HWSW Informatikai Kerekasztal: Szervizelési gondok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Szervizelési gondok Javítások, szervizek, esetek

#41 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 24. 22:04

Idézet: Sparow2 - Dátum: 2009. márc. 24., kedd - 10:45

Ha jól tudom, akkor 2 héten túli javítás vagy ügyintézés esetén kell cserealkatrészt adni, ha a vevő kéri.
De lehet rosszul tudom.

Rosszul tudod, ez  regen volt igy (5 ev?), de akkor is mas formaban (akkor 15 nap kotelezo volt, vagy ha atvetelkor(!) adtak kolcsoncuccot, akkor lehetett 30 nap).
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#42 Felhasználó inaktív   druppa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 72
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 24. 23:51

Nem világos számomra, hogy a sok beírásnak mennyiben van köze a szervíz javítási kötelezettségeinek?

Annyit tudok, hogy ez a bolt használt cuccokkal foglalkozik, egy laptopot 15-50 eFt-ért vesznek meg, vagy ingyen, ha cégtől megy veszélyes hulladékként, szétszedik, összerakják, újratelepítik az oprendszert, az összes drivert beszerzik hozzá és 60-200 eFt-ért eladják 6 hónap garanciával. Emiatt bizonyos típusú (illetve gyártmányú) laptopokat már meg se vesznek, tudják, hogy 3-5 év alatt milyen típushibáik voltak.

Az én esetemben annyit tudok, hogy egy külsős szakember próbálja megjavítani, akiből elég nehéz választ kicsikarni, a boltos előttem hívta fel sokadjára, és "indiai stílusú" választ kapott.

Nekem viszont nagyon kell a gép, és egy hónap már nagyon sok munkaeszköz nélkül. Nem akarok fogyasztóvédelmet, mert azok csak azt nézik, hogy van-e vásárlók könyve, meg eygebek és mibe tudnak belekötni, hogy kiszabjanak 50 eft birságot, ha már egyszer meg kell mozdulniuk és kimenni helyszinre. Én egy müködö gépet akarok, akár cserébe, akár örökbe, de jobb lenne az eredeti, mert tényleg jó masina. Az, hogy egy ilyen hibát nem vettek észre, pech, jobb lett volna, ha már kipróbáláskor kiderül.

#43 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 25. 08:31

Akkor konkrétan:

Idézet: A Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény

306. § (1) Hibás teljesítés esetén a jogosult
a) elsôsorban - választása szerint - kijavítást vagy kicserélést követelhet, kivéve, ha a választott szavatossági igény teljesítése lehetetlen, vagy ha az a kötelezettnek a másik szavatossági igény teljesítésével összehasonlítva aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatott dolog hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerzôdésszegés súlyát, és a szavatossági jog teljesítésével a jogosultnak okozott kényelmetlenséget;
b) ha sem kijavításra, sem kicserélésre nincs joga, vagy ha a kötelezett a kijavítást, illetve a kicserélést nem vállalta, vagy e kötelezettségének a (2) bekezdésben írt feltételekkel nem tud eleget tenni - választása szerint - megfelelô árleszállítást igényelhet vagy elállhat a szerzôdéstôl. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.
(2) A kijavítást vagy kicserélést - a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel - megfelelô határidôn belül, a jogosultnak okozott jelentôs kényelmetlenség nélkül kell elvégezni.
306/A. § A jogosult a választott szavatossági jogáról másikra térhet át. Az áttéréssel okozott kárt köteles a kötelezettnek megtéríteni, kivéve, ha az áttérésre a kötelezett magatartása adott okot, vagy az áttérés egyébként indokolt volt.

Te vagy a jogosult. Most javítják a cuccost. Kijavítási határidő a fogyasztói szerzôdés keretében érvényesített szavatossági és jótállási igények intézésérôl szóló 49/2003. (VII. 30.) GKM rendelet szerint: "4. § (2) A forgalmazónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze." Van rá 15 napjuk, de mivel az idézett jogszabályban (Ptk.) ott van, hogy jelentős kényelmetlenség nélkül kell kijavítani vagy cserélni, így lehet kevesebb is. Már 4 hete húzzák, így már jelentős kényelmetlenség részedről, másik jogra térhetsz át, mert indokolt. Az árleszállításnak esetedben semmi értelme. Marad az, hogy elállsz a szerződéstől.
  

Idézet: A Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény

320. § (1) Aki szerzôdésnél vagy jogszabálynál fogva elállásra jogosult, e jogát a másik félhez intézett nyilatkozattal gyakorolja. Az elállás a szerzôdést felbontja.
319. § (3) A szerzôdés felbontása esetében a szerzôdés megkötésének idôpontjára visszamenô hatállyal szűnik meg, és a már teljesített szolgáltatások visszajárnak.

Az elállás azt fogja eredményezni, hogy a szerződés megszűnik, mintha meg sem kötötted volna és mindent vissza kell csinálni. Visszajár neked az eredeti vételár, mint általad teljesített szolgáltatás. Amit annak idején fizettél ki a gépért.
Ha nagyon berágtál a kereskedőre vagy visszapofázik, akkor a vásárlási összeg vásárlás óta járó késedelmi kamatát is elkérheted jogosan a bolttól, sőt, még az utazási/gépszállítási költségeidet is (ha volt ilyen), szabadságot kifizetését (ha a munkahelyeden szabadságot kellett kivenned emiatt). Persze ennek hallatán a boltos rosszul lesz és konyhakéssel ront neked. Ezeket a többletköveteléseket nem lesz hajlandó kifizetni, csak bíróságon lehet bevasalni rajta. De ez a cirkusz előmozdíthatja, hogy legalább a pénzed visszaadja. Ha kéred, akkor idézek erre is jogszabályt (de Ptk-ban van ez is benne).
Ezek akkor is igazak, ha nem minősülsz fogyasztónak (gépet nem mint magánember vetted, pl.) és nem kötöttél szerződést ezektől eltérő feltételekkel.

A jogszabályokat a http://www.magyarors...ogszabalykereso oldalról le tudod tölteni. Keresgetés nélkül konkrétan:
1959. évi IV. törvény a Polgári Törvénykönyvről
49/2003. (VII. 30.) GKM rendelet a fogyasztói szerződés keretében érvényesített szavatossági és jótállási igények intézéséről
1997. évi CLV. törvény a fogyasztóvédelemről (szükség esetére)
151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról (ez most rád nem vonatkozik, de ha később történik hasonló új géppel, akkor hasznát veheted)

Szerkesztette: N0zer0 2009. 03. 25. 08:40 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#44 Felhasználó inaktív   stol 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 25. 09:05

Jah.. csak könyögöm ne FuSi.-t vegyen! :rolleyes:

#45 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 03. 25. 09:11

Hányszor kell még megkérjem a tisztelt társaságot, hogy térjünk vissza a téma medrébe és a jogifórumot itt szüntessük be? Éppen elég volt odaát is belőle.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#46 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 25. 09:17

Idézet: stol - Dátum: 2009. márc. 25., szerda - 9:05

Jah.. csak könyögöm ne FuSi.-t vegyen! :rolleyes:

Esetleg egy jóóóó acer travelmate-et, a 24xx sorozatból? :D

#47 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 25. 10:54

Idézet: didyman - Dátum: 2009. márc. 25., szerda - 9:11

Hányszor kell még megkérjem a tisztelt társaságot, hogy térjünk vissza a téma medrébe

Már én is unom leírni huszadszor ugyan azt. Ennek volt régen egy saját topikja. Mistral topik, aztán Garancia gondok? topik. Azokban már ölre mentünk a kérdésben keresztbe-hosszába. Meg van erre külön fórum, jogiforum.hu és fogyasztovedelem.com meg ha nagyon keresőznék, még legalább két másik weboldal.

De ez már csak így megy. Az emberek itt kérdezik, aztán beindul a háború. A jövőben ezeket a topikokat célszerű lenne a moderátornak az előbbi oldalak valamelyikére hivatkozással azonnal bezárni. Hacsak nem a dolog műszaki részével foglalkozik a táma, meghibásodások összefüggése, kompatibilitás stb.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#48 Felhasználó inaktív   stol 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 25. 13:08

Idézet: 2-More - Dátum: 2009. márc. 25., szerda - 9:17

Esetleg egy jóóóó acer travelmate-et, a 24xx sorozatból? :D

FuSi-tól még az is jobb fényvekkel :D

#49 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 25. 17:14

Idézet: stol - Dátum: 2009. márc. 25., szerda - 13:08

FuSi-tól még az is jobb fényvekkel :D

Mérget ne vegyél rá. Most van nálam egy 2490, hibája: USB portokra ha egeret kötsz pl, csodásan műxik. Más USB eszköz ellenben nem. Pendrive sem. Szűz windowssal sem.

#50 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 03. 25. 19:22

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2009. márc. 25., szerda - 10:54

Már én is unom leírni huszadszor ugyan azt. Ennek volt régen egy saját topikja. Mistral topik, aztán Garancia gondok? topik. Azokban már ölre mentünk a kérdésben keresztbe-hosszába. Meg van erre külön fórum, jogiforum.hu és fogyasztovedelem.com meg ha nagyon keresőznék, még legalább két másik weboldal.

De ez már csak így megy. Az emberek itt kérdezik, aztán beindul a háború. A jövőben ezeket a topikokat célszerű lenne a moderátornak az előbbi oldalak valamelyikére hivatkozással azonnal bezárni. Hacsak nem a dolog műszaki részével foglalkozik a táma, meghibásodások összefüggése, kompatibilitás stb.

Rendben, de ha lehet, nem azért szeretnék témát zárni, mert nem tudunk uralkodni magunkon. EZ amolyan struccpolitika, én nem hiszem, hogy ez volna helyes.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#51 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 03. 25. 19:23

Idézet: 2-More - Dátum: 2009. márc. 25., szerda - 9:17

Esetleg egy jóóóó acer travelmate-et, a 24xx sorozatból? :D

Ne szidd, ilyenből van a netes vas, igaz, helyenként átalakítva, hogy vas is maradjon :D
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#52 Felhasználó inaktív   Bird-Of-Prey 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.243
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 27. 13:39

Cégünknél a HP termékekre "next business day on-site service" szervizgarancia van véve.

Egy HP 6910p laptopunk elromlott, és 17.-én kezdtem el a garanciázási folyamatot, 20.-ánelvitték a gépet, azóta se híre se hamva.  Tehát nem nex day, hanem 10 napja semmi.

Ilyenkor kihez lehetne fordulni?
Nem állhatunk meg, ez denevérország....

#53 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 27. 21:06

Idézet: Bird-Of-Prey - Dátum: 2009. márc. 27., péntek - 13:39

Cégünknél a HP termékekre "next business day on-site service" szervizgarancia van véve.

Egy HP 6910p laptopunk elromlott, és 17.-én kezdtem el a garanciázási folyamatot, 20.-ánelvitték a gépet, azóta se híre se hamva.  Tehát nem nex day, hanem 10 napja semmi.

Ilyenkor kihez lehetne fordulni?

Először a szervizt kéne megsürgetni. Ha elérsz egy főnököt ott, akkor lehet rögtön turbóra kapcsolnak.

Azt hiszem itt leírtam egyik témában, amikor IBM szervizben két hétig nem nyúltak az egyik bevitt szerverhez. De telefonos érdeklődésre se tudtak mit mondani, az ügyintéző nem tudta, hogy mikor lesz kész, ha meg kértem a szervizt és nagy szerencsém volt, akkor fel is vette valaki, de azzal a szervizessel sosem sikerült beszélni, aki foglalkozott vele. Az már sikerélmény volt, ha a kollégáival sikerült beszélni, de a srác sose volt ott, ebédelt, meg valahol volt mindig, de ott sose. A kollégái meg nem tudták, hogy mikor lesz kész, csak annyit tudtak, hogy folyamatban van.
A végén egy nem tudom milyen szintű főnökemberhez kapcsoltak a telefonos ügyfélszolgálatról, aki nagyon rendes volt, mondta, hogy utánanéz, és adott egy mobilszámot, hogy ezután ne az ügyfélszolgálatot, hanem személyesen őt hívjam ebben az ügyben, és utána érdekes módon nagyon hamar végzett a szerviz.

#54 Felhasználó inaktív   lordrolee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.908
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 27. 23:57

Ez annyira magyar.
Kép

Xfire profil

LordRolee

#55 Felhasználó inaktív   stol 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 28. 06:35

Idézet: lordrolee - Dátum: 2009. márc. 27., péntek - 23:57

Ez annyira magyar.



#56 Felhasználó inaktív   druppa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 72
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 28. 07:54

Kezd beindulni a téma, lassan megjelennek ide tartozó írások is. ;)

Szóval a "nagy" szervizekkel is gond van.  :(

Furcsa, egy évtizede még a "nagyok" a szervizekre voltak büszkék, vajon miért estek át a másik oldalra?

#57 Felhasználó inaktív   lordrolee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.908
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 28. 08:34

Az anyacégnek a kihelyezett hivatalos szervízhez a legtöbb esetben sajnos nem sok köze van, max annyi hogy a szervíz használhatja a nevét hivatalos szervízként. Nem azzal van a gond, hogy nem szakemberek csak magasról tojnak az egészre.
Mint ahogy azt teszik pl a hivatalokban ("apech" meg mondjuk az önkormányzatoknál, közjegyzőnél) hogy az ötvenes hatvanas éveknél megállt az idő, és korosodó kösztümös emberek lapozgatják az A3-asnál kétszer nagyobb füzetet ha keresel vmit. És mindezt a 21. században. De ez már  :offtopic: és nemis nagyon tartozik ide, csak eszembe jutott, mint másik magyar kuriózum.

Visszatérve a szervíztémához, előző melóhelyemen inkább küldtem ki prágába acer-t meg asus-t mint hogy szarozzak a Mo-i szervízekkel. Még ígyis gyorsabban megvolt mintha felküldtem volna Pestre a cuccot.  Dell-el még nem volt tapasztalatom, HP-nak meg sosem komáltam sem a notebookjait sem a brand gépeit. De biztos van itt aki dell-ről is tudna mesélni szépeket.

Szerkesztette: lordrolee 2009. 03. 28. 08:37 -kor

Kép

Xfire profil

LordRolee

#58 Felhasználó inaktív   Bird-Of-Prey 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.243
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 28. 11:27

ezzel csak az a probléma, hogy cégünk egy elég nagy multicég, és gondolom nem kis összeget fizetünk a hp-nek (mindenünk hp) a garanciakiterjesztésekre és egyebekre.

a laptopom a szervízben, én itthon betegen, nem tudom a céges hálózatba belépni. rendszergazdaként ez azért nem lenne hátrány...
Nem állhatunk meg, ez denevérország....

#59 Felhasználó inaktív   Hamrad 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 28. 13:54

Ami még nincs letisztázva: Konkrétan lehet szervíz nevet említeni, vagy csupán szervíz esetet név nélkül?
(Ha nem lehet, akkor Vargányáékat miért szabad szidni?)
:)  :p
Acer Aspire 5310

Mindent ki kell próbálnom az életben, kivéve a vérfertőzést és a népitáncot. - "Belenéztem az internetbe!"

#60 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 03. 28. 16:23

Idézet: Bird-Of-Prey - Dátum: 2009. márc. 28., szombat - 11:27

ezzel csak az a probléma, hogy cégünk egy elég nagy multicég
a laptopom a szervízben, én itthon betegen, nem tudom a céges hálózatba belépni. rendszergazdaként ez azért nem lenne hátrány...

Nekem ez lenne a legkisebb gond, hogy nem a laptopon lévő karaoke cuccaim, meg ilyesmik kellenének. Cégtől polcról le másik laptop, vagy odahaza mindig van pár tartalék vas, elvégre ezzel foglakozunk, bármilyen sarki gépen tudunk távmelózni.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó