HWSW Informatikai Kerekasztal: Mobilinternet - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mobilinternet avagy miért csak a T-Mobile a nyerő

#1 Felhasználó inaktív   Takeshi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 20. 13:07

Lehet, hogy volt már erről szó másik topicban, de én csak azt írom ide, amit tudok.

Egy telekomos ismerősömtől megtudtam, hogy valójában mit is csinált a Vodafone és a Pannon. Adva volt a 2G-s hálózatuk, ami úgy néz ki, hogy a BTS-ek (GSM adótornyok) felé egy 2xE1-es átviteltechnika van kiépítve, ami 2x2Mb sávszélességet ad. Mivel valahogy be kellett lépni a 3G piacra, ezért nem csináltak mást, minthogy ráakasztották az UMTS berendezéseiket (Vodafone esetében ezt a csodálatos kínai Huawei izét) a meglévő átviteltechnikára és ennyi - kész a 3G.

Ebből können belátható, hogy az általuk hirdetett akár 7.2Mb letöltési sebesség egy nagy hazugság. A rendszer még akkor sem képes ezt teljesíteni, ha valaki egyedül lóg egy BTS-en. Nem csoda hát, hogy az új sávszélesség-adat megadási rendelet szerint kénytelenek voltak odaírni, hogy a garantált sávszélesség egy nagy nulla (bőven 1Mbps alatt).

A két cég a fejlesztéseit persze csinálja, addig meg megpróbálnak ellavírozni ezzel a jelenlegi "3G"-vel.

Akkor most a T-Mobile-ról röviden. Ők - ahogyan ezt a másik két szolgáltatónak is kellett volna - a 3G bevezetése óta szépen kibővítették a BTS-ek közti sávszélességet nagysebességű Ethernet rádiókkal, így természetesen az ő rendszerük jóval többet produkál, mint a konkurrenciájé. Persze a szolgáltatás árszínvonala is ennek megfelelően nagyobb - nem véletlenül.

Szóval aki olcsó mobilinternetre vágyik, ami adott esetben még egy VoIP hívásra is kevés, az vegye igénybe nyugodtan a Vodafone vagy a Pannon szolgáltatását és örüljön, mint majom a farkának, hogy milyen jól járt (árban). Aki pedig egy valamire használható sávszélességű szolgáltatást akar, az szorítsa össze a fogát, és perkálja le a T-Mobile-nak a magasabb havidíjat.

Mobilinternet egy pizza áráért? Én a pizzát választanám!

Takeshi

ui. Nem vagyok a T-Mobile embere, és nem is használom semmilyen szolgáltatásukat. Csak megpróbálok azoknak jótanácsot adni, akik mobilinternetet kívánnak igénybe venni.

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 04. 20. 17:08

Van mobilnetes topik. De nekem itt van most 3 PGSM előfizu, megy egy szobán belül mindegyik 2-3 megabittel, ami állításod szerint nem is lehetne.
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 20. 17:14

Mobilnetes topic

Ez itt most záródik, ahogy a továbbiak is. Ja, a következő mobilnetes topicnyitó jutalomban részesül :cool:
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó