HWSW Informatikai Kerekasztal: adsl + hibernate/standby - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

adsl + hibernate/standby adsl + hibernate/standby

#1 Felhasználó inaktív   galocza 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 16. 11:58

halihó,

a következő a gondom: munkahelyemen reggelente a programok elindítása igen hosszadalmas, ezért hibernálással zárjuk/indítjuk a gépet. így viszont az adsl kapcsolatot lelövi, s nem indítja újra.
tudtok-e vmilyen megoldást arra, hogy hibernálásból való felélesztéskor (sleep/standby-ben is kiegyeznék) az adsl automatikusan induljon? ha elfelejtem elindítani, az esetleges reggeli programfrissítésről már le is maradtam...
köszi,

g

#2 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 16. 12:35

A rasdial parancsot tanulmányozd.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#3 Felhasználó inaktív   galocza 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 16. 12:59

Idézet: leslie - Dátum: 2009. márc. 16., hétfő - 11:35

A rasdial parancsot tanulmányozd.

köszi a gyors választ!
a rasdial, úgy nézem, nekem nem jó: a cél nem win normál indításakor automatikusan elindítani a kapcsolatot (ezt 1xűen elintézem a shortcut startup mappába másolásával), hanem hogy egy win szessön folytatásakor legyen vhogy net. a hibernálást még értem, lelövi a gépet, de hogy altatáskor mért marad abba a net azt nem annyira...
akárhogy is, én vmi szervízre gondoltam, ami időnként ellenőrzi a kapcsolatot, s ha nem megy elindítja, vagy egy olyan tárcsázóprogira ami megteszi uezt. rasdial sajna nem csinál ilyesmit, s hibernálásból való ébredéskor sem indul automatikusan (gondolom).
köszi,
g

#4 Felhasználó inaktív   galocza 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 16. 17:44

hát, találtam egy egyszerűbbnek tűnő (de mint kiderült, buktatókkal teli) módot: scheduler+adsl shortcut - nem tudtam, hogy scheduler tud olyat is, hogy loginkor indít, ez körülményesebb (nem szeretek jelszót írogatni indításkor), de működnie kellene.
persze nem teszi, ellenben az általad ajánlott rasdiallal igen. majd kiderül holnap mhelyen, ahol 1. nem vagyok admin, 2. itthon hibernálással nem tudtam kipróbálni (nincs).
még 1x köszi, talán vmi lesz...

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó