HWSW Informatikai Kerekasztal: Szervizelési gondok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Szervizelési gondok Javítások, szervizek, esetek

#81 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 04. 23. 11:48

Idézet

Kis gyakorlattal meg érzéssel bárki meg tudja csinálni,

Az autót is csak kormányozni kell, meg a pedálokat megfelelő sorrendben nyomogatni. Mégsem leszel tapasztalt róka két pesti kör után (anyázós annál inkább :D ). Műszaki előképzettséggel a többrétegű panelt megtapasztalni nem nagy dolog, pár kísérlet és menni fog, bevallom, hogy nem az első lapomra vagyok a legbüszkébb, de a tizedik kondizás is még hozott ki furatgalvánt. Én meg amennyi ilyen elbaszott javítást láttam, nevetni tudnék ezen a kis gyakorlaton, de a sírás erősebb.

Idézet

rengeteg kondihibás alaplap volt (ami ránézve látszik)
Na itt a bökkenő, mert egyes sorozatok nem púposodnak, csak simán zárlatba vonulnak, kiszáradnak, vagy egyéb nem látható tünet miatt az ESR az egekbe szökik. Ezeket sorozatjelről, dátumról, túlnyomásszelep kialakításáról lehet beazonosítani és nem az első kuglitalálat az, ami ebben segít.

Idézet

Én kiskerben veszek néha pár darabot, a Déli pu. mellett, a Böszörményi út elején. Ott 150-200 Ft
A Mikrovill jóféle shamwa-t árul, meg Jamicon-t is talán. És nagyon drágán. Sokminden olcsó náluk, de azt hiszem, pont részedről csúnya tévedés egyetlen egy bolt áraiból kiindulni. A Lomex árlistáját böngészd végig. Amiket veszek, jellemzően Yageo, 30-50 db szokott lenni egyszerre egy-egy értékből, az elfogy néhány hét alatt. A Teapo-ból alakultak át :D , és évek óta megbízható, jó minőségű alkatrészek, elenyésző probléma van velük normál használatban.

Idézet

erős a gyanúm, hogy nagyobb részét a kutya se nézi meg.
Megnézik, mert sorozathibát, gyártástechnológiát érintő dolgok szoktak lenni, tapasztalatszerzés, stb okán elég gyakori a komoly átnézés, de abban igazad van, hogy a nagyjából veszélyes hulladék válik rövid úton. Egyes cégek (pl. Plextor) erre nagyon nagy hangsúlyt fektet, mások meg nem annyira.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#82 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 24. 11:51

Tudéj's iksz-fájl:

Gép behoz, most adtunk bele alkatrészt és nemmegynemmegynemmegy. Valóban, nem indul. Nade, várjál haver....bedugod, és a hátlapi venti megy, a procijé nem, a tápé sem. És nem indul...hmmm...weird, szól az angol. Másik táp: dupla ventis enermax teszttáp bele, bedug, hmmm...hátlapi venti megy, cpu venti megy, táp alsó ventije megy, hátsó ventije nem. Anyád. Majd bekapcsgomb, vúúúúfff ventik elindulnak csőgázon, és post, és megy. Anyád. Fél perc után a megoldás: USB portoknak külön jumper 5V meg 5V SB ágból való táplálásnak. Az egyik jumper igy, a másik úgy felrakva. Mindkét jumper 5V-re, csodák csodája kikapcsolva nem forognak a ventik az enermaxról sem. Na akkor üffél HKCja rádug, nééé megy. Zord, mit nem tud művelni egy vándorútra induló standbyfesz.

#83 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 24. 11:53

Idézet: didyman - Dátum: 2009. ápr. 23., csütörtök - 11:48

Az autót is csak kormányozni kell, meg a pedálokat megfelelő sorrendben nyomogatni. Mégsem leszel tapasztalt róka két pesti kör után (anyázós annál inkább :D ). Műszaki előképzettséggel a többrétegű panelt megtapasztalni nem nagy dolog, pár kísérlet és menni fog, bevallom, hogy nem az első lapomra vagyok a legbüszkébb, de a tizedik kondizás is még hozott ki furatgalvánt. Én meg amennyi ilyen elbaszott javítást láttam, nevetni tudnék ezen a kis gyakorlaton, de a sírás erősebb.

Ez fura. Volt olyan lap, amiből fogóval kellett kihúznom a kondik lábait, annyira szorultak bele.
Az alját melegítettem, a tetejét meg húztam egy kis fogóval, és a furatoknak nem lett semmi baja.
Az új kondi berakása is fogóval ment: totál tisztára le kellett tisztítani a lyukat, utána fogóval lenyomtam annyit a még hosszú lábon, hogy átérjen. Amikor átért, akkor meg alulról húztam, és utána forrasztottam be.
Van ismerős, aki az ilyen lapokban ki sem szedi a régi lábakat, csak levágja vagy letördeli a régi kondikat, és a megmaradó lábakhoz forrasztja hozzá az új kondit.


Persze lap és lap között is van különbség, lehet rossz minőségű volt, vagy nagyon túlmelegítetted vagy nem tudom.

Elb*szott javítás meg minden téren van.
Pl. van olyan asztalos ismerősöm, hogy mindig kitalál valami újítást: a múltkor pl. olajat kevert a lakkba, hogy ő egyszerre olajoz és lakkoz. A vége az lett, hogy hetek alatt se kötött meg a lakk, ha 2 hét múlva hozzáértél, még ragadt. És baromi ronda is lett.

Idézet: didyman - Dátum: 2009. ápr. 23., csütörtök - 11:48

A Mikrovill jóféle shamwa-t árul, meg Jamicon-t is talán. És nagyon drágán. Sokminden olcsó náluk, de azt hiszem, pont részedről csúnya tévedés egyetlen egy bolt áraiból kiindulni.

Aham.
Más cuccok nem tűntek drágának, ezért azt gondoltam, ez sem drága. (Mondjuk az "gyanús" volt, hogy sokszor nem volt, és rendelésre hoztak)
Persze ha nagy tételben vásárolnék, akkor körülnéznék, hol olcsóbb, de nagyjából évente egyszer veszek 10 db-ot. Nálad azért jobban fogynak, ahogy olvasom.
Régen még a Király u. 80-ban volt egy bolt, ahol szinte minden volt, és olcsó volt. Egyszer már nem tudom mit nem tudtak adni, és ők irányítottak a Mikrovillhez, hogy ott hátha lesz. Aztán egyszercsak megszűntek.

Most 17 V-os AC trafót keresek (asszem 12 VA, de nem emlékszem hirtelen), de sehol nem találok ...

#84 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 24. 11:57

Idézet: 2-More - Dátum: 2009. ápr. 24., péntek - 11:51

Tudéj's iksz-fájl:

Gép behoz, most adtunk bele alkatrészt és nemmegynemmegynemmegy. Valóban, nem indul. Nade, várjál haver....bedugod, és a hátlapi venti megy, a procijé nem, a tápé sem. És nem indul...hmmm...weird, szól az angol. Másik táp: dupla ventis enermax teszttáp bele, bedug, hmmm...hátlapi venti megy, cpu venti megy, táp alsó ventije megy, hátsó ventije nem. Anyád. Majd bekapcsgomb, vúúúúfff ventik elindulnak csőgázon, és post, és megy. Anyád. Fél perc után a megoldás: USB portoknak külön jumper 5V meg 5V SB ágból való táplálásnak. Az egyik jumper igy, a másik úgy felrakva. Mindkét jumper 5V-re, csodák csodája kikapcsolva nem forognak a ventik az enermaxról sem. Na akkor üffél HKCja rádug, nééé megy. Zord, mit nem tud művelni egy vándorútra induló standbyfesz.

Ezeket a stand by dolgokat alapból nem szeretem, és amikor csak lehet kikapcsolom.
Minek kapjon a bill. vagy az egér tápot, amikor nincs is bekapcsolva a számítógép? (Jó, lehet kattintással indítani, vagy billentyűről jelszóval indítani, de sok értelme nincs)

#85 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 24. 12:43

Idézet: Sparow2 - Dátum: 2009. ápr. 24., péntek - 11:53

möff

Amikor kurvára nem akar kijönni a kondi, az az alaplap "okos" dizájnja miatt van, elviszik a kikurt vastag vezetősávok a hőt és nem tud a páka annyit tolni, amennyit kell. Fosrock alaplapot utálok is kondizni emiatt.

#86 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 24. 19:35

Idézet: 2-More - Dátum: 2009. ápr. 24., péntek - 12:43

Amikor kurvára nem akar kijönni a kondi, az az alaplap "okos" dizájnja miatt van, elviszik a kikurt vastag vezetősávok a hőt és nem tud a páka annyit tolni, amennyit kell. Fosrock alaplapot utálok is kondizni emiatt.

Neeem, szépen felolvadt, 90W-os pákával csináltam.
Szűk volt a lyuk benne. Totál kitisztítottam, és az új is alig akart belemenni, még a beforrasztás előtt. Ha nem volt 100%-ig tiszta, bele se ment.

#87 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 04. 24. 20:41

Idézet: Sparow2 - Dátum: 2009. ápr. 24., péntek - 12:53

...

Mit mondjak. Tudod, mivel dolgozok? 50W-os Weller TCP-S. Egyetlen egy dolog fog ki rajta: Az ATI 9700pro, azon egyszerűen nem tudtam kondit cserélni, de azóta már szedtem szét másik kártyát vele, vélhetően melegebb heggyel...
Egy nyamvadt alaplapra nem emlékszem, ahol ne lett volna elég a weller. Én nem szoktam lyukat pucolni, mert macera, idő megy vele. Ónszippancs van 3 féle, de mind pluszmunka: Hevítem a forraszt és megy bele az új lába, ennyi a folyamat. Általában elég gyors vagyok, így a rideg forrasz nem ragad meg, nanem a láb végigcsúszik a lyukban, nem kell huzigálni (nagyon ritkán kell). Ez a kondit sem erőszakolja, a forraszt sem. A furatgalván akkor jön ki, ha a hevítés tökéletlen, vagy menet közben elkezd kihűlni a forrasz. Meg persze egyes ócskább lapoknál a gyártástechnológia olyan, hogy a galván fellazul, elválik a faltól. Kivétel során sem fogózok, általában odaférek két ujjal, és jobban érzem, mennyire szabad húzni,a  fogó könnyen lecsúszik a kondiról, vagy szétnyomja a burkot, macera, idő, nem vált be.
Lábraforrasztós kollégát is ismerem jól. :-D Nekem ez antikrisztus, kapcsolóüzemben kondit lehető legrövidebb lábbal teszünk oda, minél nagyobb felületű kontaktussal.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#88 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 24. 21:04

Idézet: didyman - Dátum: 2009. ápr. 24., péntek - 20:41

Kivétel során sem fogózok, általában odaférek két ujjal, és jobban érzem, mennyire szabad húzni,a  fogó könnyen lecsúszik a kondiról, vagy szétnyomja a burkot, macera, idő, nem vált be.

Általában én sem, de ez szorult. (Vagy rosszul fogalmazok, vagy ennyire nem fogja meg senki a lényeget? :) )
Szorult, amikor kivettem a régit és szorult, amikor betettem az újat.
Azért kellett a lyukat is jól kipucolni, hogy az új láb belemenjen valahogy.
A végén már hótt tiszták voltak a lyukak, és fogóval kellett átnyomni az alkatrész lábát annyira, hogy a túloldalon fogóval meg tudjam fogni és húzhassam.

Csak azért mondtam, hogy nekem ettől sem jött ki a via, hogy fordult elő olyan, hogy fogóval rángattam meg tuszkoltam.
Lehet csak szerencsés vagyok, és erős lapot fogtam ki.
:)

#89 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 27. 09:31

Idézet: didyman - Dátum: 2009. ápr. 24., péntek - 20:41

Mit mondjak. Tudod, mivel dolgozok? 50W-os Weller TCP-S. Egyetlen egy dolog fog ki rajta: Az ATI 9700pro, azon egyszerűen nem tudtam kondit cserélni, de azóta már szedtem szét másik kártyát vele, vélhetően melegebb heggyel...
Egy nyamvadt alaplapra nem emlékszem, ahol ne lett volna elég a weller. Én nem szoktam lyukat pucolni, mert macera, idő megy vele. Ónszippancs van 3 féle, de mind pluszmunka: Hevítem a forraszt és megy bele az új lába, ennyi a folyamat. Általában elég gyors vagyok, így a rideg forrasz nem ragad meg, nanem a láb végigcsúszik a lyukban, nem kell huzigálni (nagyon ritkán kell). Ez a kondit sem erőszakolja, a forraszt sem. A furatgalván akkor jön ki, ha a hevítés tökéletlen, vagy menet közben elkezd kihűlni a forrasz. Meg persze egyes ócskább lapoknál a gyártástechnológia olyan, hogy a galván fellazul, elválik a faltól. Kivétel során sem fogózok, általában odaférek két ujjal, és jobban érzem, mennyire szabad húzni,a  fogó könnyen lecsúszik a kondiról, vagy szétnyomja a burkot, macera, idő, nem vált be.
Lábraforrasztós kollégát is ismerem jól. :-D Nekem ez antikrisztus, kapcsolóüzemben kondit lehető legrövidebb lábbal teszünk oda, minél nagyobb felületű kontaktussal.

Az enyém egy TCP-S 50 wattos 24 voltos a finomabb munkákhoz, de a 7es hegy karcsú benne, a nagyágyú egy W61C 60 wattos 220as, de akad jellemzően Asrock amihez ez is kevés. Régebben kiónszipkáztam a furatot meg precizkedtem, de szerintem jobban megbassza a forrpontot, mintha a te módszeredet követve, benyomnám a lábat folyamatosan melegitve, úgyhogy évek óta azt követem én is. Régebben volt egy 9es fejem is a kiswellerhez, de elsütöttem vele pár alaplapon a forrpontot, úgyhogy kiselejteztem.

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó