HWSW Informatikai Kerekasztal: HWSW.HU - új skin/theme/design/kinézet - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (43 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

HWSW.HU - új skin/theme/design/kinézet A 2009 májusában bevezetett design-ról.. Értékeld a témát: -----

#541 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 13. 09:29

Sziasztok!

Wyco csoda skinje miatt már a kinézet nem érdekel. Csak a fórumot csináljátok vissza a régire  :up:

Üdv!
.
.
.

#542 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 13. 11:28

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. jún. 11., csütörtök - 1:02

Keymediát meg a többi sallangot azért bele lehet hegeszteni, az illik az új designhoz, bezzeg a régi skin az rohadtul nem.

Titokban támogatják a Firefoxot.
Azt hiszem, a keymedia volt az első lökés, hogy a Tűzróka legyen az alapértelmezett böngésző.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#543 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 13. 16:11

Idézet: csozsi - Dátum: 2009. jún. 13., szombat - 12:28

Titokban támogatják a Firefoxot.
Azt hiszem, a keymedia volt az első lökés, hogy a Tűzróka legyen az alapértelmezett böngésző.

Oszt minek az? Hosts fajlba kell hazakuldeni es kesz. Nalunk rogton a ceges routerben van igy beallitva, gondolom zavarta a rendszergazdikat is... ;)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#544 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 06. 14. 10:19

Mivel manapság nagyon ritkán nézek be a fórumra, így szürke skin alapvetően nem zavar, bár én sem értem, hogy miért nem tud választható skinként a régi (s akár még vagy 20 új) szerepelni a "Beállítások" menüpontban!?  :confused:

Ami engem jobban zavar, hogy állítólag üzleti megfontolások indokolták a fórum "modernizálását", mégsem lett lecserélve modern változatra ez a kivénhedt fórummotor.

A másik, amit nem tudok mire vélni, a fórumstruktúra áttervezése. Nem tudom, miért kellett ennyire "zanzásítani" a főtémaköröket!? Feltételezem, hogy a hírek kommentálási lehetőségei (s az ezzel dolgozó munkaerő munkái) miatt. Ez esetben tulajdonképpen elfogadható a dolog.

Aki azonban poénosnak találta a főrovatok magyarázó szövegeit, az tévedett. Szerintem szánalmasan gyengék ezek a "poénpróbálkozások".  :down:

Ráadásul még semmi egyedi nincsen bennük. Gamekapocs... ezt már vagy ezer éve ellőtte a Gamestar, vagy valamelyik offline, vagy online (már nem emlékszem pontosan) gamer lap. Arról már nem is beszélve, hogy van egy önálló internetes oldal ezzel a címmel.

Az egész HWSW fórumról süt, hogy valami "nagyon trendit", nagyon a modern kor egyszerű gondolkodásának megfelelőt akartatok létrehozni.

Az új oldaldizájn, s az ahhoz igazított fórumdizájn egy sablonos, tucatdizájn, amiben semmi egyedi, semmi különlegesség nincsen.

A HWSW a létrejöttét követő néhány évben a népszerű, széles réteg számára készült hazai IT oldalak és fórumok közül toronymagasan a legjobb volt. A legtöbbet nyújtotta, mindezt magas színvonalon. A számítástechnika iránt érdeklődő amatőr és profi IT guruk, a "mezei" felhasználók egyaránt olyan internetes portállal találkozhattak, ahol jól érezhették magukat.
Pátoszosabban kifejezve: mindez mára már történelem.

Mindezt sikerült az építő jellegű kritikák zömének egyre inkább jellemző figyelmen kívül hagyásával, az üzemeltetői oldalról egyre nagyobb mértékben érvényesülő "lesz*romtaktikával", a "mi mindenkinél mindent jobban tudunk és csinálunk, úgyhogy csóri júzer/fórumtag pofa be!" hozzáállással lerombolni.

Erre "igazán büszke lehet" mindenki akit illet!
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#545 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2009. 06. 14. 11:26

Idézet: Piftuka - Dátum: 2009. jún. 14., vasárnap - 11:19

Erre "igazán büszke lehet" mindenki akit illet!

Egyfelől megértelek, mert én is itt voltam day 0-tól és képben vagyok arról, hogyan és miért változott a fórum az évek során. Másfelől viszont a fórum megnyitása óta eltelt lassan nyolc és fél év, ami rengeteg idő -- el kell fogadni, hogy ezalatt rengeteg minden megváltozott, a HWSW-s srácok érdeklődési köre, ezzel együtt az oldal rendszeres olvasóinak az érdeklődése megváltozott, más irányba ment.

A fórum meg itt maradt gyakorlatilag változatlan formában, változatlan tematikával, és persze, nyilván közrejátszott a mostani helyzet kialakulásában, hogy miközben a HWSW hobbioldalból üzleti vállalkozássá nőtte ki magát, nem lehetett életképes üzleti modellt ráhúzni a fórumra, de azért nézzünk már egy kicsit magunkba (én is, elvonatkoztatva attól, hogy a HWSW alkalmazottja vagyok): a régi fórumot visszasírni egy romantikus ábránd, az "aranykorban" itt fórumozók jelentős része ma már más iránt érdeklődik, az új generációt meg sikerült innen elüldözni (és ebben vajmi kevés szerepe van a HWSW hozzáállásának).
Aki még maradt a régiek közül, az a társaság miatt maradt, nem a szakmai tartalomért.

Piftuka, ennek a fórumnak radikális változásokra van szüksége ahhoz, hogy felpörögjön. Éppen itt volt az ideje egy ilyen gatyába rázásnak, és úgy vélem, hogy ezt sikerült egész jó kompromisszumokkal megoldani (hiszen a társasági részlegek nem változtak és végülis egy régi topikot sem töröltünk).

Új fórummotor azért nem lett, mert kurvára nem a fórummotoron múlik, hogy működik-e egy fórum, vagy sem. Ennek ékes példája a PH, ahol az ipb-hez képest egy meglehetősen fapados motor dolgozik, aztán nézd meg, mégis mekkora nyüzsgés van ott. Ettől függetlenül nem tartom kizártnak, hogy ha újra felpörög a fórum, váltani fogunk, ezzel kapcsolatban azonban nincsenek egyelőre tervek.

A témakörök leírása: hát igen, lehet, hogy itt-ott erőltetett kissé, volt rá tíz percem, hogy kitaláljak valami szöveget oda, ez lett belőle, lehet rajta változtatni bármikor. Ami a Gamekapcsot illeti, nos elárulok egy titkot: a Gamekapocs a HWSW tulajdona, a HWSW lapcsalád része, akárcsak a HUP. :)
Lehet tippelni, miért lett Gamekapocs a fórumrész neve Gameware helyet...

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#546 Felhasználó inaktív   NEUROFiRE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.021
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 14. 11:57

Idézet: Renwick - Dátum: 2009. Jun. 14., Sunday - 12:26

Ami a Gamekapcsot illeti, nos elárulok egy titkot: a Gamekapocs a HWSW tulajdona, a HWSW lapcsalád része, akárcsak a HUP. :)

Te jo Isten, kezdek felni...
Remelem a HUP nem fog 'uj arculatot kapni', illetve 'megujulni', mert akkor aztan tenyleg vege, lehet menni kulfoldi lapokra, forumokra.

#547 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2009. 06. 14. 12:09

Idézet: NEUROFiRE - Dátum: 2009. jún. 14., vasárnap - 12:57

Te jo Isten, kezdek felni...
Remelem a HUP nem fog 'uj arculatot kapni', illetve 'megujulni', mert akkor aztan tenyleg vege, lehet menni kulfoldi lapokra, forumokra.

Nem kell aggódni, egész pontos képünk van arról, hogy a hazai rendszergazdák mennyire rugalmasak és mennyire nyitottak a változásokra. :)

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#548 Felhasználó inaktív   NEUROFiRE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.021
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 14. 12:33

Idézet: Renwick - Dátum: 2009. Jun. 14., Sunday - 13:09

Nem kell aggódni, egész pontos képünk van arról, hogy a hazai rendszergazdák mennyire rugalmasak és mennyire nyitottak a változásokra. :)

A HWSW forum torzskozonsegenek a rugalmassagat es nyitottsagat (foleg skin ugyben:) szerintem mar akkor lehetett ismerni, amikor HUP meg nem is letezett, legfeljebb csak debian.szintezis.hu vagy talan mar portal.fsn.hu neven, szoval azt hiszem nem sikerult megnyugtatnod.

#549 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2009. 06. 14. 12:39

Idézet: NEUROFiRE - Dátum: 2009. jún. 14., vasárnap - 13:33

A HWSW forum torzskozonsegenek a rugalmassagat es nyitottsagat (foleg skin ugyben:) szerintem mar akkor lehetett ismerni, amikor HUP meg nem is letezett, legfeljebb csak debian.szintezis.hu vagy talan mar portal.fsn.hu neven, szoval azt hiszem nem sikerult megnyugtatnod.

Azért ettől még tudunk különbséget tenni a HUP és a fórum közt. :)

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#550 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 14. 13:18

SZERK: Nem ide akartam.  ;)

Üdv
szabi

Szerkesztette: szabi 2009. 06. 14. 13:22 -kor

az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#551 Felhasználó inaktív   evone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.368
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 17. 09:14

Idézet: Renwick - Dátum: 2009. jún. 14., vasárnap - 11:26

A témakörök leírása: hát igen, lehet, hogy itt-ott erőltetett kissé, volt rá tíz percem, hogy kitaláljak valami szöveget oda, ez lett belőle, lehet rajta változtatni bármikor. Ami a Gamekapcsot illeti, nos elárulok egy titkot: a Gamekapocs a HWSW tulajdona, a HWSW lapcsalád része, akárcsak a HUP. :)
Lehet tippelni, miért lett Gamekapocs a fórumrész neve Gameware helyet...

üdv

R.

Operációs rendszerek, alkalmazások
Minden olyan szoftver, amelyik torrentről elérhető.


Ez akkoris milyen már?  :think:
macbook air 2014

#552 Felhasználó inaktív   GoodSpeed 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 8.390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 17. 09:35

Gáz :(

#553 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 17. 11:51

Idézet: evone - Dátum: 2009. jún. 17., szerda - 10:14

...
Ez akkoris milyen már?  :think:

Ez már korábban felmerült, a válasz lényegében az  volt, hogy a torrent nem egyenlő warez.
Ami önmagában igaz állítás, csak khm, szóval, izé... :think:
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#554 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 17. 11:59

Ezek az új png-s fórumcímek olyan randák, és olyan nagyok 1024-ben, hogy adblockolhattam őket. Csodás :confused:
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#555 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 17. 12:02

Pláne hogy ha átméretezem hogy lássak is valamit a fórumból a 10-es notin akkor meg szép kockásak így a betűk. Talán ezért lenne szerencsésebb betűket használni nem képeket, de ez csak egy ötlet.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#556 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 17. 12:04

Idézet: Gabibácsi - Dátum: 2009. jún. 17., szerda - 11:59

Ezek az új png-s fórumcímek olyan randák, és olyan nagyok 1024-ben, hogy adblockolhattam őket. Csodás :confused:

Csak azt tudom mondani, hogy ha magam maradok se értem.

#557 Felhasználó inaktív   Lulu64 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 60.965
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 17. 12:30

Viszont legalább bármit ki lehet íratni vele:  https://www.hwsw.hu/images/forumtitlepng/in...%20bla,%20bla...  :Đ
„Érintőlegesen a kör is csak egy pont...”

#558 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 17. 12:49

Idézet: Lulu64 - Dátum: 2009. jún. 17., szerda - 13:30

Viszont legalább bármit ki lehet íratni vele:  https://www.hwsw.hu/images/forumtitlepng/in...%20bla,%20bla...  :Đ

Akkor esetleg meg lehetne kerni reneket, hogy a kedvetekert meg lehessen beletolni parameterkent egy szinkodot is :)
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#559 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 17. 13:00

sajnos limitálva van a szöveg hossza :(
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#560 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2009. 06. 17. 13:19

Transzparens lett a szöveg, Szabié az érdem.

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

Téma megosztása:


  • (43 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó