HWSW Informatikai Kerekasztal: Genius hangfal hiba - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Genius hangfal hiba 5.1-es rendszer behalt Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Mercury 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 247
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 05. 06. 17:11

Sziasztok!

A következő problémám van:

Van egy Genius 5.1-es hangfalrendszerem. Ma bekapcsoltam és azt produkálja, hogy a rajta levő kijelző ledek elhalványulnak aztán visszaerősödnek, majd újra el, vissza és így tovább...
Közben a hangfalakból sípolás jön (olyan, mint rádióknál a sávok között lehet hallani) majd egy pukkanás aztán megint sípol majd pukkan.

Van ötletetek, hogy mi lehet a baja?

#2 Felhasználó inaktív   Henci Papa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 30.113
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 06. 17:20

Idézet: Mercury - Dátum: 2009. máj. 6., szerda - 18:11

Sziasztok!

A következő problémám van:

Van egy Genius 5.1-es hangfalrendszerem. Ma bekapcsoltam és azt produkálja, hogy a rajta levő kijelző ledek elhalványulnak aztán visszaerősödnek, majd újra el, vissza és így tovább...
Közben a hangfalakból sípolás jön (olyan, mint rádióknál a sávok között lehet hallani) majd egy pukkanás aztán megint sípol majd pukkan.

Van ötletetek, hogy mi lehet a baja?

Én a tápegységre tippelek, mintha ugrálna folyton a fesz...  :think:  Elsőre arra mérnék rá...  ;)
Élj úgy, hogy a hajdani gyermek aki voltál, ne szégyelljen téged, a felnőttet.
Fórumszabályzat X@r1 X@r2
Lehetsz tökös gyerek, de csak Nekem lehet makkos az avatarom! :)

#3 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 05. 06. 18:29

Gerjedés. Leesik tőle a tápfesz, ekkor a végfok elhallgat, a tápfesz ekkor helyreáll, í végfok ismét el tud indulni. Forraszhiba szokott lenni.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#4 Felhasználó inaktív   Mercury 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 247
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 05. 06. 19:04

Értem. Mit tudok tenni akkor? Szerviz? Tudtok ajánlani megbízhatót? Netán minimális hozzáértéssel otthon megjavítható vagy ne is kísérletezzek vele?

#5 Felhasználó inaktív   Henci Papa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 30.113
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 06. 20:58

Idézet: Mercury - Dátum: 2009. máj. 6., szerda - 20:04

Értem. Mit tudok tenni akkor? Szerviz? Tudtok ajánlani megbízhatót? Netán minimális hozzáértéssel otthon megjavítható vagy ne is kísérletezzek vele?

A kérdés az, hogy mennyit jelent pontosan az a minimális hozzáértés...  :think:

Szedd szét, keress gyanúsan mozgó alkatrészt, illetve rossz/repedezett forrasztást (alkatrész mozgatása közben ha mozog a láb a másik oldalon, akkor valszeg megtaláltad a hibát), vagy a többitől eltérően kinézőt - túl homorú vagy nem teljes forrasztást. Melegítsd át, szükség esetén adj hozzá még némi forraszanyagot, de ne pillanatpákával, mert az öli az alkatrészeket.  ;)
Élj úgy, hogy a hajdani gyermek aki voltál, ne szégyelljen téged, a felnőttet.
Fórumszabályzat X@r1 X@r2
Lehetsz tökös gyerek, de csak Nekem lehet makkos az avatarom! :)

#6 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 05. 06. 21:36

Idézet: Henci Papa - Dátum: 2009. máj. 6., szerda - 21:58

de ne pillanatpákával, mert az öli az alkatrészeket.  ;)

Hehe, a héten 4 alaplapot + 1 VGA-t javítottam pillanatpákával, mert az volt kéznél éppen :D . Egyszer régen valami SMD cuccot is azzal hegeltem és egész jól nézett ki végül :D
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#7 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 06. 22:04

Transformátorová pájeckával.  :D
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#8 Felhasználó inaktív   Mercury 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 247
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 06. 22:29

Idézet: Henci Papa - Dátum: 2009. máj. 6., szerda - 21:58

A kérdés az, hogy mennyit jelent pontosan az a minimális hozzáértés...  :think:

Szedd szét, keress gyanúsan mozgó alkatrészt, illetve rossz/repedezett forrasztást (alkatrész mozgatása közben ha mozog a láb a másik oldalon, akkor valszeg megtaláltad a hibát), vagy a többitől eltérően kinézőt - túl homorú vagy nem teljes forrasztást. Melegítsd át, szükség esetén adj hozzá még némi forraszanyagot, de ne pillanatpákával, mert az öli az alkatrészeket.  ;)

A minimális hozzáértésem kb. annyit jelent, amit leírtál. Szét tudom szedni, meg tudom nézni, hogy van e valami gyanús első ránézésre. Aztán kb. itt ki is merül. :D

Viszont sajnos csak pillanatpákám van, úgyhogy akkor lehet mégsem kéne.

Ez esetben tudtok ajánlani megbízható szervizt?

#9 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 07. 06:13

Idézet: Henci Papa - Dátum: 2009. máj. 6., szerda - 21:58

... Melegítsd át, szükség esetén adj hozzá még némi forraszanyagot, de ne pillanatpákával, mert az öli az alkatrészeket.  ;)

Már ha tud forrasztani. Mert ha még nem csinálta, érdekességeket lehet produkálni. Láttam már sima egyrétegű, 2 oldalas nyákokat szétégetve.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#10 Felhasználó inaktív   Mercury 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 247
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 07. 09:02

Idézet: Warrior - Dátum: 2009. máj. 7., csütörtök - 7:13

Már ha tud forrasztani. Mert ha még nem csinálta, érdekességeket lehet produkálni. Láttam már sima egyrétegű, 2 oldalas nyákokat szétégetve.

Nos, ha nem is vagyok egy forrasztó mester, de azért ennyire kontár sem. :eek:  :)

#11 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 05. 07. 14:02

Idézet: didyman - Dátum: 2009. máj. 6., szerda - 22:36

Hehe, a héten 4 alaplapot + 1 VGA-t javítottam pillanatpákával, mert az volt kéznél éppen :D

Pedig alapban a Wellert raktam oda. Meg volt mellé 2 gagyipáka is.
Make love not Wor.

#12 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 05. 07. 18:53

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. máj. 7., csütörtök - 15:02

Pedig alapban a Wellert raktam oda. Meg volt mellé 2 gagyipáka is.

De a hegye asszem' nem elég melegfejű. Majd megoldjuk, mindenesetre a sokréteggel nem bírt gyorsan, én meg siettem.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#13 Felhasználó inaktív   Henci Papa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 30.113
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 07. 19:46

Idézet: didyman - Dátum: 2009. máj. 6., szerda - 22:36

Hehe, a héten 4 alaplapot + 1 VGA-t javítottam pillanatpákával, mert az volt kéznél éppen :D . Egyszer régen valami SMD cuccot is azzal hegeltem és egész jól nézett ki végül :D

És mikor teCCik forrasztó órákat adni? Ezt azé' má' meg kén' tanulni.  :respect: :respect: :respect:
Élj úgy, hogy a hajdani gyermek aki voltál, ne szégyelljen téged, a felnőttet.
Fórumszabályzat X@r1 X@r2
Lehetsz tökös gyerek, de csak Nekem lehet makkos az avatarom! :)

#14 Felhasználó inaktív   Henci Papa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 30.113
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 07. 19:58

Idézet: Mercury - Dátum: 2009. máj. 6., szerda - 23:29

A minimális hozzáértésem kb. annyit jelent, amit leírtál. Szét tudom szedni, meg tudom nézni, hogy van e valami gyanús első ránézésre. Aztán kb. itt ki is merül. :D

Viszont sajnos csak pillanatpákám van, úgyhogy akkor lehet mégsem kéne.

Ez esetben tudtok ajánlani megbízható szervizt?

Nah, szóval...

Azt hiszem, sikerült kicsit (nagyon?  :think: ) túloznom. Mondjuk egy trafó lábát, vagy éppen egy ellenállatot (azaz ellenállást  :Đ ) vagy kondit simán meg lehet támadni pillanatpákával még a didyman szakértelmét messze alulmúló delikvenseknek is, csak vigyázni kell arra, hogy a forrasztási idő ne legyen hosszú. Én durván 2-3 másodpercnél tovább nem szívesen tartom a pillanatpákát egy forrszemhez (félvezető esetén meg végképp) - igaz, rég dolgoztam már vele.

A szétszedés és vizuális megvizslatás mindenképpen javallott. Én példu nem vagyok egy fényképező javító szakmester, de amikor a Pana FZ5-ös beadta az unalmast és a kezelőszervek hol működtek hol meg nem, előbb én kaptam szét. Leveleztem a szervízzel és azt írták, hogy kezelőszerv hiba. Rákérdeztem, hogy mégis mibe fáj egy ilyen javítás és az volt a válasz, hogy 25 ropi. No, mondom akkor inkább 35-ért veszek egy Fuji S5600-ast, de előbb én szétkapom. Hát a kezelőszervektől az alaplapra menő szallagkábel erősen beoxidálódott. Kicsit megvakartam, összeraktam, azóta megy.

Szóval a vizslatást tessék csak nyugodtan végrehajtani, abból baj nem lehet és még a hibát is megtalálhatod.  ;)
Élj úgy, hogy a hajdani gyermek aki voltál, ne szégyelljen téged, a felnőttet.
Fórumszabályzat X@r1 X@r2
Lehetsz tökös gyerek, de csak Nekem lehet makkos az avatarom! :)

#15 Felhasználó inaktív   Mercury 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 247
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 11. 11:08

Ok, ma délután belenézek. Máshonnan is kaptam infót, miszerint ez táp gond lesz és valószínű egy kondi halt meg, vagy azzal van gond. Szóval szétkapom, belenézek, aztán meglátom mit látok. :D

Szerkesztette: Mercury 2009. 05. 11. 11:08 -kor


#16 Felhasználó inaktív   embraced 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 16. 12:45

Sziasztok! Van egy Genius sw-hf 5.1 5005 típusú hangfalrendszerem.Elromlott benne a mikorvezérlő ezért nem kapcsol be.Az lenne a kérdésem hogy hogy lehetne megcsinálni ugy hogy legalább használható legyen(mégha csak egy csatornán is működne és csak manuálisan lehet állítani a hangerőt.) Nem tudom hogy a motoros hangerő szabályzót egyáltalán lehet e rendes szokványos potméterként használni...Meg a csatornaválasztó ic-t is ki kell majd vennem és hogy attól egy csatornát ősszekötözgetek jó lenne e.

#17 Felhasználó inaktív   joshua7 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.353
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 19. 19:36

Régi topik, de megfelelő...
Nekem egy DHT-510 HT van és az a problémám, h nem tudom bekapcsolni. Tesóm pár órája nézte, akkor még bekapcsolt (volt piros és zöld led), de már akkor sem szólalt meg. Most, h én akartam megnézni, már be sem kapcsol egyáltalán. A piros led sem világít, teljesen kuka.
Néztem a hátulját, kivettem a biztosítékot, de nem tudom, mit kellene nézni rajta. Biztosítékot kellene vennem bele?
Illetve annyira nem néztem soha a hátulját a sub-nak, h ennek külön táp kell? :) Mert találtam a kábelrengetegben egy ilyet, amit most nem tudok sehová se tenni. A sub hátulján sem látok semmi megfelelőt.
Semper Fi

#18 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2010. 09. 03. 06:37

Üzenet megtekintéseIdézet: joshua7 - Dátum: 2010. 08. 19. 20:36

Régi topik, de megfelelő...
Nekem egy DHT-510 HT van és az a problémám, h nem tudom bekapcsolni. Tesóm pár órája nézte, akkor még bekapcsolt (volt piros és zöld led), de már akkor sem szólalt meg. Most, h én akartam megnézni, már be sem kapcsol egyáltalán. A piros led sem világít, teljesen kuka.
Néztem a hátulját, kivettem a biztosítékot, de nem tudom, mit kellene nézni rajta. Biztosítékot kellene vennem bele?
Illetve annyira nem néztem soha a hátulját a sub-nak, h ennek külön táp kell? :) Mert találtam a kábelrengetegben egy ilyet, amit most nem tudok sehová se tenni. A sub hátulján sem látok semmi megfelelőt.

A biztosítékban az ép szálat kell keresni, ha ezt nem látod, akkor elcsattant. Ha kicseréled, az rendszerint kevés, mert valami okkal csattant el.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#19 Felhasználó inaktív   joshua7 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.353
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 09. 21:08

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2010. 09. 03. 07:37

A biztosítékban az ép szálat kell keresni, ha ezt nem látod, akkor elcsattant. Ha kicseréled, az rendszerint kevés, mert valami okkal csattant el.


Köszi. Közben megjárta a Genius szervizt, a transzformátor (vagy mi) szállt el. Most remélem jó lesz egy újabb 5 évig.
Semper Fi

#20 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2010. 09. 10. 05:58

Üzenet megtekintéseIdézet: joshua7 - Dátum: 2010. 09. 09. 22:08

Köszi. Közben megjárta a Genius szervizt, a transzformátor (vagy mi) szállt el. Most remélem jó lesz egy újabb 5 évig.

Az fasza, mennyiért javították?
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó