HWSW Informatikai Kerekasztal: Fallout: New Vegas - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (16 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Fallout: New Vegas post-apocalyptic RPG az Obsidiantól

#21 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 08. 16:19

Idézet: gene - Dátum: 2010. febr. 8., hétfő - 15:20

én inkább first person nézetben toltam

Abban is ratyi volt, ehhez a stílushoz az össze vissza frogatható felülnézetes 3D-s megjelenítés lett volna a megfelelő.

#22 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 08. 17:32

Először is,

- soha eddig nem játszottam semmilyen Bethesda játékkal
- soha nem játszottam a Fallout 1-2-vel
- egyetlen Fallout élményem a Tactics volt, nagyon megragadott a világa

- Obsidian-féle Bioware klónok egyáltalán nem tetszettek. A Kotor2 az elsőhöz képest egy bugos, összecsapott szar volt. Az NWN2 az elsőhöz képest borzasztó csalódás volt, a 20-as szint limittel meg az előző részben már részletesen kidolgozott megoldások teljes elhagyásával, iszonyat HW igénnyel.

Személyes tapasztalataim alapján: Fallout: New Vegas by Obsidian - Istenem, segíts!

A Fallout 3 nagyon tetszik, mondhatni a Sins of a Solar Empire óta a második játék az elmúlt 5-6 évben, ami igazán megfogott. Ne legyen igazam, de az eddigi általam tapasztalt trend alapján előítéletesen azt valószínűsítem, hogy kapunk egy bugos kiherélt bétát.
Másrészt, ők találták ki a Falloutot! Szívüket-lelküket beleadják, ez igazán az ő gyerekük, a nagy visszatérés, lehetetlen hogy rossz legyen!

Meglátjuk milyen lesz.

#23 Felhasználó inaktív   Visormail 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 485
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 08. 17:47

Idézet: spidey - Dátum: 2010. febr. 8., hétfő - 14:25

KotOR II-t a bugok miatt divat fikázni.

Na ezt jó tudni. Végignyomtam de nem találkoztam egy buggal se.
AMD X2 7750, 3GB RAM, HD4850 512MB, Windows XP x64 és Windows 7 Pro

#24 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 08. 17:51

Idézet: Visormail - Dátum: 2010. febr. 8., hétfő - 18:47

Na ezt jó tudni. Végignyomtam de nem találkoztam egy buggal se.

Én biza' annyival, hogy a Kotor1-et kb. 5x vittem végig, a másodikat egyszer. Újrakezdtem, de pár küldetés után ismét bugzott, úgyhogy ment a levesbe.

#25 Felhasználó inaktív   Ilsyde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 08. 17:57

Idézet: Bástya elvtárs - Dátum: 2010. febr. 8., hétfő - 16:32

A Fallout 3 nagyon tetszik, mondhatni a Sins of a Solar Empire óta a második játék az elmúlt 5-6 évben, ami igazán megfogott.

Fallout Tactics tenyleg nagyon jo volt. Fallout 3 meg azert tetszett neked annyira mert nem jatszottal elotte huzamosabb ideig az Oblivionnal (vagy mas/jobb belso nezetes RPG-vel). Ugy nekem is tetszett volna :Đ
C2D 2,66GHz | 4GB DDR2 | 9800GTX+ | Win7 64bit | WinXP 32bit (dual boot) | 1440x900 (19")

#26 Felhasználó inaktív   Valdy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.453
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 08. 18:49

Idézet: Bástya elvtárs - Dátum: 2010. febr. 8., hétfő - 17:32

- Obsidian-féle Bioware klónok egyáltalán nem tetszettek. A Kotor2 az elsőhöz képest egy bugos, összecsapott szar volt. Az NWN2 az elsőhöz képest borzasztó csalódás volt, a 20-as szint limittel meg az előző részben már részletesen kidolgozott megoldások teljes elhagyásával, iszonyat HW igénnyel.

kotor2 tény h bugos volt, de a nagyját gyorsan javították. Összecsapott? nem hinném, esetleg amiatt, mert a kiadó sürgette őket. Amúgymeg:
http://www.team-gizka.org/ :)

nwn2 elég jó volt az első részhez képest is, elég sok újítással, ami vissza is köszönt a bioware féle dragon age-ben is (pl csapattagok közti kapcsolatok). A nagy gépigény tényleg zavaró volt, de attól még remek játék volt.

Bár abban van valami hogy nem olyan minőségű játékok ezek mint amiket megszoktunk anno a black isle-től. De attól még nagyonis jó játékokat kapunk tőlük most is.

Szerkesztette: Valdy 2010. 02. 08. 18:51 -kor

Asus M4A785TD-V Evo, AMD Phenom™ II X4 960T @ X6, 8GB Geil Leggera DDR3, MSI R6870 Hawk, OCZ Vertex 4 128 GB, WD Caviar Black 1TB, WD Caviar Green 1TB , Pioneer BDR-206D, Asus PA246Q, Corsair VX550, Antec Three Hundred

#27 Felhasználó inaktív   ssanyesz 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 08. 19:02

Fallout: New Vegas infók és szkenek
MB: Asrock H67M, CPU: Intel Core i5-3550S + Xigmatek Gaia, RAM: 2x4GB Kingmax Hercules DDR3 1600 MHz, VGA: Sapphire HD7850 2GB, Sound: Creative SB X-Fi XtremeMusic, SSD: Samsung 830 128GB, HDD: Samsung F1 320GB, Seagate 7200.12 500GB, WD Caviar Red 2000GB, WD Caviar Green 500GB, Optical: Optiarc AD-7260S, PS: Corsair VX450, Case: GIGABYTE GZ-X1, Scythe Kama Bay, TFT: Dell U2312HM, Speakers: Edifier R1900TII, Input: Lenovo Enhanced Performance USB Keyboard, Logitech MX 310, Logitech M505, PC Remote

BattleTag: ssanyesz#2866, Diablo3 Profil

#28 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 08. 22:33

Idézet: N.M.I. - Dátum: 2010. febr. 8., hétfő - 17:57

Fallout Tactics tenyleg nagyon jo volt. Fallout 3 meg azert tetszett neked annyira mert nem jatszottal elotte huzamosabb ideig az Oblivionnal (vagy mas/jobb belso nezetes RPG-vel). Ugy nekem is tetszett volna :Đ

Én oblivion-al is játszottam, ok nem hardcore szinten. A fő történetet 1x vittem végig, meg még kezdtem 2-3 új játékot, de túl messzire sose jutottam mert mindig meguntam.

A fallout3 ennek ellenére tetszett, a történet se hiszem, hogy gagyi lett volna, hangulatilag meg nagyon a régi terminator játékokra hajazott (Future shock, skynet) amik az egyik legjobb játékélményként élnek bennem. Egy bajom volt a fallout3-al, hogy nem lehetett semmilyen járművet használni, oblivionban legalább ott volt a ló, amivel valamelyest lehetett csökkenteni az órák hosszat tartó mászkálást, de falloutban gyalog kell menni mindenhova  :omg:

#29 Felhasználó inaktív   balee4 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 112
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 08. 23:41

Idézet: Valdy - Dátum: 2010. febr. 8., hétfő - 19:49

kotor2 tény h bugos volt, de a nagyját gyorsan javították. Összecsapott? nem hinném, esetleg amiatt, mert a kiadó sürgette őket. Amúgymeg:
http://www.team-gizka.org/ :)

nwn2 elég jó volt az első részhez képest is, elég sok újítással, ami vissza is köszönt a bioware féle dragon age-ben is (pl csapattagok közti kapcsolatok). A nagy gépigény tényleg zavaró volt, de attól még remek játék volt.

Bár abban van valami hogy nem olyan minőségű játékok ezek mint amiket megszoktunk anno a black isle-től. De attól még nagyonis jó játékokat kapunk tőlük most is.

Ez a gizka mod egy vicc vagy 3 éve ígérik, hogy ekkor meg ekkor jön. Meglehet, hogy sosem fog elkészülni. :D
Amúgy aa KotOR 2 messze gyengébb sok tekintetben mint az első rész, leginkább történetben, karakterekben, de a befolyás rendszer és a jobb képességek, magassab szint, több párbeszéd miatt sztem felülmúlja a Bioware féle Star Wars RPG-t.
Szóval én nagyon bízom az Obsidian-ban. Ötletesek az újdonságok:

- Kőkemény hardcore mód vár az elszánt veteránokra. Az életbenmaradáshoz rendszeres vízfogyasztásra van szükség. A lőszernek valós tömege van, az orvosság pedig nem hat azonnal.
- A történet a Fallout 2 legszimpatikusabb frakciójának (New California Republic) a new vegas-i Ceasar's Legion ellen viselt háborúját dolgozza fel.
- A játékos nem óvóhelylakó, ám még a sztori elején hozzákerül valahogy egy Pip-Boy.
- Új közelharci mozdulatokkal bővül a VATS harcrendszer.
- Egyik társunk egy Ghoul lesz, akit egy szupermutáns karmai közül szabadíthatunk ki.
- A világhírű Hoover gát látja el energiával a várost. Vélhetően közelebbről is megnézhetjük majd.
- Három típusú szupermutánssal futhatunk össze: ostobával, gondolkodni képessel és az elit Nightkin-nel.
- A három legerősebb frakció New Vegas más-más pontján alakította ki főhadiszállását. Az NCR a McCarren reptéren, a Ceasar's Legion a Vegas Strip szórakozóhelyen, míg a szupermutánsok a városon kívüli Black Mountains alagútjaiban húzták meg magukat.
- A karma mellett megjelenik a hírnév is.
- A skillek befolyással bírnak a dialógusokra is. Ha karakterünk történetesen egy robbantási szakértő, akkor igyekszik felhozni a témát, ha megfelelő beszélgetőtársra lel.

Szerkesztette: balee4 2010. 02. 08. 23:44 -kor

PlayStation 3 Slim 250 GB | Panasonic Viera TX-L32U2 HDTV

#30 Felhasználó inaktív   spidey 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.064
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 09. 12:10

Idézet: N.M.I. - Dátum: 2010. febr. 8., hétfő - 18:57

Fallout 3 meg azert tetszett neked annyira mert nem jatszottal elotte huzamosabb ideig az Oblivionnal (vagy mas/jobb belso nezetes RPG-vel). Ugy nekem is tetszett volna :Đ

Én játszottam sokat az Oblivionnal, sőt, nem is vártam sokat a FO3-tól, mégis meglepetésre az (utóbbi 5) év játéka lett nálam. Amiben hasonlít az Oblivionra, az főleg a motorból fakad.

- NPCk arcára ráközelítés meg hasonló arcberendezések
- A PC szintjétől függően skálázódó nehézség(ami egy sandbox jellegű RPG-nél egyáltalán nem gond)
- Elején sztárvendég(Patrick Stewart/Liam Neeson)

Kb ezek jutnak eszembe, a világ teljesen más, a harc teljesen más(VATS, Jet és hasonló drogok segítségével), a játékmenet teljesen más(sugárfertőzés, PIP-Boy, beteg perkek, krééézi NPC-k és borult küldetések stb.)

Oblivionnál jobb belső nézetes RPG az mi? Egy szem Arx Fatalis volt utóbbi 10 évben.  :)

#31 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 10. 11:28

"- Elején sztárvendég(Patrick Stewart/Liam Neeson)"

Ron Perlman a narrátor, Liam Neeson apu, Malcolm McDowell pedig Eden elnök.
Pikár kapitányt sehol nem láttam.

Juteszembe, a zenéje... na az döbbenet.
"I don't want to set the world on fire" :)

A fallout3nexuson van egy Galaxy News Radio 100 playlist mod, plusz 100 korabeli zenével (majdnem 2 giga), azt mindenképpen érdemes letölteni, meg a Radio Neutront is.
Remélem ezek az alap-modok kis mókolással vagy anélkül mennek majd a New Vegassal is.

Szerkesztette: Bástya elvtárs 2010. 02. 10. 11:31 -kor


#32 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 10. 11:40

Idézet: spidey - Dátum: 2010. febr. 9., kedd - 13:10

A PC szintjétől függően skálázódó nehézség(ami egy sandbox jellegű RPG-nél egyáltalán nem gond)

Ez engem kb gecire zavar mert így nincs értelme a fejlődésnek.
Minek fejlődjek ha így is lenyomom őket de ha magasabb sziunten vagyok se lesz könyebb mert ugyanúgy ők is szintet lépnek.

Anno FO2 ben pont emiatt volt élvezetes barangolni mert volt hgy nálad sokkal gyengébbel futottáél össze de volt hogy megizaddtál mire lenyomtad sőt olyna is hogy futás...
Volt benne kihívás.
Pl elején majd befostál ha egy Super Mutánst láttál akár egy szál tuskóval a kezében, a vége fele pedig ők rohantak előled.

#33 Felhasználó inaktív   Ilsyde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 10. 12:32

Idézet: Virus9AX - Dátum: 2010. febr. 10., szerda - 10:40

Pl elején majd befostál ha egy Super Mutánst láttál akár egy szál tuskóval a kezében, a vége fele pedig ők rohantak előled.

Fallout 3-ban meg egyes szinten kispisztollyal szétszaggattam egy szupermutánst, elvettem tole a minigunt és kettes szinten azzal gyilkoltam tovább :down:
C2D 2,66GHz | 4GB DDR2 | 9800GTX+ | Win7 64bit | WinXP 32bit (dual boot) | 1440x900 (19")

#34 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 10. 15:11

Hmm, Hard-on bizony befostam néha még 8-10. szinten is pár mutánstól.

Akinek meg nem tetszik, a Geck-ben kb. 5 perc alatt át lehet klikkolgatni az ellenségeket (lehet fix 30. szint is, mazóknak) :)

#35 Felhasználó inaktív   spidey 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.064
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 13. 20:27

Idézet: Virus9AX - Dátum: 2010. febr. 10., szerda - 12:40

Ez engem kb gecire zavar mert így nincs értelme a fejlődésnek.
Minek fejlődjek ha így is lenyomom őket de ha magasabb sziunten vagyok se lesz könyebb mert ugyanúgy ők is szintet lépnek.

Anno FO2 ben pont emiatt volt élvezetes barangolni mert volt hgy nálad sokkal gyengébbel futottáél össze de volt hogy megizaddtál mire lenyomtad sőt olyna is hogy futás...
Volt benne kihívás.
Pl elején majd befostál ha egy Super Mutánst láttál akár egy szál tuskóval a kezében, a vége fele pedig ők rohantak előled.

Hát lehetnének egy kicsit szélesebbek is a korlátok szintkülönbség terén, az igaz. Viszont ha fix szinten lennének, akkor egy ilyen játék részben értelmét veszti, mert nem mehetsz oda, ahova akarsz akkor, amikor akarsz.

Egy lineáris RPG-ben működik ez(ld. Dragon Age, Orzammar bejárata).

#36 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 13. 20:47

Idézet: spidey - Dátum: 2010. febr. 13., szombat - 21:27

Hát lehetnének egy kicsit szélesebbek is a korlátok szintkülönbség terén, az igaz. Viszont ha fix szinten lennének, akkor egy ilyen játék részben értelmét veszti, mert nem mehetsz oda, ahova akarsz akkor, amikor akarsz.

Egy lineáris RPG-ben működik ez(ld. Dragon Age, Orzammar bejárata).

Valamint a gagyi Fallout 1-2-ben.  :rolleyes: :p Nem értem miért olyan nehéz belátni, hogy a játék így értelmét veszti.
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#37 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 13. 20:51

Idézet: spidey - Dátum: 2010. febr. 13., szombat - 21:27

Hát lehetnének egy kicsit szélesebbek is a korlátok szintkülönbség terén, az igaz. Viszont ha fix szinten lennének, akkor egy ilyen játék részben értelmét veszti, mert nem mehetsz oda, ahova akarsz akkor, amikor akarsz.

Egy lineáris RPG-ben működik ez(ld. Dragon Age, Orzammar bejárata).

FO1-2 -ben működött.
Tacticban pedig szakaszokra volt bontva, mindig lehetett érezni hogy amikor befejeztél egy főbb szálat akkor a következő missziókba sokkal nehezebb volt kb 2-3 pálya letudásáig utána már kezdtél erősödni hozzájuk.

jobban szintekhez vagyis inkább skillekhez kellene kötni a fegyverek használatát.
Illetve Zónásítani a terepet hogy kik hol és milyen erősek.

Fo 2 ben pl közepe fel a játéknak mászkálhattál a térkép nagy részén de volt egy kis része ahova még nem volt ajánlatos bemenned mert esélyed se lett volna.

#38 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 13. 20:52

Idézet: Diablovazze - Dátum: 2010. febr. 13., szombat - 21:47

Valamint a gagyi Fallout 1-2-ben.  :rolleyes: :p Nem értem miért olyan nehéz belátni, hogy a játék így értelmét veszti.

A játék és a fejlődés pont akkor veszti értelmét hogy te hiába fejlődsz Lv10 re ha a patkány is Lv10 en lesz :/
Pont az RGP-g fejlődés rendszerének a lényege lesz haszontalan.

#39 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 13. 20:54

Idézet: Virus9AX - Dátum: 2010. febr. 13., szombat - 21:52

A játék és a fejlődés pont akkor veszti értelmét hogy te hiába fejlődsz Lv10 re ha a patkány is Lv10 en lesz :/
Pont az RGP-g fejlődés rendszerének a lényege lesz haszontalan.

Olvass, értelmezz, ha így se, go to általános suli.. :p :D


szerk: hogy értsd: én is pont azt mondom, hogy nagy baromság, hogy a mobok szintet lépnek veled....

Szerkesztette: Diablovazze 2010. 02. 13. 21:01 -kor

National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#40 Felhasználó inaktív   spidey 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.064
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 13. 21:45

Idézet: Diablovazze

Valamint a gagyi Fallout 1-2-ben

Fallout 1-2-ben nem volt olyan nagy kényszered a terület szabadon bejárására, mert unalmas barna volt minden :) Szóval nem bántad, ha egy helyszín az elején még "zárva volt" előtted. Egy ennyire részletesen kidolgozott, nyitott, teljesen 3D-s környezetben ezt nehezebb megoldani.

Idézet: Virus9AX

Illetve Zónásítani a terepet hogy kik hol és milyen erősek.

Ez lenne az egyik megoldás, de a Bethesda nem szeret zónásítani, azt akarja, hogy a játékos bármerre mehessen már az elejétől, és bármilyen sorrendben teljesíthesse a mellékküldetéseket.

Szerintem ők valahogy úgy gondolják, hogy ha az illető csak az A, E és F küldetéseket akarja abszolválni, ne kelljen neki hozzá a (számára) kevésbé érdekes B, C és D küldetéseket is végiggrindolni, vagy a főküldetésben előrehaladni ahhoz, hogy az E és F is megnyíljon a számára.

A másik megoldás az lenne, hogy behatárolják, hogy pl. Super Mutant csak lvl 5-től lehet, Sewer Rat 1-10 szintig és feljebb nem stb. Én inkább efelé mennék el, és akkor nem kell durván zónásítani, megmarad a szabadságérzet is.

Szerkesztette: spidey 2010. 02. 13. 21:48 -kor


Téma megosztása:


  • (16 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó