HWSW Informatikai Kerekasztal: FTP SERVER - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

FTP SERVER

#41 Felhasználó inaktív   RaidX 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 27. 10:21

Próbáld meg regelni egy nevet a myip.hu vagy dyndns.org címeken így nem ipcím hanem név kell a hívatkozáshoz (engepem.myip.hu vagy engepem.dyndns.org). a dyndnst több ruter is támogatja. Bár a leírt felállással nembiztos a működés.
RaidX

#42 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 27. 11:33

lada22: ha nem kapsz a szolgáltatótól portforwardot, akkor buktad. Ha csak arra kell, hogy kívülről tudjál a gépedre másolgatni, akkor azt a LogMeIn fizetős verziójával tudod megoldani (abban van File Manager). 30 napig kipróbálható. Nagy előnye, hogy a nálad lévő hálózati topológián is menni fog, mindenféle állítgatások nélkül.

#43 Felhasználó inaktív   lada22 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 65
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 27. 13:00

Idézet: FakeJack - Dátum: 2007. jan. 27., szombat - 11:33

lada22: ha nem kapsz a szolgáltatótól portforwardot, akkor buktad. Ha csak arra kell, hogy kívülről tudjál a gépedre másolgatni, akkor azt a LogMeIn fizetős verziójával tudod megoldani (abban van File Manager). 30 napig kipróbálható. Nagy előnye, hogy a nálad lévő hálózati topológián is menni fog, mindenféle állítgatások nélkül.

Hali!

a dyndns-t próbáltam, de azzal nem angyon akart összeállni a kép sajnos. Az ugye a dhcp miatt mindenképp kellene. Azt nemtom a szolgáltatómnál mi fán terem a portforward, azt kérni kell, automatikusan jár, vagy mifene. Minden esetre ez így elég gáz. Azért majd próbálkozok még... Köszi a segítséget!

Üdv.
L

#44 Felhasználó inaktív   Primary 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.396
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 27. 13:21

Quick FTP

#45 Felhasználó inaktív   RaidX 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 28. 00:00

@lada22

A portforwardot kérni kell, de nemvalószínű hogy mennifog. Legtöbb szolgáltató nemfoglalkozik a házi kis szerverekkel, de sajnos páran igen és csak üzleti csomagogknál engedik. Van olyan is aki plussz pénzért hajlandó a portforwardot megcsinálni.
RaidX

#46 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 01. 28. 14:58

Idézet: lada22 - Dátum: 2007. jan. 27., szombat - 13:00

Minden esetre ez így elég gáz. Azért majd próbálkozok még... Köszi a segítséget!

Próbálkozni lehet, de míg belső hálózatos címed van, addig kintről nem fog tudni beengedni senkit, ez tény.

Attól függ kit szeretnél beengedni, még tán a hamachi jó megoldás lehet. Felrakod magadhoz, kapsz egy virtuális IP-t, másik embernél is lesz egy virtuális IP, kettő közt meg hálózat, oszt megy a webszerver, FTP szerver, estébé. Csak akkor ugye fel kell rakni a klienset a túloldalra is, meg csatlakozni a Tiedhez.

Többi fórumon le van írogatva.
Make love not Wor.

#47 Felhasználó inaktív   tigga 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 357
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 29. 12:24

Win: Raidenftpd

Előnyök:

virtuális mappák kezelése ( csoportonként más és más )
szerverek összefűzése vagy tükrözése
Ratio
Sávszélkorlát föl,le akár juzerenként
Juzerek kezelése adatbázisból
FXP tiltása irányonként és juzerenként
SSL, TLS
Szkriptelhető

Linux: GLFTPD
mit szeretnél? mindent tud :)

Szerkesztette: tigga 2007. 01. 29. 12:25 -kor

szakértek hozzá csak most nem jut eszembe...

#48 Felhasználó inaktív   Hurka2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 231
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 03. 04. 12:40

hali.a filezilla  server el kellene egy kis help.ruter mögött vagyok.IGEN tudom hogy meg kell nyitni benne portot.megynitottam benne 21 est.érdekes hogy a Bulletproof servere ment anélkülis hogy NEKI megnyitottam a 21 es portot,na minedegy.(a bullet prof servert használtam egy ideig a haverok meg ennek a kliensét de már untam hogy gyakran megszakadt a kapcsolat)ennek megnyitottam.a server adress nél megadom a külsö 81.321..... ipmet.port nak 21.administration password nek semmit.de ezt kapom:most likely connected wrong port.ezt értem hogy nem jo a port al valami de mi a fa.z???????
TJ

#49 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 04. 18:06

Be kéne forwardolni a 20-ast is, vagy passzív módban csatlakozni. Ha a cucc a 21-es porton lóg, akkor nem kell az ip cím után írni a portszámot az ftp kliensben. Ha a Bulletproof nem igényelte, akkor valszeg upnp-t használt.

Szerkesztette: FakeJack 2007. 03. 04. 18:08 -kor


#50 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 24. 13:43

Valaki meg tudná mondani, hogy a FiileZillát hogyan kellene beállítanom, ha TÖBBSZÖRÖSEN is routerek mögött vagyok?

Custom portforward van a szolgáltató részéről, a saját routeremet megnyitottam, routeren belül tudok ftp-zni, de kívülről csak a csatlakozás jön össze, a list parancsnál leáll a kommunikáció.

#51 Felhasználó inaktív   Hurka2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 231
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 04. 08. 21:27

hali.
lenne olyan szives valaki hogy leirán ugy hogy én is megértsem hogy hogy kell e a zftpserverrel servert fölállitani?lépésröl lépe´sre?a honlapján nincs meg.
TJ

#52 Felhasználó inaktív   lordrolee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.908
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 09. 08:24

semmi

Szerkesztette: lordrolee 2007. 04. 09. 08:24 -kor

Kép

Xfire profil

LordRolee

#53 Felhasználó inaktív   RaidX 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 11. 08:57

@Hurka2

Telepíts fel a programot (bár annélkül is működik). Majd inditsd el a servert, utánna a zFTPServer Administration progit. A server résznél minden maradhat alapon.
Jön a kapcsolódás a szerverhez. Itt a Szerver címét hagyd a felajánlotton (localhost:xxx)
Felhasználó név és jelszó amit megadtál a telepítéskor. Természetesen regelni kell egy nevet a myip.hu vagy dyndns.org vagy hasonló helyen és a tűzfalnál kiengedni a zFTP-t. Igy azzal a névvel lessz elérhető a szervered. Szerver beállítása: Listen port alapból 21 de megváltoztatható (ekkor az elérésnél azt is megkkel adni) Limit number of users: egyszerre hányan csatlakozhatnak. Enable time-out (idő túllépés). javasolt a három pipa, majd ok.
Jön az Account rész. Itt felveszed a beengedni kívánt felhasználót név és jelszót is adsz neki (van anonim lehetőség is de akkor mindenki mehet) a rendszergazdai fiókot csak magadnak állítsd be, egyébként sok bajt tudnak csinálni a vicces kedvű felhasználók.
Jön, hogy mit érhet el az adott felhasználó. 1, New Folder; egy könyvtárat hozol létre a szerveren, majd 2, Add resurce gomb. Itt hozzárendeled a valós, megosztandó könyvtárat vagy akár teljes meghajtót a szerver könyvtárához. Utánna beállítod a jogosultságokat, Read (olvas) Write (írhat) Delete (törölhet) Append (hozzáadhat). Directories résznél, List (látja a könyvtár tartalmát) Make (használhatja) Delete (törölhet könyvtárat) +Subdirs (alkönyvtárat hozhat létre). Ajánlott csak a Read, és List, de ha feltöltést is engedsz akkor kell a write, make  is.
De a program tud magyarul, így könnyű eligazodni. Természetesen több könyvtárat is létrehozhatsz a felhasználónak és több felhasználód is lehet.
Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha valamivel megakadsz kérdezz.
RaidX

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó