HWSW Informatikai Kerekasztal: Szervizelési gondok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Szervizelési gondok Javítások, szervizek, esetek

#1 Felhasználó inaktív   druppa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 72
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 20. 00:13

Nem találtam hasonló témát, ezért nyitottam, mert belefutottam egy esetbe.

Egy hónapja találtam egy jónak tűnő használt számitógépet, elég jó áron, pár napi alku után - RAM bővítés kellett - megvettem. 6 hónap garanciát adott a bolt. Két nappal később furcsa hibajelenségek történtek, teszteltem, nem jöttem rá az okára, pár nap múlva visszavittem a boltba. Két nap múlva hivott a boltos, valami video IC a hibás, cserélni kell, eltart egy darabig.

Ennek már 4 hete, minden héten csak annyit mond, hgoy javitás alatt van és nem tudja, mikor lesz kész.
Meddig húzhatja a javitást, mikor mondhatom, hogy adjon egy másik gépet, nekem dolgoznom kell vele, nem játékra vettem?

#2 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 20. 07:49

Elég jó szervíz lehet az, ahol "videoIC"-ket cserélnek. Mármint tényleg szó szerint. Vagy csak szimplán hülyítenek téged.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#3 Felhasználó inaktív   Macikák 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 20. 15:23

Idézet: Warrior - Dátum: 2009. márc. 20., péntek - 8:49

Elég jó szervíz lehet az, ahol "videoIC"-ket cserélnek. Mármint tényleg szó szerint. Vagy csak szimplán hülyítenek téged.

Alighanem valami integrált irodai csoda lehet, és várja az
ugyanolyan deszkát...  :D

Kicserélni, gyanítom, semmit sem tud rajta, mert még
véletlen sem szabvány, hanem valamilyen Part No.
xxxxxxxxxx-yyyyyyyyyy-zzzz -- gondolom én!  :Đ

Éljenek az "alighasznált" márkás gépek...  :p
Hotline: És most mit lát a monitorán?
Ügyfél: Egy kis plüssmacit, amit a barátom vett a plázában.


KONFIG: AMD 486 DX4-100+, 16 MB RAM, 200 MB HDD, 1 MB TRIDENT 8900C VGA,
             SAMTRON monitor, YAMAHA hangkártya, PHILIPS cd-olvaso...
             DOOM3-at is ezzel tolom! De most komolyan... :-)))

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 03. 20. 15:24

Rendesebb helyen kellett volna venni. Számla garilevél van, vagy te is beszoptad azt a nemjuteszembe, de valami.uw.hu jóféle használt gépes linket?
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   druppa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 72
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 21. 11:53

Idézet: Macikák - Dátum: 2009. márc. 20., péntek - 15:23

Alighanem valami integrált irodai csoda lehet, és várja az
ugyanolyan deszkát...  :D

2005-ös "business class" kategória, 2 ezer usd volt álllitólag a listaára, NVIDIA vagy hasonló 3D-s kártya van benne. Először a monitornál valami érintkezési problémára tippeltek, de kiderült, hogyha megemelem a laptopot, azonnal előáll a "mátrix-os" hibajelenség, függőlegesen futnak egyes oszlopok, illetve vizszintes szines csikok jelennek meg, mint amikor a commodore képernyőt tévén néztük és nem volt behangolva a tv a megfelelő frekvenciára.

A kérdésem az, hogy most ki vagyok szolgáltatva a javitásnak, vagy mondhatom, hogy ennyi idő után vissza a pénzt és keresek egy másik gépet?

#6 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 21. 12:40

Idézet: druppa - Dátum: 2009. márc. 21., szombat - 11:53

2005-ös "business class" kategória, 2 ezer usd volt álllitólag a listaára, NVIDIA vagy hasonló 3D-s kártya van benne. Először a monitornál valami érintkezési problémára tippeltek, de kiderült, hogyha megemelem a laptopot, azonnal előáll a "mátrix-os" hibajelenség, függőlegesen futnak egyes oszlopok, illetve vizszintes szines csikok jelennek meg, mint amikor a commodore képernyőt tévén néztük és nem volt behangolva a tv a megfelelő frekvenciára.

A kérdésem az, hogy most ki vagyok szolgáltatva a javitásnak, vagy mondhatom, hogy ennyi idő után vissza a pénzt és keresek egy másik gépet?

6 hónap garit adtak akkor sok választásod nincs nem vonatkozik rá sok minden ami egy nem használt készülékre igen.
Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#7 Felhasználó inaktív   druppa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 72
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 21. 12:52

Idézet: djculture - Dátum: 2009. márc. 21., szombat - 12:40

6 hónap garit adtak akkor sok választásod nincs nem vonatkozik rá sok minden ami egy nem használt készülékre igen.

Régi viccek jutnak eszembe:

"- Maga, ugye, .....?
- Eltaláláta, de honnan tudja?
- A kérdésemre pontos és szabatos választ adott, de nem mentem vele semmire."

#8 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 22. 19:37

Idézet: druppa - Dátum: 2009. márc. 20., péntek - 0:13

Meddig húzhatja a javitást, mikor mondhatom, hogy adjon egy másik gépet, nekem dolgoznom kell vele, nem játékra vettem?

Szerintem 4 hét után simán kérhetsz cserekészüléket a javítás idejére.
Még ha játszani vetted is.
Azért vetted, hogy használjad. Függetlenül attól, hogy játszani vagy dolgozni. (A szórakozás is van olyan fontos, mint a munka. Sőt.)

Én már bemennék, és ledumálnám, hogy jóember, nem jó ez így, vagy add vissza a pénzemet, vagy adjál egy másik hasonló gépet (akár a javítás végéig, ideiglenesen is) vagy végezd el most a javítást --akár meg is várom--, és add most ide.

Utólag már nem tudsz változtatni, de amit fentebb írta: megbízható, ismert helyről vásárolj legközelebb. Lehet, hogy picivel drágább, de megtakarítasz egy csomó szívást vele.

#9 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 03. 22. 19:54

namost, akkor egy laptopról van szó, aminek az alaplapján vélhetőebn elengedett a VGA IC forrasztása. Ez javítható hiba, két eset lehet: IC halott, IC túlélte. Utóbbi egyszerű, BGA rework és örül. Előbbi nec, mert IC-t százas-ezres tételben lehet behozatni, nemérdemeslamentálni áron. Ilyenkor egyszerűbb alaplapot cserélni, nembiztoshogymegéri áron. Most a kereskedő vélhetően alaplapot, vagy használható IC-t kajtat, amihez sok szerencsét neki, nem lesz egyszerű, főleg nem olcsó.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#10 Felhasználó inaktív   stol 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 23. 09:14

Idézet: Sparow2 - Dátum: 2009. márc. 22., vasárnap - 19:37

Szerintem 4 hét után simán kérhetsz cserekészüléket a javítás idejére.
Még ha játszani vetted is.
Azért vetted, hogy használjad. Függetlenül attól, hogy játszani vagy dolgozni. (A szórakozás is van olyan fontos, mint a munka. Sőt.)

Én már bemennék, és ledumálnám, hogy jóember, nem jó ez így, vagy add vissza a pénzemet, vagy adjál egy másik hasonló gépet (akár a javítás végéig, ideiglenesen is) vagy végezd el most a javítást --akár meg is várom--, és add most ide.

Utólag már nem tudsz változtatni, de amit fentebb írta: megbízható, ismert helyről vásárolj legközelebb. Lehet, hogy picivel drágább, de megtakarítasz egy csomó szívást vele.

Azért tegyük hozzá, hogy HASZNÁLT termékről van szó....
Aki használtat vesz, az számoljon ilyennel.
Cserekészüléknél meg ha munkára használja, igazolást kérek, hogy valóban munkára használja-e.

Volt olyan is, hogy verte az asztal FÉL NAP UTÁN, hogy miért nincs még kész a gépe, mert otthon "jönnek le a filmek a netről és ki KELL írni"... :Đ
Kérdeztem, hogy "mi a faszom az a modem? csap? nem lehet elzárni? UTP-ből a padlóra folyik a film? Amúgy BSA és Artisjus tud a házi sokszorosításról? Jogdíjak befizetve felé?"
Ettől kezdve kussban maradt...

#11 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 23. 09:26

Idézet: stol - Dátum: 2009. márc. 23., hétfő - 10:14

...
Volt olyan is, hogy verte az asztal FÉL NAP UTÁN, hogy miért nincs még kész a gépe, mert otthon "jönnek le a filmek a netről és ki KELL írni"... :Đ ...

:Đ  :Đ Besz@rás, milyen emberek vannak.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#12 Felhasználó inaktív   druppa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 72
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 23. 11:07

Idézet: didyman - Dátum: 2009. márc. 22., vasárnap - 19:54

namost, akkor egy laptopról van szó, aminek az alaplapján vélhetőebn elengedett a VGA IC forrasztása.

Köszönöm, végre egy tartalmas és segítő beírás.  :respect:  :respect:

#13 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 23. 12:43

Idézet: stol - Dátum: 2009. márc. 23., hétfő - 9:14

Azért tegyük hozzá, hogy HASZNÁLT termékről van szó....
Aki használtat vesz, az számoljon ilyennel.

Ha használt is, adott rá 6 hónap garanciát. Miért vállalta be akkor? Miért nem úgy adta, hogy nincs rá garancia, vagy 2 nap (bár 2 nap alatt is tönkremehet).
Ha én járnék így, azért lebeszélném vele, hogy tőlem kereshet bele IC-t, vagy alaplapot, vagy tökölhet vele akár 1 évig is, de addig adjon egy hasonló gépet. Vagy vissza a pénzt, aztán veszek inkább másikat.

De legalább azt böfögje ki, hogy mikor lesz kész.
Most a tulaj lóg a levegőben, azt se tudja, mi van, meddig kell várnia.

Idézet: stol - Dátum: 2009. márc. 23., hétfő - 9:14

Cserekészüléknél meg ha munkára használja, igazolást kérek, hogy valóban munkára használja-e.
Miféle igazolást??? Nem mindegy az Neked, hogy munkára használja-e? Egyáltalán mi közöd van hozzá, mint eladónak, hogy a vevő mire használja? Megvette, ha akar dolgozik vele, ha akar játszik vele.
Csak munkás gépre él a garancia? Vagy munkás gépre külön garancia van?
Ha játszani vagy hobbi célra vettem, akkor más a garancia?
Ha az autóddal nem fuvarozol vagy nem taxizol, akkor rohadjon a szerelőnél 3 hónapig?

Az ilyet nagyon nem szeretem.

Idézet: stol - Dátum: 2009. márc. 23., hétfő - 9:14

Volt olyan is, hogy verte az asztal FÉL NAP UTÁN, hogy miért nincs még kész a gépe, mert otthon "jönnek le a filmek a netről és ki KELL írni"... :Đ
Kérdeztem, hogy "mi a faszom az a modem? csap? nem lehet elzárni? UTP-ből a padlóra folyik a film? Amúgy BSA és Artisjus tud a házi sokszorosításról? Jogdíjak befizetve felé?"
Ettől kezdve kussban maradt...
Persze, van a másik fele is. Fél nap után azért még nem kell hőbörögni. De fenti eset nem fél nap, hanem 1 hónap volt.
Egyébként saját használatra enged a törvény filmet letölteni és megírni.

#14 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 23. 12:52

Idézet: Sparow2 - Dátum: 2009. márc. 23., hétfő - 13:43

Ha használt is, adott rá 6 hónap garanciát. ...

De nem olvastam vissza: a garanciális feltételek teljes mértékben tisztázottak?
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#15 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 03. 23. 12:55

Ne kezdjük már el itt is...
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#16 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 23. 12:56

Idézet: Sparow2 - Dátum: 2009. márc. 23., hétfő - 13:43

...
Egyébként saját használatra enged a törvény filmet letölteni és megírni.

Ennek kevés köze van a témához, s nem kellene belemenni, mert csak az egyik fele igaz: a megírás. A letöltés bizony nem megengedett.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#17 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 23. 13:03

Idézet: Warrior - Dátum: 2009. márc. 23., hétfő - 12:52

De nem olvastam vissza: a garanciális feltételek teljes mértékben tisztázottak?

Nem tudom.
Lehet javíthatja akár évekig is. Aztán mire készen lesz, akkor már annyit ér az akkori gépekhez képest, mint most egy PII-es. (Vagy 6 hónap múlva visszadobja, hogy lejárt a bevállalt garancia)
Azért szerintem 1 hónap után már ildomos volna cseregépet adni.

Pl. tévészerelő kijött egyszer, simán hozott cserekészüléket. Ha másnapra kész a tévé, akkor is. Mert ha sokáig tart a javítás, akkor meg külön el kéne jönnie még egyszer, ha hoz másik tévét.
Így meg amikor hozza vissza, akkor a cseretévét beteszi a kocsiba, és nem plusz fáradtság még a fuvarozása sem.
Pedig 1 napra úgysem kértem volna tévét. Amennyit nézem.

Szerkesztette: Sparow2 2009. 03. 23. 13:04 -kor


#18 Felhasználó inaktív   stol 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 23. 14:35

Idézet: Sparow2 - Dátum: 2009. márc. 23., hétfő - 12:43

Egyébként saját használatra enged a törvény filmet letölteni és megírni.

De ő eladásra írt :Đ
És volt olyan marha, hogy ezt hangoztatja is :think:

#19 Felhasználó inaktív   stol 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 23. 14:39

Idézet: Sparow2 - Dátum: 2009. márc. 23., hétfő - 13:03

Nem tudom.
Lehet javíthatja akár évekig is. Aztán mire készen lesz, akkor már annyit ér az akkori gépekhez képest, mint most egy PII-es. (Vagy 6 hónap múlva visszadobja, hogy lejárt a bevállalt garancia)
Azért szerintem 1 hónap után már ildomos volna cseregépet adni.

Pl. tévészerelő kijött egyszer, simán hozott cserekészüléket. Ha másnapra kész a tévé, akkor is. Mert ha sokáig tart a javítás, akkor meg külön el kéne jönnie még egyszer, ha hoz másik tévét.
Így meg amikor hozza vissza, akkor a cseretévét beteszi a kocsiba, és nem plusz fáradtság még a fuvarozása sem.
Pedig 1 napra úgysem kértem volna tévét. Amennyit nézem.

:offtopic:
Adunk nagyon sokszor VGA cserét, ha garos ügyintézés alatt van a másik. (Megkérdezzük, hogy tudja-e enélkül használni a gépet, kell-e csere addig?)
Aztán cserekártyával visszajött a user panaszkodni, hogy nem megy rajta xy game :Đ
Én majd kiestem a számon, úgy eltátottam, aztán főnök ecsetelte neki, hogy a cserekártyával használható legyen a gép, anyi a kötelességünk, nem az, hogy azonos teljesítmányűt adjunk, mert azt már nem szerviz-cserekártyának mondják, hanem garanciában cserének :omg:
9600GT Inno3D helyett kapott egy ATI X300SE-t, amíg szervizben volt a másik. :D
Ez tipikus példa a magyar mentalitásra, miszerint is nyújtod a kisujjad és válladat is letépi....

Szerkesztette: stol 2009. 03. 23. 14:39 -kor


#20 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 23. 15:01

Idézet: stol - Dátum: 2009. márc. 23., hétfő - 14:35

De ő eladásra írt :Đ
És volt olyan marha, hogy ezt hangoztatja is :think:
Az más, akkor nem figyeltem oda eléggé ... bocs ...

Idézet: stol - Dátum: 2009. márc. 23., hétfő - 14:35

Adunk nagyon sokszor VGA cserét, ha garos ügyintézés alatt van a másik. (Megkérdezzük, hogy tudja-e enélkül használni a gépet, kell-e csere addig?)
Aztán cserekártyával visszajött a user panaszkodni, hogy nem megy rajta xy game d3.gif
Én majd kiestem a számon, úgy eltátottam, aztán főnök ecsetelte neki, hogy a cserekártyával használható legyen a gép, anyi a kötelességünk, nem az, hogy azonos teljesítmányűt adjunk,
Ez nem így van szerintem.
A törvényt nem tudom, de valószínű olyanra kell cserélni, hogy ne okozzon fennakadást vagy kényelmetlenséget.

Most ha veszel egy új Golfot, aztán a garanciális szerviz idejére adnak egy Trabantot, mondván, hogy azzal is el tudsz menni bárhová, akkor nem fogadnád el valószínűleg.
Vagy ha veszel egy bazinagy plazmatévét és a garanciaintézés idejére adnak 3-4 hétig egy fekete-fehér kis Junosztyot, azt se fogadnád el. Vagy egy 20 éves Videoton tévét. Pedig tévézni tudsz rajta. De mégse nyújt olyan élményt a házimozi, mint az eredeti tévével.

Sőt, a videokártya még rosszabb, hiszen a Trabanttal valóban tudsz közlekedni, csak nem olyan esztétikus mint a saját autód, de ha a számítógépet azért vetted, hogy játszhass, akkor semmit nem érsz a gyengébb videokártyával. Jó, használni tudod, netezhetsz, meg levelet írhatsz, meg régebbi játékokkal játszhatsz, de pont azok a játékok nem mennek, direkt amikre vetted. Ilyen esetben biztos szólnék, hogy megb***hatjátok a cserekártyát, épp arra nem jó csak, amire kéne.
Persze ez is a körülményektől függ, mert ha pl. hétfőn beviszem a hibás videókártyát, és kedden vagy szerdán itt garanciális cserélt darab, akkor jó, 1-2 napig kibírja az ember játék meg számítógép nélkül.
De ha hetekbe telik, az már gázos nagyon.

Idézet: stol - Dátum: 2009. márc. 23., hétfő - 14:35

mert azt már nem szerviz-cserekártyának mondják, hanem garanciában cserének

Miért? Megtarthatja a rossz helyett?
Az ugyanolyan teljesítményűt is visszaadja, amikor visszakapja a sajátját. Azaz csak cserekártya mégis.

Szerkesztette: Sparow2 2009. 03. 23. 15:03 -kor


Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó