HWSW Informatikai Kerekasztal: Milyen autót érdemes venni? -30- - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (17988 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 16890
  • 16891
  • 16892
  • 16893
  • 16894
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Milyen autót érdemes venni? -30- és hogyan kell megszerelni? Értékeld a témát: ****- 32 szavazás

#337821 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 05:20

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2017. 09. 22. 21:58

Én igazából örülök, hogy a Toyota még ad el szívó motorokat.


Plö az új yaris 1.5-ös 111 pacival, azt azért megnézném. De nem mertünk beleülni asszonnyal, mert a végén még új autót vettünk volna. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#337822 Felhasználó inaktív   hobizoli 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 26.698
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 05:38

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2017. 09. 22. 18:54

Vicces ez a Honda Civic Type-R.

Kép



Ezzel gyakorlatilag elérték a Volvo DriveE motor T6-os szintjét, ami 2015 óta lehet kapni az XC90-ben például. Az is 320 lovat tud (5700/min) és 400 Nm-t 2200-5400/min között. De az egy családi autó :)



Mitsu Lancer Evo-bol volt FQ360 meg FQ400 is vagy 6-7eve
meg vmi AMG merdzso is van 380loval 2 literbol nehany eve

ez a literteljesitmeny ebben a Homasita CTR-ben amúgy kb annyi, mint a Fiat500 Abarth Asetto Corse valtozata is volt par eve, csak az pont annyival gyikabb, mint amennyivel kisebb ccm-s az a motor abban, 1368ccm 200lo 300Nm
Powered by:
intel Core i3-7350K (4.2GHz), Gigabyte GA-Z270M-D3H, Corsair Vengeance 16GB DDR4-3200, Asus Radeon RX580-8GB OC, Samsung 830 120GB SSD, WD Green 0.5TB HDD, Samsung M3 Portable 0.5TB USB, SoundBlaster Tactic THX USB, Enermax MaxPro 700W PSU
intel Pentium G4560 (3.5GHz), Gigabyte GA-B250M-D3H, Corsair Vengeance 8GB DDR4-3000, Asus GT730SL-2GB, Kingston HyperX 120GB SSD, WD Blue 1TB HDD, WD Green 3TB HDD, Asus Xonar DG PCI, Gigabyte 620W PSU
Dell D630, intel Core2Duo T7250 (2GHz), 4GB DDR2-800, Kingston HyperX 120GB SSD
VEMS standalone EFI, www.diyautotune.com

"Jópofa dolog a pörgős szívómotor, de ami üt, az a turbó"

#337823 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 07:02

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2017. 09. 22. 21:58

Aztán ott van az a nem elhanyagolható kérdés, hogy az átlag autós számára (tehát nem HZ vagy Blueboi) mennyire is jók ezek a pici de durván feltöltött motorok. Én igazából örülök, hogy a Toyota még ad el szívó motorokat.

En atlagautos vagyok es kis turbos motorral jarok, imadom a nyomatekossagat es hogy nem forog ki olyan hamar, mint egy dizel. Itt van peldaul ez: Totalcar Erőmérő: Toyota Celica TS - biztos nagyon franko, de 171 Nm 7200-as fordulatnal? Mikozben az en sz.rolaszom 200-at ad 2000-es fordulatszamtol...

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#337824 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 07:15

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2017. 09. 23. 08:02

En atlagautos vagyok es kis turbos motorral jarok, imadom a nyomatekossagat es hogy nem forog ki olyan hamar, mint egy dizel. Itt van peldaul ez: Totalcar Erőmérő: Toyota Celica TS - biztos nagyon franko, de 171 Nm 7200-as fordulatnal? Mikozben az en sz.rolaszom 200-at ad 2000-es fordulatszamtol...

Samott

Én mégátlagabb, sima turbós motorral, forgatni nem szabad mert akkor jön a nénó :)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#337825 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 07:25

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 09. 23. 08:15

Én mégátlagabb, sima turbós motorral, forgatni nem szabad mert akkor jön a nénó :)

A tied turbo nelkul is eros lenne. :-)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#337826 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 08:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Boba - Dátum: 2017. 09. 22. 22:10

Ok, nekem mas jott le de akkor nem jol ertelmeztem.

En ugy vagyok vele, hogy tok8. Az adott konkret auto kell e vagy sem. Nem gondolkodok olyanon, hogy milyen kiraly lenne ha 10 evvel ezelott kezdett volna bele a honda a turbo motorba vagy abba, hogy a volvo mennyire megelozi e es jobb motort csinal vagy sem mert szerintem teljesen mindegy. Az adott auto tetszik e vagy sem, ennyi.

Sajat pelda. Vettem rx8at mikozben tudott, hogy nem a legjobb auto. Whatever, az kellett aztan boldog voltam.

Most neztem honda inspiret. Belpiacos luxus accord 3.7literes v6al 280 loval. Jolment? Huhu de mennyire... Kellett? Nem. Mert nekem valamiert bekattant az euro accord forma kivulbelul es orommel elfogadtam a csak 200 lovas motoros sor4es motorral.

Nyilvan jobb lett volna ha a mostani accordomban van az a 6hengeres motor, de nem sajnalkozom egy masodpercet se mert az adott auto nekem ugy ahogy van remek.

Szoval en igy gondolkodom a typeRrol is. Akinek az kell nem fogja az xc90el hasonlitgatni vagy kb barmivel mert csak. Szerintem.

Attol meg igazat adok neked, csak nekem ez annyira nem erdekes pont.


Ez most lehet túl sok szöveg lesz, így előre is köszönöm a türelmet.

Van még egy aspektusa a dolgoknak, ami lehet véletlen egybeesés is akár vagy egy pocsék összeesküvés elmélet. A sok-sok NVH javulás miatt most már eljutott oda a technika, hogy hiába van belsőégésű motor az autóban már-már érzékelhetetlen a járása. A fejlesztés során döbbenetes erőfeszítéseket tesznek, hogy mindenfajta vibrációt és egyenetlenséget elminimáljanak. A motor gyakorlatilag ugyanúgy jár 1000/min fordulaton terhelésen, mintha ki tudná futni magát mondjuk 4000/min körül. Nem azt mondom, hogy ez jó neki, de a sofőr irányába gyakorlatilag csak egy váltó asszisztens felfelé mutató nyilacskája formájában jut üzenet, hogy igazából jó lenne váltani és pörgetni a motort jobban. De nincs olyan vibráció, hogy homályos lesz a tükörben a kép, berezonál az egész utastér és püföli a hátadat a háttámla. Egyszerűen csak elkezd gyorsulni szerencsétlen motor 1000-ről és amikor túljut a rázós tartományon, akkor pörög tovább. Van mindenféle vibráció kiegyenlítő tengely, hangolt motortartó bakok, DMF és hasonlók.

A kipufogót is úgy hangolják, hogy gyakorlatilag nincs hangja a motornak, egyfajta porszívós süvöltés komolyan lefojtva amit hallani lehet. Hiába van sportautós teljesítmény a motorban, ha az orgánuma nem jön ki. Ehhez társítanak még egy szintén mindent elnyelő és izoláló futóművet, ami bár nagyon komoly kanyarsebességet tesz lehetővé, de nem igazán (egyáltalán nem) hívogat a bűnös tartományokba. Beveszi a kanyart, ha kell, de semmi élvezetes nincs benne.

Gyakorlatilag eltűnt az a fajta veszélyérzet a komoly tempóból, ami miatt a tesztoszteron és az endorfin az egekbe lőtt. Nincs az az érzésed, hogy de jó lenne kanyarogni egyet vagy "picit gyorsabban" hajtani, mert annyira élvezetes élmény. Ha sietni kell valami miatt, akkor technikailag lehetséges, de annyira steril az egész, hogy tényleg csak vész esetén opció ez a valós életben.

Lehet, hogy én egy letűnőfélben levő csoporthoz tartozom, de a magasabb teljesítményszintű variánsokból hiányolom a félelem faktort, azt a finom utalást, hogy ez bizony meg tud ölni adott esetben, ha túltolod. A motorok lehetnének nyersebbek, lehetne sokkal több vibráció és hang.
Persze értem, hogy ehhez kell fizetőképes piac, akik kicsengetik az új autó árát azért, hogy igazából rosszabb autót kapjanak, mint ami lehetne.

És akkor a pocsék összeesküvés elmélet.

Az elektrifikáció egyre erősebb lesz. Egyre kevesebb modell jön majd manuális váltóval. Egyre több elektronikai segédlet válik standarddá. Egyre nehezebb kikapcsolni az elektronikus felügyeletet. Egyre több kocsi ajánlja fel az önvezető funkciókat. És bizonyos gyártóknál (nem mindnél) ez lehet akár tudatos stratégia is, hogy a manuális vezetést kelletlenné téve terelnek az egyre jobban automatizált irányba. Mert végső soron oda tart a dolog. Az emberi sofőr nem hatékony, veszélyes és kiszámíthatatlan, ha komolyabb flottákban gondolkodol. A gépi sofőr, a megosztott kocsik, a nem tulajdonosi alapú gépjármű használat mind-mind azt sugallják, hogy legyenek teljesen sofőrmentesek a kocsik, járjanak maguktól és csak igény esetén bukkanjanak fel az ajtód előtt. Amikor leraktak a célállomásnál, akkor mennek tovább egy másik kuncsaftot szállítani.

Szóval lassan tökmindegy lesz, hogy turbós vagy pici wankel generátoros és elektromos. Úgysem lehet majd hallani, úgysem lehet majd gázt adni, úgysem lehet majd sederinteni.
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#337827 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 08:11

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2017. 09. 23. 08:02

En atlagautos vagyok es kis turbos motorral jarok, imadom a nyomatekossagat es hogy nem forog ki olyan hamar, mint egy dizel. Itt van peldaul ez: Totalcar Erőmérő: Toyota Celica TS - biztos nagyon franko, de 171 Nm 7200-as fordulatnal? Mikozben az en sz.rolaszom 200-at ad 2000-es fordulatszamtol...

Samott


Nem vagyok benne biztos, hogy teljesen átlagos vagy-e. Az eddig leírtakból azt értelmeztem, hogy odafigyelsz a kocsira és ápolod is komolyan. Az átlag sajnos inkább a géprombolás gyakorlati megvalósítása mentén kezeli a gépjárművet. Nekik a legjobb egy elpusztíthatatlan PFI szívó benzines, amibe a napraforgóolajat is bele tudják tankolni, mert az átlag sajnos még a benzinre sem képes odafigyelni. Most picit túlzok, de sajnos az átlag sofőr szétgyilkolja az autót hozzá nem értésből, hanyagságból és butaságból.

Nem kell autógépésznek lenni vagy egyetemi végzettséggel rendelkezni, hogy jól üzemeltess egy gépet, de minimális intelligencia és törődés kellene. És itt dől meg az átlag sajnos. Amíg nem világít a piros lámpa addig nyomják neki. Némelyik még utána is.
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#337828 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 08:38

Enpera, ertem. Bar nemtudom ez, hogy csatlakozika ctr motorjahoz. :think: lehet csak faradt vagyok, bocsi.

Ma autoztunk egy jot... 20-60kmh kozott visszaforditokkal balra szikla jobbra szakadek es felelem. 2*30 kilometeren. Kelloen izzadt a kezem a vegere es torolgethettem. Szep taj, szep ido es jominosegu utfelulet es hatalmas szintkulonbsegek durva hegyre fel hegyre le es ocean partra. Zsenialis.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#337829 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 08:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Boba - Dátum: 2017. 09. 23. 09:38

Enpera, ertem. Bar nemtudom ez, hogy csatlakozika ctr motorjahoz. :think: lehet csak faradt vagyok, bocsi.

Ma autoztunk egy jot... 20-60kmh kozott visszaforditokkal balra szikla jobbra szakadek es felelem. 2*30 kilometeren. Kelloen izzadt a kezem a vegere es torolgethettem. Szep taj, szep ido es jominosegu utfelulet es hatalmas szintkulonbsegek durva hegyre fel hegyre le es ocean partra. Zsenialis.


Próbáltál még régi Civic Type-R EP3 gépkocsit?

Kép

Ennek még rendesen pörgő karakteres szívó motorja volt, értékelhető hanggal, élvezetes gázreakcióval, gyakorlatilag csábított a hajtásra.

A feltöltéssel rögtön eltűnik három dolog ebből. A pörgés, a reakció és a hang. Marad a lefojtott porszívóhang és oda a fordulatszám, meg van egy jó adag turbólyuk. Persze sokkal nagyobbat tol középen, meg drasztikusan erősebb is. De olyan fontos élvezeti források kerülnek alacsonyabb prioritásra, ami az élvezetes vezetés sava-borsát adja, míg a közúton gyakorlatilag kihasználhatatlan teljesítmény felülír mindent.

******************************************************

Lehet ki kellene próbálnod a világ leggyorsabb gépkocsiját ott. Egy bérelt Toyota Auris kék vagy piros színben. Sőt először kék, aztán piros.... KépKép
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#337830 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 08:59

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2017. 09. 23. 09:54

Próbáltál még régi Civic Type-R EP3 gépkocsit?


Ennek még rendesen pörgő karakteres szívó motorja volt, értékelhető hanggal, élvezetes gázreakcióval, gyakorlatilag csábított a hajtásra.

A feltöltéssel rögtön eltűnik három dolog ebből. A pörgés, a reakció és a hang. Marad a lefojtott porszívóhang és oda a fordulatszám, meg van egy jó adag turbólyuk. Persze sokkal nagyobbat tol középen, meg drasztikusan erősebb is. De olyan fontos élvezeti források kerülnek alacsonyabb prioritásra, ami az élvezetes vezetés sava-borsát adja, míg a közúton gyakorlatilag kihasználhatatlan teljesítmény felülír mindent.

Ultem benne de nem en vezettem sajnos. Ufo szivo CTRt vezettem csak de nekem az bejott hatarozottan. Plusz S2000et tesztvezettem parszor. Amugy ertem, hogy mire gondolsz es egyet is ertek. Hat evvan... Elmenyautok lassan megszunnek.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#337831 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 09:00

1.8as corolla glx volt a ceges berautom. Az egesz baba volt. Bar steril de nagyon.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#337832 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 09:02

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2017. 09. 23. 09:07

Az elektrifikáció egyre erősebb lesz.eni.


Atószerelő span is beiratkozott vmi 2 éves, x millás tanfolyamra. Elektromos-hibrid a téma, de mondtam neki, h jó ötlet volt, úgyis ez a jövő.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#337833 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 09:08

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2017. 09. 23. 09:54

A feltöltéssel rögtön eltűnik három dolog ebből.


Igazából 4, megbízhatóság is csökken. Csak az nem romlik el egy kocsiban, ami nincs benne.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#337834 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 09:37

Sok a ruszki Amerikában is.,...
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#337835 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 10:14

Golf II vs Mazda 6 a ferihegyi gyorsforgalmin. A Golfból ki kellett vágni az ipsét.

Kép

Kép

Durván megrogyott a Golf utascellája.
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#337836 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 10:15

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2017. 09. 21. 23:56

Rögtön más az állat. Ez eddig nem esett le. Jól toljuk. Ezt még valamikor vasárnap is tanyáról befelé, mert sűrű a hét :-/ Innentől hétfőn kvíz, szerda angol órás csúszás, többi meg csak simán dolgozó. Okt 4 nyaralni megyek, de már tekertem a vackaidból a pinyóban.

hát szóljál, aztán megoldjuk.
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#337837 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 14:19

Úristen, most Damoklész kardja lóg a fejem felett. A kissrác durván f*sik, a kiscsaj meg fájlalja a hasát. És én sem érzem magam teljesen 100%-osnak has tájékán. Ha most mindannyian elkaptuk a svéd téli hányós-fosós vírust, akkor ez egy cudar hétvége és hét eleje lesz. Remélem, hogy csak vaklárma, de igazából ilyenkor már simán lehet. Ez az a fertőzés, ami teljesen kicsinál. A gyerekek előtt sosem kaptam el, de most már igen. És iszonyatos.
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#337838 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 14:24

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2017. 09. 23. 15:19

Úristen, most Damoklész kardja lóg a fejem felett. A kissrác durván f*sik, a kiscsaj meg fájlalja a hasát. És én sem érzem magam teljesen 100%-osnak has tájékán. Ha most mindannyian elkaptuk a svéd téli hányós-fosós vírust, akkor ez egy cudar hétvége és hét eleje lesz. Remélem, hogy csak vaklárma, de igazából ilyenkor már simán lehet. Ez az a fertőzés, ami teljesen kicsinál. A gyerekek előtt sosem kaptam el, de most már igen. És iszonyatos.

Jobbulást..
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#337839 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 14:29

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2017. 09. 23. 09:07

Lehet, hogy én egy letűnőfélben levő csoporthoz tartozom, de a magasabb teljesítményszintű variánsokból hiányolom a félelem faktort, azt a finom utalást, hogy ez bizony meg tud ölni adott esetben, ha túltolod. A motorok lehetnének nyersebbek, lehetne sokkal több vibráció és hang.

Nem vagy ezzel egyedul, a teremben mondta az egyik srac hogy neki is kell a hang, ahogy uvolt a motor (lehetoleg sok hengerrel), aztan meg jon ez: World's Greatest Drag Race es egy kozel ket es fel tonnas elektromos szedan elkeni a szupersportkocsi piac szajat. Es veszik mint a cukrot. Mondjuk nekem is inkabb az kellene, hogy lathato erolkodes nelkul tegye a dolgat a technika.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#337840 Felhasználó inaktív   Coppermine 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 23. 14:35

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2017. 09. 22. 21:58

Azon mulatok, hogy egyik-másik gyártó vagy tudatosan "maradt le" a feltöltésről (lásd Mazda) vagy egyszerűen csak túl sokat várt mielőtt belekezdett volna (Honda) vagy a végletekig ágált ellene (Toyota). A franciák igen hamar elkezdték.

Aztán ott van az a nem elhanyagolható kérdés, hogy az átlag autós számára (tehát nem HZ vagy Blueboi) mennyire is jók ezek a pici de durván feltöltött motorok.
Én igazából örülök, hogy a Toyota még ad el szívó motorokat. Azt viszont sajnálom, hogy a Honda ennyit várt, mivel ők motorban azért alkottak pár érdekes dolgot amikor még mertek.


a mazdanál a 80-as 90-es évek környékén a rotary volt a sport(os) autóinak alapja, a honda a porgős szívón kívül nem volt "rákényszerítve", hogy turbós fűnyírókat gyártson, így a meglévő vtec cuccait reszelgette, a toyotának azért voltak probálkozásai a 3s-gte-vel (celica, corolla wrc, mr2) főleg a rally miatt és a 1jz/2jz-vel a jtcc / touring események miatt, amire azért erőteljesen aggattak turbót. igaziból inkább a konzum piacon nem erőltették a turbós pici autókat a japók (bár ott a 323gtx, a pulsar gti-r, glanza).

Szerkesztette: Coppermine 2017. 09. 23. 14:35 -kor


Téma megosztása:


  • (17988 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 16890
  • 16891
  • 16892
  • 16893
  • 16894
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó