyan 100ezer körül adják. Aztán meglátjuk, de tényleg tudni kellene a keretet, el lesz tévedve az a cég keményen, ha eddig nem volt UPS, akkor abból is kb. 100ezer egy Smart, ami jó lehet. Aztán nem ártana az aktívoknak is valami kisebbféle, tán 1000-es MGE, occsó, azt én munkaállomásokhoz veszem.
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 02. 18. 23:53

Idézet: Fejedelem - Dátum: 2009. febr. 18., szerda - 23:48

A linux kb 6 gépet vezérel, de senki nem tudja mit csinál...azaz nincs használva.
Semelyik user gépen nincs utalás arra, h a szerver bármit is csinálna.

Húzd ki, ha pár héten belül nem visítanak, akkor valóban nincs semmi.

Ha internetet natol, proxyzik, satöbbi, akkor váltsd ki egy routerrel, abból valami soho is jó.

Érdekes miért hagyták abba, tán volt valami nagy projekt, oszt rájöttek fizetni is kellene érte  :think:
Make love not Wor.

#15 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 23:59

Nálam tanultabb kollegák elmondták, de nekem is az a véleményem, hogy ez nagy falat lesz neked.

120 gép és 1500 account már nagy falat egy tapasztalt rendszergazdának is, nemhogy egy olyan embernek, aki nem nagyon látott még windows servert.

A másik probléma, hogy nem hangzott el, hogy mik az igények. Mit csinál a mostani server és mit kell az újnak? Mert linux alatt megfér együtt a file,sql,levél,stb, de ez ms cuccokra nem mindig igaz.
A másik gond, hogy "Elméletileg MS szervert tud a cég szerezni...valami iskolai okossággal át tudja csúsztatni..." Ez így nagyon felejtős... Első körben én javasolnám neked, hogy mérd fel pontosan az igényeket, kb. kinek mire van igénye, mekkora tárhely kell neki a serveren, mekkora sql kapacitás kell, hány domaint kezeljen a levelezés, stb. Ebből tudod kimatekozni, hogy mekkora esetleg hány db servert kell venni, milyen software kell rá. Azt se felejsd el, hogy nem elég megvenni a servert, venned kell hozzá CAL-t is, ami 1500 usernél nem kevés összeg. Ha internet is kell a munkaállomásokra és el kell egymástól különíteni, akkor ki kell találni, hogy milyen hálózati eszközök kellenek, hogyan választod szét őket egymástól. Szintén kérdés, hogy mivel akarod védeni a külvilágtól, mivel akarod szűrni a vírusokat, illetve a spameket, meg kifelé akarod-e korlátozni bármiben a felhasználókat....

Ez csak pár buktató volt, hidd el, ez egy sokmillás történet, ha arra sincs pénz, hogy egy szakembert/külsőst megfizessenek, akkor ez necces lesz.

Ha esetleg sikerülne valami konkrétumot is kitalálnod, akkor jobban fog tudni bárki segíteni neked.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#16 Felhasználó inaktív   Fejedelem 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 19. 00:02

Azért hagyták abba a szerveres dolgot, mert nem volt ki csinálja.
A router és switch közötti különbséget vágom. Úgy látom félreértettétek amit mondtam.
Azt akartam megfogalmazni, hogy MELYIK MÁRKÁT érdemes venni?

A 120 gép a max lesz. Jelenleg 60 gép van kb. A userek száma most kb 800.
A topológia most kb az, hogy NET IN->MODEM->Router!->switchek->user gépek
A másik netnél meg: NET IN->modem->router->és erről a szerver és (a routerről az) irodai gépek.
Mindenhol ez van. Semmi korlátozás, vagy tartomány.
Nem fut a szerveren igazából semmi, ami bármit is vezérelne, vagy kontrollálna.

A tanulást úgy értettem, h időm nincs. Azaz nincs fél évem, vagy 1, vagy akármennyi, h kitanuljam, kitapasztaljam. Menet közben kell tanulnom és ha megy a rendszer, akkor ráérek elmélyülni és megtanulni minden apróságot.

Nekem van itthon szünetmentesem, azt majd megveszik. Egy 5000-esem van és pár darab 2000es smartom, szal az elég a szervernek, meg a többi kütyünek:) (Új akkumulátorokkal (előző melóhelyen ezekkel foglalkoztam))
Túlfeszvédő már rajta van a beszerzési listán...ugyanis SEHOL nincs ilyen.. se az irodába, se a usereknél.

Szerkesztette: Fejedelem 2009. 02. 19. 00:10 -kor

- Melyik a villamos energiával legjobban ellátott ország?
- ???
- Magyarország. Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetõk érintése pedig halálos.
---------------------------------------------
- Mennyi a pálinka és az aszpirin összege?
- 11, ugyanis a pálinka üt az aszpirin meg hat és ugye üt meg hat az tizenegy.

#17 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 02. 19. 00:19

Idézet: Fejedelem - Dátum: 2009. febr. 19., csütörtök - 0:02

Azt akartam megfogalmazni, hogy MELYIK MÁRKÁT érdemes venni?

A 120 gép a max lesz. Jelenleg 60 gép van kb. A userek száma most kb 800.
A topológia most kb az, hogy NET IN->MODEM->Router!->switchek->user gépek
A másik netnél meg: NET IN->modem->router->és erről a szerver és (a routerről az) irodai gépek.

De miben? Switchben részemről szeretem a HP-t, azt írtam. Routerben meg mondjuk Sonicwall, az webes, meg fasza. Van ezer altípusa, ekkora céghez mondjuk a legkisebb az határeset, az TZ-190, kb. 140ezer pénz.

Nagyobbak verik a milliót, de az mondjuk röptében tud vírust szűrni, esetleg wlant teszel bele, és magában a routerben adsz a júzereknek külön IPtartománnyal csak webet, vagy valamit.

Másrészt írtál sok Ciscot, az micsoda lehet? Bérelt vonalak? Milyen net? Usernevet/jelszót tudsz egyáltalán? Mennyi net?

Mert ez elég alap séma, minden sarki hálózatra rá lehet húzni.
Make love not Wor.

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 02. 19. 00:28

Idézet: Fejedelem - Dátum: 2009. febr. 19., csütörtök - 0:02

Túlfeszvédő már rajta van a beszerzési listán...ugyanis SEHOL nincs ilyen.. se az irodába, se a usereknél.

Ezt mondjuk a dugaljakig (B-C) oldja meg egy villanyász, ott lehet D-s elosztód, vagy valami, de ebből sem szoktak rögtön 100 darabot megvenni.
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   Fejedelem 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 19. 00:39

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. febr. 18., szerda - 23:19

De miben? Switchben részemről szeretem a HP-t, azt írtam. Routerben meg mondjuk Sonicwall, az webes, meg fasza. Van ezer altípusa, ekkora céghez mondjuk a legkisebb az határeset, az TZ-190, kb. 140ezer pénz.

Nagyobbak verik a milliót, de az mondjuk röptében tud vírust szűrni, esetleg wlant teszel bele, és magában a routerben adsz a júzereknek külön IPtartománnyal csak webet, vagy valamit.

Másrészt írtál sok Ciscot, az micsoda lehet? Bérelt vonalak? Milyen net? Usernevet/jelszót tudsz egyáltalán? Mennyi net?

Mert ez elég alap séma, minden sarki hálózatra rá lehet húzni.

Még nem jutottam el odáig, hogy végignézzem a rendszer összes elemének a típusát.
Ezeket jövőhéten fogom összegyűjteni, h lássam mi van készleten, mi az ami kuka és mi hiányzik.
A hálózatnál eddig úgy csináltam, hogy a routeren lévő tűzfalat használtam és a user gépeknél vírusírtó+tűzfal kombót toltam.
McAfee+OutPost FireWall
Itt ugye ez módosulna azzal, hogy a szerveren is keresztülmenne a ki és bemenő adat, ami vírusírtót tartalmazna és + tűzfalat.
Én így képzelem el.
Persze valószínűleg rosszul. Hiszen sok user gép egyidejű használata (pl 120), nem biztos, h elegendő lenne.
Azt hiszem átláthatóbb, ha részekre bontjuk a feladatokat.
1: szerver
2: hálózati topológia
3: gépek szoftveres kapcsolódása

1: szerveren milyen progik kellenek, mondjuk 2008 esetében.

2: milyen módon kapcsoljam össze a rendszert?
    Belső megközelítésből nézve, termenként kell egy gyűjtő switch, ami a szerverszobába megy a routerbe. A szervert is a routerre kötve. A routert be kéne állítani, hogy minden adatot továbbítson a szervernek és a szerver feldolgozás után a célgépnek és viszont.
Ez az én elgondolásom, tehát nem tényként közlöm.

3: A gépeket, tartományba vesszük fel a szerveren, ahol az accocat is kezeljük. Ugye ezt az MS szerver tudja alapból. Ezek után még a gépek szoftveres igényeit is kielégítjük (vírusírtó, tűzfal, office, ..stb.), majd a szerverét is (vírusírtó, tűzfal, ghost, ..stb.). (nem sorrendben írtam!!!)

Kérlek javítsátok ki, ha valamit rosszul látok.
A user gépeknek kb a 70%- :p a általános felhasználású, azaz szövegszerkesztés és netezés lesz rajta. Ugye egy PII-es gépnél ez a max  :p
- Melyik a villamos energiával legjobban ellátott ország?
- ???
- Magyarország. Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetõk érintése pedig halálos.
---------------------------------------------
- Mennyi a pálinka és az aszpirin összege?
- 11, ugyanis a pálinka üt az aszpirin meg hat és ugye üt meg hat az tizenegy.

#20 Felhasználó inaktív   Fejedelem 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 19. 00:44

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. febr. 18., szerda - 23:28

Ezt mondjuk a dugaljakig (B-C) oldja meg egy villanyász, ott lehet D-s elosztód, vagy valami, de ebből sem szoktak rögtön 100 darabot megvenni.

vannak túlfesz védő elosztók kb 5-6e-ért. Azok annyira ratyik lennének? Eddig nekem még nem volt gondom velük :confused:
1-1 ilyen, amit használtam, az 6 helyes volt. arra 2 gép simán ráfér (2x(PC+TFT+hangfal))
így jelenleg most csak 30 db kéne:P
De meg lehet kockáztatni, h 1 túlfeszesre 1 elosztót rádugni, amin pl csak hangfalak vannak (hely kialakítása miatt, kis területen 3-4 gép van, aminek a hangja elérne egy csomóponthoz).
- Melyik a villamos energiával legjobban ellátott ország?
- ???
- Magyarország. Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetõk érintése pedig halálos.
---------------------------------------------
- Mennyi a pálinka és az aszpirin összege?
- 11, ugyanis a pálinka üt az aszpirin meg hat és ugye üt meg hat az tizenegy.

Téma megosztása:


  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó