HWSW Informatikai Kerekasztal: Szervizelési gondok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Szervizelési gondok Javítások, szervizek, esetek

#21 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 03. 23. 15:10

Kértem, hogy fejezzük be ezeknek a lehetetlen marhaságoknak a jogi okfejtését itt.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#22 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 23. 15:31

Mellesleg, pont hogy csereautónak nem fognak ugyanolyat tartani. Vagy mit gondolt kedves veréb elvtárs, hogy minden szalon minden autóból kettőt fog tartani, egyet a usernek, egyet tarcsiba hátha a useré ledöglik? Mi ez, meseország? PCben meg doszt? Tartunk 2 készletet? Vagy mi? Te tényleg nem vagy egészen normális?

Megsúgom, csereautónak, kártyának, azt adnak, ami VAN. Ha van. Kollegám leadta a 6os mazdát, kapott egy RX8at addig. Másik kollegám leadta a superb-et, kapott egy suzukit. Egy régit :D

#23 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 23. 15:54

Miért kéne kettőt mindenből? Nem minden termék romlik el, csak egy kis %.
És természetesen nem pontosan ugyanolyat. De hasonlót. Mint ahogy a fentebb írt tévészerelő is hozott tévét. Nem pont olyat,  meg másik márka, de hasonló kategória, nem egy 30 éves Junoszty.

Épp dúmnyócazni akarok, és veszek egy videokártyát, ami viszi, aztán kapok cserébe egyet ami nem viszi, akkor nem tudom használni. Persze akkor gáz, ha ez sokáig nyúlik, 1-2 nap, vagy 1 hét azért még reális és kivárható cserealkatrész nélkül is -- szerintem. Hiába a csere videokártya, maximum fórumokba tudok hülyeségeket irkálni vele :)

Részemről téma lezárva ...

Szerkesztette: Sparow2 2009. 03. 23. 15:57 -kor


#24 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 23. 16:40

Részemről is, mert vagy A, nem kap semmit mert csak, vagy B, megkapja a csere X300at, vagy C, nem kap semmit mert az előzőnek már odaadtam. Akinek nem tetszik, annak sajnos nem tudok segiteni.

#25 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 23. 19:41

Hehe most olvasom na persze örül az ember ha kap egyáltalán valamilyen kártyát hogy tudja használni a gépét addig is.Sehol nincs leirva hogy kötelező csak egy gumiszabály van rá hogy nagy kellemetlenséget nem okozhat a javitás blabla...
Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#26 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 23. 20:26

Idézet: Sparow2 - Dátum: 2009. márc. 23., hétfő - 15:01

Ez nem így van szerintem.
A törvényt nem tudom, de valószínű olyanra kell cserélni, hogy ne okozzon fennakadást vagy kényelmetlenséget.

FYI: A torveny szerint egyaltalan nem kell kolcsoneszkozt biztositani (ezzel egy kanyarban viszont ugye van a fogyasztonak okozott erdekserelem, vannak a hataridok, melyeket viszont be kell tartani, valamint mondjuk ha nekem nullasra all az autom ma delelott, holnap viszont le kell jarnom egy bp-debrecen-szeged-bp kort -nagyon sarkitott pelda-, akkor ha nem adnak/tudnak adni kolcsonverdat, akkor egy auto berleti dijat le lehet verni a markaszervizen).
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#27 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 03. 24. 01:12

Idézet: asdf - Dátum: 2009. márc. 23., hétfő - 20:26

ha nekem nullasra all az autom ma delelott, holnap viszont le kell jarnom egy bp-debrecen-szeged-bp kort -nagyon sarkitott pelda-, akkor ha nem adnak/tudnak adni kolcsonverdat, akkor egy auto berleti dijat le lehet verni a markaszervizen).

Még elméletben sem nagyon. Gyakorlatban meg pláne nem.
Make love not Wor.

#28 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 24. 10:45

Idézet: 2-More - Dátum: 2009. márc. 23., hétfő - 16:40

Részemről is, mert vagy A, nem kap semmit mert csak, vagy B, megkapja a csere X300at, vagy C, nem kap semmit mert az előzőnek már odaadtam. Akinek nem tetszik, annak sajnos nem tudok segiteni.

Ha jól tudom, akkor 2 héten túli javítás vagy ügyintézés esetén kell cserealkatrészt adni, ha a vevő kéri.
De lehet rosszul tudom.

#29 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 24. 15:02

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. márc. 24., kedd - 1:12

Még elméletben sem nagyon. Gyakorlatban meg pláne nem.

Pedig dede, hidd el. Jogszabályhelyet nem idézek, valahol a Ptk. jótállással, szavatossággal és kártérítéssel kapcsolatos fejezetében van leírva.

Ezért célszerű ilyen esetekben cserélni, vagy visszaadni a vételárat. Ez a legegyszerűbb, és ez jár a legkevesebb kavarással. Persze a magyar kereskedő foggal-körömmel harcol, hátha megváltja a világot és sikerül valami olyan kavart összehozni, hogy meg tudja úszni.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#30 Felhasználó inaktív   stol 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 24. 15:42

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2009. márc. 24., kedd - 15:02

Pedig dede, hidd el. Jogszabályhelyet nem idézek, valahol a Ptk. jótállással, szavatossággal és kártérítéssel kapcsolatos fejezetében van leírva.

Ezért célszerű ilyen esetekben cserélni, vagy visszaadni a vételárat. Ez a legegyszerűbb, és ez jár a legkevesebb kavarással. Persze a magyar kereskedő foggal-körömmel harcol, hátha megváltja a világot és sikerül valami olyan kavart összehozni, hogy meg tudja úszni.

Nemszeretem a minden lében egy jogász visekedést, aholis az éppen eltaposott kutyaszra mellett is felüt egy közlönyt és kivesézi magában, hogy milyen jogi helyzete volt a kutyaszarnak. Tilosban tartózkodott-e? Volt-e joga ott tartózkodni és a kutya seggét épp ott elhagyni?
De az már nem merűl föl, hogy a kedves taposónak volt-e joga eltaposni szegény ártatlan szarcsomót?

Bröhhhhh. :boa:

Szerkesztette: stol 2009. 03. 24. 15:44 -kor


#31 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 24. 15:49

Idézet: Sparow2 - Dátum: 2009. márc. 24., kedd - 10:45

Ha jól tudom, akkor 2 héten túli javítás vagy ügyintézés esetén kell cserealkatrészt adni, ha a vevő kéri.
De lehet rosszul tudom.

Ok. Akkor bejön, nem kap szart se, és majd jöjjön vissza két hét múlva, ha addig elhúzódik. Ez igy jobban teszik? Amugy, én 30 napot tudok, de akkor valszeg rosszul.

Mellesleg ez a pénzvisszaadósdi történet, amit a topik kakukkkergetője forsziroz egyfolytában, ha az olyan egyszerű lenne, ahogy az ő fejében van, de szép is lenne....

#32 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 24. 16:15

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. márc. 24., kedd - 1:12

Még elméletben sem nagyon. Gyakorlatban meg pláne nem.

ééérdekes mi kaptunk. egyszer egy ua. astrát, egyszer meg egy valami 1.2-es sevrólét, ami középkategória. (az mekkora takony egy autó volt, zabált, de menni nem ment)
csak nyiladozni kellett formailag jól, h az autó nélkül sajna a munkát nem tudja ellátni a kedves vevő. nem céges autó. asztalt sem vertünk, kurvaanyázás sem volt.
az astra tesztautó volt, a sevidévú bérelt, utóbbinál az avultatást, vagymit azért ki kellett fizetni.
az, h másba mindenhol beletörli valaki a lábát, még nem természetes. ahogy az sem, h ez a folyamat azt kell eredményezze, ha belém belémtörlik, én is beletörlöm valakibe.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#33 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 24. 16:19

Idézet: avman - Dátum: 2009. márc. 24., kedd - 16:15

ééérdekes mi kaptunk. egyszer egy ua. astrát, egyszer meg egy valami 1.2-es sevrólét, ami középkategória. (az mekkora takony egy autó volt, zabált, de menni nem ment)
csak nyiladozni kellett formailag jól, h az autó nélkül sajna a munkát nem tudja ellátni a kedves vevő. nem céges autó. asztalt sem vertünk, kurvaanyázás sem volt.
az astra tesztautó volt, a sevidévú bérelt, utóbbinál az avultatást, vagymit azért ki kellett fizetni.
az, h másba mindenhol beletörli valaki a lábát, még nem természetes. ahogy az sem, h ez a folyamat azt kell eredményezze, ha belém belémtörlik, én is beletörlöm valakibe.

Az oké, csak gondolom finom különbség érezhető azért a hozzáállásod meg meg az előzőek között,  ahogy belibben kanefasse gustave a szalonba, hogy ő isten után a második ember és legott adjanak egy ugyanolyan kölcsönautót, amig az övé az aknán áll, mert különben irgumburgum.

#34 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 03. 24. 16:26

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2009. márc. 24., kedd - 15:02

Pedig dede, hidd el. Jogszabályhelyet nem idézek, valahol a Ptk. jótállással, szavatossággal és kártérítéssel kapcsolatos fejezetében van leírva.

Van amikor évek kérdése a pereskedés, de ott sem mindig júzer győz. Ha meg a júzer félig győz, akkor nem beszélhet róla, bizonyos okok miatt.
Make love not Wor.

#35 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 24. 16:27

Idézet: 2-More - Dátum: 2009. márc. 24., kedd - 16:19

Az oké, csak gondolom finom különbség érezhető azért a hozzáállásod meg meg az előzőek között,  ahogy belibben kanefasse gustave a szalonba, hogy ő isten után a második ember és legott adjanak egy ugyanolyan kölcsönautót, amig az övé az aknán áll, mert különben irgumburgum.

az biztos. mi könnyes szemekkel néztünk, hüppögve, h tehát akkor mi lesz mostan mivélünk a héten mikor kb. 500 km-t kéne mennünk, autó meg sehol...  :Đ najó, azért nem teljesen. de a legerősebb szó, az a necsináljákmáreztkérem volt...  :D
szerintem emberi hozzállás pro és kontra sok minden elintézhető, ami a törvényes keretek között is elfér.
monnyuk van egy pont, ahol elismerem, már nem lehet tolerálni az emberi butaságot, hülyeséget és lustaságot egyik oldalon sem
:offtopic: tegnap nekem is sikerült elérnem a ezt a gé pontot... az eredmény, kb. 3 helyen állítottam le munkavégzést, széjjelborítottam a hídtolás hetes ütemtervét, összedaraboltam egy 50 m-es taknyolt teszkókábelt méteres darabokra, elküldtem pár munkásembert a fenébe, és megtiltottam az este hét óra után történő munkavégzést. szerintem a 20 órája talpon lévő munkásokon kívül mindenki a pokolba kívánt, még a kenyéradó gazdáim is. természetesen a jogszabályi helyeket szépen feltüntettem a jegyzőkönyvön. aztán eltűntem, mert betonoztak. és még a végén eltűntem volna.  :Đ

Szerkesztette: avman 2009. 03. 24. 16:28 -kor

- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#36 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 24. 16:28

Idézet: 2-More - Dátum: 2009. márc. 24., kedd - 15:49

Ok. Akkor bejön, nem kap szart se, és majd jöjjön vissza két hét múlva, ha addig elhúzódik. Ez igy jobban teszik? Amugy, én 30 napot tudok, de akkor valszeg rosszul.

Jobban tetszik.
Ha hamarább adsz, az csak szívesség.

#37 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 24. 16:41

Idézet: Sparow2 - Dátum: 2009. márc. 24., kedd - 16:28

Jobban tetszik.
Ha hamarább adsz, az csak szívesség.

Ja bocs. Csak ugye emberből vagyunk, nem törvénykönyvből. Előnyeivel és hátrányaival.

#38 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 24. 16:52

Idézet: stol - Dátum: 2009. márc. 24., kedd - 15:42

éppen eltaposott kutyaszra mellett is felüt egy közlönyt

Nem tudom, ezt most azért írtad mert nem tetszik a helyzet?

Nem minden lében dolog. Egy törvény (Ptk.) néhány kisebb része, egy kormányrendelet (köt. jótállás), egy GKM rendelet (jótállási igény intézése), talán még a fogyasztóvédelmi tv. egyes részletei. Ha ezt az utolsót nem vesszük lényeginek, akkor a másik három vonatkozó rendelkezéseit gyűjteményként ki lehetne nyugodtan függeszteni a boltba. Nem litánia, pár lapra ráfér. A szöveg elég egyértelmű benne. Nem kell jogásznak lenni hozzá. Vita esetén átfutja azt a pár sornyi köznyelven megfogalmazott szöveget, akinek szüksége van rá. Lehet adott esetben még a kereskedőnek is hasznára válhat. Ha betéved egy hőbörgi bömbörgi dömötör, hogy a csillagokat szeretné az égről de izibe, akkor te meg képen tudod törölni a gyűjteménnyel, aztán elhajtod a debiljét Petőfi Csarnokba. Jogszabállyal nem fog tudni vitatkozni. Meg nem fognak ilyen 15 vs. 30 napos urban legendek terjedni.

Vannak persze adott esetben a témában vitatható jogi szövegrészek, nem egyértelmű besorolások (adott esetben mit is kell csinálni, mi minek minősül). De miben nincsenek? Egy akármilyen szöveg sose 100%-ban pontos tartalmilag. Minél inkább úgy fogalmazzák, hogy közelítsen a 100%-hoz, annál inkább csak a terjedelme nő meg és annál kuszább lesz. Ha túllihegik, akkor olyan bonyolult lesz, hogy elveszik a lényeg. A problémás részek az esetek talán alig 1%-át érintik és akkor sokat mondtam.

A kereskedők szeretnének nehézség nélkül kaszálni és csak a bevételt számolni. De ma már nem olyan egyszerű a világ, mint régen. De talán akkor sem volt az. Ezek a jótállási-szavatossági szabályok már akkor is 98%-ban így néztek ki. 2004 óta az EU csatlakozással változtak egy picit, hofy a fogyasztók kategóriáját még jobban védjék. A számlázástól kezdve, adózás, tb, munkavédelem, meg minden más jogi dologgal úgyis foglalkozni kell egy kereskedőnek. Úgy ahogy másnak is, pl. egy fodrásznak vagy egy napilap kiadójának. A jótállási-szavatossági kérdések ezekhez képest eltörpülnek. Terjedelemben és bonyolultság kérdésében is.

Ez van. Usákia is kezd ebbe az irányba mozdulni. Nem úgy van már ott se, hogy csináljon mindenki azt, amit akar. Pedig annak a rendszernek is megvolt a maga előnye, nem kellett mindenféle engedélyezési, határidős és értelmezési bizbasszal pöcsölni. De alapvető szabályok abban a rendszerben is voltak, teljesen megúszni nem lehet sehogy a dolgot.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#39 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 24. 21:01

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2009. márc. 24., kedd - 16:52

... vonatkozó rendelkezéseit gyűjteményként ki lehetne nyugodtan függeszteni a boltba. ... Ha betéved egy hőbörgi bömbörgi dömötör, hogy a csillagokat szeretné az égről de izibe, akkor te meg képen tudod törölni a gyűjteménnyel, aztán elhajtod a debiljét Petőfi Csarnokba. Jogszabállyal nem fog tudni vitatkozni.
Ja, csak a hőbörgi letojja a kiakasztott papírt.

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2009. márc. 24., kedd - 16:52

Meg nem fognak ilyen 15 vs. 30 napos urban legendek terjedni.
Akkor ilyen nincs, hogy X nap után cserét kéne adni?
És meddig tarthatják ügyintézés vagy szervizelés alatt a cuccost? (Gondolom nem mondhatja, hogy "Eeeh, jöjjön vissza érte 2029-ben.")

#40 Felhasználó inaktív   stol 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 24. 21:48

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2009. márc. 24., kedd - 16:52

...

Nem erre írtam, de ennek hosszú története van és  :offtopic: . :Đ

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó