HWSW Informatikai Kerekasztal: MS Wordbe integrálódó pdf-kreálóról tud vki? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

MS Wordbe integrálódó pdf-kreálóról tud vki? Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   kacsaba 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 367
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 03. 14. 12:23

Hali!

Olyasmit képzelek el, mint ahogy a "PDF Creator" OpenOffice-ba be van integrálva.
Azt is tudom, hogy a PDF Creator ingyenes, és kb. 3 kattintással lehet vele még MS Word-ből is pdf-et készíteni, de aki nevében érdeklődöm nem az a típus, aki le tudna mondani egy ilyen egyszerű megoldásról.
Ugyanis korábban a PDF XChange és a PDF Creator együtt oldotta meg ezt a dolgot és úgy ment, mint Open Officeban a PDF Creator-os konverzió, de egy MS Office újratelepítés után ez a működés megszűnt és képtelen vagyok rájönni, hogy mit, hol kéne beállítani, pedig már mindent újratelepítettem. :mad:

Persze az sem baj, ha ingyenes megoldásról tudtok :-)

Előre is köszi!!

#2 Felhasználó inaktív   lordrolee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.908
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 14. 14:35

Nem biztos hogy értem mit szeretne az ismerősöd. PDF creator-t feltelepíted aztán kinyomtatod egy pdf fájlba, applikációtól függetlenül. Vagy te arra gondolsz hogy pl a file menü és mentés pdf-ként?

Adobe Acrobat automatikusan beépül és a toolbar-ról egy gombbal tudsz exportálni.
Kép

Xfire profil

LordRolee

#3 Felhasználó inaktív   bon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.736
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 14. 16:04

Idézet: kacsaba - Dátum: 2009. márc. 14., szombat - 12:23

Hali!

Olyasmit képzelek el, mint ahogy a "PDF Creator" OpenOffice-ba be van integrálva.
Azt is tudom, hogy a PDF Creator ingyenes, és kb. 3 kattintással lehet vele még MS Word-ből is pdf-et készíteni, de aki nevében érdeklődöm nem az a típus, aki le tudna mondani egy ilyen egyszerű megoldásról.
Ugyanis korábban a PDF XChange és a PDF Creator együtt oldotta meg ezt a dolgot és úgy ment, mint Open Officeban a PDF Creator-os konverzió, de egy MS Office újratelepítés után ez a működés megszűnt és képtelen vagyok rájönni, hogy mit, hol kéne beállítani, pedig már mindent újratelepítettem. :mad:

Persze az sem baj, ha ingyenes megoldásról tudtok :-)

Előre is köszi!!

Az office 2007-hez van a microsoft-tól ingyensen letötlhető modul. Megtalálható itt: link
A számítógépnek lelke van by BON
Gép: ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX275 2DI/896MD3, Sound Blaster X-Fi XtremeGamer, Coolermaster Stacker STC-T01

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 03. 14. 16:12

Idézet: lordrolee - Dátum: 2009. márc. 14., szombat - 14:35

Adobe Acrobat automatikusan beépül és a toolbar-ról egy gombbal tudsz exportálni.

Ami nem kicsit fizetős. PDFCreator az király, ahhoz is van gomb, aztán weboldalt is kapásból ment pdf-be.
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   lordrolee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.908
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 14. 19:38

Tudom, hogy fizetős, de nem volt kitétel, hogy ingyenes legyen. Csak annyit írt, hogy:
"Persze az sem baj, ha ingyenes megoldásról tudtok :-)"


Kép

Xfire profil

LordRolee

#6 Felhasználó inaktív   kacsaba 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 367
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 16. 07:54

Köszi a válaszokat!
Ismerősöm nem egy egyszerű eset, bár lehet, hogy csak én gondolom így, de íme:
- pdf-fé konvertálásnál két kattintásnyi időkülönbség van a régi és az új megoldás között:
    - a PDF Creator hagyományos használata esetén katt a Word File-menüre, katt a Nyomtatás
      menüpontra, nyomtató (PDF Creator) kiválasztása,
    - a korábban működő (és most is vágyott) módon: katt a Word Eszköztárán levő ikonra, és már el is
      indul a konvertálás.
   Akárogy is nézzük ez legalább 3 másodperccel kevesebb ideig tart, mint az előző verzió...
- a PDF Creator általában 10-20 (esetleg 100) kByte-tal kisebb pdf-eket készít, mint az Acrobat, és nektek is be kell látnotok, hogy ez 2-3 MB-os fájloknál lényeges szempont...
- Office 2007 használatát nem hajlandó megtanulni (még a 2003-ét sem), ezért használja még most is az Office 2000-et.

Ezek szerint így jártam...

Azért köszi mindenkinek :Đ

Szerkesztette: kacsaba 2009. 03. 16. 07:56 -kor


#7 Felhasználó inaktív   Advocat 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 17. 16:36

Nitro Pdf
Ezt nézzétek meg: Ms Paint - John Locke

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó